Dodaj do ulubionych

Jednak szkoda Polski by pozwolić im wygrać

18.09.19, 09:54
Patrząc logicznie, należy mieć świadomość, że wodzunio PiSowy i jego służalcy tyle naobiecywali w ramach "kiełbasy wyborczej" i tymi obietnicami tak obciążyli i zadłużyli już i jeszcze bardziej zadłużą nasz budżet, że na 100% temu nie podołają i nie spełnią po wyborach swych, czczych obietnic, po raz kolejny zwalając winę na PO i Tuska, a nawet na LGTB i cyklistów. Ale jednak będzie się kompromitował. Przynajmniej u części ciemnego suwerena.

Problem tkwi w tym, że bez naszej zgody, zadłużył nas i nasze potomstwo i to my będziemy spłacać. Problem w tym, że zdemolował nasz, z trudem tworzony, odrodzony system państwa demokratycznego.

Na dodatek skłócił nasz kraj ze wszystkimi innymi, z którymi mu się tylko udało, tworząc słabe ogniwo w Unii, co Putinowi zdecydowanie jest na rękę.

Problem w tym, że odtworzenie zdobytej po wejściu do Unii i NATO pozycji Polski nie odzyska się łatwo i bezboleśnie, bo staliśmy się niewiarygodni i niemal wrodzy dotychczasowym sojusznikom. USA ma w nas interes, doi nas równo, a nie traktuje jako sojusznika (np. jak Izrael, Arabię S., Pakistan).

I teraz, w przypadku potencjalnej wygranej przez partię, bądź raczej ewentualną koalicję, inną niż PiS - nowa władza wpada z miejsca w gigantyczne szambo stworzone przez ekipę Kaczyńskiego. Żeby posprzątać tę "Stajnię Kaczora", straci czas, siły, środki i energię i polityczne oblicze. A w każdej ważnej szafie władzy schowano nie jednego, a kilka PiSsmańskich trupów.

W wielu przypadkach efekt działań resuscytacyjnych wobec państwa może być mizerny, po tak masowym, generalnym zagnojeniu Polski przez obecnych władców. Ta mało efektywna walka nowej władzy daje PiSsmanom, którzy trafią do opozycji ogromnie silne narzędzie krytyki. Ciemny lud, nie będzie raczył pamiętać, kto to spier*olił , tylko, kto tego nie naprawił.

Zadać sobie należy pytanie, czy lepiej się stanie, gdy następcy PiSu w obłędzie naprawiania nie poradzą sobie, co jest prawdopodobne i mogą tak przegrać kolejną szansę, bo trafią do bezdennego, poPiSowskiego bagna.

Czy dopuścić PiS do wywołania totalnej klęski demokracji, do polexitu, dewaluacji złotego do poziomu milionów, więzienia przeciwników politycznych, osiągnięcia poziomu Wenezueli - oczywiście naszym kosztem? Do stworzenia PiSonazikomunizmu schlapanego pseudkatolicką wiarą, Co w efekcie chyba musi spowodować antyPiSowski bunt społeczny, nawet u ciemnego ludu, połączony z definitywnym wywiezieniem Kaczora na taczce, na wysypisko historii? Solidarność też nie urosła z powietrza. Tyle, że w obecnym klimacie nienawiści nie skończy się pokojowo "okrągłym stołem".

Jest we mnie wielka obawa, że każda droga działania niesie za sobą ogromne ryzyko dla Polski i Polaków. Bo albo wpadniemy jeszcze głębiej w piso-kato-bolszewickie szambo i oddamy się w zabór Rosji, Białorusi i Watykanu, albo będziemy bezsilnie, ponosząc ogromne straty, walczyć o wypłynięcie, tracąc wszystko, czas, siły, środki i energię .

--
Im bliżej, tym gorzej.
Edytor zaawansowany
  • s.monte.z.uma 18.09.19, 10:22
    ...piękna analiza i obraz obecnej sytuacji... co radzisz?...
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 18.09.19, 10:30
    ps.: ...pytam dlatego, że Senat też ma wznowić posiedzenie po wyborach...
    --
    lehardi.org/
  • dociek 18.09.19, 11:30
    Słowo daję, że nie wiem. Nie mam rozwiązania.
    Dalsza droga, którą nieustannie maszeruje Kaczyński, a praktycznie aktualnie już całkowite bezdroże (bo poza dojazdem do domostwa Szydło nie zbudowali ani kilometra autostrady i tylko kończą projekty poprzedników) ujawni się chyba dopiero po wyborach.
    Na pewno nie zagłosuję na PiS i także na PO-KO, pomimo mej sympatii do Nowackiej.

--
    Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
  • empi 18.09.19, 12:07
    Wniosek z tego, że co pewien okres w swojej historii musimy sięgnąć dna, by potem bohatersko z niego się odbić wzbudzając podziw świata. Tak w kółko. Budować ciągle nowe, niszcząc stare do końca. Nowego nie budujemy na trwałych fundamentach, bo po co? Przyjdzie nowsze i i to też zmiecie.
    > Na pewno nie zagłosuję na PiS i także na PO-KO, pomimo mej sympatii do Nowackie
    > j.
    Na Dyducha Doćku zagłosujesz? Może na Kukiza?
    pzdr

--
    PiS rządzi, PiS radzi, PiS nigdy was nie zdradzi!
  • wampir-wampir 18.09.19, 12:48
    My już żadnego podziwu u nikogo nie wzbudzimy. Sami przesraliśmy swoją szansę, nikt "obcy" nas w to bagno nie wpakował i nikogo nie interesuje czy się z niego wygrzebiemy, czy nie, tym bardziej, że starań specjalnie nie widać. Kolejnej kampanii opozycji po dopiero co przegranej nie widać. Wszystko obwieszone PiS-em, co chwila konwencje wyborcze z mlaszczącym wodzusiem i żadnej odpowiedzi na to. Rzygać się chce.

--
    Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
    *
    Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
  • empi 18.09.19, 13:00
    opozycji brak! Są chętni do przejęcia rządów. Tyle...
    pzdr.

--
    Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia.
    George Orwell
  • Gość: w bydgoszczu IP: *.centertel.pl 18.09.19, 21:05
    " i żadnej odpowiedzi na to."

Pieniędzy nie ma. I nie będzie:)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.19, 14:06
    dociek napisał:

> Słowo daję, że nie wiem. Nie mam rozwiązania.

Ze strachu przed polityczną śmiercią, Kukiz popełnił polityczne samobójstwo.

Może to by było jakieś rozwiązanie?
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.19, 13:59
    Kto wie, czy jesienne wybory w 2019 nie są najważniejsze w powojennej historii Polski? Dla Polaków mieszkających w Polsce gra idzie o wszystko. Albo Polska będzie goniła Niemcy mając pięciokrotnie wyższy wskaźnik wzrostu gospodarczego niż Niemcy, albo Polska będzie rezerwą taniej siły roboczej dla Niemiec, a podatki płacone przez Polaków będą wyprowadzane na zachód i będą napędzać koniunkturę wzrostu gospodarczego na zachodzie, zamiast poprawiać warunki życia polskim dzieciom i napędzać koniunkturę w Polsce.
  • dociek 18.09.19, 14:06
    Albo Polska będzie w tajnym sojuszu z Rosją rozwalając UE i NATO.

--
    Stado świń przy korycie, bo barany były przy urnach.
  • s.monte.z.uma 18.09.19, 16:01
    ...sam widzisz "piękną deklarację" nieważne/nieistotne : wielbiciel Hitlera i propagator neonazizmu/neofaszyzmu na tym forum okazuje się wielbicielem także prezesa... żadnemu z w/w taka "wspólnota" w uwielbieniu nie przeszkadza... bezczelne propagowanie idei szkodliwych nie tylko dla Polski, ale - wręcz - dla ludzi, bez względu na nację, miejsce zamieszkania i bogów w których wierzą - a ma m.in. na forum gwl wiernych sojuszników i pomagierów... dlaczego tak może być?... chyba dlatego, że cham i prostak nie oczekuje rozmowy ze swoim przeciwnikami politycznymi... on wie, że jeśli propaganda nie odniesie skutku, to zastosuje bandyckie i zbrodnicze metody swoich wodzów... i znowu wygra?... a pamiętać trzeba o głoszonej w ostatnim czasie, putinowskiej, nowej wersji "prawdy" historycznej... ... ...więc może najwyższy czas zmienić sposób działania nie tylko zadeklarowanej opozycji, ale także, przede wszystkim, przeciwników głoszonych obecnie przez władzę i jej propagatorów, poglądów i idei - także gospodarczych...
    --
    lehardi.org/
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.19, 16:29
    s.monte.z.uma napisał(a):

> nieważne/nieistotne : wielbiciel Hitlera
    > i propagator neonazizmu/neofaszyzmu na tym forum

Już tylko ewidentne kłamstwa wam pozostały?

Jestem zwolennikiem konserwatywnej prawicy, a więc dla wszystkich myślących jest jasne, że jestem przeciwnikiem postępowej lewicy. Jestem przeciwnikiem socjalisty Hitlera tak samo jak jestem przeciwnikiem socjalisty Stalina. Tylko stalinowiec jak ty może myśleć, że jak ktoś nie jest stalinowcem, to musi być hitlerowcem. Tymczasem można być jeszcze Polakiem hołdującym życiowej zasadzie: z dwojga złego nie wybieraj żadnego.
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 18.09.19, 17:23

PiS wygra kolejne wybory. Zdecydowanie. Jeżeli tego nie widzicie to macie głowy w piasku.
    Na wynik wyborów nie macie żadnego wpływu. Żadnego. Już jest pozamiatane. PiS zmieni konstytucję i usunie dyspozycyjne (vide Tuskowy sędzia z Gdańska) złogi sędziowskie.
    Wasze biadolenie tez jest bez znaczenia. Pamiętacie krzyki rozpaczy po 500+, że budżet będzie rozwalony? I co? Nawet Schetyna obiecuje, ze benefity przyznane przez PiS pozostaną. Śmieszne, prawda? Pozostaje wam dywagować i snuć pajęczynę co by było gdyby było...
    PiS wygra wybory w cuglach! Mieliście osiem lat i gvwno zrobiliście. Już nigdy, przenigdy nie wrócicie do władzy. Amen!

• bruner4 18.09.19, 21:01
    To przecież ty ciągle piszesz że jak ktoś ma inne niż twoje poglądy, to jest komunistą, "lewakiem", stalinowcem itp.
    kretyństwa. A ty "pytia" znowu tu pod innym nickiem...już ci tłumaczyłem, że PiS może wygrać, ale mimo to stracić władzę. Ja PiS-u bym nie chciał, ale powrotu Tuska też nie...Dostałem pocztą ulotkę KO- płaczą w niej nad stanem polskiej służby zdrowia za rządów PiS, pisząc że jak oni będą rządzić, to dopiero zrobią porządek i będzie będzie raj...Zapomnieli choćby o niejakim Arłukowiczu, którego za cholerę nie można było odwołać, mimo że wszyscy się tego domagali i mimo że nie wywiązał się z ultimatum Tuska, który dawał mu 90 dni na zrobienie porządku. Odwołano go dopiero 5 miesięcy przed wyborami, po otrzymaniu sondaży. To odwołanie było bez sensu, nowy minister przez te kilka miesięcy i tak nie mógł nic zrobić a należało mu po przegranych wyborach zapłacić odprawę.
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 18.09.19, 21:38
    Są już tu chyba wszyscy zapłakani wielbicieli eunuszej oPOzycji. Brakuje tylko jeszcze tego lubelskiego narcyza zaczynającego swoje posty niezmiennie od "ja" to "ja" tamto.
    Witam Wasze gremium serdecznie. I słodkie dobranoc mówię/piszę. Niech się Wam przyśni zwycięstwo oPOzycji. Dream on...:)
  • bruner4 18.09.19, 21:54
    Tobie natomiast by się przyśniło że PiS po wyborach zachowa władzę...słodkich snów.
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 18.09.19, 22:35
    Dziękuję za życzliwość. To zbyteczne. Ja to widzę bez snu na jawie:) PiS jest lata świetlne przed niemrawą oPOzycją. I tak będzie po wyborach. Dlaczego nie udzielacie dobrych rad swojej partii. Mogłoby jej to pomóc wstać z kolan:)
  • bruner4 18.09.19, 23:42
    Na kolanach to jest nasza aktualnie partia rządząca przed naszym największym bratem, sojusznikiem i sprzymierzeńcem w jednym :-)
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.09.19, 00:08
    bruner4 napisał:

> ... aktualnie partia rządząca przed naszym największym
    > bratem, sojusznikiem i sprzymierzeńcem w jednym :-)

Wystarczy porównać, komu ciągnęła partia poprzednio rządząca.
  • bruner4 19.09.19, 14:39
    Gość portalu: nieważne napisał(a):
    > bruner4 napisał:
    >
    > > ... aktualnie partia rządząca przed naszym największym
    > > bratem, sojusznikiem i sprzymierzeńcem w jednym :-)
    >
    > Wystarczy porównać, komu ciągnęła par
    > tia poprzednio rządząca.

Lepiej ciągnąć na linie samolot niż wydawać miliardy dolarów na wojskowe zabawki typu systemy antyrakietowe czy dające słabe echo radarowe samoloty. Te rzeczy i tak by nie zmieniły wyniku ewentualnego konfliktu z Rosją, nie kupuje się za to podstawowego sprzętu dla naszego wojska, np. śmigłowców bojowych. Wszystko to po to, by się przypodobać amerykańskim politykom. A ci i tak nie znoszą wiz i dalej upominają się o rozliczenia z Izraelem. Polacy w USA mają opinie przygłupów (czasem o tym wspomną z uśmieszkiem nasi dziennikarze), to co robi rząd jeszcze potwierdza tą , funkcjonującą już w USA wiele lat, opinie.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.09.19, 19:55
    bruner4 napisał:

> Polacy w USA mają opinie przygłupów ...

Nie od dziś, ale dziś jest mniej powodów do takiej oceny, niż było w czasie poprzednich rządów, które pieniądze polskiego podatnika transferowały za granicę przez zwrot nienależnego VAT oszustom, zamiast dać je polskim dzieciom i napędzać nimi koniunkturę w Polsce.
  • bruner4 20.09.19, 12:02
    Taka ocena Polaków była już w USA zanim w ogóle wprowadzono u nas VAT. A obecny rząd ją potwierdza.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.09.19, 16:11
    bruner4 napisał:

> A obecny rząd ją potwierdza.

Ty ją potwierdzasz, a nie obecny rząd.
  • bruner4 20.09.19, 17:36
    Sami Amerykanie się z nas śmieją za plecami i dziwią się że można nas tak robić w balona. Kraj, który sam nie jest najbogatszy, wspiera miliardami dolarów największą światową potęgę gospodarczą, tylko za obietnicę obrony- na papierze, gdzie historia pokazuje jak może być wiążąca taka obietnica. I takie postępowanie znajduje jeszcze poparcie niektórych naiwnych, którzy nie rozumieją tej sytuacji. Nie trzeba ich nawet daleko szukać.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.09.19, 00:02
    Gość portalu: pytia napisał(a):

> Dlaczego nie udzielacie dobrych rad swojej partii.

Spoty z dobrymi radami dla wyborców totalnej opozycji już są w internecie.

• Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 18.09.19, 23:51
    bruner4 napisał:

> To przecież ty ciągle piszesz że jak ktoś ma inne niż twoje poglądy,
    > to jest komunistą, "lewakiem", stalinowcem itp. kretyństwa.

Nic takiego nigdy nie napisałem.

> Ja PiS-u bym nie chciał, ale powrotu Tuska też nie...

Jasne! Tylko policjanci i złodzieje byli w mieście do którego trafiła filmowa Ewa na filmie "Ewa chce spać". Na obecnej polskiej scenie politycznej prócz policjantów i złodziei są jeszcze komuniści.
  • bruner4 19.09.19, 14:27
    Gość portalu: nieważne napisał(a):

> Jasne! Tylko policjanci i złodzieje byli w mieście do którego trafiła filmowa E
    > wa na filmie "Ewa chce spać". Na obecnej polskiej scenie politycznej prócz poli
    > cjantów i złodziei są jeszcze komuniści.

Komuniści to byli kiedyś a teraz są tylko w twojej chorej głowie, zresztą takich żyjących w poprzedniej epoce i widzących komunistów dookoła jest więcej, nie są może zbyt liczni ale niektórzy na bardzo wysokich stołkach (jeszcze). Reszta tak gadających to klakierzy, aparatczycy będący na stołkach, które dała im ich partia.
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 19.09.19, 19:48
    bruner4 napisał:

> Komuniści to byli kiedyś ...

A prezydent Kwaśniewski i premierzy Oleksy, Cimoszewicz, Miller, Belka, to krasnoludki? A przeciwnicy ustawy dekomunizacyjnej, którzy w wielu samorządach stanowili większość i mogli ją zbojkotować, to krasnoludki?
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 19.09.19, 21:30
    Do tej komuszej listy należy dodać Senyszyn. Miła czerwona babcia:)
  • s.monte.z.uma 20.09.19, 16:45
    ...nie tylko kangury... :-)))...
    W koszulkach z napisem "Konstytucja". 44 przedstawicieli Polonii wita prezydenta Dudę w Australii
    www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/australia-protest-polonii-podczas-wizyty-andrzeja-dudy,862109.html
    --
    lehardi.org/
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.09.19, 17:45

> ...nie tylko kangury... :-)))...

Nie mieszaj w to poczciwych kangurów. Trzeba mieć mózg mniejszy od kangura, aby uważać, że transformacja komunizmu na złodzieizm, przez sędziów w swojej własnej sprawie, była zgodna z konstytucją, a obecna obrona resztek majątku narodowego przed złodziejami nie jest zgodna z konstytucją.

niewygodne.info.pl/artykul8/03901-Jak-biznes-moze-splesc-sie-z-sadami-i-polityka.htm

> 44 przedstawicieli Polonii ...

Dziadowska liczba. Liczba 44 występuje w Dziadach Adama Mickiewicza.
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 21.09.19, 18:03

Rozpaczliwa wiadomość:) W Australii Polonia liczy ~ 220 000. I tylko ta dziadowska (44) liczba bełkotała coś o Konstytucji? Jaki to procent Polonii? 0,02%:) To prenumeratorzy GW:)
    Tonący brzydko się chwyta.
  • s.monte.z.uma 21.09.19, 19:12
    ...dlaczego gardzisz ludźmi?...
    --
    lehardi.org/
  • Gość: nieważne IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.09.19, 03:56

> ...dlaczego gardzisz ludźmi?...

Ja pisałem o liczbie, a ty o ludziach. Ty odnosisz to do ludzi, więc to ty gardzisz ludźmi, a nie ja.
  • s.monte.z.uma 22.09.19, 08:16
    ...więc powtarzam, specjalnie dla ciebie, o liczbie :-)))... być może strach mąci ci umysł... być może czytasz nieuważnie... być może nie rozumiesz, co czytasz... być może nie rozumiesz, co mówisz... lista rozwijalna... :-)))...
    Z matki obcej...
    culture.pl/pl/artykul/mickiewicz-a-imie-jego-czterdziesci-i-cztery
    ps.: ...czy to nie ty napisałeś o "dziadowskiej liczbie"... ???... :-)))... w kontekście zacytowanej informacji o liczbie demonstrantów z Australii - demonstrujących podczas wizyty prezydenta Dudy... ubranych w koszulki z napisem Konstytucja"... ???...
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 21.09.19, 19:22
    ...dlaczego gardzisz ludźmi?...
    > > 44 przedstawicieli Polonii ...
    ...uważaj... nie lekceważ... :-)))... Z matki obcej...
    culture.pl/pl/artykul/mickiewicz-a-imie-jego-czterdziesci-i-cztery
    --
    lehardi.org/
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 11:37

Podobna do innych dziadowskich, nie na temat odpowiedzi.
    Gadał dziad do obrazu...
  • s.monte.z.uma 22.09.19, 12:40
    ...jesteś "obrazem" (...czego?...), czy raczej "dziadem" - na dorobku?... :-)))... podobno umiesz się (...już... :-)))...).przeżegnać... a wiesz chociaż, po co umiesz?... :-)))... :-)))... :-)))... czy na pewno masz przekonanie, że przemawiasz w imieniu "Ojca i Syna i Ducha Świętego"?... czy raczej przemawiasz w imieniu ojca (...czyjego?...) i syna (...czyjego?...) i ducha (...złego?...)... bleee... :(((...
    --
    lehardi.org/
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 19:58
    Kluczysz i bełkoczesz. Nie potrafisz opowiedzieć na proste, wcześniej zadane pytanie: potrafisz się przeżegnać? Jeżeli nie - to i tak rodzina pochowa ciebie pod krzyżem. Vide Jaruzelski, Oleksy, Kiszczak. Wy wszyscy tak kończycie:) Pax vobis!
  • empi 22.09.19, 20:17
    Grób Kiszczaka

Grób Oleksego i Jaruzelskiego

Nie twórz bzdurnych mitów.
    pzdr

--
    Mniej Te Deum, a więcej oleum
    chyba Żeromski
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 20:32
    "Zszedł z drogi wiary aby u schyłku życia na nią powrócić".

wpolityce.pl/spoleczenstwo/229921-ostatnie-pozegnanie-jozefa-oleksego-abp-glodz-zszedl-z-drogi-wiary-aby-u-schylku-zycia-na-nia-powrocic-zdjecia
    Idziesz w zaparte. Amen.
  • empi 22.09.19, 20:38
    Pisałeś o pochowaniu pod krzyżem. To nie jest prawdą w tych wszystkich przypadkach.
    pzdr

--
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 21:19
    "Pisałeś o pochowaniu pod krzyżem"

Pisałem. Jeżeli już leżysz w obecności księdza to jesteś pod krzyżem:) Doprecyzuję krzyż masz nad sobą. Amen!

Licentia poetica nie jest Twoją mocną stroną:). Nie myl tego z "leżeniem krzyżem".
  • empi 22.09.19, 21:22
    masz satysfakcję z ich "nawrócenia"? :)
    pzdr

--
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 21:42
    Mojej opinii o nich pisemnie nie wyrażę. Miałbyś powód do usunięcia postu za treści wulgarne.
    Wskazałem tylko jak kończą "przysięgli" ateiści walczący z religią. Żałosne są wasze forumowe zajmowanie się sprawami kościoła. Ugazeciliście się wyborczo i wybiórczo. Pax vobis!
  • s.monte.z.uma 22.09.19, 23:08
    ...utożsamiasz księdza z krzyżem?... czyli "leżeć pod krzyżem" to to samo co "pod księdzem" (...leżeć...)?... chyba cię "pogięło"... :-)))... bleee...
    --
    lehardi.org/
  • s.monte.z.uma 23.09.19, 08:37
    > Pisałem. Jeżeli już leżysz w obecności księdza to jesteś pod krzyżem:) Doprecyz
    > uję krzyż masz nad sobą. Amen!
    ...piszesz o księżach-pedofilach, czy o księżach-gejach?... ciekawe wyjaśnienie... i usprawiedliwienie onych księży... i kto by się spodziewał... i wszystko jasne... :-)))... :-)))... :-)))... ... ... bleee...
    --
    lehardi.org/
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 20:40
    natemat.pl/104339,gen-jaruzelski-wyspowiadal-sie-przed-smiercia-a-jego-pogrzeb-bedzie-mial-charakter-panstwowy-i-katolicki
    Wszyscy tak kończycie:)
  • empi 22.09.19, 20:45
    ale żaden z nich nie leży pod krzyżem. Obłudni za życia, obłudni po śmierci. Zwykłe asekuranctwo, tak na wszelki wypadek. Wierzysz w ich szczere nawrócenie?
    pzdr

--
    Nieszczęśliwy to kraj, który potrzebuje bohaterów
    Bertolt Brecht
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 21:25
    Większość walczących z religią to obłudnicy i konformiści. Dałem przykłady.
    Leżenie pod krzyżem wyjaśniłem wyżej. Napisz 100 X "licentia poetica":)
  • dociek 22.09.19, 22:00
    I to są jaja do sześcianu, cyt.: "Większość walczących z religią to obłudnicy i konformiści.". Najwięksi obłudnicy to kler oraz politycy, którzy dla swych potrzeb zaangażowali religię.

A najwięksi konformiści to tzw. ciemny lud, który swe członkostwo w PZPR i przywództwo Gierka, zamienił na wierność PiS i kościołowi, a prezesa swej nowej partii oraz księży uczynił "świętymi".

--
    Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
  • Gość: pytia IP: *.centertel.pl 22.09.19, 22:06
    Wszystko wskazuje na to, że nie dociek.asz zmiany partii rządzącej. Umrzesz w rozgoryczeniu. A do tego czasu pluj sobie na zdrowie. Jaruzelski ciebie rozczarował, prawda:)? Pax vobis!
  • s.monte.z.uma 22.09.19, 23:00
    ...ja od krzyżem... czemu nie?... ale może być pod płotem... czemu nie?... wnoszę z twojej wypowiedzi, że ty nie chcesz "skończyć pod krzyżem"... cóż - wolna wola... :)))...
    --
    lehardi.org/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka