Dodaj do ulubionych

Budowa S17. Trasa do Warszawy jednak w 2020 roku?

23.10.12, 18:19
Czyli wszystkie te podpisy gromadzone przez Redakcję można sobie w dupę wsadzić? Ciekawe czyją?
--
Dwaj mali Indianie i jaja już są
Obserwuj wątek
  • zubelz Budowa S17. Trasa do Warszawy jednak w 2020 roku? 23.10.12, 19:24
   No i słusznie. Mamy "Przemysł"Mamy w ch*uj kasy. To będziemy jeździć na wczasy w Bieszczady. "Nasze lotnisko" też nie pomieści tylu samolotów, więc pozostanie Jasionka . Stary komuch Ferenc Wie DO CZEGO MA KARK Wie że nad karkiem ma głowę i o dziwo jeszcze myśli ta jego głowa. U nas co????.Myślą DUPĄ a nie głową. Kilka dni temu przejeżdżałem przez Rzeszów (tragedia). Drogi i ulice rozkopane.Tylko nie zawsze tak będzie. Tyle dźwigów to od bardzo dawna nie widziałem.Budują i budują a u nas co???. Lubzel został tylko z nazwy. Gdzie jest szefostwo? Nie w Lublinie,tylko w Rzeszowie..Przykładów można mnożyć ale co to da???. Jesteśmy zadupiem. Jak długo tym ZADUPIEM zostaniemy to tylko i tylko nasza wola.Ale mamy firmę która kształci pośredników do boga i to co niektórym nadal wystarcza.
   • Gość: hel Re: Budowa S17. Trasa do Warszawy jednak w 2020 r IP: 62.133.153.* 23.10.12, 19:40
    Zubelz - wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nie zawsze budować znaczy robić coś z głową. Gdyby Żuk zaczął budować tak jak Ferenc okrągłe kładki za 15 mln czy świecące fontanny za 8 mln to na pewno nie zostawiłbyś na nim suchej nitki. Gdyby pomalował w Lublinie buspasy na ulicy po której nie jeżdżą niemal żadne autobusy ale za to w cholerę aut , które od tej pory stoją w korkach to też byś podziwiał. A zdecydowana większość inwestycji nie ma z władzami miasta nic wspólnego. Nie każdy dźwig to sensowna inwestycja.
   • Gość: OnLbn Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.12, 19:46
    Daj spokój z tym Rzeszowem, autobusy by lepiej powymieniali, bo są na tym etapie na którym MPK Lublin było 5 lat temu...A w Lublinie to nic się nie buduje jeśli chodzi o drogi? Solidarności, Mełgiewska (już ukończona), Koncertowa, Do Dysa, Paderewskiego, w tym roku rusza jeszcze Armii Krajowej...to tylko mała część jeśli chodzi o 2012.

    Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
    • zubelz Re: Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. 23.10.12, 20:35
     Tak się składa że naście lat temu przyjechałem do Lublina z okolic Rzeszowa.(38km) od Rzeszowa.Tam było zadupie. Mieszkając i pracując w Lublinie, myślałem że pana Boga za nogi złapałem.Po kilku latach pojechałem w swoje rodzinne strony i co zauważyłem? a no to że Rzeszów się rozbudował, zmodernizował a Lublin jaki był, taki pozostał. 10 lat straty!!! i to jest nie do odrobienia. Białystok jak się rozbudował?. Ile miejsc pracy powstało? i to nie w marketach za najniższą krajową. Co do kładki okrągłej?JEST . Przejście dla pieszych przez ulicę zostało zlikwidowane, Można szybciej przejechać przez miasto. A w Lublinie? co? Tunel pod Racławickimi? Teatr w wiecznej budowie?. Dworzec PKS i Podzamcze?. Nie chce mi się więcej pisać bo krew mnie zalewa. Przez kilka lat zniszczono w Lublinie tyle zakładów że w innym państwie władze dostały by 250 lat do odsiadki i to bez możliwości wcześniejszego wyjścia.
    • zubelz Re: Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. 23.10.12, 20:48
     Gość portalu: OnLbn napisał(a):

     > Daj spokój z tym Rzeszowem, autobusy by lepiej powymieniali, bo są na tym etapi
     > e na którym MPK Lublin było 5 lat temu...A w Lublinie to nic się nie buduje jeś
     > li chodzi o drogi? Solidarności, Mełgiewska (już ukończona), Koncertowa, Do Dys
     > a, Paderewskiego, w tym roku rusza jeszcze Armii Krajowej...to tylko mała część
     > jeśli chodzi o 2012.
     >
     Autobusy?. Ile ma ich miasto?. Gdy byś chciał-ła czekać na Lubelski to umarł -ła byś ze starości. Jeżdżą wynajęte firmy.
     Co zrobiono na Solidarności? Co zrobiono na Mełgiewskiej przez 1,5 roku? To jest sukces?. TO JEST WSTYD i kompromitacja władzy miasta.
     > Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
     • Gość: OnLbn Re: Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.12, 21:38
      > Autobusy?. Ile ma ich miasto?. Gdy byś chciał-ła czekać na Lubelski to umarł -ł
      > a byś ze starości. Jeżdżą wynajęte firmy.

      Wynajęte firmy to jakieś 20% rynku przewozów. Resztę ma MPK, zresztą nie w tym rzecz, prawie wszędzie w dużych miastach są przewoźnicy działajacy na zlecenie miasta. Nie to jest najważniejsze. Zwracam tylko uwagę, że w Rzeszowie jeżdżą w bardzo dużym procencie stare Jelcze, a i nawet komunikacji nocnej (chyba) nie ma. Popraw mnie jeśli jest. Komunikacja miejska w Lublinie jest po prostu lepsza (a 5 lat temu nie).

      > Co zrobiono na Solidarności? Co zrobiono na Mełgiewskiej przez 1,5 roku? To jes
      > t sukces?.

      Na Solidarności rusza właśnie budowa dojazdu do obwodnicy, wartego ponad 400 mln (85% z UE, czy jest w Rzeszowie choć jedna inwestycja drogowa tej wartości?)
      A jak nie wiesz co zrobiono na Mełgiewskiej, to się przejedź. Ty chyba z innego miasta piszesz, albo z domu nie wychodzisz.
      • zubelz Re: Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. 23.10.12, 21:56
       Gość portalu: OnLbn napisał(
       >
       > Na Solidarności rusza właśnie budowa dojazdu do obwodnicy, wartego ponad 400 ml
       > n (85% z UE, czy jest w Rzeszowie choć jedna inwestycja drogowa tej wartości?)
       > A jak nie wiesz co zrobiono na Mełgiewskiej, to się przejedź. Ty chyba z innego
       > miasta piszesz, albo z domu nie wychodzisz.
       Co do Mełgiewskiej ? przez 1,5 roku ile tej drogi zrobiono? (śmiech). Rzeszów ma obwodnice i autostradę. A dzięki Gierkowi Lublin jeszcze się nie (udławił). To tylko możemy podziękować obecnym władzom że jeszcze Lublin istnieje jako miasto wojewódzkie.(Nawet na mapach pogody go nie ma). 10 lat zacofania ciężko będzie odrobić.
       • Gość: OnLbn Re: Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.12, 22:11
        Czas powstania przedłużenia Mełgiewskiej jest normalnym tempem tego rodzaju inwestycji i długość odcinka nie ma tu nic do rzeczy ani nie ma nic wspólnego choćby z ilością obiektów inżynierskich. Czas realizacji każdej poważniejszej inwestycji drogowej niezależnie od długości (bo im dłuższa tym więcej ekip ją wykonuje) wynosi w całej Polsce ok. 2 lat. Czy to z budżetu miasta Rzeszów powstała ta obwodnica? (A4 już oddana? chyba nie). Lubelska też powstaje (S12/17) i będzie już pod koniec 2013/na początku 2014. A jaka jest łączna wartość wszystkich inwestycji drogowych miasta Rzeszów?

        P.S. Cenię bardzo prezydenta Ferenca, bo faktycznie dużo zrobił dla Rzeszowa i nie deprecjonuję jego osiągnięć, bo przez kilka lat Lublin faktycznie marzył o kimś tak stanowczym, jednak nie mogę czytać jak ktoś wyraźnie próbuje negować to co się teraz buduje/modernizuje w Lublinie (zacofanie przez Pruszkowskiego i Wasilewskiego też fakt, któremu nie przeczę).
  • andrzej.filipowicz Jak pisać żeby cenzorzy nie usuwali? 23.10.12, 20:12
   Piszemy o kulisach budowy "lotniska" i siup posty do ciemnicy...
   Piszemy o Jednomandatowych Okregach wyborczych i i siup posty do ciemnicy...
   Piszemy o kulisach fianasowania "sportu" i siup posty do ciemnicy...

   Tym razem nie dam cenzorom satysfakcji - niech spróbują wykasować raport NIK w/s drogownictwa, a w szczególności ten o budowie lub modernizacji dróg w Lublinie.

   Ksujcie posty, kasujcie, bo już tylko tyle możecie ;)

   Ps. Nie moją winą jest, że w/s budowy "lotniska" i "sportu" podaliście informacje niezgodne z faktami, które stwierdzonne zostały przez NIK, a w sieci dostepne są materialne dowody z kontrolami tymi związane.
  • tepicpo ryży kłamca 23.10.12, 22:03
   a po co nam teraz konieczna jest droga do rzeszowa, takiej dziury. Nam potrzebna szybka kolej i dobra droga do warszawy. Rzeszów to miasto bez tradycji, z którym nas nie wiążą jakieś szczególne więzi gospodarcze.
   --
   Po czym poznać, że Bredzisław "bul" Komorowski zaraz palnie coś niemądrego?Po tym, że otwiera usta :P
   "Michnik jest manipulatorem. To jest czlowiek zlej
   woli, klamca, oszust intelektualny". Herbert
   • Gość: J-k Gruszka na wierzbie IP: *.lublin.hypnet.pl 24.10.12, 05:48
    Sprawa drogi do Rzeszowa jest prosta jak drut. Po prostu połączy nas z Europejskim systemem autostrad. Ważne jest aby powstał przynajmniej fragment tej drogi jaką jest zachodni odcinek obwodnicy Lublina. Bez tego odcinka budowana obwodnica będzie "kulawa" i w niewielkim stopniu uwolni miasto od ruchu tranzytowego.
    Nie zmienia to faktu, że zapowiedź Tuska z "drugiego expose" należy traktować jako klasyczną gruszkę na wierzbie.
  • Gość: Arek Ratujmy Zachodnią Obwodnicę Lublina IP: *.ip.netia.com.pl 23.10.12, 23:01
   RATUJMY ZACHODNIĄ OBWODNICĘ LUBLINA - TO TYLKO OK 10 KM a tyle spraw rozwiąże.
   Powinno się pisać do posłów aby ruszyli budowę w przyszłym roku Zachodnią Obwodnicę Lubina w. Dąbrowica - w. Konopnica, bo znowu "ekolodzy" będą blokować, DŚU wygasa w listopadzie 2013, szkoda dokumentacji i zmarnuje się tyle pieniędzy. Jest już dokumentacja gotowa to tylko ok 10 km drogi ekspresowej a tyle problemów miasta i podmiejskich rozwiąże w tym trasy 747. to chyba więcej niż 100 - 150 mln by nie kosztowało tam nie ma wielkich węzłów do budowy.
   RATUJMY ZACHODNIĄ OBWODNICĘ LUBLINA - TO TYLKO OK 10 KM a tyle spraw rozwiąże.
   To samo dotyczy S-12 która ma włączyć się do węzła Sielce
   Należy interweniować u władz Lublina, Samorządu Województwa, a przede wszystkim u posłów ziemi lubelskiej.
  • Gość: leonss Re: Ratujmy Zachodnią Obwodnicę Lublina IP: *.icpnet.pl 23.10.12, 23:34
   Lubelski region jest traktowany jak benkard przez p.T uska widziane to oczyma mieszkanca P-N. T%usku co ty zrobiłeś poza blokodą funduszy dla regionui, co możesz zrobić dla regionu i miast Lublina .Przez 5lat twoich rządów nie zajrzałeś poza hyłkiem przed wyborami Ani razu ,ponieważ masz nie czyste sumienie .Tak robi oszust ,ktory nie ma kszty sumienia Polskiego .
    • Gość: bleee... Re: Ratujmy Zachodnią Obwodnicę Lublina IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.12, 10:10
     ...jeśli chodzi o rozwój regionu z Lublinem związanego, a zwłaszcza infrastrukturę, nie ma znaczenia, na kogo zagłosujemy... wszystkie opcje mają nas w d... tu można głosować tylko na mniejsze zło... (...albo nie głosować... bo - jak pokazuje praktyka, nie ma to znaczenia - jak zagłosujemy...)... jeśli zdołamy je w porę zidentyfikować... co jest mało prawdopodobne... Lubelszczyzna dalej traktowana jest przez kolejnych panujących jak leżąca na obrzeżach gubernia... czyli teren, który można wyeksploatować, nic w zamian nie dając... i eksploatują... a nuworysze z podlubelskich przysiółków, chcąc zatrzeć sromotę pochodzenia, gorliwie odcinają się od korzeni i pomagają eksploatować... koło się zamyka... a przecież - wbrew pozorom, mamy świetne położenie... geograficzne... :)... bleee...
     • urke66 Re: Ratujmy Zachodnią Obwodnicę Lublina 24.10.12, 10:32
      Gość portalu: bleee... napisał(a):

      > ...jeśli chodzi o rozwój regionu z Lublinem związanego, a zwłaszcza infrastrukt
      > urę, nie ma znaczenia, na kogo zagłosujemy... wszystkie opcje mają nas w d... t
      > u można głosować tylko na mniejsze zło...
      > ..
      Jakież to cechy lubelszczyzny czynią z niej , twoim zdaniem, tak tępiony przez polityków region ?
      Czy ktoś ogranicza prawa wyborcze mieszkańcom województwa ? Czy jakieś tajemne siły spiskują przeciwko temu kawałkowi Polski w sposób szczególny ? Czym szczególnym różni się lubelskie od np małopolskiego, łódzkiego czy kujawsko-pomorskiego , że tak się ci ONI uwzięli na nieszczęsny region ? Czy ktoś za was wybiera posłów lub posłom przez was wybranym wiąże ręce i knebluje usta? I czemu czyni to tylko waszym przedstawicielom a innym ściele dywany pod nogami ?
      • Gość: bleee... Re: Ratujmy Zachodnią Obwodnicę Lublina IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.12, 11:13
       ...posłuchaj, drogi urke... nigdzie nie piszę, że ktoś nas prześladuję... piszę, że nas eksploatują... a tej eksploatacji są różne formy... w tym podatki... to po pierwsze... po drugie piszę, że władza ma nasz region w d... i nic na to głosowanie nie poradzi, bo jak też to piszę, wszystkie ekipy mają nas w d... po równo... dlaczego?... oto jest pytanie... i po trzecie i najważniejsze... wbrew wygłaszanym przez wszystkich naszych carów sloganom o równym rozwoju, są to tylko slogany... a kolejne ekipy udowodniły, że nie mają całościowej wizji rozwoju państwa - mniejsza już, czy zrównoważonego... ważne, że obecna wizja rozwoju nierozerwalnie kojarzy się z błądzeniem we mgle... i wbrew pozorom władza nasza tak rządzi, jakby każda ekipa zaczynała wszystko od nowa ...przykład służby zdrowia w kontekście zamkniętego oddziału w szpitalu na Jaczewskiego - z powodu zbyt niskich środków na ochronę zdrowia dla Lubelszczyzny jako całości i ich nadmiernego wykorzystania, bo ludzie za dużo chorują i bez żadnego planu to robią - jest przykładem klasycznym, że nie wspomnę o cofance - Kasy Chorych - NFZ - cdn.?... nawet na tym forum ktoś pisze - po co nam dobre połączenie z Rzeszowem - no po co?... ja myślę, że problem leży właśnie w braku wizji rozwoju Państwa Polskiego... w braku zgody narodowej (...wiem, jak śmiesznie to obecnie brzmi...) kolejnych ekip w sprawach podstawowych, dotyczących bytu Państwa i obywateli... w takiej właśnie sytuacji Lubelszczyzna wraz z całą ścianą wschodnią, jako zapóźniony cywilizacyjnie region - na co nie bez wpływu pozostaje jej historia jako regionu pozaborowego rosyjskiego właśnie, sama sobie nie poradzi, by wydobyć się z zapaści... a stosowany w parlamencie lobbing nie jest panaceum na nasze bolączki... nie miejsce tu na głęboką analizę przyczyn takiego położenia Lubelszczyzny w głowach kolejnych ekip rządzących... co istotne, nasz region nie jest enklawą, która rządzi się własnymi prawami... bo gdyby - to kto wie... :)... bleee...
        • Gość: leonss Re: Ratujmy Zachodnią Obwodnicę Lublina IP: *.icpnet.pl 28.10.12, 16:03
         Sluszna ocena i uzasadnienie internauty bleee.wielki szacun od int6rnauty wtym temacie od mieszkanca Poznania..1.Łodz region ma wszystkie autostrady które sa połączone z tym regionem .planowana szybka kolej z warszawą 45 minut jazdy Łódz- warszawa 2.Rzeszów bedzie miał autostrade ,Doline Krzemowa zaklady lotnicze plus bardzo Ładny termional w Jesionce,dodatkowo obiecaną droge S19,czyli już swoje dostali natomiast region Lubelski nie może otrzymać funduszy na droge S17 najważniejszą na dziś dla regionu..czy zamist S19 nie powinnni przekazać fundusze dna drogę S17jedynną żecz niezbędną dla połączenia stolicy z miastem 400 tysiecznym gdzie przejeżdżaja ponad 20 tys samochodów jak i najkrótsza droga na Ukraine czy Białoruś.Nasz peremier i minister finansów nie dieli regionu SPRAWIEDLIWIE.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka