Dodaj do ulubionych

Skutecznie ominiesz korki. Sprawdź, którędy dzi...

25.01.13, 09:45
Co tam korki - dziś minister Nowak obiecał, że cała kasa z mandatów z fotoradarów będzie szła do Krajowego Funduszu Drogowego na budowę dróg, bo jak to ujął, ma dość pojawiających się głosów że fotoradary są tylko po to aby łatać dziurę budżetową - zapomniał, bidulka, dodać, że chodzi mu tylko o fotoradary stacjonarne, będące w gestii GITD, a więc już mandaty od policji będą szły na łatanie dziury budżetowej :) Nie jestem prorokiem, ale coś mi się wydaje że nagle wzrośnie ilość wideorejestratorów w nieoznakowanych radiowozach :) A na lepsze drogi nie mamy co szybko liczyć - chyba że nagle kierowców w Polsce dotknie tajemnicza choroba i nie będą zauważali stacjonarnych fotoradarów :)
Obserwuj wątek
      • qavtan Re: To jak ominąć Ducha ? 26.01.13, 08:33
        Ja zwykle omijam auta z lewej strony i dojeżdżam pod same światła, by ruszyć jako pierwszy - takie prawo daje rowerzystom PoRD.

Wymijanie aut z prawej strony jest bardziej niebezpieczne, z uwagi na dziury w prawym skraju. Jazda rowerem po chodniku jest nielegalna, ale w sumie jak ktoś nie czuje się na siłach wymijać aut, to chodnik jest alternatywą.
        • Gość: leszeke Re: To jak ominąć Ducha ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.13, 12:18
          Teraz już wiem kto jest tym rowerzystą jeżdżącym na wprost ze środka drogi (dla tych, którzy są tam rzadko: z ducha w Solidarności w lewo można skręcać także z prawego pasa. Widuje się zarówno rowerzystów, jak motorowerzystów wymijających z różnych stron samochody i ustawiających się po prawej stronie LEWEGO pasa aby pojechac prosto ... Aż nie chce mi się dalej komentować ...
          Równie częste jest oczywiście przejeżdżanie bez zsiadania z roweru po przejściu dla pieszych ...
          A jeżdżenie rowerem w obecnych warunkach pogodowych jest pewnie szczególnie miłe i bezpieczne ...
          Nie mam nic przeciwko rowerzystom, ale postępującym rozsądnie ...
          I z pewnościa większe upowszechnienie rowerów nie będzie też rozwiązaniem problemu skrzyżowania ...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka