Dodaj do ulubionych

...willa Globocnika - do wyburzenia?...

20.02.17, 08:43
...czy - zgodnie z linią naszych miejskich władz ratuszowych, prezentowaną w związku z wyburzeniem strzelnicy przy ulicy Wieniawskiej 15 (...linia owa polegała na silnej niechęci władz obecnych naszego miasta do okupacyjnych władz naszego miasta, co było głównym argumentem władz obecnych i podstawą do wydania pozwolenia na wyburzenie budynku owej strzelnicy, który - zwany kręgielnią rzekomo wybudowaną przez okupanta, a w rzeczywistości, zgodnie z wykonaną dokumentacją na zlecenie ratusza przez p. Stasiaka, pochodził z ok. roku 1925, podobnie jak willa z 1925 r. zbudowana przy Wieniawskiej 15 a - też wyburzona...), willa prezentowana w fotostory powinna być wyburzona?... jako "skażona" pomieszkiwaniem w niej Globocnika - generała SS, kata Lubelszczyzny?!... że o meblach prezentowanych w cytowanym materiale nie wspomnę... meble - w związku z powyższym - należałoby ułożyć w zgrabny stos (...np. w jakimś reprezentacyjnym punkcie tub(p)tina...) i na całopalenie skazać... i wyrok wykonać - może jako jeszcze jeden punkt obchodów siedemsetlecia lokacji?... czy moje rozumowanie jest obarczone jakimś błędem?!... bo ja jestem "za", a nawet - "przeciw"... \/ \/ \/

Dawny dom generała SS, kata Lubelszczyzny. W środku wciąż są meble, których używał...

Globocnikalublin.wyborcza.pl/lublin/56,48724,21389142,dawny-dom-generala-ss-kata-lubelszczyzny-w-srodku-wciaz-sa.html#TRNajCzytSST#BoxLokLubLink
--
lehardi.org/
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.