Dodaj do ulubionych

Ile bagażu można mieć?

13.09.09, 10:57
Witam,
Wylatuję za kilka dni do Sharm z mężem i chciałam się dowiedzieć ile możemy
mieć bagażu wspólnie i ile podręcznego? i czy możemy się pakować do jednej
torby czy osobno?
Z góry dziękuję za wskazówki :)
Edytor zaawansowany
  • darskii2 13.09.09, 11:02
    15+5
  • iberia.pl 13.09.09, 11:05

darskii2 napisał:

> 15+5

skoro nie wiesz jakimi liniami leci, to, ze wiekszosc linii ma takie
    limity nie znaczy, ze ten limit akurat dotyczy autorki.
    --
    Forum dla Egiptomaniaków, bez cenzury
    www.fauna.rsl.pl/
  • iberia.pl 13.09.09, 11:04
    i taka informacje powinnas miec w dokumentach z biura podrozy, a jak
    jej nie masz to zadzwon i sie dowiedz.
    Poza tym wystarczy skorzystac z wyszukiwarki bo ten temat jest
    czesto poruszany.
    Nie polecam pakowac sie do jednej walizki z prostej przyczyny: moze
    sie zdarzyc, ze bagaz nie doleci z Wami do Egiptu i wtedy klops,
    wiec lepiej na wszelki wypadek spakowac sie do 2 walizek i wymieszac
    swoje rzeczy.
    --
    www.fauna.rsl.pl/
  • jadokama 13.09.09, 11:23
    Zadziwiające jest to jak wiele osób zadaje pytania tak jak to i podobne na forum takim czy innym.Sprawa bagażu,godzin wylotu,lini lotniczych czy wreszcie cateringu to integralna część umowy czy też zgłoszenia -rezerwacji na DRUKU! Proponuję najpierw przeczytać to co jest napisane i przypisane konkretnej "sprawie" w umowie a potem zadawać pytania . Skąd innąd,czytanie umów to bolączka niestety nie tylko w tych sprawach, czytać umowy to nie boli :p
  • magpa272 13.09.09, 11:32
    Czytałam umowę droga jadokama i nie jest napisane jakimi liniami lecę a mnie
    chodziło głównie o informację czy jeśli lecimy we dwoje to czy mam liczyć bagaż
    2x15kg i 2x5kg ? bo takich informacji w umowie, jak pewnie doskonale się
    orientujesz NIE MA. Jak Ci przeszkadza, że pytam o takie coś to po prostu nie
    odpowiadaj. Pozdrawiam

Życzliwym dziękuję za odpowiedź.
  • jadokama 13.09.09, 11:44
    Widzisz orientuję się doskonale ( jestem mężczyzną). Po pierwsze nie napisałaś jakimi liniami lecisz , różne linie mają różne limity.Po drugie żeby nie być gołosłownym otwórz sobie ten link zrobilem go specjalnie dla Ciebie :

www.picamatic.com/view/5067948_Sharm/

Takich scanów mogłbym podesłać Ci z kilku BP bo przechowuję je pomimo wszystko i nie mam takiego zgłoszenia w którym nie ma informacji na tematy które Ci podałem,mniej sarkazmu więcej pokory i zrozumienia bądź co bądź chęci pomocy :p
  • magpa272 13.09.09, 11:53
    Dziękuję Ci za pomocną odpowiedź :)
    Widzisz tylko ja lecę pierwszy raz i nie mam na swoim potwierdzeniu ani jakimi
    liniami lecę, ani ile mam zabrać bagażu :( lecę przez Wezyr i nic takiego nie
    napisali... oczywiście dowiem się jeszcze tego telefonicznie, ale lubię czytać
    to forum i dlatego zapytałam. Zawsze dowiem się coś ciekawego :)
    Na pewno nie jestem tak zorientowana jak Ty i dzięki, że zamiast komuś dowalać
    coś podpowiedziałeś.
  • carolina-8 13.09.09, 12:22
    Musisz mieć napisane w umowie, jaki przewoźnik Cię zawiezie, na ogół to
    jest skrót lini lotniczych np. TAS charter, może być MSC, MHS, AMV. Ja tak
    miałam w Wezyrze jak leciałam do Sharmy tydzień temu. Jeśli lecisz liniami TAS
    to skrót od Lotus Air, to możesz mieć 15kg głównego+5 podręcznego. Jeśli to inny
    skrót, to wrzuć sobie w google ten skrót+linie lotnicze i wyjdzie Ci pełna nazwa
    Twojego przewoźnika
  • kasia_p45 13.09.09, 13:03
    ..a jak ustalisz przewoźnika, którym lecisz to juz nic trudnego ja
    znaleźć jegos strone i tam wyczytac jakie mają limity bagazowe. Taki
    limit przysługuje na jedną osobe...
    --
    <Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe>
  • dana_n 13.09.09, 13:42
    Doskonale rozumiem magpa272 i KOMPLETNIE nie zgadzam sie z jadokama!Podrózuje
    wiele po swiecie z róznymi biurami podrózy /fakt,ze jeszcze nigdy z Eximem/ i
    NIGDY nie spotkałam sie z umowa tak wygladajaca, jak ta zamieszczona
    wyzej.Zazwyczaj dostaje sie "Potwierdzenie rezerwacji", gdzie rzeczywiscie przed
    godzina lotu widnieja dwie, czy trzy literki okreslajace linie lotnicze /tylko
    skad osoba, która leci pierwszy raz ma to wiedziec?/,a na temat limitu
    kilogramów nie ma ani słowa.Takie informacje dostaje sie niestety czesto dopiero
    na lotnisku, na stanowisku danego biura podrózy.
  • jadokama 13.09.09, 14:17
    dana_n napisała:

Doskonale rozumiem magpa272 i KOMPLETNIE nie zgadzam sie z jadokama!Podrózuje wiele po swiecie z róznymi biurami podrózy /fakt,ze jeszcze nigdy z Eximem/ i NIGDY nie spotkałam sie z umowa tak wygladajaca, jak ta zamieszczona wyzej.Zazwyczaj dostaje sie "Potwierdzenie rezerwacji", gdzie rzeczywiscie przed godzina lotu widnieja dwie, czy trzy literki okreslajace linie lotnicze /tylko skad osoba, która leci pierwszy raz ma to wiedziec?/,a na temat limitu
    > kilogramów nie ma ani słowa.Takie informacje dostaje sie niestety czesto dopier o na lotnisku, na stanowisku danego biura podrózy.

Musisz "strasznie" dużo podróżować skoro mylisz umowę z rezerwacją :))) sądząc po Twoich wypowiedziach to tu to tam jesteś "niesamowicie " doświadczona w oblatywaniu ........wirtualnym :p
    to po pierwsze a po drugie z eximem lecę pierwszy raz........a tak wogóle chyba lecę pierwszy raz. Ze Scanem,TUI,Alfa Star,i kilkoma innymi BP latam ...........chyba wirtualnie :p pewnie i na tym forum jestem sobie od kilku lat dla hecy :p
    Z wymienionych BP wszystkie informacje są zawarte czy to w zgłoszeniach czy to na umowach, a jeżeli ich nie ma w komplecie są na stronach internetowych BP.
    A co do tej "kompletności" jak masz awersję do mojego nicku to skleć coś prywatnie może znajdę czas na konwersację i okaże się że "jadokama" to nie pierwszy lepszy głąb i podlotek,i nie zadaje idiotycznych pytań zaśmiecających forum:p
  • dana_n 13.09.09, 16:01
    Szanowny panie jadokama,
    Z przyjemnoscia informuje,że prawdopodobnie /na szczescie/nie podrózuje tak
    "strasznie" duzo jak pan, bo wówczas groziłoby mi,ze pozjadam wszystkie
    rozumy/jak pan/ i zaczne rozstawiac po katach tych, którzy na tym forum odwaza
    sie zadawac, zdaniem pana, "głupie" pytania.
    Pozwole sobie jednak kolejny raz nie zgodzic sie z pana wypowiedzia:
    "Sprawa bagazu, godzin wylotu, linii lotniczych, czy wreszcie cateringu, to
    integralna czesc umowy, czy tez zgłoszenia rezerwacji na DRUKU."
    Prosze nie wytykac nikomu, ze nie potrafi przeczytac czegos, co NIE JEST
    napisane.Mam przed soba potwierdzenia rezerwacji, zgłoszenia uczestnictwa w
    imprezie turystycznej,czy jak tam pan woli to nazywac, z Ecco Holiday, Sun &
    Fun, Itaki i Neckermanna i na zadnym z nich nie ma danych, które polecał pan
    przeczytac.To "wielkie" doswiadczenie tak pana zaslepiło, ze zapomniał pan, ze
    to, co jest dla pana "oczywista oczywistoscia" moze byc niewiadoma dla kogos
    innego.Nie zauwazyłam, zeby udzielił pan konkretnej, kulturalnej odpowiedzi
    autorce watku, na proste pytanie.
    Co do "klecenia" czegos, to musze pana rozczarowac.Poniewaz nie mam problemów
    z konstruowaniem pisemnych wypowiedzi,"klecenie" nie wchodzi w gre./pomijajac
    fakt, ze pewnie nie znajde czasu/
    Nigdy nie miałam zadnej awersji do pana nicku, ale teraz mysle,ze rzeczywiscie
    mogłabym miec.Troche za duzo "jadu"."Kama" jest ok.
    z powazaniem
    Dana_N
    / Tez nie pierwszy lepszy głab i tez nie podlotek/
  • jadokama 13.09.09, 18:01
    dana_n napisała:

> Szanowny panie jadokama,
    > Z przyjemnoscia informuje,że prawdopodobnie /na szczescie/nie podrózuje tak
    > "strasznie" duzo jak pan, bo wówczas groziłoby mi,ze pozjadam wszystkie
    > rozumy/jak pan/ i zaczne rozstawiac po katach tych, którzy na tym forum odwaza
    > sie zadawac, zdaniem pana, "głupie" pytania.
    > Pozwole sobie jednak kolejny raz nie zgodzic sie z pana wypowiedzia:
    > "Sprawa bagazu, godzin wylotu, linii lotniczych, czy wreszcie cateringu, to
    > integralna czesc umowy, czy tez zgłoszenia rezerwacji na DRUKU."
    > Prosze nie wytykac nikomu, ze nie potrafi przeczytac czegos, co NIE JEST............"

Chciałoby się napisac "szanowna" ale jakoś przez klawiaturę mi nie przechodzi, powód prosty,celowo nie wymieniłem wszystkich BP z jakimi latałem będąc ciekawym i co się potwierdziło że wymieniłaś te których ja nie wymieniłem. Dla Ciebie więc specjalnie się poświęciłem i zeskanowałem z druków ECCO Holiday i TUI ( miałem przyjemność korzystać) informację o min dopuszczalnej masie i wymiarach bagażu etc.Napiszę więc tym razem nie tak delikatnie jak miriam ale dosadniej skoro zarzucasz mi kłamstwo - nie piepsz głupot!
    Dowód na razie 2 scany więcej się nie będę poświęcał dla udowodnienia czy mam rację czy może Twoje żałosne teorie o tym że "latasz po świecie" mają jakoweś uzasadnienie.I Proszę Cię jak chcesz udowodnić,że masz wiedzę,najpierw skonfrontuj ją z rzeczywistością,samo bycie na forumturystycznym bez praktycznej wiedzy daje efekt "bębenka"

http://www.picamatic.com/show/2009/09/13/07/56/5071724_447x312.png

www.picamatic.com/show/2009/09/13/07/56/5071728_602x617.png
  • iberia.pl 13.09.09, 15:07

dana_n napisała:

> Zazwyczaj dostaje sie "Potwierdzenie rezerwacji", gdzie
    rzeczywiscie przed
    > godzina lotu widnieja dwie, czy trzy literki okreslajace linie
    lotnicze /tylko
    > skad osoba, która leci pierwszy raz ma to wiedziec?/

wystarczy dopytac w biurze podrozy, jak ktos leci PIERWSZY raz to
    chyba sie wszystkim interesuje....

--
    www.fauna.rsl.pl/
  • miriam_73 13.09.09, 17:07
    No to widać niewiele widziałaś, przykładowo Alfastar, Rainbow czy TUI dokładnie
    w taki sam sposób podają info - kod przewoźnika (google twoim najlepszym
    przyjacielem...), godziny, dopuszczalna waga bagażu. Pod ręką mam bilety teraz
    na 23 września do SSH gdzie mam np. podane że lecę AMV (czyli Air Cairo), nr
    lotu 3371 o 13 bagaż mam 20 kg. Na rezerwacji Alfy z sierpnia było CO 647 (Lot
    Charters), bagaż dopuszczalny 18 kg plus 5 kg podręcznego. Na pokładzie
    samolotu nie są serwowane posiłki. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek
    rezerwacji czarterowej, żeby wyglądała inaczej. i nie dotyczy to tylko Egiptu.
    --
    Moje Podróże
    community.webshots.com/user/miriam_1973/albums/most-recent
  • miriam_73 13.09.09, 17:09
    PS. wszystkie te infomacje są odzwierciedleniem zapisów zawartych w umowach. W
    Alfie np. nazywa się to umową-zgłoszeniem, w TUI Umową - rezerwacją. Potem do
    tego przychodzi potwierdzenie rezerwacji czy - tak jak w TUI już z wyprzedzeniem
    bilety i vouchery hotelowe.
    --
    Moje Podróże
  • dana_n 13.09.09, 17:49
    miriam_73,
    Piszesz "No to widac niewiele widziałaś".Byc moze....Ale mam przed soba
    "Zgłoszenie uczestnictwa w imprezie turystycznej" z Neckermanna, jade do Sharm
    el Sheikh 15.09 i nie mów mi ze mam tu jakies dane na temat bagazu!Mam
    informacje,ze lece liniami o kodzie AMV, bilet i voucher dostane jak zwykle na
    lotnisku..Czy nawet Tobie to tak trudno pojac,ze człowiek, który pierwszy raz
    leci nie ma pojecia,ze te 3 literki sygnalizuja jakimi liniami ma leciec?Nawet
    Ty, taki doswiadczony podróznik, piszesz,że lecisz Air Cairo!!!!!To bzdura!
    Jezeli masz tam napisane AMV, to lecisz liniami AMC Airlines!A nie Air
    Cairo!Przy Air Cairo miałabys MSC!Wiec czego wymagasz od tych. którzy leca
    pierwszy raz, żeby byli wrózkami?
    Ale nie przejmuj sie miriam_73!Mozna pomylic meczet El Sayida Zainab z
    meczetem El Sayida Nafissa, to mozna i Air Cairo z AMC Airlines.Nawet jak sie
    "tak wiele widziało" jak Ty.....a troche pokory nie zaszkodzi....
  • miriam_73 13.09.09, 18:41
    Och jejku jejku, sypię głowę popiołem i padam do nóg podróżniczce... Można
    pomylić meczety, można pomylić linie lotnicze. Bwt. wiesz co oznacza skrót AMC?
    Fakt jest inna linia, która nazywa się Air Cairo, ok. zgoda.

Tak, trudno mi pojąć, bo to nie kto inny tylko ty moja panno napisałaś że tak
    straaaaaaasznie dużo podróżowałaś i nigdy nie widziałaś żeby istniały takie
    dokumenty jak ten podczepiony przez Jadokamę. totez Ci usiłuje pokazac, że i
    owszem w przyrodzie występoują także u innych operatorów.

Poza tym jakoś cholera jak patrze na stronę Neca to nie chce być inaczej tylko
    nawet na podglądzie rezerwacji wyświetla się coś takiego (przykładowo):
    lotnisko wylotu: Warszawa [Okęcie] lotnisko docelowe: Sharm El Sheikh, Egypt
    zakwaterowanie: 2B wyżywienie: All inclusive
    całkowita liczba osób: 2 + ubezpieczenie: podstawowe KL, NW
    kod imprezy: 39214A Całkowity koszt imprezy: 7170 PLN
    informacje dodatkowe: 01 WAW SSH AMV 3371 1300-1800 godziny przelotu mogą ulec
    zmianie.
    02 SSH WAW AMV 3370 0830-1200 godziny przelotu mogą ulec zmianie.

Wróżką chyba nie jestem, info dot. wylotów jest dostępne w Necermannie bez
    zbędnej filozofii a zatem twierdzenia wszem i wobec że Exim dziwaczy i jak świat
    światem nie widziało się jeszcze takich dziwów jak godzina wylotu czy wskazanie
    linii we własnej rezerwacji jest chyba troszkę, hmmm, nie na miejscu...

Tylko może warto najpierw nauczyć czytać się ze zrozumieniem, co?

--
    Moje Podróże
  • miriam_73 13.09.09, 18:52
    PS. Bądź łaskawa nie łżeć jak pies co do moich "pomyłek" dotyczących meczetów.
    Odświeżę ci pamięć panienko - napisałam że meczet co do którego mieliśmy
    wątpliwości (ktoś wrzucił mało wyraźną fotkę) to (cytuję): "Sayida Zainab? Taka
    ichnia "święta" nawet mulid jest. Nie mam pewności".

Mam podkreślić lub napisać drukowanymi literami ostatnie zdanie w mojej wypowiedzi?

No ale cóż, ty lecąc po raz pierwszy masz Kair w małym paluszku, ja mały szary
    miś po prostu w nawale meczetów i madras kairskich, które miałam okazję oglądać
    nie mam prawa do pomyłki.
    --
    Moje Podróże
  • dana_n 13.09.09, 19:58
    Po pierwsze:
    Podziwiam elegancje Twoich wypowiedzi! "łżesz jak pies!"Prawie tak subtelne, jak
    "wszechwiedzacego" jadokamy, który dzisiaj myslac ,ze popisuje sie wiedza,
    popisał sie tylko prostactwem.
    Po drugie:
    Nie nazywaj mnie "panienka", bo przestałam nia byc 27 lat temu /Chociaz
    zodialalna Panna pozostane po wsze czasy/
    Po trzecie:
    Jakim prawem piszesz "meczet co do którego MIELISMY watpliwosci"?
    To Ty je miałas! Ja nie!Zdjecie było bardzo wyrazne!/Dla tych , co nie wiedza o
    czym dyskutujemy, polecam starszy watek "Co to za meczet? pytanie do znawców Kairu"
    Prawo do pomyłki ma kazdy,ale Ty nie masz prawa kwestionowac wiedzy innych, bo
    jak widac moze sie okazac bogatsza, niz Twoja.
    A jesli chodzi o czytanie ze zrozumiemiem, to przeczytaj raz jeszcze pytanie,
    jakie zadała autorka watku. Moze wtedy Twoja wiedza pozwoli Ci odpowiedziec na
    pytanie , jakie zadała....a nie wymadrzac sie na inne...
  • dana_n 14.09.09, 01:19
    czyli towarzystwa wzajemnej adoracji, któremu sie wydaje,ze wie wszystko.
    Specjalnie dla panstwa przeprowadze analize postów w tym watku, bo widze, ze
    zrobienie tego samodzielnie, przekracza panstwa mozliwosci percepcji.... niestety...
    -pierwszy wpis zamieszczony przez magpa272 z pytaniem ile bagazu mozna zabrac
    jadac do Egiptu.Osoba ta nie ukrywa,ze leci pierwszy raz,nie mówi jakimi liniami
    leci, bo poprostu tego nie wie.W dodatku nie ma jeszcze pojecia, ze to wazna
    informacja.
    -darski2 odpowiada 15+5/pewnie lecial ostatnio i mówi o swoim locie/
    -iberia.pl zwraca uwage,ze to zalezy od linii jakimi sie leci
    i dalej, że "taka informacje powinnas miec w dokumentach biura podrózy, A JAK
    JEJ NIE MASZ/ha,ha czyli wie,ze mozesz nie miec!/to zadzwon i sie
    dowiedz!/rewelacyjna rada! na pewno na taka czekała załozycielka watku ... :)/
    -dalej jadokama "strasznie sie zadziwia" pytaniem i "kaze " czytac umowe
    -magpa272 czyta i nic nie wyczytuje, bo nie ma zadnych informacji na temat
    bagazu w jej zgłoszeniu
    -carolina-8 mówi jak człowiek i zwraca uwage na literki przed godzina wylotu/ TO
    PIERWSZA ISTOTNA INFORMACJA NA TEMAT !/
    -kasia_p45-potwierdza,ze to dobra droga
    -jadokama, przedstawia sie jako "wszechwiedzacy " prostak,który wie niewiele
    -a "swiatowa podrózniczka" miriam_73, która jedzie do Egiptu nie wiem który juz
    raz, nie potrafi rozpoznac linii lotniczych, którymi leci, natomiast dokładnie
    opisuje zgłoszenie z Neckermanna, w którym nie ma ani słowa o bagazu/komu i po
    co pewnie sama nie wie bo czytanie ze zrozumieniem nie jest widac jej mocna
    strona...
    -na zakonczenie sa wpisy typu: "odpusc miriam" , "alez tak iberio"...."ona i tak
    nie zrozumie"...Zastanówcie sie,co Wy macie rzeczywiscie do powiedzenia na tym
    forum...Moze Wasz czas minał?Nie było trudno wytknac Wam razace błedy...Zrobiłam
    to w sposób konkretny i kulturalny,ale Wy nie wiecie o czym mówie, ba Wasza
    kultura nie dorasta mojej do piet...Mam nadzieje,że sie nie spotkamy w
    Egipcie,chociaz uwazny obserwator na pewno zauwazył,ze jest taka mozliwosc
    niebawem...jadokama pewnie sie nie obawia, bo jak twierdził moje podróze sa
    tylko wirtualne...ha,ha.
    Pozdrawiam wszystkich, którzy juz byli w Egipcie i tych, którzy dopiero sie
    tam wybieraja...Chetnie odpowiem na pytania, na które znam odpowiedz,
    niezaleznie od tego jak "idiotyczne" by sie wydawały wymienionym wczesniej
    "znawcom Egiptu"
  • senior-a 14.09.09, 02:33
    Ludzie! Ja chyba czegoś nie rozumiem. Dlaczego na proste pytanie, dot. ilości i
    wagi bagażu nie można otrzymać zwięzłej i prostej odpowiedzi? Lecimy z żoną
    pierwszy raz do Egiptu i poszukuję informacji, m. in. takich, o jakie pyta magpa272.
    -Czy nie można było od razu napisać, że litery, np. AMV oznaczają symbole linii
    lotniczych i na ich stronach można znaleźć potrzebne informacje? (dopiero
    karolina8 - dziękuję)
    -Czemu, zamiast konkretnie odpowiedzieć (lub, jak się nie potrafi - siedzieć
    cicho), jadokama proponuje "przeczytać" i "dziwi się, że".
    Kochany, nie wiem, to pytam, a to,że Ty wiesz tyle o egipskich wojażach nie
    czyni z Ciebie mędrca. Naprawdę nie wiem czemu przypomina mi się w takiej
    sytuacji ulubione powiedzenie mojej znajomej -"najmądrzejsi we wsi, ........ i
    pies sołtysa"-.
    -Czemu wreszcie, miriam_73, nie mając nic konkretnego do powiedzenia na temat
    bagaży, "z wdziękiem i dezynwolturą" nazywa któregoś z interlokutorów, nie
    wiedzieć czemu, "panienką". Od razu uprzedzam, że mnie możesz nazwać
    "dziadkiem", oczywiście, jeżeli dla Ciebie będzie to miało dostatecznie
    pejoratywny odcień.
    Szkoda tylko, ze w tej powodzi przymiotników na temat różnych osób, zabrakło tej
    najważniejszej informacji: jak małżeństwo powinno najlepiej spakować bagaż.
  • kr_ka_11 14.09.09, 07:30
    kolega pracuje na lotnisku (Balice). twierdzi, ze na charterach nie maja jak
    egzekwowac oplat za nadbagaz. nie wiem jak po stronie egipskiej ale jesli
    zamiast 20 kg bedziesz mial 22 to naprawde nic sie nie dzieje.
  • jadokama 14.09.09, 08:47
    senior-a napisał:

> Ludzie! Ja chyba czegoś nie rozumiem. Dlaczego na proste pytanie, dot. ilości i
    > wagi bagażu nie można otrzymać zwięzłej i prostej odpowiedzi? Lecimy z żoną
    > pierwszy raz do Egiptu i poszukuję informacji, m. in. takich, o jakie pyta magp
    > a272.
    > -Czy nie można było od razu napisać, że litery, np. AMV oznaczają symbole linii
    > lotniczych i na ich stronach można znaleźć potrzebne informacje? (dopiero
    > karolina8 - dziękuję)
    > -Czemu, zamiast konkretnie odpowiedzieć (lub, jak się nie potrafi - siedzieć
    > cicho), jadokama proponuje "przeczytać" i "dziwi się, że".
    > Kochany, nie wiem, to pytam, a to,że Ty wiesz tyle o egipskich wojażach nie
    > czyni z Ciebie mędrca. Naprawdę nie wiem czemu przypomina mi się w takiej...........

Człowieku, Ty się zastanów o co do mnie "pijesz"?Póki co jeszcze się postrzymam z inwektywami w Twoją stronę chociaż TY już zacząłeś zwróć na to uwagę, obraziłeś mnie i to dosadnie, ja Ciebie póki co jeszcze nie, krytykujesz moją osobę za to czy tamto stwierdzenie obrażając chamskimi przypowieściami ze wsi? Ja swoje podpowiedzi dla autorki wątku zakończyłem na drugim poście, kolejne wypowiedzi nie dotyczyły autorki, tylko wprowadzającej zamieszanie i kłamiącej dany n.No chyba że robisz za adwokata,w tej sytuacji zmuszony będę konwersować również z Tobą :p Przeczytaj uważnie i weź pod uwagę,że trzykrotnie udowodniłem skanując dokumenty trzech BP że niejaka dana n okłamuje i wprowadza w błąd tych wszystkich którzy lecą pierwszy raz.Jeszcze raz powtórzę czytajcie dokumentacje z BP tam jest wszystko napisane, jakie BP itd itd .Forum turystyczne to nie jest miejsce na informacje tego typu. Swoją drogą też nie miejsce na kłotnie , aczkolwiek to nie ja zacząłem a niejaka dana n pisząc i zarzucając mi pośrednio kłamstwo.Moja reakcja dotyczy wyłącznie jej bazgraniny a nie autorki czy też kogokolwiek innego.Tutaj się doradza i pisze w sprawach ogólnych itd.Jak nazwiesz pytanie tego typu : "lecę z BP Scan Holiday proszę o informację o bagażu itd" ? Dla mnie to szczyt lenistwa i wysługiwania się,kiedy samemu można zdobyć te informacje na stronie BP.
  • miriam_73 14.09.09, 09:58
    Już ci wyjaśniam - szanowna dana_n uznała, że nie mam prawa do pomyłki tylko
    dlatego, że w dyskusji nad identyfikacja pewnego meczetu bez przekonania podałam
    swoja sugestię, która, jak się okazało nie była trafna (nb nie byłam jedyna
    która tak obstawiała) oraz nieopatrznie napisałam że AMC to Air Cairo...

Nec jak byk podaje limity bagażowe oraz info o cateringu:
    www.neckermann.pl/Informacje/Informacje-Produktowe.html
    Jak ktoś ma z tym problem to na umowie jest nazwa przewoźnika - mozna zawsze
    zadzwonić do biura - proste?

PS. Na Okęciu zdarzało mi się już widzieć pobieranie opłat za nadbagaż.... Sama
    zapłaciłam zimą 20 euro na czarterze do Werony lecąc na narty (limity mieliśmy
    na 15 kg plus 5 kg podręczny plus jeden komplet sprzęu). Zatem w Wwie na
    czarterach mają taką możliwość.
    --
    Moje Podróże
  • kr_ka_11 14.09.09, 07:45
    ja lece ze Scan Holiday, przyszyli tesciowie sa teraz z nimi w Hurhadzie, na
    dokumentach Scana bylo napisane 20 kg, myslalam, ze to jest 20 kg + 5
    podrecznego i tak sie spakowali :) ale heca, tzn. ze to jest 15 + 5?

oops
  • kr_ka_11 14.09.09, 10:18
    pytalam wlasnie na scanchacie: 20kg + 5kg podrecznego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka