Dodaj do ulubionych

Biskupi przepraszają

18.05.19, 12:11
Gdy zorientowali się że za przemilczanie i tuszowanie afer oraz umożliwianie dalszego krzywdzenia dzieci przez przenosiny pedofilów do innych parafii grozi kara więzienia, niektórzy biskupi zamiast jak zwykle wszystkich pouczać, zaczęli przepraszać. Ale przeprosiny nie wystarczą, za coś takiego są całkiem konkretne kary, w państwie prawa dotyczą one wszystkich obywateli, księży też. Zobaczymy czy rząd będzie miał dość odwagi by ukarać pedofilów w sutannach i tych którzy im pomagali. Być może okaże się, ze mamy kolejną po politykach grupę będącą ponad prawem.
Edytor zaawansowany
 • s.monte.z.uma 18.05.19, 12:37
  > za coś takiego są całkiem konkretne kary, w państwie prawa dotyczą one wszystkich obywateli...
  ...otóż to - wszystkich obywateli... tych w sutannach i tych w innych ubrankach, na ogół kosztownych... :-)))...
  --
  lehardi.org/
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.05.19, 19:41
  Lewacy robią nagonkę na księży, a księża stanowią tylko 0,3% przypadków pedofilii. Przymykają oczy na 99,7% przypadków pedofilii, które nie dotyczą księży. Jeżeli pedofilem jest lewicowy intelektualista, który pracował jako przedszkolanka, aby przedszkolaki rozpinały mu rozporek i go pieściły, to go Adam Michnik zaprasza do Polski jako honorowego gościa i organizuje mu spotkania ze studentami na UW.

  www.youtube.com/watch?v=cPYm9B707Qc
 • s.monte.z.uma 18.05.19, 20:45
  ...a Jeżeli pedofilem jest prawicowy intelektualista - to nic nie szkodzi?!... bredzisz jak zwykle... :(... pedofilia nie ma barw politycznych...
  --
  lehardi.org/
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.05.19, 21:20
  s.monte.z.uma napisał(a):

  > bredzisz jak zwykle...

  Sam bredzisz. Wynika to u ciebie z braku umiejętności czytania prostych tekstów ze zrozumieniem. Mi tak jak całej i całej konserwatywnej prawicy, pedofilia zawsze przeszkadzała i przeszkadza, a postępowej lewicy pedofilia przeszkadza tylko w kościele katolickim, bo na przykład, w przypadku Romana Polańskiego, Woody Allena, czy Daniela Cohn-Bendita, już nie przeszkadza. W latach 80-tych postępowa lewica w Europie walczyła o zniesienie kar za pedofilię. Zieloni w Niemczech mieli to nawet zapisane w programie wyborczym.
 • bruner4 18.05.19, 21:41
  Zboczeńcom odpowiada stan kapłański, bo nie muszą zakładać rodziny i mają kontakt z dziećmi- dlatego jest tam więcej zboczeńców niż w innych grupach zawodowych. Te kilkaset przypadków pedofilii w kościele to ujawnione przypadki, ile było wszystkich - nie wiemy, a wiadomo że na księdza się trudniej poskarżyć. Pamiętam że jeszcze nie tak dawno, była w kręgach kościelnych "moda" na dziecięce zespoły muzyczne- np. Arka Noego i inne, dzieciaki (nierzadko częściowo roznegliżowane) tańczyły sobie i śpiewały, a siedzący biskupi i księża się im przyglądali... Główny zarzut wobec wysokiej hierarchii kościelnej dotyczy bezczynności, tuszowania takich afer i umożliwiania kontynuowania tego procederu- to odróżnia te sytuacje od innych takich przypadków, w innych grupach zawodowych. A jest pokazane w dokumencie Sekielskich, ze niektórzy biskupi wiedzieli o tym doskonale. I to właśnie podlega pod konkretne paragrafy, które w tym przypadku powinno się egzekwować, wszak wszyscy są u nas równi wobec prawa. No, tylko brak jakoś odwagi rządzącym...Takich ludzi zamykać...Zwróćcie uwagę jakiego języka używają w tym wypadku dziennikarze; "nadużycia" i inne tego typu łagodne słowa, zamiast nazwać rzeczy po imieniu.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.05.19, 21:54
  bruner4 napisał:

  > ... jest tam więcej zboczeńców niż w innych grupach zawodowych.

  Nieprawda.

  natemat.pl/85477,kim-sa-polscy-pedofile-okazuje-sie-ze-nie-ksiezmi-ani-nauczycielami
 • bruner4 19.05.19, 00:06
  Dane które linkujesz, są danymi oficjalnymi dotyczącymi osób skazanych za pedofilie, liczba skazanych z danej grupy zawodowej a procentowa liczba zboczeńców w tej grupie to dwie różne sprawy, szczególnie dotyczy to naszego kleru, który przed wyrokami najczęściej jest chroniony, wcale nie każdy ksiądz-pedofil zostaje skazany, a właściwie to mało który. U nas organy państwa zwykle łagodnie obchodzą się z księżmi, podobnie wygląda nawet język naszych państwowych organów prasowych, który też używa tu łagodnych, wyważonych słów. Ponadto w innych grupach zawodowych nie ma obrzydliwego zjawiska tuszowania takich afer i umożliwiania kontynuowania krzywdzenia dzieci przez przełożonych zboczeńców, a w naszej wysokiej hierarchii kościelnej tak jest- pokazuje to dokument Sekielskich. A takie czyny są karane w naszym kraju- czekamy na reakcje odpowiednich organów.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.05.19, 02:16
  bruner4 napisał:

  > ..., wcale nie każdy ksiądz-pedofil zostaje skazany, ...

  Tak samo jest z sędziami. W Polsce w sądach i kościołach nie było żadnej lustracji. Komuniści z PRL wzajemnie się popierają. Przedstawieni na filmie pedofile, to akurat donosiciele do SB. Dwóch z nich, to zaufani prezydenta Lecha Wałęsy znanego też jako TW Bolek.

  W Niemczech politycy niemieccy pozbawili prawa wykonywania zawodu wszystkich sędziów z byłej NRD i teraz mają kraj sprawiedliwy. EU nie widziała w tym nic złego. Później sędziowie, którzy czuli się niewinni, mogli ubiegać się o przywrócenie do zawodu. Z tych, którzy się o to ubiegali, w Berlinie komisja weryfikacyjna złożona z polityków przywróciła do zawodu jedynie 20% sędziów.
 • bruner4 19.05.19, 12:57
  Mowa o pedofilii naszego kleru, ochronie tych pedofilów przez najwyższych dostojników kościelnych, o umożliwianiu im w ten sposób dalszego krzywdzenia dzieci. Chodzi też o wyjątkowo łagodne traktowanie księży-zboczeńców i ich wiedzących o wszystkim przełożonych przez organy państwowe (brak ich np. w Jawnym Rejestrze Pedofilów). Gdy ktoś domalował tęczę ma plakacie świętego obrazu, policja wkracza o 6 rano, robi rewizje i przesłuchuje na komisariacie kilka godzin . Gdy wychodzą na jaw przypadki krycia księży-pedofilów i umożliwianie im kontynuowania procederu przez biskupów, ta sama policja nie robi nic, choć kodeks karny przewiduje za to całkiem konkretne kary. Trudno jest porównywać tolerancje wobec pedofilów do przypadków o których piszesz (lustracje jakiś sędziów, czy podobne rzeczy). Wygląda na to że chcesz rozmywać problem, pisząc nagle o patologiach mniejszego kalibru- jak chcesz o nich pisać, załóż sobie osobny wątek. Poza tym, w głowie się nie mieści, by ktoś próbował takich zboczeńców bronić.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.05.19, 18:54
  Co ty bredzisz! Film jest o księżach lewakach, donosicielach do SB korzystających z braku lustracji w polskich kościołach, homoseksualistach, ale w żadnym przypadku nie można mówić o pedofilach! Stosunki płciowe z dojrzałymi seksualnie chłopcami i to nawet do 18 roku życia to nie jest pedofilia. Tu jest wyjaśnienie fachowca seksuologa w tym temacie:

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lew-starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,110662.html
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.05.19, 21:31
  To samo, co w polskich katolickich przekonaniach jest pedofilią, to w żydowskich przekonaniach Romana Polańskiego, Woody Allena, Daniela Cohn-Bendita, Lwa Starowicza, już pedofilią nie jest.

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lew-starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,110662.html
 • empi 18.05.19, 19:45
  Ks. Isakowicz-Zaleski: Zlikwidować luksusowe rezydencje biskupów. Tego przepraszania to się nazbierało :)
  pzdr


  --
  Mniej Te Deum, a więcej oleum
  chyba Żeromski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.