Dodaj do ulubionych

"Rok Niepełnosprawnych" - Kpina Rzeczpospolitej

12.09.03, 08:05
www.kurier.lublin.pl, 12.09.2003 ,Hanna Bednarzewska
SĄ PIENIĄDZE NA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM
www.kurier.lublin.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6760&mode=thread&order=0&thold=0

Żaden pracodawca z powiatu puławskiego nie zgłosił w tym roku chęci
utworzenia stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych. Od początku roku
zmieniły się przepisy ustawy o rehabilitacji zawodowej i zatrudnianiu osób
niepełnosprawnych. Dotychczasowe były korzystne nie tylko dla pracodawców,
ale i dla niepełnosprawnych. Obecnie obowiązujące nie pozwalają na
refundację poniesionych przez pracodawcę kosztów.
Dotychczas mógł on ubiegać się o zwrot wydatków związanych z utworzeniem
miejsca pracy i co drugi miesiąc (przez 3 lata) – o refundację wynagrodzenia
i składek ZUS. Obecnie można przyznać fundusze na przystosowanie miejsca
pracy. Kwota jest niewielka i nie zachęca pracodawców do zawierania umów z
Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie dysponującym pieniędzmi na ten cel.
...

MAMY ROK NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!! Chyba trzeba już umrzeć albo stąd spierdalać!
--
Obłuda jest zaraźliwa, a liczne kontakty urzędników cywilnych i kościelnych
oraz mafii politycznej i "biznesowej" coraz bardziej ją rozsiewają w RP.
Obserwuj wątek
      • Gość: jeden z wielu Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.lublin.mm.pl 12.09.03, 11:27
        Był taki czas, ze nieuzytecznych likwidowano czynnie. Ustawa o ograniczeniu
        pomocy dla zatrudniajacych niepełnosprawnych zadecydowała o o odebraniu szans
        niepełnosprawnym na udział w aktywnym życiu. Co to znaczy? Niepełnosprawni za
        burtę. I fizycznie i psychicznie. Czyli niepełnosprawny ma siąść w fotelu,
        jeżeli go ma i czekać na depresję, na eksmisję, na mieszkanie socjalne, na
        śmierć głodową, lub samobójczą. A moze niesprawni mają stanać pod kościołem z
        czapką w reku i czekać na litość. Szanowni decydenci, radni i wszyscy, którzy
        na zimno wysyłacie niepełnosprawnych na margines społeczny. Wasz też może
        spotkać kalectwo, nieszczęście i rozpaczliwa bezradność.
        • Gość: **** Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.szel-sat.com.pl 12.09.03, 17:12
          Heniu,odpowiem,chociaż miałem zamia już więcej nie dyskutować z Tobą.Nie
          potrafisz zrozumieć o czym są dyskusje.Do kastingu nie stawałem,ponieważ nie
          spełniałem warunków (nie mam grupy inwalidzkiej).Ponadto baca otrzymał kasę na
          zorganizowanie stanowisk pracy,a zorganizował jedno.I ponadto zatrudnił sobie
          tylko znaną osobę,nie podając żadnej informacji,że poszukuje osób
          niepełnosprawnych. Ponadto miałem pewne obawy,że spotkam tam Ciebie.A jak
          wiesz,przyjmowano tam niepełnosprawnych (z lekkim opóźnieniem umysłowym).
          No i dla jasności sprawy chciałbym poinformować Cię,że jako działacz społeczny
          (mam wiele sukcesów),przede wszystkim dbam o potrzeby niepełnosprawnych.Ale Ty
          nie masz żadnych szans,ponieważ jesteś niepełnosprawny inaczej i nie
          kwalifikujesz się do zatrudnienia na obojętnie jakim stanowisku.
          No i dodam,że nie mam żadnego zamiaru dyskutować z Tobą,ani też czytać Twych
          postów.
          • Gość: Super DidzeJ Heniu Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.freeway.pl / 172.16.1.* 12.09.03, 19:53
            Gość portalu: **** napisał(a):

> Heniu,odpowiem,chociaż miałem zamia już więcej nie dyskutować z Tobą.

To tak wiele osób twierdzi już od paru miesięcy i nadal dyskutują. Ech, ten
            nałóg...

>Do kastingu nie stawałem,ponieważ nie
            > spełniałem warunków (nie mam grupy inwalidzkiej).

Nie wiedziałem.

>Ponadto baca otrzymał kasę na
            > zorganizowanie stanowisk pracy,a zorganizował jedno.I ponadto zatrudnił
            sobie
            > tylko znaną osobę,nie podając żadnej informacji,że poszukuje osób
            > niepełnosprawnych.

Tego też nie wiedziałem.

> Ponadto miałem pewne obawy,że spotkam tam Ciebie.A jak
            > wiesz,przyjmowano tam niepełnosprawnych (z lekkim opóźnieniem umysłowym).
            > No i dla jasności sprawy chciałbym poinformować Cię,że jako działacz
            społeczny
            > (mam wiele sukcesów)

Brawo!

>,przede wszystkim dbam o potrzeby niepełnosprawnych.Ale Ty
            > nie masz żadnych szans,ponieważ jesteś niepełnosprawny inaczej i nie
            > kwalifikujesz się do zatrudnienia na obojętnie jakim stanowisku.

Aha - czyli pomagasz niepełnosprawnym, a mnie byś nie pomógł. Dyskwalifikujesz
            mnie z góry na podstawie moich poglądów? Nieładnie, panie działaczu.
            Powinieneś pan pomagać wszystkim, a nie tylko politycznie słusznym.

> No i dodam,że nie mam żadnego zamiaru dyskutować z Tobą,ani też czytać Twych
            > postów.

Nie ma problemu. Najwyżej będzie trochę mniej obsesji antyklerykalnych na
            forum. choć i tak zostanie ich mnóstwo.
    • Gość: student inwalida Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.umcs.lublin.pl 12.09.03, 12:26
      Uprzejmie proszę władze RP, w związku z ich "troską o niepełnosprawnych", o
      uruchomienie procedury ustawodawczej:
      "Prawa do eutanazji na życzenie dla osób wyrzuconych poza społeczny nawias,
      w tym dla wszystkich niepełnosprawnych pozbawionych szans na pracę i godne
      życie".
      Dopraszam się o umożliwienie otrzymania i zrefundowanie stosownych środków
      farmakologicznych powodujących szybką i bezbolesną śmierć dla licznych
      potrzebujących.
      • Gość: chochlik Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.lublin.mm.pl 12.09.03, 17:45
        Jaka jest sytuacja uznanego przez ZUS rencisty? Okresowa renta w wysokości nie
        zaspakajajacej potrzeb rencisty, bo jezeli starczy na opłaty komunalne, to nie
        starczy na leki i skuteczna rechabilitację. Jezeli starczy na leki, to nie
        starczy na utrzymanie. Jak tu żyć. Zachęca się inwalidów do utrzymania
        sprawności, do udziału w życiu ludzi zdrowych i sprawnych. Po co to wszystko.
        Jeżeli odbiera się renciście możliwość godnego życia przez dorobienie do
        głodowej renty, zresztą niepewnej, bo po trzech latach orzecznik ZUS może
        stwierdzić: Wprawdize pan nie ma nóg, ale ma pan zdrowe ręce i głowę na karku,
        więc nie można uznać pana za niezdolnego do pracy. A czy takie same zdanie
        bedzie miał potencjalny pracodawca? Sam fakt, że człowiek nie jest całkowicie
        sprawny tak do pracy fizycznej jak i umysłowej w oczach potencjalnego
        pracodawcy nie nadaje się na zadne stanowisko, bo jest wielu w pełni zdrowych.
        Czyli coś za coś. Za ustępstwo wobec niedoskonałości pracownika pracodawca
        oczekuje od Urzędu Pracy pewnych ustępstw. Brak poczucia bezpieczenstwa
        finansowego, zagrożenie bytu rencisty i zazwyczaj jego rodziny skutkuje
        depresją wymagajacą kosztownego leczenia. Usuniecie poza nawias aktywnego,
        zawodowego życia uniemożliwiajacego godziwy zarobek to psychiczna eutanazja
        prowadząca do eutanazji fizycznej. Aborcje i dzieciobójstwa są zazwyczaj
        skutkiem nędzy. Samobójsto to ucieczka przed brakiem pomysłu na życie w
        aktualnej rzeczywistości. Oby statystyka nie wykazała, ze sprawni skazali
        niesprawnych na ostateczny gest rozpaczy.
      • Gość: Super DidzeJ Heniu Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.freeway.pl / 172.16.1.* 12.09.03, 19:57
        Gość portalu: student inwalida napisał(a):

> Uprzejmie proszę władze RP, w związku z ich "troską o niepełnosprawnych", o
        > uruchomienie procedury ustawodawczej:
        > "Prawa do eutanazji na życzenie dla osób wyrzuconych poza społeczny nawias,
        > w tym dla wszystkich niepełnosprawnych pozbawionych szans na pracę i godne
        > życie".
        > Dopraszam się o umożliwienie otrzymania i zrefundowanie stosownych środków
        > farmakologicznych powodujących szybką i bezbolesną śmierć dla licznych
        > potrzebujących.

No to już dawno jest taki projekt. Popiera go m.in. SLD. Prościej chyba będzie
        zawezwać jakiegoś Langenorta na którego wsiadaliby bezrobotni, wywieźć ich na
        wody eksterytorialne i dać pigułkę. Ale pewnie ten głupi kler by protestował,
        tak jak protestował przeciwko aborcji.
      • Gość: Jakub Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.lublin.mm.pl 13.09.03, 16:58
        Gość portalu: student inwalida napisał(a):

> Uprzejmie proszę władze RP, w związku z ich "troską o niepełnosprawnych", o
        > uruchomienie procedury ustawodawczej:
        > życie".
        >
        Niepełnosprawni mają prawo do miejsca na godne życie. Nie wolno ich tego
        pozbawiać nieludzka ustawą
        • Gość: Piotr Re: 'Rok Niepełnosprawnych' - Kpina Rzeczpospolit IP: *.lublin.mm.pl 14.09.03, 16:23

> Gość portalu: student inwalida napisał(a):
          >
          > Uprzejmie proszę władze RP, w związku z ich "troską o niepełnosprawnych",
          o uruchomienie procedury ustawodawczej:
          > życie".
          >
          > Jakie to rozpaczliwie smutne, że ci co są sprawni , zdrowi, zabezpieczeni
          finansowo spogladają z foteli sejmowych na niepełnosprawnych jak na kłopotliwy
          balast obciążajacy budżet. SKREŚLIĆ i wydatku nie będzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka