Dodaj do ulubionych

Nobliści wyklęci

10.12.19, 08:10
Miłosz, Szymborska, Tokarczuk, no i Wałęsa. Nobliści wyklęci. O nich będą się uczyć następne pokolenia, o wyklętych. Będą uczyć się także o prezydencie, specjaliście od żarówek i klimatu. O min. kultury który książek do końca nie czyta. O "kolosie" na chybotliwych nóżkach tworzącym nową banasiową elitę. O wspaniałym rozkwicie narodowej kultury opartej na disco-polo.
pzdr

--
Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.
Miłosz
Obserwuj wątek
  • s.monte.z.uma Re: Nobliści wyklęci 10.12.19, 17:57
   ...pojawiła się w prasie opinia, że gdyby żył jeszcze Adam Mickiewicz, przez władzę obecną, ze swoim pokręconym życiorysem i burzliwym życiem osobistym, byłby przez "wadzę naszą kochaną" skazany na stos... można dopisać go do wyklętych, chociaż bez Nobla... i - co ciekawe, pisał bez błędów... ale według zasad obowiązujących jemu współcześnie...

   --
   lehardi.org/
    • s.monte.z.uma Re: Nobliści wyklęci 10.12.19, 20:36
     ...trochę brudu nie zaszkodzi - tak buduje się odporność... a ssanie palca?... mam na ssanie lepsze sposoby - np. tu na forum zasysam (...ale bez wysysania bo "objekty" są obrzydliwe i niestrawne... :-)))...) zasysam więc - tu na forum różnych nawiedzonych i niedorozwiniętych przygłupów... a link?... nie umiesz znaleźć?... przykro mi... :(... ale jako osoba życzliwa chętnie ci pomogę... oto link... bleee... :-)))...

     --
     lehardi.org/
      • Gość: oslo calling Re: Nobliści wyklęci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.19, 10:08
       Matuzalemie infantylny, proszę, bądź chociaż w małym stopniu poważny. Prosiłem o link do cytowanej przez ciebie "prasy" a ty reanimujesz niszową popierdółkę z 2007 roku i mianujesz to prasą. Gdzie Rzym a gdzie Mickiewicz:) Twoje receptory działają już słabiej i zostajesz zdecydowanie z tylu. Możesz próbować odwrócić kota ogonem i ogłosić, ze jedziesz w ariergardzie:)
       Podobnego sposobu próbował empi z kropką w tytule ale u niego rozsądek połączył się wcześniej z
       z ortograficzną rzeczywistością:)
       Unikaj kurzu archiwalnego, może powodować alergię. Apsik:)

       Miłego dnia życzę. Wyjdź na zewnątrz. Oddychaj głęboko. Jest słonecznie:)
       • empi Re: Nobliści wyklęci 11.12.19, 10:31
        Mój błąd polegał na prostym skopiowaniu treści z tekstu i wklejenie go razem z kropką, tyle. :). Przejrzyj tytuły moich tematów, już prawie z dwudziestu lat, błędów takich nie popełniałem Nie mam aspiracji do bycia wzorcem w tej kategorii. Przykro mi, że nie potrafisz zabrać głosu w temacie dyskusji. Brak ci merytorycznych kwalifikacji, wiedzy itp ? Proste poprawianie błędów, ortograficznych, czy też gramatycznych to żaden powód do pouczania, zwłaszcza na forum nie będącym zbiorowiskiem samych polonistów :). Wypowiedz się szerzej, konkretniej, daj dowód na posiadanie przez ciebie kwalifikacji formalnych do takich ocen.
        >Matuzalemie infantylny
        przemówiło przez ciebie grubiaństwo.
        pzdr


        --
        PiS rządzi, PiS radzi, PiS nigdy was nie zdradzi!
        • s.monte.z.uma Re: Nobliści wyklęci 11.12.19, 13:54
         ...nie zamierzam tłumaczyć się komuś o tak ciężkim - jak oslo calling - dowcipie... on zwyczajnie nie rozumie prostego tekstu... i dlatego, zamiast "się tłumaczyć", usiłuję "mu" wytłumaczyć - mam dużo dobrej woli... niestety, jego reakcje wskazują na pewien infantylizm, występujący często u ludzi niedokształconych (...co nie ma nic wspólnego z rodzajem ukończonych szkól...), którzy mają reakcje rozkapryszonego dziecka... wniosek jest taki, że jako osoba - nie tylko emocjonalnie - niedorozwinięta, reaguje na zjawiska dla siebie niezrozumiałe agresją, co jest typowe dla środowiska, którego tu - na forum gwl - jest reprezentantem... bleee...

         --
         lehardi.org/
        • Gość: oslo calling Re: Nobliści wyklęci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.19, 15:42
         Empi, nie byłoby sprawy gdybyś przyjął spokojnie moją uwagę o zgrzycie kropki w temacie i nie próbował mnie przekonać, że to wyszukana improwizacja stylistyczna. Mogłeś to sam sprawdzić bez mojej pomocy i zostawić temat bez upartych komentarzy. Przyjmuję Twoje obecne wyjaśnienie. Gdybym ja napisał "dópek" a Ty zwróciłbyś mi uwagę, że pisze się inaczej, przyjąłbym korektę z wdzięcznym spokojem. Wszyscy robimy błędy i tylko sposób z nich wychodzenia nas różni. Moje ego nie rysuje się łatwo:)
         Wierzę, że nie będziesz miał mi za złe, że nie będę czytał Twoich postów sprzed dwudziestu (blisko) lat. Nie będę czytaj nawet tych jednorocznych. Powrócę do nich gdy dostaniesz nagrodę Nobla z literatury lub z jakiejkolwiek innej dziedziny:)

         Co do mojego grubiaństwa to jesteś skandalicznie jednostronny. Prawdopodobnie czytasz posty infantylnego staruszka i swoich forumowych przyjaciół i ich chamstwo łamane przez grubiaństwo nie zwróciło Twojej administracyjnej uwagi. Źdźbło w oku... i tak dalej:)

         Pozdrawiam wzajemnie.
  • s.monte.z.uma Re: Nobliści wyklęci 10.12.19, 22:59
   ...i jeszcze jeden wyklęty... a właściwie: przeklęty wyklęty... szczególnie przeklęty... ... i szczególnie pasujący do listy Nobliści wyklęci...
   ...Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
   Do tych, co mają tak za tak — nie za nie,
   Bez światło-cienia…
   Tęskno mi, Panie…

   lehardi.org/?s=Norwid
   --
   lehardi.org/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka