Dodaj do ulubionych

...płoną książki... !!!...

01.04.19, 18:30
...tu i teraz... trudno powiedzieć, że doszliśmy do ściany... jesteśmy w ścianę wbici... z czego będą układane kolejne stosy?...

ps.: ...płoną książki, podpalane m.in. przez ministrantów i zachęcających je do tego księży...

www.google.com/search?q=pal%C4%85+ksi%C4%85%C5%BCki&source=lnms&tbm=nws&sa=X&ved=0ahUKEwjP4duFm6_hAhXx-yoKHZ9FCpIQ_AUIESgE&biw=1366&bih=663
pl.wikipedia.org/wiki/Biblioteka_Aleksandryjska
--
lehardi.org/--
lehardi.org/
Edytor zaawansowany
 • empi 01.04.19, 19:00
  książki to wiedza, a ona szkodzi prostemu ludowi w prawidłowym pojmowaniu tego świata. Z takiego też powodu Pismo Święte, cały obrządek Kościoła był po łacinie. Język ten mógł rozumieć i prawidłowo interpretować jedynie Kościół ustami swych kapłanów. Maluczcy byli zwolnieni z dociekania, weryfikowania znaczenia wszelkich treści.
  pzdr


  --
  Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia.
  George Orwell
 • bruner4 01.04.19, 19:02
  Po pierwsze, to powinni z nimi zrobić:
  dorzeczy.pl/kraj/98533/Robert-Biedron-zapowiada-kasy-fiskalne-dla-ksiezy.html
  To byłby większy cios niż istnienie książek Harry Pottera
 • empi 01.04.19, 19:25
  kasy fiskalne da się jakoś pominąć, np. przyjmując zaniżony paragon za usługę mając to policzone w niebie i odpust grzechu w momencie dokonania takiego grzechu :). Czy nie lepiej określony odpis z deklaracji podatkowej na określone przez siebie wyznanie? W przypadku nie dokonania takiego odpisu kwota przekazywana jest np. na szkolnictwo o kierunkach filozoficznych, nauki o etyce itp. i organizacje społeczne związane z propagowaniem wyższych wartości. Już teraz aktywiści rydzykowi pomagają wypełniać deklaracje za 1% na przez siebie wskazany cel. Po takiej reformie musieli by się na pewno bardzo starać, by pokonać zwykłe lenistwo wiernych. Taca wtedy byłaby także symboliczna, przecież ja już zapłaciłem, deklaracją :)
  pzdr


  --
  PiS rządzi, PiS radzi, PiS nigdy was nie zdradzi!
 • s.monte.z.uma 01.04.19, 20:07
  ..."propagowanie wyższych wartości"... ?... co to znaczy?... czy paląc książki właśnie ich nie propagują:... wedle ichniego systemu wartości...
  --
  lehardi.org/
 • bruner4 01.04.19, 20:20
  Ja sądzę że ten ksiądz, który zorganizował tą akcje, nie jest za bardzo dobry z historii :-) , nie bardzo chyba wiedział kto książki wcześniej palił:
  pl.wikipedia.org/wiki/Palenie_ksi%C4%85%C5%BCek_w_Niemczech_w_1933_roku
  Przypomniał mi się trochę podobny podobny incydent; gdzieś u nas protestowali robotnicy między innymi przeciw bezrobociu, w demonstracji można było zauważyć transparenty "Praca czyni wolnym". Choć to oczywiście nie ma porównania z głupotą tego księdza.
 • dociek 02.04.19, 14:31
  Wiara to zaprzeczenie rozumu. Stąd takie pomysły i inne też.

  --
  "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
 • dociek 02.04.19, 14:39
  Empi. To nie powinien być odpis podatkowy, tylko podatek religijny płacony przez tych, którzy zadeklarują urzędowo na deklaracji podatkowej chęć finansowania danego kościoła. Pozostali, którzy nie zadeklarowaliby swej woli opodatkowania się, byliby z tego obciążenia zwolnieni. Ciekawe, w jakim tempie i w jakiej liczbie ubyłoby wiernych w Polsce?

  Oczywiście, wraz z wprowadzeniem tego podatku, środki tak pozyskane byłyby jedynymi funduszami od państwa przekazywanymi poszczególnym kościołom. Poza oczywiście środkami na ochronę i konserwację zabytków. ;-p
  --
  Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
 • empi 02.04.19, 15:12
  Odpis podatkowy wg Tuska . Taki odpis to jak podatek :)
  pzdr


  --
  Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia.
  George Orwell
 • bruner4 02.04.19, 15:39
  Likwidacja Funduszu Kościelnego była chyba jedną z wcześniejszych obietnic Tuska. Pisze że jego gabinet miał się tym zająć- był rok 2015. Kopacz złożyła urząd w październiku 2015. Tusk był premierem od 2007 do 2014 roku. Dlaczego tego wcześniej nie zrobił? Ja nie wierzę by to zrobił, nawet gdyby wygrał wybory. Wcześniej też wiele obiecywał, np. zalegalizowanie związków partnerskich, nie zrobił tego mimo że nie wymagało to żadnych wydatków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.