Dodaj do ulubionych

Przeczytałem ksiazkę Macierewicz i jego tajemnice

04.09.19, 09:35
Przeczytałem książkę Macierewicz i jego tajemnice

Marcin Celiński - znam go od lat...
Tomasz Piątek - przypomina mi nieżyjącego już od dawna Roberta Kuwałka przynajmniej wizualnie

no w każdym razie przeczytałem książkę ;-)

w większości jest nieciekawa dla mnie ponieważ traktuje o politykach amerykańskich lub rosyjskich ale jej 10%-20% dotyczy osób mi znanych Konrada Rękasa, Roberta Luśni, Włodzimierza Blajerskiego, Adama Tarachy, etc etc

zawiera arcyciekawe wątki dla mnie osobiście
Jestem z Lublina i byłem od 1992 roku członkiem PPS
a faktycznie związki z PPS miałem od 1989
znałem również środowisko RMP chyba od 1988 o ile pamiętam

wiele lat w PPS zajmowałem się monitorowaniem działań prawicy
był to biały wywiad ;-) dzięki któremu rozrastało się lubelskie archiwum PPS (niestety obecnie zaginione)
Wiele z rzeczy o których pisze Piątek znajdowało się w moich raportach dla śp. Leonarda Patyńskiego...

Najciekawsze są jednak dla mnie opowieści o lubelskim UOP
z dwu względów:
po pierwsze UOP inwigilował PPS i podejmował działania przeciwko tej partii - sprawa szafy Lesiaka
z czym spotkałem się osobiście w 1993 roku kiedy Piotr Ikonowicz otwierał w Lublinie biuro poselskie
po drugie mieliśmy ówcześnie dość ciekawe kontakty z lubelskim UOP jako PPS

o samej książce w ramach skróconej maksymalnie recenzji powiem tyle że śmiałem się czytając

--
Przemek Leniak
Edytor zaawansowany
  • moritor 04.09.19, 09:37
    Ciekawym wątkiem z książki jest dla przykładu ten - rozpocznę go cytatem:
    "Tak się składa, że znany dominikanin, o. Ludwik Wiśniewski, był
    przewodnikiem duchowym Niezgody. Zakonnik powiedział mi, że jego
    przyjaciel honorowo opuścił służbę. Poszło o zasady."

Ludwika Wiśniewskiego zapewne kojarzycie

Zbigniew Niezgoda natomiast czego dowiedziałem się z książki już nie żyje.
    zmarł zdaje się w 2015
    nekrologi.wyborcza.pl/0,11,,327298,Zbigniew-Jan...
    a był uprzednio szefem Poczty Polskiej i nie tylko...
    i jeszcze taki cytat z lewicowego Tygodnika Przeglad:
    "Funkcjonariuszem UOP był w przeszłości obecny szef Poczty Polskiej, Zbigniew Niezgoda (zastępca szefa lubelskiej delegatury urzędu), który za rządów Jerzego Buzka już raz kierował pocztą. Należy on do grupy pampersów i pracował jako dyrektor Biura Zarządu TVP za prezesury Wiesława Walendziaka. Na swojego zastępcę w Poczcie Polskiej wybrał Aleksandra Zasadę. Łączy ich m.in. to, że Niezgoda ma dwa mieszkania w spółdzielni, którą kieruje Zasada. Zasada poprzednio kierował Biurem Handlu i Promocji Poczty Polskiej. Postawiono mu zarzuty ustawiania przetargów, ale sprawę umorzono, a na jego korzyść świadczyli i Niezgoda, i jedna z pracownic TVP. Jak napisała „Rzeczpospolita”, gdy Zasada pracował w rozmaitych spółkach skarbu państwa, to ich obsługę prawną zlecał blisko z nim związanej Marioli Przybyle, swej „narzeczonej”. Była ona m.in. przedstawicielem Ruchu w rozmowach biznesowych z TVP, reprezentowaną wówczas przez Niezgodę. Po ujawnieniu relacji między oboma panami Zasada zrezygnował ze stanowiska zastępcy szefa Poczty."

Troszkę przyjmę tu metodologię Piątka z jego książki (troszkę bo znam oczywiście ograniczenia teorii spiskowych jako metody na opisywanie rzeczywistości) i podam Wam taki link
    niezlomni.com/dziennikarz-tvp-agentem-uop-jako-dziennikarz-zrobil-oszalamiajaca-kariere-naprawde-nigdy-byl-dziennikarzem-doslownym-tego-slowa-znaczeniu/?fbclid=IwAR3YTlQeVLpuTn-acpsmRsPZC14EWTUI6WYM67WZItd8wb-1H8d1d-Xtdjw
    --
    Przemek Leniak
  • moritor 04.09.19, 10:06
    ale ale powiem Wam jak w ogóle doszło do tego że sięgnąłem po książkę Piątka
    otóż na facebooku wśród znajomych mam człowieka który opublikował kilka dni temu mema z fotkami polskich polityków i przypisywanymi im żydowskimi nazwiskami
    wśród polityków był Jan Olszewski (premier) jako Icek Oksner
    ...
    jako że zajmuję się historia PPS w której Jan Olszewski (premier) był postacią ważną
    troszkę popisałem o owym przypisywaniu mu nazwiska innej osoby
    ...
    bo to dwie różne osoby ale faktycznie istniejące
    Jan Olszewski (premier) www.ngp.westsidegroup.pl/str/tekst5069.html?fbclid=IwAR2YESQxlos7Wsbu69qb-hu4zyeQ2XGcdv6uzAdmuq8uL8xVYj0cNKeVFAc
    Jan Olszewski - Janek Oksner sprawiedliwi.org.pl/pl/historie-pomocy/wywiad-z-hanna-taborska?fbclid=IwAR1R_8gG37pcPT9aCge8CP6SWnStr52WUNCDKtLaj-DSVajW80YZoghVKYM
    ...
    pisałem również o tym kto spreparował ów semicki życiorys Olszewskiego (premiera)
    "twórcą żydowskiego życiorysu Jana Olszewskiego (premiera) był nie kto inny jak płk. Jan Lesiak - ten od szafy Lesiaka"
    no i tak poprzez Lesiaka trafiłem na Niezgodę i na książkę Piątka
    pzdr.

--
    Przemek Leniak

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka