• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

najlepsze szkoły językowe w Lublinie Dodaj do ulubionych

• 17.08.06, 11:09
    proszę o radę, która waszym zdaniem jest najlepsza szkoła językowa, głównie
    chodzi mi o język angielski
    Edytor zaawansowany
    • 17.08.06, 13:04
      avalon na Krakowskim Przedmieściu
      • Gość: miniskatop1 (to ja IP: *.dashnet.lublin.pl 17.08.06, 13:47
        a chodziłaś może?nauczyli cię bo chodzi mi o to by dobrze przygotowali mnie do
        certyfikatów
        • 17.08.06, 15:12
          do certyfikatów dobrze przygotowuje szkoła państawa Janiszewskich na Węglinie.
        • Gość: szkoła językowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 15:26
          Co to znaczy najlepsza szkoła językowa?Ten temat już był omawiany wielokrotnie.
          Chyba nie ma takiego słuchacza,który by korzystał z kilku szkół językowych i przez to miał by porównanie.
          Wpisz sobie do wyszukiwarki poszukiwaną frazę i na pewno znajdziesz potrzebne informacje.
          Należy na zakończenie dodać,że żadna nawet ta "najlepsza" szkoła językowa nie nauczy żadnego tępaka.Zastanów się więc,czego potrzebujesz.A może urządzenie ostatnio reklamowane (klapki na oczy) pomoże Ci w nauce?
          • Gość: hmmm IP: *.dashnet.lublin.pl 15.10.06, 22:26
            no i nadal nic jak tak dalej pójdzie to ja w grudniu nie zacznę echhh
    • Gość: olaboga IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 17.08.06, 18:06
      kiedyś dobra była A1 na Lipowej
      • Gość: miniskatop1 IP: *.dashnet.lublin.pl 18.08.06, 12:22
        A1 była dobra? a teraz jest nadal dobra? bo myślałam właśnie o niej
        • Gość: plum IP: 212.106.28.* 13.09.06, 19:02
          A1 jest na Narutowicza
    • Gość: treason IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 21:03
      Global Village na placu litewskim jest fantastic!
      • Gość: liska IP: *.dashnet.lublin.pl 18.08.06, 13:50
        ja słyszałam od mojej koleżanki, że A1 jest nawet spoko
        • Gość: lobos IP: *.dashnet.lublin.pl 19.08.06, 12:00
          ja polecam avalon
          • Gość: Kris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.06, 13:46
            ci to mają ceny z kosmosu, słyszałem, że bez rewelacji,
    • 19.08.06, 19:35
      naprawdę dużo się nauczyłam choć a może właśnie dlatego że cisną jak diabli.
      zdałam cae na b!
      • Gość: rasol IP: *.dashnet.lublin.pl 28.08.06, 21:09
        :)
    • Gość: mobi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.06, 06:43
      Tak twierdzą ci którzy coś się nauczyli.
      Pozostałe szkoły to tylko pieniądze.
      • Gość: magi IP: *.lublin.pl 29.08.06, 07:49
        A skoro juz o tym mowa.... która szkoła nauczy dobrze konwersacji w języku
        włoskim i do tego za niewygórowaną kwotę?
        • Gość: anitka IP: *.dashnet.lublin.pl 29.08.06, 14:38
          a ja uważam, że szkoła językowa podtrzymuje systematyczność, nie oszukujmy się
          jezeli na studiach jest dużo zajęć, to nieraz ciężko się zmusić a tak to do
          szkoły i cię przycisną, taki rodzaj motywacji :)
          a jeśli coś ci polecić to może felberg?
          • Gość: magi IP: *.lublin.pl 29.08.06, 15:13
            Gdzie to jest, możesz podać?
            • Gość: aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.06, 15:34
              a Universus na 3 maja?
              • Gość: magi IP: *.lublin.pl 29.08.06, 15:40
                Dzięki
              • Gość: Mika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.06, 13:39
                chodziłam , nie polecam, strata czasu i kasy...
            • Gość: anitka IP: *.dashnet.lublin.pl 29.08.06, 15:55
              na narutowicza :) tak samo jak A1 obie szkoły są dobre, tyle że w A1 chyba jest
              taniej
        • Gość: Kacha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.06, 13:41
          spoko uczą włoskiego w Multilingua przy Narutowicza, kumpela chodziła i jest
          zachwycona, a i ceny ponoć przystępne
    • Gość: ja IP: *.lublin.mm.pl 29.08.06, 16:27
      trzeba też zorientowac się,czy lektorzy mają wykształcenie filologiczne,bo
      czesto sie zdarza,że w szkołąch zatrudniani są studenci np 3 roku...
    • 29.08.06, 19:44
      prawie 2 lata chodziłam do AVALONu i byłam bardzo zadowolona, polecam
      --
      www.wataha.strefa.pl

Człowiek, dopóki nie sprawdzi sam siebie w czynie, jest w stanie oszukiwać się
      bez ograniczeń
    • Gość: niskołupna IP: *.dashnet.lublin.pl 30.08.06, 18:44
      ja też słyszałam że A1 jest dobrą szkołą, tylko mało testów ale podobno fajna
      atmosfera :D
      • Gość: re: IP: *.eurocash.pl 10.07.13, 13:06
        Myślę, że to jedna z gorszych szkół języków obcych w Lublinie - nieodpowiednia obsługa, zajęcia polegające głównie na powtarzaniu oczywistych rzeczy... Mało rozwijająca. Nie polecam.
        • 08.10.13, 16:57
          Osobiście polecam szkołę językową TIME TO GO mieszczącą się w siedzibie Centrum Kształcenia, Al. Racławickie 22. Mają super kadrę, b. przystępne ceny i fajną ofertę, mi.in język arabski, angielski, niemiecki, niderlandzki, norweski, rosyjski, włoski, hiszpański, francuski, chiński czy japoński. Zapisałam się na norweski i jestem baaardzo zadowolona! :))
    • Gość: mgr IP: *.hetnet.lublin.pl 31.08.06, 12:33
      Oczywiście, że Victory na Kraśnickiej. Pełen komfort, pełen porządek, przemiła
      atmosfera... I indywidualne, rzeczowe podejście do ucznia.
    • Gość: fifi IP: *.tkdami.net 31.08.06, 17:09
      a jak juz wybiore szkole to jakiego lektora konkretnie polecacie? w zadnej
      szkole nie ma tak zeby wszyscy byli fajni, poleccie tych najlepszych!
      • Gość: edytkap IP: *.bulldogdsl.com 31.08.06, 23:39
        felberg.wiem co mowie bo chodzilam tam ponad rok a teraz jestem w uk i swietnie
        sobie radze, moja lektorka byla p tokarska chyba jezeli dobrze pamietam.pozdrawiam
    • Gość: roseszantua IP: *.dashnet.lublin.pl 01.09.06, 13:55
      a ja spolecam eurolink, A1 słyszałam że też jest ok a no i felberg
      • Gość: Reszka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.06, 16:29
        Napiszćie coś więcej na temat szkoły EROlink. Chciałabym zdawać TELC'a. Jaką
        szkołę najlepiej wybrać? Jaka jest właściwie różnica między FCE a TELC? Który z
        tych certyfikatów warto posiadać?
        • Gość: kkk IP: *.dashnet.lublin.pl 01.09.06, 16:41
          wiem jedno - fce jest jest trudniejszy
          • Gość: sorbonato IP: *.dashnet.lublin.pl 02.09.06, 14:56
            fakt fce jest trudniejszym egzaminem ale na świecie podobno lepiej liczy się
            telc... a ze szkół bo w końcu tego dotyczy cały wątek polecam British School :)
            miła atmosfera i można się nauczyć
            • Gość: meoty IP: *.dashnet.lublin.pl 03.09.06, 20:12
              metodyści
            • Gość: limala IP: 212.106.28.* 13.09.06, 19:01
              TELC to egzamin niemiecki. Może liczy się w Niemczech, ale spróbuj czegoś
              dokonać z ceryfikatem TELC w Wlk. Brytanii... ;) Wprawdzie jest tańszy niż FCE,
              ale w krajach anglosaskich mozesz go spokojnie wyrzucic do kosza. Dość
              powiedziec, że TELC mozna zwykle zdawac u siebie w szkole, a egzaminy FCE tylko
              w British Council, a częśc pisemna jest sprawdzana w Cambridge.
              TELC poziom 3 to odpowiednik poziomu FCE.
        • 05.09.06, 00:01
          Do TELCów przygotowuje też Fundacja UMCS, sesje egzaminacyjne są przeprowadzane
          przez Centrum Nauczania Języków Obcych UMCS.
          Generalnie spośród dobrych szkół mogę polecić: Fundację, Avalon, A1,
          Metodystów, Linguaton. Szerokim łukiem należy omijać Universus, Victory i
          Felberg. Niezły jest Columbus. Jak już ktoś napisał, należy przede wszystkim
          sprawdzić lektora. Musi mieć magistra i lubić uczyć. Dobry, czyli kompetentny i
          sympatyczny lektor to 90% sukcesu. Reszta, czyli zniżki, gadżety, darmowe
          konwersacje itp to często tylko bajery, mają przyciągnąć klientów, którzy
          zapłacą. Szukajcie dobrych lektorów, pytając wśród znajomych.
          • 05.09.06, 12:35
            Jedyna wypowiedż w tym wątku, która IMHO raczej na pewno nie jest kryptoreklamą.

Ja mogę tylko wypowiedzieć się na temat szkół uczących języka angielskiego.

Polecane przez hanyah szkoły uważam za przyzwoite, ale jak mnie kiedyś
            powiedzieli, nie w Lublinie zresztą:

************"Nie ma dobrych szkół, są tylko dobrzy lektorzy."****************

Nie bardzo rozumiem słowo "kompetentny" (= wykwalifikowany ??). Raczej
            stawiałbym na doświadczenie, szeroko rozumiane przygotowanie metodyczne,
            językowe, kulturowe i jeszcze raz DOŚWIADCZENIE, najlepiej w środowisku
            wykształconych rodzimych użytkowników języka angielskiego (=native speakerow)-
            niekoniecznie za granicą.

Bardzo dobrych szkół w Lublinie oczywiście nie ma, chociażby dlatego, że nie
            ma tutaj ani jednej szkoły klasy International House, żadnych szkół jęzkowych
            prowadzonych przez native speakerów, etc. etc.

Pozdrawiam,
            Winston, troszkę KomPetentY, może sKoPmpromitowanY w tym temacie meritum tej
            sprawy :-) :-)

PS 1 Oglądając teraz "kampanie reklamowe" wieku szk. jęz. odnoszę wrażenie, że
            ich "marketing" nastawiony jest na najmniej wymagających licealistów i
            studentów - i że wojna cenowa nadal obniża ich jakość

PS (: I am not really sure about CNJOUMCS beacuse of the unpronouncable name
            and a few ivory tower merchants there that might IMHO possibly scare a
            motivatated and goal-orientated adult lerner. Sorry, "no further action
            required, good night and good luck." :-)

PS 2 Na temat szkół językowych NIE BĘDĘ się już tutaj więcej wypowiadał
    • 06.09.06, 12:27
      kiedys dawno temu chodzilam na Poniatowskiego do szkoly H. Andrzejewskiej. Bylam
      bardzo zadowolona.pozdrawiam
      • Gość: miniska IP: *.dashnet.lublin.pl 07.09.06, 10:16
        no to teraz mam mętlik w głowie...
      • Gość: odpowiadająca IP: *.chello.pl 17.09.06, 23:18
        Na Leszczyńskiego. Ja też chodziłam i były to lata stracone...
    • Gość: hmmm IP: *.dashnet.lublin.pl 08.09.06, 10:47
      ja myślę o A1 chyba to dobra szkoła, tzn "przyzwoita" jak ktoś to napisał
      wcześniej na forum... albo fundacja umcs
      • Gość: Kris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.06, 13:43
        przyzwoita, spoko jest też Linguaton i niezła Multilingua, kwestia kasy jaką
        chcesz wydać na kurs
        • Gość: kolosalna...różnic IP: *.dashnet.lublin.pl 10.09.06, 19:35
          a ja słyszałóam że Multilingua jest do bani
          • Gość: ... IP: *.dashnet.lublin.pl 11.09.06, 13:14
            właśnie dzisiaj byłam w centrum, i jak przeszłam tak całym Krakowskim to chyba
            z 10 ulotek dostałam - reklamujących rzecz jans aszkołęjęzykową, też się
            zastanawiam gdzie mam iść, a ztych ulotek wynika:
            avalon, columbus, top english, profi lingua...
            • Gość: jolka IP: *.dashnet.lublin.pl 11.09.06, 19:01
              podobno ranking szkół językowych ma być nibawem w neewsweeku :)
              • Gość: zasluchana IP: *.dashnet.lublin.pl 12.09.06, 15:01
                a ja czytałam w gazecie, że najlepsza w lbn jest A1, Empik i New English School
                czy coś takiego
    • Gość: . IP: *.dashnet.lublin.pl 13.09.06, 18:00
      hmmm ciężki wybór
    • 13.09.06, 19:58
      AVALON!
      Właśnie dzisiaj zapisałam się już na nowy rok,jestem w tej szkole 1.5 roku i
      naprawde jestem zadowolona!
      Oczywiście wszystko zalezy od lektora,który prowadzi grupę-ja do tej pory miałam
      szczęście do naprawde fajnych ludzi!
      Dostawałam duzo materiałów dodatkowych,lekcje są urozmaicone-nigdy się nie nudziłam.
      Szczerze polecam!
      • Gość: kryska IP: *.dashnet.lublin.pl 14.09.06, 12:41
        a na jakim poziomie mniej więcej jesteś?
    • Gość: ranking IP: *.dashnet.lublin.pl 14.09.06, 15:48
      właśnie ukazał się ranking newsweeka:
      1. Felberg
      2. Empik
      3. A1
      4. Euro English
      5. Avalon
      6. Eurolink
      7. Linguaton
      8. Multilingua
      9. New English School
      10. Brittanic
      11. Euro - Text
      12. My School
      13. Nasza Szkoła
      itd.
      • Gość: elamela IP: *.chello.pl 15.09.06, 19:37
        Felberg na 1-szym miejscu to kpina, nawet nie mają swoich sal tylko wynajmuja w podstawówce, a w grupie jest 15 osób a nie 12. Nie polecam :(
        • Gość: x IP: *.dashnet.lublin.pl 16.09.06, 16:44
          ja słyszałam że nie jest do końca dobry ten ranking, np szkoły pase
          zrezygnowały z niego...
          • Gość: kurde IP: *.dashnet.lublin.pl 17.09.06, 11:52
            kurde w ogóle lublin to taka dziura, żadnych dobrych szkól ani archibalda ani
            innych...
    • 14.09.06, 17:25
      B2+;grupa certyfikatowa w tym roku FCE...mam nadzieje;)
      • Gość: kryska IP: *.dashnet.lublin.pl 15.09.06, 16:17
        aha
        • Gość: empik IP: *.dashnet.lublin.pl 19.09.06, 10:38
          moja koleżanka chodziła do empiku i chwali sobie no to ja tak samo zrobię :)
          • Gość: zlag IP: *.dashnet.lublin.pl 20.09.06, 10:42
            ja byłem na niemieckim w empiku i szkoda gadać, więc jeżeli jest tak samo na
            anguielskim to nie polecam, nudne lekcje, monotonia, aż się chodzić nie chciało
            • Gość: fordka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.09.06, 15:45
              A ja chodziłam ostatnie dwa lata do empiku na niemiecki i jestem zadowolona.
              W wakacje pracowałam w Niemczech i nieźle sobie językowo radziłam.
    • Gość: rusalka IP: *.dashnet.lublin.pl 22.09.06, 08:19
      metodyści, a1, empik, to raczej dobre szkoły, oprócz tego trochę gorsze
      felberg, avalon
    • Gość: Piotrek IP: *.um.lublin.pl 22.09.06, 10:01
      A ja poleciłbym Centrum Języków Obcych MASTER na ul. Kościuszki 10/6a (obok
      kina "Wyzwolenie". Chyba w żadnej innej szkole w Lublinie nie ma tak dobrych
      cen i bardzo kameralnych grup (4-6 osób!!!)
      • Gość: Piotrek IP: *.um.lublin.pl 22.09.06, 10:03
        Jak ktoś nie wierzy, że jest najtaniej i najlepiej to zapraszam. Proszę
        porównać oferty.
    • Gość: ? IP: *.dashnet.lublin.pl 25.09.06, 19:56
      master? to taka szkoła jest w lublinie? , pierwsze słyszę...
    • Gość: kk IP: *.lublin.mm.pl 25.09.06, 20:15
      Nie ma to jak korki u dobrego lektora,a jesli chodzi o szkole,to :metodysci,A1
      • Gość: zeklka IP: *.dashnet.lublin.pl 26.09.06, 09:59
        a możesz coś bliżej powiedzieć o A1?
    • Gość: ann IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.06, 16:13
      Która oferta jest najkorzystniejsza cenowo? Jak na razie zastanawiam się nad szkołą COLUMBUS. Słyszał ktoś coś o tej szkole? Jak tam jest?
      • Gość: zrozpaczona IP: *.dashnet.lublin.pl 28.09.06, 16:27
        ja nie wiem gdzie mam pójść : empik, a1, columus, metodyści? za dużo tych szkół
        a już nie wiadomo która dobra :(
        • Gość: siostraadama IP: *.lublin.mm.pl 29.09.06, 18:37
          idź na lekcję próbną,zawsze możesz zrezygnować,jak Ci się coś nie spodoba:)dla
          mnie najwazniejsze jest pierwsze wrażenie,jakie robi na mnie szkoła,tzn już po
          przekroczeniu progu czuje się atmosferę jaka tam panuje:)
          • Gość: lektor IP: *.pronet.lublin.pl 04.10.06, 12:43
            Atmosfera z pewnoscią jest ważna, ale najważniejszy jest konkretny lektor.
            Ludzie chcący się naprawdę nauczyć języka często szukają namiarów na
            konkretnego lektora, z którego znajomi byli zadowoleni. Często różne oferty
            proponowane przez szkołę to zwykłe bajery, mające napędzić klientów. Chętni
            zwabieni przychodzą, a po jakimś czasie odchodzą i szukają dalej nowej szkoły.
            A tymczasem mają już rok do tyłu (albo prawie), w ciągu którego mogliby się już
            czegoś nauczyć. Dobra jest tylko ta szkoła, która ma stałą kadrę lektorów, w
            większości oczywiście, jakieś zmniany być muszą, ale jeżeli jest ich z dużo,
            tzn że szkoła nie stara się przyciągnąć dobrych lektorów, nie oferuje im
            korzystnych warunków, w związku z tym zatrudnia co jakiś czas nowych lektorów.
            którzy szybko z niej uciekną do innej, lepszej pracy.
            Rosyjski polecam w Fundacji UMCS, bardzo dużo ludzi sobie chwali Zoye i Aleksa
            Kutzy (albo jakoś tak, nie pamiętam dokładnie ich nazwiska i nie wiem czy
            jeszcze pracują, ale ludzie walili na ich zajęcia.
            Pzdr
            • Gość: hmmmmm IP: *.dashnet.lublin.pl 07.10.06, 13:29
              hej zapisałam się do tej szkoły,niby szystko ok ale pisano w rankingach, że
              szkoła ta ustalą godziny co do potrzeb klientaitd, nio a ja jak poszłam to
              godziny są beznadziejne no i muszę czekać na to aż stworzą grupę a jak nie
              stworzą to zmarnuje czas.... łeeee dobrze chociaż poziom mi wyszedł nawet
              niezły no i że fajne sale i nauczyciele :) ps tylko dziwna ta pani sekretarka

ps.2 napiszę coś więcej o szkole jakmam nadzieję zacznę zajęcia :)
              • Gość: hmmmm IP: *.dashnet.lublin.pl 27.10.06, 19:21
                no w poniedziałek zaczynam I zajęcia mam nadzieję że będzie ok :)
    • Gość: :)) IP: *.dashnet.lublin.pl 04.11.06, 15:50
      ja jestemw avalonie i jestem baaardzo zadowolona :)
    • Gość: jak ta lala IP: *.pronet.lublin.pl 06.11.06, 18:07
      lalal
      • Gość: 3D@ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.06, 08:35
        Potrzebny mi świetny lektor z języka angielskiego. Zaczynam od zera a za 6
        tygodni muszę rozmawiać - komunikować się - w języku angielskim. Czy jest to
        możliwe ? Dobrze zapłacę, mogę się uczyć kilka godzin dziennie. Czekam na
        propzycję na forum. 3D@.
        • 08.01.07, 14:39
          A może ktoś poleci szkołę języka angielskiego dla dzieci w wieku przedzszkolnym?
          • Gość: mamusia102 IP: *.devs.futuro.pl 13.01.07, 20:35
            Witam,
            bardzo ciekawe zajęcia dla przedszkolaków mają w szkole językowej "Akademos".Znajomej 4 letni synek tam chodzi i z tego co wiem chyba warto spróbować
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.