Dodaj do ulubionych

Debilizm "totalny" PiSiaków

07.11.19, 18:13
Nowe trendy w naszej, krajowej polityce; zauważyłem że od pewnego czasu młodzi, mało rozgarnięci politycy PiS z upodobaniem używają słowa "totalny", najczęściej da się go słyszeć w kontekście sformułowania "opozycja totalna"- co to ma niby sugerować, że jest ona nastawiona tylko na negacje wspaniałych pomysłów PiSiaków i je tylko odrzuca, zamiast podchwytywać, popierać i zachwycać się nimi.
Słowo "totalny" używał z upodobaniem Joseph Goebbels, mówiąc o "wojnie totalnej"- która nie uwzględnia międzynarodowych konwencji i w ogóle humanitaryzmu w walce z innymi narodami (zwłaszcza tymi uznanymi za "podludzi"- czyli nami). Mowy Goebbelsa dotyczyły rozpoczęcia "wojny totalnej" z Anglią (a to już wyższa rasa) i chodziło o bombardowania miast i uśmiercanie cywilów. Mowa Goebbelsa spotkała się z wrzaskiem poparcia publiczności, przekonanej o słuszności takich działań. Niedługo po tym, ta sama oburzona publiczność uznawała Aliantów za "wielkich barbarzyńców", gdy w działaniach odwetowych rozpoczęto bombardowania dywanowe miast niemieckich. Warto wspomnieć że w stosunku do nas, taka taktyka była w Niemczech oczywista- już w pierwszych minutach wojny bombardowano Wieluń, gdzie zginęło w wyniku nalotów ok. 1200 cywilów.
Obserwuj wątek
   • qqbek Re: Debilizm "totalny" PiSiaków 10.11.19, 00:47
    wampir-wampir napisał:

    > Jakie nowe? Oni tak od zawsze..
    >

    Ja tam jestem zdania, że Józek G. to się w grobie przekręca, razem z małżonką i siedmiorgiem (o ile dobrze pamiętam) progenitury, jak widzi TVPiS Jacka K.
    Za Józka czasów telewizja była w powijakach (ale z tego co wiem, to telewizor był w większości pozafrontowych lazaretów wojskowych Wehrmachtu i klubach oficerskich), a i przekaz musiał być bardziej subtelny... Kurski zaś, pomimo zupełnie paździerzowego przekazu, osiąga dużo lepsze rezultaty.


    --
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka