Dodaj do ulubionych

Niekorzysty termin wizyty Trumpa w Polsce

07.08.19, 14:39
31 sierpnia przybędzie do Polski prezydent USA -Trump. Jak wiadomo ,USA kocha nasz kraj (i wzajemnie) i pomaga nam gospodarczo, militarnie, politycznie i jak tylko może, ale jest bardzo prawdopodobne, że Trump poruszy u nas bardzo drażliwy temat, dotyczący odszkodowań, które mamy zapłacić Żydom za ich mienie pozostawione w Polsce (ustawa 447). I tu jest problem , czy obecnie rządzący, będą w stanie odmówić jego życzeniom (taki człowiek)? A przecież zbliżają się wybory, jeśli obywatele zobaczą że rząd i prezydent pod naciskiem USA zgodzi się (choćby częściowo) na wypłacenie Żydom odszkodowań, może to fatalnie wpłynąć na notowania wyborcze a w konsekwencji na wyniki wyborów.
Edytor zaawansowany
 • qqbek 13.08.19, 00:52
  Oby!

  --
  Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
 • Gość: żałosny leming IP: *.centertel.pl 14.08.19, 11:22

  PiS wygra zdecydowanie wybory. Niestety...
 • bruner4 14.08.19, 17:30
  Niekoniecznie musi tak być, niby poparcie, niby sondaże... PiS już się kiedyś o tym przekonał - to było wręcz śmieszne,- polegano na sondażach, nastrojach, to było niemal 100% pewne, aż zaryzykowano skrócenie sobie nawet kadencji, przecież i tak muszą nas wybrać, -"zdecydowanie, niestety" jak napisałeś...Szkoda tylko że nie widziałem jakie mieli miny po ogłoszeniu wyników, ciekawe też, co się stało z tym, który ich tak zapewniał że muszą wygrać, tak "zdecydowanie, niestety"
 • Gość: żałosny leming IP: *.centertel.pl 14.08.19, 19:39
  Koniecznie, zdecydowanie i absolutnie tak będzie. Jeżeli masz "cojones" to wrócisz tutaj po wyborach i przyznasz mi rację. Potrafisz? To forum jest pełne fałszywych proroków zaklinających rzeczywistość. PiS wygra w cuglach:) Amen!
 • bruner4 14.08.19, 22:34
  Ja nie twierdzę że PiS na pewno przegra wybory, to Ty piszesz że z pewnością je wygra. Ja napisałem, że była już taka sytuacja, że PiS (tak jak Ty w tym momencie) był 100 % pewien zwycięstwa i strasznie się zdziwił po ogłoszeniu wyników. Wtedy też sondaże, i wszystkie znaki na niebie i ziemi, mówiły że musi wygrać.
 • Gość: załosny leming IP: *.centertel.pl 15.08.19, 11:04

  Ja odnoszę się tylko do Twoich wątpliwości co do zwycięstwa PiSu. Nie interesuje mnie rys historyczny. Zdarzenia z przeszłości nie musza mieć wpływu na przyszłe wydarzenia,
  Piszę, że PiS absolutną większością wygra jesienne wybory. Twoje spekulację o niefortunnym terminie wizyty Trumpa niczego nie wniosą. Trump nie poruszy sprawy żydowskiego mienia w Polsce. Kiedy Twoim zdaniem powinien przylecieć (jeżeli już)? PiS wygra zdecydowanie. Praktycznie nie ma z kim przegrać. Zapłacz i pogódź się z tym.
 • bruner4 15.08.19, 14:01
  Dla PiS wizyta naszego wielkiego amerykańskiego przyjaciela byłaby lepsza po wyborach, bo jeśli zechce się upominać o zwrot żydowskiego mienia, to mogą się pojawić historie podobne do tych które wydarzyły się po wypowiedziach Pompeo na Kongresie Bliskowschodnim, -wszak uchwalono w USA ustawę 447 wspierającą zwrot mienia żydowskiego (głównie od nas) a prezydent swoimi działaniami ma wspierać realizacje ustaw. A skąd wiesz że nie poruszy tego tematu? Ja nie jestem ani za PiS ani za PO , za nikim płakać nie zamierzam. A tak z ciekawości, też byłeś tak pewien wygranej, kiedy wcześniej PiS skrócił sobie kadencje i zorganizował wcześniejsze wybory?
 • Gość: żałosny leming IP: *.centertel.pl 15.08.19, 14:26

  Zwrot mienia bezspadkowego (heirless property) nie wchodzi w rachubę. Z powodów oczywistych. Mienie spadkowe było i jest zwracane w indywidualnie rozpatrywanych przypadkach.
  Trump nie poruszy tego tematu w swoich przemówieniach w Polsce. Każda wizyta amerykańskiego prezydenta w Polsce jest dla każdego rządu korzystna. Sugerujesz, że wizyta Trumpa może pomóc zjednoczonej opozycji:)? Ja wiem, że nie, a Ty upewnisz się po wizycie Trumpa, jeżeli tego teraz nie widzisz. W czasach o które pytasz nie interesowałem się zbytnio polityką i niczego nie przewidywałem. Teraz to robię z sukcesem. PiS rozgromi opozycję w październiku. Masz ciągle wątpliwości?
 • bruner4 15.08.19, 15:11
  Twierdzisz że nie wchodzi w rachubę, -tak nie jest, jest odpowiednia ustawa 447 , której założenia politycy będą chcieli zrealizować (po to są ustawy). Gdyby było jak twierdzisz, to Pompeo by o tym nie wspominał, a on pytał jak wygląda realizacja zwrotu mienia żydowskiego u nas. I to jeszcze podczas Szczytu, którego lokalizacja u nas była naszym ukłonem w stronę Izraela i USA. Po tej wypowiedzi pojawiło się w internecie mnóstwo antysemickich komentarzy, oraz bardzo krytycznych wobec USA i PiS. Gdyby wtedy Morawiecki w tej sprawie nawet częściowo przytaknął, PiS nie miałoby już żadnych szans w wyborach (nawet tych od 500+ by nie starczyło by była większość). Teraz przyjeżdża sam prezydent, a ten , jak wiadomo, jest przedmiotem uwielbienia niektórych obecnie rządzących- są w niego wpatrzeni jak w święty obraz i wcale nie byłbym taki pewien że byliby mu w stanie odmówić, gdyby tak np. kwestie rozliczeń z Żydami powiązał z rozmieszczeniem wojsk USA u nas. To że nie interesowałeś się w tamtych czasach polityką, trochę tu wyjaśnia. Radziłbym jednak poznać wydarzenia z tamtych czasów, bo to są ci sami ludzie i pewne scenariusze mogą się powtórzyć. Wtedy Twoja zdolność przewidywania będzie jeszcze większa. Będziesz to robić z jeszcze większym sukcesem.
 • Gość: żałosny leming IP: *.centertel.pl 16.08.19, 12:32
  Tak twierdzę. Wyraziłem przeciwną opinię niż Twoja. PiS rozniesie opozycję i zmieni Konstytucję.
  Trump nie poruszy podczas wizyty w Polsce zamkniętej kwestii żydowskiego mienia bezspadkowego. Ty "gdybasz" - gdyby Morawiecki tak, to by było... Gdyby Trump tak, to...
  Moje przewidywania są zdecydowane i bez gdybania. Prezydenta USA zawsze witano z entuzjazmem w Polsce więc daruj sobie te wycieczki pod adresem obecnego rządu. Sugerujesz, że Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski pluli na urząd prezydenta Stanów? Bądź obiektywny.
 • bruner4 16.08.19, 13:41
  A twierdź sobie ile chcesz i to zdecydowanie. Ja tylko napisałem, że byli już tacy co też tak wcześniej zdecydowanie twierdzili i wyszło na to że się mylą. I to w tej samej-identycznej sprawie, przy podobnych (o ile nie lepszych) sondażach. Z największym entuzjazmem witano prezydenta USA za komuny (mówię o zwykłych Polakach), wtedy też najbardziej kochaliśmy Amerykanów. Po upadku komuny okazało się, że Amerykanie nas jednak tak nie kochają jak mówili wcześniej w polskojęzycznych rozgłośniach "Wolna Europa" i inne, zdziwiliśmy się że w ogóle nie chcą nam pomóc w odbudowie państwa i gospodarki po kilkudziesięcioletnim reżimie, mimo że innym pomagali (np. Palestyńczykom). Za innych rządów było nie do pomyślenia by Polska wyłamywała się z polityki UE (w której jesteśmy) by popierać interesy USA i Izraela, dziś doszło do tego, że jako jedni z ostatnich w Europie mamy jeszcze wizy i pytają nas co z rozliczeniami z Izraelem. Najdroższy gaz w Europie, gigantyczne kwoty wydawane na przestarzałe i nie do końca nam potrzebne uzbrojenie, obietnice obrony jako członka NATO (nikt nas nie chce atakować) tak dziś wyglądają realia naszej wielkiej przyjaźni z największym gospodarczym mocarstwem świata.
 • Gość: żałosny leming IP: *.centertel.pl 16.08.19, 14:26

  Byli też tacy jak Ty (na tym forum) zaklinający nieprzychylną im rzeczywistość. Upierali się tak jak Ty wbrew wszelkim realiom i ciagnący swoją umierającą nadzieję do piołunowego końca.
  Stracili wiarygodność i już swoich "przewidywań" j już nie przewidują:) Sądzę, że Ty też odpoczniesz od przewidywań po wyborach. Przeczytaj entuzjastyczny watek "Tak mi przykro:)
  Entuzjazm przed wyborami prezydenckim, przejmujący smutek po. Tak będzie z Twoimi przewidywaniami:)

  I nie myl. proszę, przyjaźni z wyciąganiem żebraczej ręki.
 • bruner4 16.08.19, 15:06
  Nie wiem jak inni na tym forum, są tu różni, nie porównuj mnie do nich. W polityce różnie bywa, również tak że przegrywa PiS (bywało już tak, nawet wtedy gdy uważano to za niemożliwe) i takiego scenariusza nie można wykluczyć, jeśli ktoś twierdzi inaczej jest naiwny i za mało zna historie. Weź jeszcze pod uwagę, że w najbliższych wyborach ja też będę brał udział (w ostatnich nie uczestniczyłem) - są one zbyt ważne, by postąpić inaczej. A myślisz że przyjaźń wielkiego mocarstwa gospodarczego nie powinna się też przekładać na pomoc materialną, zwłaszcza dla wielkiego przyjaciela (niby nas), który po kilkudziesięciu latach komuny jej potrzebuje? Ze to tylko żebracza rączka? Mylisz się, właśnie po faktach w tym temacie można poznać prawdziwego przyjaciela i prawdziwe jego intencje. Może Ty mi powiesz ("nieważny" nie był w stanie) jak wielki przyjaciel- USA , pomógł nam gospodarczo? (a możliwości ma wielkie, największe mocarstwo gospodarcze). Ja pamiętam tylko o kwocie dwóch milionów dolarów (to nie pomyłka), które dostaliśmy od nich jako wsparcie po upadku komuny u nas. Tyle dziś kosztuje nowa limuzyna naszego premiera. Ale może ja o wszystkim nie wiem, może podasz jeszcze jakieś fakty?
 • Gość: żałosny leming IP: *.centertel.pl 16.08.19, 20:15

  Masz nieusuwalny gen roszczeniowy. Dla Ciebie przyjaźń to dawanie pieniędzy.
  Nie widzisz różnicy między Polską a terytoriami palestyńskimi. Rękę trzymasz wyciągniętą.

  Nasza wymiana opinii dotyczyła zwycięskiej partii w wyborach jesiennych i poruszenie konkretnej kwestii w polskim przemówieniu Trumpa. Mamy odmienne opinie. Nie będę już z Tobą bił piany. Czas pokaże kto ma rację. Trump będzie w Polsce przed wyborami i w takiej kolejności będziemy mieli jasność. Ciekaw jestem jak będziesz tłumaczył swoje pomyłki:)

 • bruner4 16.08.19, 23:42
  Jakie pomyłki??? Imputujesz coś czego nie napisałem. Rzeczywiście szkoda czasu na bicie piany.
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 17.08.19, 11:40
  bruner4 napisał:

  > Jakie pomyłki??? Imputujesz coś czego nie napisałem.

  Wszystko co piszesz, to jedna wielka pomyłka.

  Na przykład, piszesz coś o ustawie 447, a oprócz wspieranej przez Putina kanapowej partii Konfederacja nikt nie uznaje obowiązywania tej ustawy w Polsce. Putin w interesie Rosji oczywiście wspiera wszystkie ruchy wrogie USA. Konfederacja nie tylko z nazwy przypomina więc, założoną dla ratowania Polski przez osoby uważające się za wielkich polskich patriotów, Konfederację Targowicką, która ratunek dla Polski widziała w bezinteresownej pomocy władcy Rosji. Jak wiadomo z podręcznika historii, skończyło to się dla nich "dziką lustracją".
 • bruner4 17.08.19, 14:36
  Gość portalu: nieważne napisał(a):

  > bruner4 napisał:
  >
  > > Jakie pomyłki??? Imputujesz coś czego nie napisałem.
  >
  > Wszystko co piszesz, to jedna wielka pomyłka.
  >
  > Na przykład, piszesz coś o ustawie 447, a oprócz wspieranej przez Putina kanapo
  > wej partii Konfederacja nikt nie uznaje obowiązywania tej ustawy w Polsce. Puti
  > n w interesie Rosji oczywiście wspiera wszystkie ruchy wrogie USA. Konfederacja
  > nie tylko z nazwy przypomina więc, założoną dla ratowania Polski przez osoby u
  > ważające się za wielkich polskich patriotów, Konfederację Targowicką, która rat
  > unek dla Polski widziała w bezinteresownej pomocy władcy Rosji. Jak wiadomo z p
  > odręcznika historii, skończyło to się dla nich "dziką lustracją".

  Znowu Ci trzeba tłumaczyć podstawowe rzeczy, wiadomo że ustawa 447 nie obowiązuje w Polsce tylko w USA, ale amerykańscy politycy są zobowiązani do realizacji jej założeń. U nas też, bo ona głównie dotyczy Polski. Poza tym, taka ustawa dba o interesy Państwa Izrael , nie jest ona związana z żadnymi wydatkami ze strony USA tylko z działaniami politycznymi. Dlaczego podobnej ustawy, o wspieraniu interesów Polski, nie uchwaliło USA? Toż to nasz wielki przyjaciel.
 • bruner4 18.08.19, 23:20
  A tak w ogóle, to sprawa nabiera rumieńców:
  24tp.pl/b/141/60059
 • bruner4 19.08.19, 09:53
  Wbrew temu co niektórzy sądzą (np. "nieważny"), sprawy nie należy bagatelizować, bo dane o realizacji roszczeń żydowskich nie są potrzebne tylko jak mówiła pani Mosbacher do celów "statystycznych", tylko roszczenia te maja zostać załatwione, by to nastąpiło, politycy amerykańscy będą podejmowali odpowiednie działania by wywrzeć nacisk na opornych. Ciekawe są też wyniki głosowania poszczególnych naszych partii, by się przed takimi roszczeniami uchronić:
  sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=84&NrGlosowania=12
 • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 17.08.19, 11:19
  bruner4 napisał:

  > Może Ty mi powiesz ("nieważny" nie był w stanie)
  > jak wielki przyjaciel- USA , pomógł nam gospodarczo?

  Ja byłem w stanie, ale ty nie byłeś w stanie zrozumieć. Napisałem, że sens istnienia każdego państwa polega na tym, aby dbać o interesy własnych obywateli. Dlatego jeszcze nigdy w historii świata nie było państwa, które by pomogło bezinteresownie drugiemu państwu. Jedynym wyjątkiem są Stany Zjednoczone, które po wojnie zaoferowały bezinteresowną pomoc państwom europejskim, a w tym również Polsce. Też nie była to taka w stu procentach bezinteresowna pomoc, gdyż w interesie Stanów Zjednoczonych było jak najszybsze stworzenie w Europie partnerów handlowych dla Stanów Zjednoczonych. Na wymianie handlowej zawsze korzystają oba państwa. Jeżeli ktoś uważa, że Polska otrzymywała kiedykolwiek bratnią pomoc od Rosji, to tego nigdy nie zrozumie. Tu jest link do mojej wcześniejszej odpowiedzi:

  forum.gazeta.pl/forum/w,62,165667975,165667975,Edukujmy_sie_nawzajem.html#p168495505
 • bruner4 17.08.19, 14:32
  Jak zwykle bredzisz:
  www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/amerykanska-pomoc-wojskowa-dla-izraela-miliardy-dolarow-pomocy,678272.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka