Dodaj do ulubionych

dentysta dla dziecka

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 00:00
hej, szukam dentysty specjalizującego się w leczeniu małych dzieci. Mam 3-
letnią córeczkę z dziurami w zębach i zależy mi żeby znaleźć dentystę który
jej pomoże i nie wystraszy. możecie mi kogoś polecić?
Obserwuj wątek
      • Gość: agat Re: dentysta dla dziecka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.07, 11:26
        gdyby ktoś podobnie jak ja miał małe dziecko z dziurami w mleczakach i szukał
        dobrego dentysty niech raczej nie wybiera się do aldentu na Willową. Wczoraj
        byłam tam z córeczką, zrobiłam tylko przegląd, ale na leczenie tam się nie
        zdecyduję - lekarz nie nawiązał absolutnie żadnego kontaku z dzieckiem, nie
        zwrócił się do niej ani razu choć córcia jest zwykle kontakowym dzieckiem, ma
        3,5 roku i uprzedziłam go, że to nasza pierwsza wizyta u dentysty. może i
        dobrze i fachowo by się nią zajął, ale podejścia do dzieci to on nie ma za
        grosz.więc szukam dalej. pomożecie?
        • kala57 Re: dentysta dla dziecka 31.03.07, 11:41
          my chodzimy, ale nie w Lublinie tylko pod - w Wólce Lubelskiej. p Anna Kogut.
          Naprawdę polecam, i ze względów fachowych, jak i ze względu na kontakt, jaki
          nawiązuje z dzieckiem. Moje histeryczne dziecko po 2 wizycie oświadczyło,że
          chce zostać dentystą. nr tel. 751 00 88 lub 0508 72 28 58.
    • e.ula1 Re: dentysta dla dziecka 02.04.07, 11:11
      Ja polecam junior dent na Chodzki.Panie maja bardzo dobre podejscie do
      dzieciaków.Własnie dziś tam jedziemy .
      metoda bezwiertłowa jest ponoc mało skuteczna, moja dentystka nam odradziła.
      • sisigma Re: dentysta dla dziecka 03.04.07, 21:34
        Każda pliszka swój ogonek chwali, dentysta, który nie ma takiej opcji nie wyśle
        Cię przecież do konkurencji.

Leczenie bezwiertłowe jest skuteczne. Plomby trzymają się już drugi rok, piękne,
        bez żadnych szczelin i przebarwień w przeciwieństwie do robionych tradycyjnie.
        Bezwiertłowe jest bardziej precyzyjne, nie wymaga uszkadzania powierzchni
        zdrowych jak się to dzieje w przypadku wiercenia oraz pozostawia powierzchnię
        porowatą a nie gładką co lepiej wiąże klej, którym przytwierdza się plombę. Też
        nie byłam przekonana, dopóki nie zobaczyłam tych plomb w praktyce.
        • Gość: agat Re: dentysta dla dziecka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.07, 22:03
          Nie miałam jeszcze doświadczenia z leczeniem bezwiertłowym, czy mogłabyś
          napisać jak to wygłąda. Jeśli zdecyduję się na takie leczenie mojej córeczki
          muszę wiedzieć jak ją do niego przygotować. Chciałabym jej opowiedzieć co pani
          dentystka będzie jej po kolei robiła (oczywiście w dużym skrócie i
          uproszczeniu). Czy możesz dać mi namiar gdzie robiłaś te plomby? Czy leczą tam
          małe dzieci? (moja córcia ma 3,5 roku)
          Pozdrawiam
          • sisigma Re: dentysta dla dziecka 04.04.07, 09:32
            Gabinet jest na ulicy Hipotecznej nazywa się Ekspress Dent. Ja chodze do p.
            Ratajczyk. Tel. 743 62 60. Nie każdy ząb nadaje się do leczenia bezwiertłowego,
            kanałowo leczy się tradycyjnie, ale chyba dzieci nie maja takich problemów.
            Nie znam technicznych szczegółów. Aparat do tej metody przypomina tradycyjne
            wiertło, ale nie ma wiertła tylko końcówkę z otworkiem przez którą do chorego
            miejsca pod dużym ciśnieniem jest pompowany rozdrobniony krzem czy coś tam
            takiego przypomina piasek. Do tego do ust jest taka rurę jak do odkurzacza :)
            ona zasysa te drobinki podczas czyszczenia. Urządzenie wydaje śmieszny odgłos
            takiego sapiącego puff,puff :D Czasem coś tam lekko zaszczypie, jak te kulki
            dostają się głębiej, ale w porównaniu z wiertłem to jest nic. I tak będziesz
            musiała przyjść z dzieckiem na oględziny, najważniejsze żeby zęby nadawały się
            do leczenia tą metodą. Porady są tam bezpłatne. Można się zorientować czy
            odpowiada Ci ta lekarka i ta metoda i jak dziecko do tego podchodzi :) Widziałam
            tam dużo dzieci i nigdy nie słyszałam, żeby któreś płakało czy robiło jakieś
            sceny. Zazwyczaj przebiegało to sprawnie, czasem przed gabinetem odbywały się
            pertraktacje ale w gabinecie był spokój. Ja lubię tam chodzić, chociaż nie
            wszystkie moje zęby nadają się do tej metody. Niektóre mają za duże plomby z
            przeszłości, niestety.
    • jagna1972 Re: dentysta dla dziecka 16.04.07, 17:20
      hej, uważam że najlepsi specjaliści dla dzieci są w Lublinie na Ametystowej 16. przez całą wizytę opowiadają dziecku bajki. Moja nie mogła się doczekać do nastepnej wizyty. Pozdrawiam
    • agnieszkap30 Re: dentysta dla dziecka 24.04.19, 07:58
      Witam. Wiem,że post stary ale może ktoś pomoże.Poszukuję Stomatologa dziecięcego Pedodonty najlepiej w Lublinie dla 16 miesięcznej córki. Chodzimy do jednej Pani z polecenia innej Pani dr ale szukam kogoś kto ma specjalizację i ją stosuje na co dzień a nie raz na jakiś czas bo trafi się pacjent. Bardzo proszę o namiary
      • czashka88 Re: dentysta dla dziecka 03.11.19, 23:06
        może new dent na nowowiejskiego? Ja tam chodzę z córką, ale ona już jest starszakiem (7 lat). I jeśli chodzi o dzieciaki w tym wieku to się sprawdzają :) mają podejście i wszystko sprawnie u nich idzie na fotelu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka