Dodaj do ulubionych

referendum nt parady Równości w Lublinie -na nie!

26.07.19, 14:21
LGBT by przegrało

Gdyby takie referendum było zorganizowane w Lublinie z pytaniem czy chcesz by parady równości odbywały się w w tym mieście to większość Lublinian byłaby im przeciwna. Skąd to wiem? czy były robione jakieś badania? nie ale można by się pokusić o przewidzenie wyniku takiego hipotetycznego referendum na podstawie wyników wyborów w Białymstoku do europarlamentu.
PIS Kukiz Konfederacja oraz Polexit są przeciwne LGBT
reszta za z tym że PSL jest teraz przeciwna ale elektorat PSL w mieście to znikomy odsetek ma 1%. a więc policzmy.
procentowo wygląda to tak
za LGBT KE 42,58%, Wiosna 4,25%, Lewica razem - 0,87% razem = 47,70%
przeciw- PiS 42,86%, Konfederacja 5,16%, Kukiz15 -3,34%,polexit 0,93% razem= 52,29%
Edytor zaawansowany
  • qqbek 27.07.19, 02:00
    Jakie LGBT?
    To ludzie, tacy jak ja czy inni w trolejbusie wczoraj.
    Odmawianie im praw stawia ciebie w tym samym szeregu, co pana z francuskim wąsikiem z Niemiec, czy tego dupka Mussoliniego z Włoch.

A tak przy okazji - jestem Lubelakiem.
    "Lublinianie" to jakieś napływowe coś... pewnie chodzi na mecze 4-ligowego RKS i brandzluje się przy obrazkach z Ojcem Muchomorkiem.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • wampir-wampir 27.07.19, 02:36
    Wypraszam sobie. Nie jestem jakimś napływowym nie wiadomo czym. Jestem Przemyślakiem!

--
    Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
    *
    Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
  • qqbek 27.07.19, 07:55
    Ale tak z "Motórem" i ojcem Muchomorem, czy jednak zdrowy?

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • wampir-wampir 27.07.19, 22:19
    Motor to nie moja miłość, ale muchomorki owszem, zasuszam. Jak będziesz niedobry dla migrantów skądinąd, zaproszę Cię na smaczną zupę ;-)))

--
    panna Klara i panna Rajmunda
  • qqbek 27.07.19, 22:55
    Muchomorem (przynajmniej tym czerwonym) to może i dałbym, w ramach eksperymentu, poczęstować.
    Te czerwone nie są podobno zbyt silnie trujące (dopóki nie przesadzasz), za to potrafią być mocno psychoaktywne (wszystko zależy też od tego, na ile świeże są i kiedy zbierane).
    Nie gardźmy muchomorem czerwonym że względu na jego "kiepski imidż w bajkach i fatalny Pi-Ar" 😂

--
  • s.monte.z.uma 28.07.19, 09:04
    ...jest jeszcze inna możliwość wykorzystania muchomora: specjalna nalewka do smarowania/nacierania bolących, spuchniętych kolan... bolących lub spuchniętych kolan - np. od spędzania życia na klęczkach... najlepsza nalewka jest - podobno - ze świeżych kapeluszy muchomora czerwonego...
    --
    lehardi.org/
  • wampir-wampir 29.07.19, 00:01
    Ależ oczywiście. Muchomory są Ok.. Masz u mnie tę zupę ;-)))

--
    youtu.be/rLtZKkCIVmI
    *
    www.youtube.com/watch?v=gH203JWfAy0&NR=1
  • wampir-wampir 27.07.19, 22:19
    Motor to nie moja miłość, ale muchomorki owszem, zasuszam. Jak będziesz niedobry dla migrantów skądinąd, zaproszę Cię na smaczną zupę ;-)))

--
    youtu.be/rLtZKkCIVmI
    *
  • wampir-wampir 27.07.19, 22:21
    Sorki za powtórzenie.Coś dziwnego się dzieje, gdy wysyłam post ze smartfona.

--
    Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
    *
    Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
  • dociek 28.07.19, 11:40
    Jestem lublinianinem z rodziny tzw. inteligenckiej, zamieszkującej tu od ponad 100 lat.
    Qqbek możesz sobie być lubelakiem, lubliniakiem, czy jak wolisz.
    Z racji "genetycznego dziedziczenia" wielopokoleniowych poglądów prospołecznych jednakże nie "komunistycznych", nie uznaję prawa jednych do gnębienia innych, wymuszania przez kler rzymsko-katolicki podporządkowania się jemu i przyjmowania absurdów tzw. "wiary", pozbawiania ludzi prawa do przysługujących im wolności, jednak pod warunkiem nieczynienia istotnej szkody pozostałym. Nie jestem kibicem, także i tego klubu. A na sekciarstwo religijne pod toruńskim szyldem patrzę ze wstrętem.

Jeżeli chodzi o poprawną polszczyznę, którą chlubią się miejscowi tubylcy, to słownik języka polskiego sugeruje określenie "lublinianin".
    Pozdr.

--
    Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
  • qqbek 28.07.19, 12:09
    Dociek nam się zjeżył.
    Doćku kochaniutki, chodzisz po domu w ciapach, kapciach, czy pantoflach?
    Bo ja po domu chodzę w ciapach i głęboko w dupie mam to, że w słowniku PWN nie ma "ciapów".

--
  • wampir-wampir 29.07.19, 00:06
    O, a ja ciapów nie cierpię. Wiejską gwarą mi pobrzmiewają, wcale nie miejską. A po domu chodzę w pantoflach.

--
  • qqbek 29.07.19, 00:49
    Te ciapy wszystkich mierżą, tj. wszystkich, którzy nie są tutaj te X pokoleń, na które się Dociek powołuje.
    Rodzina mojej żony też z napływowych i oni wolą kapcie, ale ja mogę dzieciom LO im. Staszica pokazywać jako miejsce kultywujące tradycje Gimnazjum Męskiego z Królewskiej, gdzie uczył się ich pra-pradziadek (matura 1914) :)
    Zakładam, że dla Doćka "ciapy" są rzeczą naturalną, stąd ten post :)

--
  • wampir-wampir 29.07.19, 01:10
    1914 to tylko trochę ponad sto lat - 3 pokolenia, nie 10. Migracje ze wsi do miast na większą skalę zaczęły się chyba po zniesieniu pańszczyzny, więc przodkowie mogli się na Lublin załapać jako ludność napływowa albo od takiej podłapać to określenie. Sorki, nie mam zamiaru wciskać Ci dziecka w brzuch, ani grzebać w genealogii. Nie znam historii tych nieszczęsnych ciapów. Brzmią mi po wiejsku, zgrzytają w uszach i tyle. Ludzie spoza Galicji i Głodomerii mają chyba podobne odczucia co do wychodzenia na pole.

--
  • dociek 29.07.19, 07:01
    Ciapy są stąd. Tak jak brejdak i brejdaczka.

--
    "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
  • s.monte.z.uma 29.07.19, 09:44
    ...i zalewajka, czyli zupa z kiszonej kapusty z kartofelkami w środku kraszona skwarkami ze słoninki świeżo smażonej, przez niektórych zwana kapuśniakiem... w okolicach Kielc zalewajką nazywana jest zupa gotowana na mące... co kraj to obyczaj, a przecież w każdej rodzinie (...albo prawie każdej...) używa się terminów-haseł, zrozumiałych tylko dla członków tej rodziny...
    --
    lehardi.org/
  • wampir-wampir 29.07.19, 11:23
    dociek napisał:

> Ciapy są stąd. Tak jak brejdak i brejdaczka.

Ciapy mnie rażą, brejdak i brejdaczka - nie, ale już siora, też używane w Lublinie, bardzo.

--
  • s.monte.z.uma 29.07.19, 08:21
    ...wiejską" gwarą byłoby "łapcie"... :-)...
    --
    lehardi.org/
  • empi 29.07.19, 14:50
    Dokonujemy następnego podziału Polaków, na łapciuchy i ciapciaki😜.
    pzdr

--
    Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia.
    George Orwell
  • s.monte.z.uma 29.07.19, 15:02
    ...nie dokonujemy podziału... pozwalamy na różnorodność... nie oto chodzi?...

www.google.com/search?q=gwary+polskie+s%C5%82ownik&oq=gwary+polski&aqs=chrome.4.69i57j0l5.17284j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    --
    lehardi.org/
  • empi 29.07.19, 15:28
    wiele lat temu na forum był wątek o regionalizmie lubelskim, gwarze, obyczajach, tradycjach itp. Dociek, o ile pamiętam, w nim rządził skutecznie.
    pzdr
    --
    Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia.
    George Orwell
  • empi 29.07.19, 15:44
    tu jeden z wątków
    pzdr
    --
    Nieszczęśliwy to kraj, który potrzebuje bohaterów
    Bertolt Brecht
  • s.monte.z.uma 29.07.19, 17:30
    ...poczytam przed snem... dziękuję... :-)))...
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 29.07.19, 22:56
    ...bardzo ciekawy wątek... polecam... :-)... szczególne interesujące są wypowiedzi na temat naszej lubelskiej"śpiewnej" mowy - zaśpiewem przez niektórych zwanej... onegdaj zwróciła mi na to uwagę zachwycona mieszkanka Słubic odwiedzająca nasze miasto... a mnie zachwyciła jej wymowa i artykulacja: twarda i czysta...
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 30.07.19, 13:52
    ...a po zastanowieniu można - chyba - powiedzieć, że pierwsza i druga kategoria to podział zdecydowanie zbyt ubogi... należy więc wprowadzić jeszcze jedną kategorię: mieszaną (...ale - nie zmieszaną...)... :-)))...

forum.gazeta.pl/forum/w,62,168402060,168402060,_druga_kategoria_polska_specjalnosc_.html
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 30.07.19, 20:53
    ...pojawia się też (...ale nie znika...) mały problem... jak określić tych, którzy są poza kategorią... poza wszelką kategorią... a wśród nich - np. naziści... ci dawni i ci neo-... "neony"?... nieee... to ciemniaki!... "wsteczne neony"?... nieee... kiepsko brzmi... pomyślę... hm hm hm...
    --
    lehardi.org/
  • dociek 29.07.19, 18:31
    Empi, faktycznie było, ale chyba zaginęło "w boju Gazety z forumowiczami". I chyba wówczas starałem się być profesjonalny z racji szerokiego i intelektualnego audytorium interlokutorów.

--
    To chyba robota ruskich!
  • qqbek 29.07.19, 22:46
    No i znów mi pojechał...

--
  • wampir-wampir 29.07.19, 23:02
    qqbek napisał:

> No i znów mi pojechał...

Dociek? Nie przesadzaj, to nie było do Ciebie ;-)))

--
    youtu.be/rLtZKkCIVmI
    *
  • dociek 30.07.19, 06:48
    Sorry, to takie starcze wspominki, przesadziłem nieco z tym intelektem. Bywali tu mmm... bardzo trudni dyskutanci. Zasadniczo chodziło o to szerokie. Empi może potwierdzić.

--
    Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści. </a>
  • qqbek 30.07.19, 10:56
    Ja jeszcze pamiętam, jak naście lat temu było tu 200 wpisów dziennie, ptasiek, bosman, nieodżałowany Jolanta, czy dziesiątki innych. Bez obaw :-)

--
  • wampir-wampir 30.07.19, 13:37
    dociek napisał:

> Sorry, to takie starcze wspominki, przesadziłem nieco z tym intelektem. Bywali
    > tu mmm... bardzo trudni dyskutanci. Zasadniczo chodziło o to szerokie. Empi moż
    > e potwierdzić.

O, tak. To były czasy... :-)))

--
    youtu.be/rLtZKkCIVmI
    *
  • wampir-wampir 29.07.19, 22:10
    empi napisał:

> Dokonujemy następnego podziału Polaków, na łapciuchy i ciapciaki😜.

Raczej Lubelaków ;-)))

--
  • oszo-lom-z-rm 30.07.19, 15:47
    proszę o wypowiedzi na temat referendum na zgode lub jej brak na organizacje pochodu LeGieBeTów
  • s.monte.z.uma 30.07.19, 16:10
    ...przecież właśnie o tym wszyscy dyskutują, czyli wypowiadają się... przeczytaj jeszcze raz... albo - dwa razy... :-)))...
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 31.07.19, 09:30
    ...a żeby było śmieszniej, nie muszę - nawet na forum - składać żadnych deklaracji (...co dla osoby o - nawet średnio rozwiniętej inteligencji...), jest deklaracją... moje poglądy i moje życie - moja sprawa... :-)))...
    --
    lehardi.org/
  • empi 31.07.19, 10:58
    zróbmy referendum:
    1. Czy jesteś za zakazem wszelkich manifestacji religijnych z powodu naruszania wolności przestrzeni osób wyznających inne wartości?
    2. Czy jesteś za zakazem organizowania imprez masowych, sportowych, kulturalnych itp. jako zakłócających życie miast.?
    3. Czy jesteś za zakazem manifestacji wszelkich partii, ruchów i organizacji społecznych bez względu na ich charakter ideowy, światopoglądowy, tematykę itp., bez wyjątków w imię równego traktowania?
    4. Chcę żyć, a więc chcę dać innym żyć.
    pzdr
    --
    Nieszczęśliwy to kraj, który potrzebuje bohaterów
    Bertolt Brecht
  • s.monte.z.uma 31.07.19, 12:00
    ...załóż nowy wątek: czy jesteś za?... ... ;)))...
    --
    lehardi.org/
  • empi 30.07.19, 16:42
    Toleruję różne pochody, 1.Majowe, procesje w Boże Ciało, ten także. Na tym jest przynajmniej kolorowo i wesoło :)
    pzdr

--
    Mniej Te Deum, a więcej oleum
    chyba Żeromski
  • wampir-wampir 30.07.19, 21:48
    empi napisał:

> Toleruję różne pochody, 1.Majowe, procesje w Boże Ciało, ten także. Na tym jest
    > przynajmniej kolorowo i wesoło :)

Ja na żadne takie nie chodzę i żaden z nich mi nie przeszkadza, dopóki nikt nie zmusza mnie do udziału. Ludzie mają prawo manifestować, co im w duszach gra - urok demokracji, a że oszołomy tęsknią za ustrojem słusznie minionym? Cóż, widać im odpowiadał, mnie nie.

--
  • oszo-lom-z-rm 02.08.19, 08:44
    tylko że to legiebety chcą na nowo wprowadzić totalitaryzm tym razem homototalitaryzm, już to robią, z IKEI ich krytyk został wywalony z pracy
  • bruner4 03.08.19, 13:06
    To tak jak z wcześniejszymi wyborami, skoro Polaków-Katolików jest w narodzie , no 90% czy 80% (a z pewnością większość niby), to przecież wiadomo że niektórych ludzi z pewnością nie wybiorą. I wybrali Kwaśniewskiego. Dwa razy pod rząd.
  • oszo-lom-z-rm 04.08.19, 22:14
    Potęga mediów i manipulacji
  • bruner4 04.08.19, 22:39
    Tak, jak Polacy wybierają kaczora to jest to jedynie słuszna wola wyborców i narodu, jak Kwaśniewskiego, to dzieje się tak na skutek potęgi mediów i manipulacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka