Dodaj do ulubionych

Dwa KK...?

20.08.19, 07:57
Kościoły w jednym ?. Do którego ma się katolik zapisać ?:). Jak rozpoznać księdza z którego on się wywodzi?
pzdr

--
PiS rządzi, PiS radzi, PiS nigdy was nie zdradzi!
Edytor zaawansowany
  • s.monte.z.uma 20.08.19, 09:28
    ...rozpoznać do którego KK jest bardzo łatwo... po mowie i zachowaniu... oto obrazek z jednego ze szpitali: codziennie chodzący "po salach chorych" z komunią kapucyni, pytający pacjentów o ewentualne jej przyjęcie i odmawiający stosowne modlitwy, na słowa pacjenta/pacjentki: "za komunię dziękuję, ale chętnie porozmawiam", reagowali identycznie (...a przychodziło ich kilku...): milczeniem i ucieczką... i - wbrew pozorom - nie jest istotne, czy pytający/a był/a wierzący/a... jak myślisz: z jakiego byli Kościoła: boskiego czy biskupiego?... albo: sprawa Hosera i Lemańskiego...
    oko.press/franciszek-podpowiada-jak-usunac-niegodnego-biskupa/
    --
    lehardi.org/
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.08.19, 11:23
    empi napisał:

> Jak rozpoznać księdza z którego on się wywodzi?

Swojego księdza łatwo rozpoznasz po durszlaku na głowie.
  • s.monte.z.uma 20.08.19, 11:32
    ...a to oznacza - zapewne - że ty należysz do KD (...kd?...), czyli Kościoła (kościoła?...) Durszlakowego? (...durszlakowego?...)... :-)))... moje gratulacje!!!... jakie jest jego przesłanie dla wyznawców?...
    ps.: ja wolę formę druszlak ... :-)))...
    sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/durszlak-i-druszlak;15183.html
    --
    lehardi.org/
  • empi 20.08.19, 12:20
    Zaskakujesz mnie. Podpowiadasz, że w KK są i księża durszlakowi ?:) . Zaczynam wierzyć, że masz rację.
    pzdr

--
    Mniej Te Deum, a więcej oleum
    chyba Żeromski
  • s.monte.z.uma 20.08.19, 13:46
    ...według mnie on nie napisał że w KK są księża "durszlakowi"... on napisał, że należy do KD (...kd?...)... :-)))... :-)))... :-)))...
    --
    lehardi.org/
  • wampir-wampir 20.08.19, 15:52
    empi napisał:

> Do którego ma się katolik zapisać ?:). Jak ro
    > zpoznać księdza z którego on się wywodzi?
    > pzdr

KK jest jak popularny niegdyś szampon Vidala Sasoona. Ciągle gra tę samą komedię z dobrymi i złymi policjantami, bo na takich i takich jest zapotrzebowanie. Owieczki są przecież różne. Chcesz mieć dobrego pastuszka i nie mieć c rozterek, że występuje on obok, a faktycznie wespół, ze złymi pastuchami, to rozejrzyj się za innym kościołem. Wielu eks katolików odnalazło się w protestantyzmie i mają spokój z moralnym kacem :-)))

--
    panna Klara i panna Rajmunda
  • s.monte.z.uma 03.09.19, 23:49
    ...w jednej z lubelskich szkół... w jednej z lubelskich parafii... trzecioklasiści dostali karteczki o takiej treści (pisownia oryginalna...): Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus! Tradycyjnie dzieci klas trzecich przystępują w tym roku do Pierwszej Komunii świętej (17 maja 2020 godzina 10.00). Do końca września trwają zapisy dzieci które chcą przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w parafii xxx. W ramach przygotowania dzieci oraz rodzice zobowiązują się do: > Uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych o godz. 10:00 począwszy od najbliższej niedzieli oraz w spotkaniach dla dzieci po Mszy Świętej (spotkania rozpoczną się od pierwszej niedzieli października) oraz w nabożeństwach okresowych (różaniec, droga krzyżowa, nabożeństwo majowe) > Dzieci angażujemy w oprawę Mszy Świętej poprzez czytanie wezwań modlitwy wiernych oraz przygotowywanie śpiewu (chętnych do śpiewania zapraszamy na próbę scholii) ... > ... :-)))... ... ... cdn....
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 04.09.19, 11:09
    ...a dalej idzie tak: > Rodzice dodatkowo spotykają się w IV wtorek miesiąca o godzinie 18.00 w sali nr 2 (pierwsze spotkanie 24.09.2019) > Zapisu dokonujemy w kancelarii parafialnej w godzinach jej funkcjonowania (10-12; 15-17 od poniedziałku do piątku) > Jeżeli dziecko mieszka na terenie innej parafii niż xxx należy dostarczyć pisemną zgodę proboszcza zamieszkania na Komunie poza parafią > W przypadku kiedy dziecko ochrzczone było po za parafią xxx należy dostarczyć akt chrztu dziecka > W razie pytań podaję mail: xxx Pozdrawiam ks. xxx ... i tyle... :-)))... no i który to KK?... hmmm... ... ... strach zgadywać :-)...
    --
    lehardi.org/
  • moritor 04.09.19, 11:22
    Wiesz empi
    Jan tak pisał:
    "mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości.
    Pamiętaj więc, skąd spadłeś,
    i nawróć się,
    i poprzednie czyny podejmij!"
    "Znam twój ucisk i ubóstwo
    – ale ty jesteś bogaty –
    i obelgę rzuconą przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
    a nie są nimi, lecz synagogą szatana."
    "mam nieco przeciw tobie,
    bo masz tam tych, co się trzymają nauki Balaama,
    który pouczył Balaka, jak podsunąć synom Izraela sposobność do grzechu
    przez spożycie ofiar składanych bożkom i uprawianie rozpusty.
    Tak ty również masz tych, co się trzymają podobnie nauki nikolaitów.
    Nawróć się zatem!"
    " mam przeciw tobie to,
    że pozwalasz działać niewieście Jezabel,
    która nazywa siebie prorokinią,
    a naucza i zwodzi moje sługi, by uprawiali rozpustę
    i spożywali ofiary składane bożkom.
    Dałem jej czas, by się mogła nawrócić,
    a ona nie chce się odwrócić od swojej rozpusty.
    Oto rzucam ją na łoże boleści,
    a na tych, co z nią cudzołożą, ześlę wielki ucisk,
    jeśli od czynów jej się nie odwrócą;
    i dzieci jej porażę śmiercią."
    "masz imię, które mówi, że żyjesz,
    a jesteś umarły."
    "Oto Ja ci daję ludzi z synagogi szatana,
    spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami –
    a nie są nimi, lecz kłamią."
    "Znam twoje czyny,
    że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
    Obyś był zimny albo gorący!
    A tak, skoro jesteś letni
    i ani gorący, ani zimny,
    chcę cię wyrzucić z mych ust.
    Ty bowiem mówisz: „Jestem bogaty” i „wzbogaciłem się”, i „niczego mi nie potrzeba”,
    a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
    i biedny, i ślepy, i nagi.
    Radzę ci nabyć u mnie
    złota w ogniu oczyszczonego,
    abyś się wzbogacił,
    i białe szaty,
    abyś się przyodział,
    i by nie ujawniła się haniebna twa nagość,
    oraz balsamu do namaszczenia twych oczu,
    byś widział.
    Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
    Bądź więc gorliwy i nawróć się!"
    ...
    " Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów"

Masz empi uszy?
    pzdr

--
    Przemek Leniak
  • moritor 04.09.19, 11:29
    link który podałeś nie otwiera artykułu lecz stronę która świetnie komentuje tekst Pawła napisany do rzymian
    "Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
    Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią. "

--
    Przemek Leniak

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka