Dodaj do ulubionych

Napięcie rośnie

07.10.19, 22:38
Za mniej niż tydzień wybory, da się wyczuć napięcie , zdenerwowanie i podniecenie u niektórych-nawet tu na forum. O ile np. dla mnie niewiele się po wyborach zmieni, bez względu na wynik, to dla innych zmiany mogą być znaczne. Mam tu na myśli partyjnych aparatczyków, przede wszystkim zwycięskiej dotychczas partii, ludzi, którzy z klucza partyjnego otrzymali czasem bardzo intratne stołki- zarabiają dużo i mają sporą władzę. Przeważnie bez protekcji partyjnej nie mieliby na takie stanowiska żadnej szansy- mogliby o nich tylko pomarzyć-jest to ich życiowe bingo. A jest u nas tak, że wygrani zmieniają urzędnicze kadry- zwalniają faworytów poprzedniej wygranej partii i zatrudniają swoich: działaczy partyjnych, rodziny, znajomych, kochanki.
Napięcie jest także wśród partyjnych aparatczyków opozycji- ci liczą że uda im się wskoczyć na ciepłe stołki po wygranej lub w wyniku nowej koalicji, która zmieni rozkład sił. Na tą chwilę trwa obrzucanie się błotem, wyliczanie afer opozycji, manipulowanie prognozami, obiecywanie złotych gór. Znowu wdzięczą się głupie gęby na kartonowych plakatach, -na płotach, słupach, gdzie się tylko da. Niedługo rozstrzygnięcie.
Obserwuj wątek
  • Gość: nieważne Re: Napięcie rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 07.10.19, 23:27
   bruner4 napisał:

   > ... dla innych zmiany mogą być znaczne.

   Dla działaczy PiS nic się nie zmieni, gdy przeciwnicy obejmą rządy. Partia PiS nie broni przestępców we własnych szeregach. Natomiast dla przeciwników PiS rządy, będą gwarancją bezkarności. Takich z zarzutami prokuratorskimi bronią w PO "jak niepodległości", co wyjaśnił Neumann w Tczewie. Działa to mobilizująco na elektorat antypisu:

   forum.gazeta.pl/forum/s,62,168793642.html?t=1&a=168793642&rep=1&from=11

   Neumann przekonywał, że wybory samorządowe dla PO to tylko środek do celu, jakim jest powrót do władzy:

   www.tvp.info/44723229/publikujemy-nowe-tasmy-neumanna-jak-zbyszek-slyszy-ze-ma-poprzec-biedronia-to-dostaje-kucy

   PiS to są polscy patrioci, a w PO są patrioci PO, jak siebie określił Neumann.
  • wampir-wampir Re: Napięcie rośnie 08.10.19, 02:07
   bruner4 napisał:

   > Za mniej niż tydzień wybory, da się wyczuć napięcie , zdenerwowanie i podniecen
   > ie u niektórych-nawet tu na forum. O ile np. dla mnie niewiele się po wyborach
   > zmieni, bez względu na wynik, to dla innych zmiany mogą być znaczne.

   Och, nie bądź taki pewny. Czy rośnie napięcie, nie wiem, nie śledzę. Rośnie inflacja. Jeśli nie chcesz, by coś się dla Ciebie zmieniło (na gorsze), a masz oszczędności w złotówkach, to nie śpij spokojnie, licho też nie śpi ;-)))
   --
   Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
   *
   Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
   • Gość: nieważne Re: Napięcie rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.10.19, 12:21
    wampir-wampir napisał:

    > Rośnie inflacja.

    Bzdura. Dwa tygodnie temu euro sprzedawałem po 4,33 zł., a wczoraj po 4,29 zł w tym samym kantorze.

    To bardzo dobrze, że Polska ma własną walutę i inflacja w Polsce może rosnąć, lub nie. W EU rozwój gospodarczy krajów strefy euro jest powolniejszy niż pozostałych. Kryzys w Grecji powstał właśnie ze tego powodu, że Grecja jest w strefie euro, a więc inflacja własnej waluty nie była możliwa. Inflacja to bardzo cenny pozytywny mechanizm regulujący dla gospodarki kraju.

   • bruner4 Re: Napięcie rośnie 08.10.19, 19:57
    Dyskusje polityków stają się bardziej nerwowe (nie tylko ta, którą linkujesz), a nawet tu na forum , niektórzy pocieszają siebie i innych wątpliwymi prognozami...Czy taka inflacja nam grozi? Myślę że tak źle nie będzie, choćby dlatego, że wypełniamy zalecenia unijne i jesteśmy przez UE kontrolowani- za dużo w nas zainwestowali żeby pozwolić teraz na katastrofę finansową.
    Ach te skojarzenia monte.z uma- psychologiczne, psychodeliczne :-)
    • wampir-wampir Re: Napięcie rośnie 08.10.19, 23:28
     bruner4 napisał:


     > ...Czy taka inflacja nam grozi? Myślę że tak źle nie będzie, choćby dlatego, ż
     > e wypełniamy zalecenia unijne i jesteśmy przez UE kontrolowani- za dużo w nas z
     > ainwestowali żeby pozwolić teraz na katastrofę finansową.

     Jak sobie chcesz, Bruner. Ja wolę dmuchać na zimne :-)))

     --
     Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by. /Oscar Wilde/
     *
     Je Vous aime et... je vous aime, Gitanes
     • Gość: nieważne Re: Napięcie rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.10.19, 23:51
      wampir-wampir napisał:

      > Jak sobie chcesz, Bruner. Ja wolę dmuchać na zimne :-)))

      Dmuchać, to trzeba na gorące...

      "Sławomir Neumann jest niezwykle wulgarny, nie rozmawia z drugim człowiekiem jak polityk, a jak mafioso, dla którego liczą się tylko jego interesy. Wyróżnia się chamstwem, pogardą."
    • Gość: nieważne Re: Napięcie rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.10.19, 23:42
     bruner4 napisał:

     > Czy taka inflacja nam grozi?

     Grozi? Inflacja dla gospodarki kraju jest jak zmiana biegu w rowerze z przerzutką. Każdy dobiera odpowiedni bieg do swojej siły i jedzie pod górę w optymalny dla siebie sposób. Wspólna waluta jest jak rowery bez przerzutki dla wszystkich jednakowe. Silniejsi jadą pod górę, a słabsi po prostu nie dają rady.

     Południowe państwa EU chciałyby mieć inflację własnej waluty, a nie mogą jej mieć, bo nie mają własnej waluty. Francja walczyła o wspólną walutę, a teraz jest ona przekleństwem dla gospodarek państw południowych, a w tym i Francji. Gospodarki państw niemieckojęzycznych już wróciły do stanu sprzed kryzysu, a gospodarki państw południowych po prostu nie mogą. Posłuchaj wykładu. Od 41:30 minuty do końca wykładu jest na ten temat:

     www.youtube.com/watch?v=9b8IRUGzPRk
  • Gość: nieważne Re: Napięcie rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.10.19, 00:34
   bruner4 napisał:

   > Na tą chwilę trwa obrzucanie się błotem, wyliczanie afer opozycji,
   > manipulowanie prognozami, obiecywanie złotych gór.

   Trudno zaprzeczyć, że afery wyliczać można jedynie obecnej opozycji. Obecna opozycja gdy 8 rządziła, robiła tylko afery, zamiast spełniać swoje obietnice wyborcze. Natomiast obecna partia rządząca przed wyborami obiecała złote góry, na które "piniendzy nie ma i nie będzie", a jednak po dojściu do władzy wypełniła swoje obietnice wyborcze. Jest wiele grup społecznych, które skorzystały na rządach partii PiS. Też związkowcy są zadowoleni z wypełnionych obietnic obecnie rządzącej partii. Piotr Duda wymienił spełnione przez rząd postulaty związkowców:

   „Przywrócony obniżony wiek emerytalny, zniesienie syndromu pierwszej dniówki, minimalna stawka godzinowa, dynamiczny wzrost minimalnego wynagrodzenia, wyłączenie z niego dodatku stażowego i dodatków za pracę nocną, minimalne wynagrodzenie zasadnicze dla pracowników niemedycznych, klauzule społeczne w zamówieniach publicznych, odmrożenie płac w budżetówce, ochrona kobiet w ciąży zatrudnionych w agencjach pracy tymczasowej, wolne niedziele w handlu, odmrażanie odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, pluralizm związkowy w służbach mundurowych, lepsza ochrona przed bezprawnym zwolnieniem i dłuższy okres odwoławczy w sądzie pracy, częściowe podniesienie kwoty wolnej od podatku dla ludzi najuboższych, reprezentatywność organizacji związkowych na poziomie zakładów oraz wielkie programy społeczne, to najważniejsze z naszych osiągnięć”.
   • dociek Re: Napięcie rośnie 09.10.19, 06:26
    Mam szalenie paskudne odczucie, że polskie kato-NSDAP i Führer gnom zabezpieczyli się już na ewentualną, wyborczą, niesprzyjającą im okoliczność w ten sposób, że wówczas wykręcą Polsce bezczelny, gigantyczny przekręt.

    --
    To chyba robota ruskich!
    • Gość: nieważne Re: Napięcie rośnie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.10.19, 08:56
     dociek napisał:

     > ... kato-NSDAP ...

     Widać, że napięcie ci się na głowę rzuciło. Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotników była partią lewicową, której większość członków i całe kierownictwo wyrażało się o katolikach z pogardą dokładnie taką samą jak ty. Czyli to ty jesteś polskie NSDAP, a nie katolicy. Ostatnie wolne wybory w Niemczech w 1933 roku nie zostały wygrane przez NSDAP w żadnym powiecie, gdzie katolicy stanowili większość. Po wygranych wyborach Hitler zmienił flagę państwową na socjalistyczną czerwoną. Nowa socjalistyczny armia Hitlera - Waffen-SS - nie miała już tradycyjnego od wieków, jeszcze z armii pruskiej, odwołania do Boga na klamrach pasów. Chrzest dziecka żołnierza z Waffen-SS odbywał się przy socjalistycznych czerwonych flagach państwowych i przy portrecie przywódcy socjalistycznej partii robotników.

     www.glaube-und-kirche.de/ss_taufzeremonie_lebensborn.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka