Dodaj do ulubionych

Tylko trzy lata u władzy a jakie wspaniałe efekty!

23.05.19, 21:11
Stadnina koni w Janowie Podlaskim oficjalnie potwierdza, że informowała przełożonych o możliwości utraty płynności finansowej - wynika z odpowiedzi, jaką radio TOK FM dostało od pełniącego obowiązki prezesa janowskiej spółki, Grzegorza Chochańskiego.

wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/588558,interwencja-poselska-po-w-stadninie-w-janowie-podlaskim.html

"Zapytany o przyczyny złych wyników finansowych stadniny odparł, że „spółka działa w określonych warunkach”. „Zdarzają się okresy lepszej koniunktury, zdarzają się okresy gorszej koniunktury, mam nadzieję, że okres gorszej koniunktury już jest za spółką. Patrzymy optymistycznie w przyszłość” – dodał Czochański.

Posłanka Dorota Niedziela powiedziała, że według nieoficjalnych informacji, którymi dysponują posłowie, stadninie grozi bankructwo. - Pojawiło się pismo prezesa stadniny do KOWR, które mówi o tym, że stadnina może stracić płynność finansową. Wiemy, że takie pismo się pojawiło, natomiast prezes nam dzisiaj odmówił pokazania tego pisma - powiedziała.

Jak przypomniała Niedziela, stadnina w 2015 r. miała 3,2 mln zł zysku, natomiast w 2017 r. miała 1,5 mln zł straty. W 2015 r. sprzedano 41 koni za 9,5 mln, a w 2017 - 58 koni za niecałe 3 mln zł. - Wyniki finansowe łączą się z dziwnym zapisem, iż sześciokrotnie wzrosły wynagrodzenia bezosobowe. Umowy o dzieło w 2015 r. wynosiły 96 tys. zł, a w 2017 już 663 tys. zł – dodała Niedziela.

Posłanka podkreśliła, że prezes stadniny potraktował posłów „wyjątkowo nieprzychylnie”. Nie zgodził się na udostępnienie dokumentów, których żądali, w tym audytu stadniny sporządzonego w 2016 r., obejmującego lata 2013-2015. - Upierał się przy tym, że audyt Janowa ma klauzulę tajności i nie pokaże nam go. Stąd wnioski nasze, że w tym audycie jest wiele niekorzystnych informacji, które moglibyśmy pokazać, jaka była kondycja w 2015 r. w porównaniu do 2017 r. Wzywamy pana prezesa do ujawnienia audytu – powiedziała.
"
--
Im bliżej, tym gorzej. Stadnina w Janowie Podlaskim - istniejąca od 1817 roku, najstarsza państwowa stadnina koni w Polsce.
Edytor zaawansowany
 • s.monte.z.uma 24.05.19, 12:57
  ...cóż - konie można tanio sprzedać (...może ktoś drogo je kupi...)... a "odpady", czyli te które nie znajdą kupca - na kiełbasę...
  --
  lehardi.org/
 • empi 24.05.19, 15:17
  Konie wstały razem z nami z kolan :)
  pzdr.


  --
  Nieszczęśliwy to kraj, który potrzebuje bohaterów
  Bertolt Brecht

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.