Dodaj do ulubionych

Kapitalizm zniszczy Polskę.

25.10.13, 16:09
wiadomosci.onet.pl/kraj/w-polsce-rodzi-sie-za-malo-dzieci-grozi-nam-katastrofa/x3pn5
"W Polsce rodzi się za mało dzieci. Grozi nam katastrofa. Jest coraz gorzej. W Polsce rodzi się za mało dzieci i jeśli tak będzie dalej, grozi nam katastrofa. Za popełniane przez lata błędy w polityce prorodzinnej zapłacimy wszyscy. Dłuższe urlopy macierzyńskie? Ulgi podatkowe? Karty dużych rodzi? Czy te działania poprawią sytuację?"

Panie Tusk, nie rzecz w tym jak skierować żebracze środki na wsparcie rodzin wielodzietnych, a w tym, że kapitalistyczna, niehumanitarna i antyspołeczna polityka III RP cholernie ograniczyła, a wręcz pozbawiła w obecnych realiach Polski młodych ludzi perspektyw na znośne życie. Bez protekcji w pozyskaniu pracy, bez zasobnych rodziców z układami, bez dorobienia się za granicą, bez właściwej opieki zdrowotnej, bez możliwości zdobycia własnego mieszkania, jakiekolwiek szanse na planowy start nowej rodziny są znikome. Zdobycze III RP to, m.in.: likwidacja prawidłowej, dostępnej dla wszystkich opieki zdrowotnej, likwidacja całego, dostępnego powszechnie systemu opieki nad dziećmi, degeneracja systemu edukacji i wychowania oraz szkolnictwa wyższego, likwidacja systemowej pomocy państwa w zakresie opieki nad rodzinami, pozbawienie możliwości uzyskania pracy i mieszkań przez kolejne pokolenia wchodzących na rynek pracy...

W naturze, zwierzęta, które nie czują się bezpieczne, dla których warunki środowiskowe nie gwarantują przeżycia, ograniczają przyrost własnej populacji i stają się po pewnym czasie gatunkami wymarłymi, Panie Tusk.
--
"Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka