Dodaj do ulubionych

Polak chowa na bogato

IP: *.182.11.77.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.03.11, 19:49
Zasiłku nie powinno być w ogóle, tak jak w Wielkiej Brytanii i Niemczech, ludzie przestaliby głupio wydawać nieswoje pieniądze, skończyło by się gadanie, że "nam się wszystko od Państwa należy". A przede wszystkim, rynek usług pogrzebowych by się oczyścił, konkurencja zawsze sprzyja klientowi, zginęłyby te wszystkie "garażowe" zaklady pogrzebowe, dotowane przez wysokie zasiłki dla klientów.
Obserwuj wątek
    • myslacyszaryczlowiek1 Głupota głosujących 03.03.11, 11:31
     Nie trzeba było zabierać dowodu babci.Bo babcia doskonale pamięta ostatnie dwadzieścia lat. Cały czas się ogranicza wszelkie socjale, wszelki transfer kasy w dół drabiny społecznej. Ograniczono zasiłek pogrzebowy, pod śmiesznym argumentem że zakłady pogrzebowe wywindowały ceny dopasowując je do zasiłku. Przecież jak ktoś chciał to mógł zrobić pogrzeb za 4000zł a resztę kasy dostać na otarcie łez po tatusiu czy mamusi, chociażby jako zapłatę za opiekę i organizację pogrzebu. Mało tego dokłada się co i rusz domiary,a to zwolnienie lekarskie ma być kosztem urlopu, a to przedłużenie wieku emerytalnego, likwidacja ulg podatkowych, wzrost podatku VATu.
     Czy w zamian lemingi dostały obniżenie podatków. Przecież jak do tej pory skarb państwa było stać na ten socjal, który teraz jest likwidowany, to logicznie rzecz biorąc powinno nastąpić obniżenie podatków dla lemingów. Więc niech lemingi nadal głosują na te same twarze co rządzą przez ostatnie dwadzieścia lat, na limuzyny prezesów, na ich milionowe odprawy, na ich nieprzyzwoite wysokie płace. Trzeba być naprawdę oczadziałym i na jakiś propagandowych prochach aby tego nie dostrzec. Ktoś tu pisze że lepiej nakarmić głodne dzieci. Czy ktoś nakarmił je do tej pory? Odwrotnie w dużej części szkół zlikwidowano stołówki pod pretekstem nowych wymagań sanitarnych które narzuciła Unia.
       • myslacyszaryczlowiek1 Re: "prawa nabyte" ha, ha, ha, ha 03.03.11, 12:01
        Widzę że trzeba łopatologicznie, bo jesteś tak oczadziały od propagandy albo inteligentny inaczej, że paru zdań nie potrafisz zrozumieć.
        To nie płać na przywileje emerytalne, sedziow, prokuratorow, sluzb mundu
        > rowych, gornikow, rolnikow. Tylko czy w zamian dostaniesz obniżkę podatków. Dotychczasowa praktyka pokazuje że nie, a wręcz jest odwrotnie. To zastanowiłeś się gdzie ta kasa się znajdzie.
          • Gość: rozbawiony Re: "prawa nabyte" ha, ha, ha, ha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.11, 12:23
           myslacyszaryczlowiek1 napisał:

           > Przez dwadzieścia lat starczało, a teraz nie starcza? Ciągle coś się ludziom, p
           > oszczególnym grupom społecznym zabiera, i co masz w zamian? Obniżyli podatki?
           > , składki?, opłaty?

           Prze ostatniego dwadzescia lat ZUS zawsze byl deficytowy. A co do obnizki mpodatkow. W ostatnich latach zostala obnizona drastycznie skladka rentowa: koszt dla budzetu 16 mld zl rocznie. Podatki zostaly obnizowe do 18% i 32%. Pierwszym rzadem od czasow wprowadzenia refromy emerytalnej ktory ograniczyl czesciowo przywileje emerytalne jest obecny rzad. Ale to wszystko pozno i za malo.
           I w dalszym ciagu musimy placic na roznego rodzaju pasozytow: gornikow, sluzby mundurowe, sedziow i prokuratorow oraz rolnikow. I to jest kamien ktory ciagnie cala gospodarke na dno.
           Ciezko Ci to zrozumiec. Za przywileje ktos musi zaplacic.
           • Gość: es Hektoakry cmentarzy IP: *.ip.jarsat.pl 03.03.11, 12:48
            Koszty są chore. Ale i ceremonia chora. Grób indywidualny powinien trwac 5-7 lat, pozniej prochy powinny zostac przeniesione do 'parku zmarłych' inaczej za kilkanascie lat w Polsce będa niekonczace sie kilometry cmentarzy.
            Nie mówiąc o tym ze 4000zł to jest bardzo duza kwota na pochówek. Ale biedne spoleczeństwa charakteryzują bogate zwyczaje śluby, pogrzeby
            • myslacyszaryczlowiek1 Re: Hektoakry cmentarzy 03.03.11, 13:05
             Już ktoś tam napisał. Najtaniej będzie wyrzucić na wysypisko śmieci, albo dać ludzinę psom w schroniskach.
             Jak pokazała dotychczasowa praktyka Polska nie ma niekończących się cmentarzy. A jakbyś był bardziej dociekliwy i policzył liczę zwłok np. przez dwa tys lat., to obszar cmentarzy by musiał wynieść 1/3 terytorium Polski. mogę się mylić bo bardzo dawno takie coś sobie liczyłem.
             • Gość: mk Re: Hektoakry cmentarzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.11, 14:59
              tylko, ze prawo na to nie pozwala, musisz pochować, urnę również. Mało tego, nie mozesz w jednym dole zakopać kilku urn. Dlaczego? A bo by państwo mniej zarobiło. Wymyślają bzdurne przepisy i doją.
              Potem bredzą o zasiłku, tylko, ze część z tego zasiłku i tak wraca jako opłata za kwatery, podatki itd.
              A głupki się cieszą, ze państwo im zabiera, bo dobrze, z jakiej racji mamy coś dostawać od państwa. A Z TAKIEJ, że to państwo utrzymujecie!!! PAŃSTWO TO WY.
           • myslacyszaryczlowiek1 Re: "prawa nabyte" ha, ha, ha, ha 03.03.11, 13:21
            Kapitalistyczny piesku (mrrrwrrr..) , jak ktoś się rządzić nie umie to niech się nie bierze za zarządzenie.
            Ja się trzymam jak najdalej od kredytów, rat - niby nazywanych na zero procent, ale kłamliwi złodzieje dodadzą ubezpieczenie + nie daj Bóg aby przelew doszedł do nich za późno to obedrą cię ze skóry. A ponieważ nie mam wpływu na to aby przelew doszedł w terminie to też nie korzystam. I z pożyczek też nie korzystam.
            Jak nie umie się rozwijać przemysłu, tylko się zamyka, albo proponuje się w zamian otwieranie zakładów psiego fryzjerstwa i się wydaje kupę szmalu na zrobienie ze spawacza bukieciarza czy też psiego fryzjera no to nie" wystarcza na wszystko". To nie znaczy abym godził się aby mnie okradano z zasiłku pogrzebowego.
      • myslacyszaryczlowiek1 Re: jesli głupota to tylko Twoja 03.03.11, 12:05
       Każdy jednakowo płacił składki emerytalne. Czy masz zamiar również różnicować emeryturę? Bo kasa idzie ze składek emerytalnych.
       Jeszcze wracając do poprzedniego postu czy rząd w zamian za obniżenie zasiłku ma zamiar podnieść emeryturę przeznaczając zaoszczędzoną kasę na ten cel. Bo inaczej to jest złodziejstwo.
       • Gość: rozbawiony Re: jesli głupota to tylko Twoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.11, 12:16
        myslacyszaryczlowiek1 napisał:

        > Każdy jednakowo płacił składki emerytalne. Czy masz zamiar również różnicować
        > emeryturę? Bo kasa idzie ze składek emerytalnych.

        Nieprawda ze kazdy placil jednakowe skladki emerytalne. Sedziowie i prokuratorzy nie placa nic. Rolnicy placa minimalnie. Gornicy placa tylko przez 25 lat.

        > Jeszcze wracając do poprzedniego postu czy rząd w zamian za obniżenie zasiłku
        > ma zamiar podnieść emeryturę przeznaczając zaoszczędzoną kasę na ten cel. Bo i
        > naczej to jest złodziejstwo.

        Zaoszczedzone sroki beda sluzyc obnizeniu deficytu budzetowego glabie.

        • myslacyszaryczlowiek1 Re: jesli głupota to tylko Twoja 03.03.11, 12:25
         Ja mam w dupie deficyt budżetowy. Mnie interesuje moja kieszeń, która zostanie teraz wydrenowana jak tatuś i mamusia umrą. Mnie teraz rząd okrada a kasę przeznaczy np. na samochody i samoloty rządowe, nowych urzędników, np. na policję ds C02 itd, a deficyt i tak będzie rósł, bo takie głąby jak ty wybierają takich co deficyty robią. Zamiast rozwijać kraj, przemysł to zamykaja np. stocznie.
        • myslacyszaryczlowiek1 Re: jesli głupota to tylko Twoja 03.03.11, 12:37
         Ja mam w doopie deficyt budżetowy. Mnie interesuje moja kieszeń, która zostanie teraz wydrenowana jak tatuś i mamusia umrą. Mnie teraz rząd okrada a kasę przeznaczy np. na samochody i samoloty rządowe, nowych urzędników, np. na policję ds C02 itd, a deficyt i tak będzie rósł, bo takie głąby jak ty wybierają takich co deficyty robią. Zamiast rozwijać kraj, przemysł to zamykaja np. stocznie.
      • unhappy Re: jesli głupota to tylko Twoja 03.03.11, 14:07
       Gość portalu: rozbawiony napisał(a):

       > Niezaleznie od miasta czy regiony zasilek pogrzebowy wystarcza jedynie na pokry
       > cie kosztow pogrzebu. To oczywiscie przypadek ze koszty w Warszawie i Ustrzykac
       > h Gornych sa identyczne.

       I dlatego, po obniżce zasiłku firmy pogrzebowe będą musiały zjechać z kosztami. Sporo na pewno upadnie. A konkurencja się zacznie, bo tak to działa. Taki sam pogrzeb za połowę ceny i te firmy, które dopiero powstaną wyczyszczą zasiedziałe, upasione na wysokich zasiłkach pogrzebowych towarzycho. Komornicy już ostrzą ząbki :)

       --
       Poznaj serwis, który otrzymał dotację z UE w wysokości 672 tysięcy złotych: swiatkotow.pl
        • Gość: srb.srooba Re: jesli głupota to tylko Twoja IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.03.11, 16:31
         Na głupotę ludzką nic nie poradzisz. Jak ktoś jest idiotą i woli brać kredyt zamiast trumnę z tańszego drewna (przecież tylko przez 1 dzień to widać!!!) to niech potem skomle komornikowi. Ja nie miałbym nic przeciwko, żeby pochowali mnie w skrzynce z nieheblowanych desek albo owiniętego kocem. Bo co mi to będzie robić za różnicę??? A i tak zgnije po jakimś czasie, więc po co ktoś ma wydawać na to kasę? Wolałbym, żeby rodzina za pogrzeb zapłaciła jak najmniej, a za resztę kupiła sobie dobrą whisky i wypiła za moją poamięć. Dlatego w moim testamencie będzie stać: ciało do pieca, a popiół do morza (które zresztą kocham).
        • unhappy Re: jesli głupota to tylko Twoja 04.03.11, 05:25
         Gość portalu: mk napisał(a):

         > nie zjadą z kosztami, nie licz na to. Sam widzisz, ze zamiast tego na co tak li
         > czyła propaganda rządowa (w tym Wyborcza) proponują kredyty, a nie niższe stawk
         > i.

         Co??? To dostosowanie zajmie parę lat. To logiczne, że pogrzebowy biznes zareaguje z opóźnieniem a zjazd z kosztami wymusi konkurencja a nie rząd :)

         --
         Poznaj serwis, który otrzymał dotację z UE w wysokości 672 tysięcy złotych: swiatkotow.pl
  • dalt0n Kremacja a później rozsypanie 03.03.11, 11:05
   Jest mi wszystko jedno co będzie ze mną po śmierci. Zdrowe narządy przekażę potrzebującym, a ciało powinno zostać skremowane a następnie rozsypanie gdziekolwiek. Niestety prawo u nas nie pozwala rozsypywać resztek po kremacji. Po co rodzina ma wydawać kasę a później marnować czas by sprzątać mój odpicowany grób. Ważne żeby mnie pamiętali, a nie przychodzili na grób na pokaz. Niestety tego typu myślenie jest w tym kraju uznawane za dziwne, bo egoizm miesza się z hipokryzją i dulszczyzną.
   • Gość: sky_fifi Re: Kremacja a później rozsypanie IP: *.146.158.84.nat.umts.dynamic.eranet.pl 03.03.11, 12:11
    A co ty gościu wiesz o pogrzebach? Widać, że nie umarł ci nikt bliski i pogrzebu nie organizowałeś.
    Pewnie dlatego nie wiesz, ze rzeczywiste koszty pogrzebu są większe, niż zasiłek, i to nie dlatego, że wszyscy robia "na bogato", tylko głównie z powodu cen kwater.
    Pewnie dlatego też nie rozumiesz, że pogrzebu bliskiej zmarłej osoby nie organizuje się na pokaz, tylko żeby zmarłej osobie oddać hołd, okazać swoją miłość i szacunek.
    Grób nie jest po to, żeby go sprzątać, tylko po to, żeby było jedno wspólne miejsce dla rodziny i znajomych - miejsce, gdzie można oddać hołd zmarłej osobie, okazać, że się ją cały czas pamięta. Nic dziwnego w tym, że chcemy, żeby to miejsce było ładne i czyste.
    Ech, na szczęście takich, jak ty, jest niewielu...
    • dalt0n Re: Kremacja a później rozsypanie 03.03.11, 12:25
     Cóż. Jeśli twoim zdaniem stawianie bardzo drogich i "pięknych" pomników jest wyrazem miłości dla zmarłej osoby to niewiele wiesz o miłości. Miłość nie da się wyrazić w rzeczach materialnych, szacunku nie wyrazisz w wielkich pomnikach, pamięci nie zachowasz wydając majątek. Chcesz żeby ci oddawali hołd ? Proszę bardzo. Mnie wystarczy, że po mojej śmierci, ludzie których znałem oddadzą mi hołd w postaci właściwego zachowania. Wystarczy, że pomyślą co JA bym w takiej sytuacji zrobił. Dla mnie jest to znacznie bardziej wartościowe od twoich pomników i rodzinnej zbieraniny nad grobem z rozkładającymi się zwłokami. Nie martw się. Takich jak ja - myślących rozsądnie i pragmatycznie - będzie coraz więcej.
    • halina131 Re: Kremacja a później rozsypanie 03.03.11, 13:06
     Kremacja i póżniej rozsypanie jestem za tym zdecydowanie lub kremacja i maleńka płyta i mniej wydatków na "nekrobiznes" jak mówił mój długo umierający czterdziestokilkuletni, mąż.
     Pochowałam ostamnmi czasy parę osób i zasiłku starczyło na wszystko (skromna stypę w domu) łacznie z wspomniany nagrobkiem po skremowaniu.
     Nekrobiznes w duzym mieście "doi" np. 160-180 złotych za przyniesienie aktu zgonu.
    • quiconque nareszcie jakiś rozsądny głos 03.03.11, 13:44
     kto robił pochówek ten wie, że to cmentarz podnosi koszty Mój grób był opłacony ale cmentarz wykorzystuje okazje i każe sobie płacić za następne 20 lat dzierżawy. W rezultacie zapłaciłam duzo więcej ponad zasiłek.
     • unhappy Re: nareszcie jakiś rozsądny głos 03.03.11, 14:09
      quiconque napisała:

      > kto robił pochówek ten wie, że to cmentarz podnosi koszty

      A tam. Każdy element tego łańcuszka - od zgonu po ostatnie klepnięcie łopatą jest ustawiony tak, żeby zasiłek starczał AKURAT. Będzie niższy? Też będzie starczał. Tylko to potrwa parę lat umilonych jękami pogrzebowych biznesmenów - jak to im teraz ciężko :D

      --
      Poznaj serwis, który otrzymał dotację z UE w wysokości 672 tysięcy złotych: swiatkotow.pl
     • Gość: córka Re: nareszcie jakiś rozsądny głos IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.11, 14:30
      Odkąd część cmentarzy przeszła w ręce kościoła, bardzo zdrożały tzw. kwatery.
      Cmentarze komunalne nie chcą być w tyle i widzą dobry zarobek,
      więc też podwyższają cenę.
      10 lat temu zmarł mój ojciec, opłaciliśmy miejsce na cmentarzu na 20 lat, ale nie tak dawno zmarła mama i chowałam ją w tym samym miejscu. Pomimo, że grób był jeszcze opłacony na 10 lat, proboszcz zażyczył sobie opłaty na następne 20 lat pod groźbą niewpuszczenia firmy pogrzebowej na cmentarz...!
  • lemon-grass Re: Polak chowa na bogato 03.03.11, 11:05
   Ja proponuję byś rodziców jak umrą wywalił gdzieś na wysypisku śmieci lub zakopał w lesie. Oszczędzisz na kupnie kwatery, trumnie, zapraszaniu rodziny... Nawet nie będziesz musiał zwłok ubierać... Największy koszt to nadal kwatera na cmentarzu. Jej cena w warszawskich cmentarzach gdzieniegdzie przekraczała jeszcze stary zasiłek pogrzebowy... Albo inaczej, mam lepszy genialny pomysł. Może by w Polsce wypatrzeć gdzieś jeden teren kilkudziesięciu hektarów nieużytków rolnych i tam składować trupy. Jak będą to nieużytki to cena kwatery powinna być niska, co ?
   • po-dgladam_lesbijki Re: Polak chowa na bogato 03.03.11, 11:58
    lemon-grass napisał:

    > Ja proponuję byś rodziców jak umrą wywalił gdzieś na wysypisku śmieci lub zakopał w lesie. Oszczędzisz na kupnie kwatery, trumnie, zapraszaniu rodziny... Nawet nie będziesz musiał zwłok ubierać... Największy koszt to nadal kwatera na cmentarzu.


    Ja swoim bardzo dorosłym już dzieciom przekazałem swoją ostatnią wolę. Chcę być skremowany i zakopany w papierowej urnie pod drzewem w lesie.
    W Niemczech to bardzo popularny dziś zwyczaj i całkiem niezły biznes.
    Otrzymuje się namiary GPS oraz wydruk mapy. Żadnych pomników, kwiatów czy świeczników.
    W Niemczech takie miejsce kupuje się za życia za 600 Ojro, a na wzgórzu z ładnym widokiem (niestety nie wiem dla kogo) płaci się podwójnie. W polskich warunkach byłoby to dużo tańsze. Cenę reguluje rynek i właściciele lasów.
    I nikt z potomnych nie ma już później problemu z kwiatami, pomnikami i całym tym cyrkiem.
    Środowisko też na takich pochówkach tylko zyska.
    Ale do tego to trzeba mieć open mind, którego w ciemnogrodzie wciąż niestety brakuje.
    • Gość: mk Re: Polak chowa na bogato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.11, 15:25
     > Ja swoim bardzo dorosłym już dzieciom przekazałem swoją ostatnią wolę. Chcę być
     > skremowany i zakopany w papierowej urnie pod drzewem w lesie.

     Jeśli mieszkasz w Polsce to wiedz, ze to nielegalne.Przechowywał urnę w domu, zapłaci grzywnę.
     Czemu się najpierw nie zorientujecie w temacie zanim zaczniecie sie cieszyć, ze wam kasę zabierają? Kasę ze składek, które są ogromne. Przedsiębiorca za siebie płaci 900 zł około, bez względu na to czy ma dochód czy stratę. Za pracowników płaci się podobne kwoty, dodatkowo podatki od wszystkiego.
  • Gość: Wandzia Polak będzie chował na ubogo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.11, 11:07
   Pewnie, po co być bogatym? Lepiej być biednym i brzydkim. PRL nauczyło nas brzydoty, domy brzydkie, w pracy paskudnie, w urzedach biednie, na policji nędza. Teraz wraca PRL - po co bogato, wystarczy sosnowa trumna, sami ubierzemy zwłoki, wykopiemy dół pod płotem, wcisniemy krzyż z dwóch patyków i tabliczkę sami napiszemy. I wystarczy!
  • Gość: fr Zastaw się a postaw się... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.11, 11:09
   Typowo polskie - płytkie, sztuczne i na pokaz. Szkoda gadać. Powinno się w ogóle zasiłki zlikwidować. Chcesz pogrzebu, to zbieraj na niego. Wiadomo że kiedyś na każdego przyjdzie czas. Tyle dzieci w Polsce nie dojada i nie ma w co się ubrać, a my będziemy wydawać tysiące na kogoś komu to wszystko już wisi.....
   • halina131 Re: Polak chowa na bogato 03.03.11, 13:17
    W trakcie załatwiania sprawy mszy powiedziałam, że maksymalna cena jaka dam za mszę to 200 złoty, na oświadczeniu dla proboszcza (Wrocław, Osiedle Krzywoustego główny sługa boży jeździ mercedesem) powiedziałam że nie mam. Nie wchodziłam w jakakolwiek dyskusje z tymi pasorzytami.
  • Gość: ichi51e Polak chowa na bogato IP: 82.210.177.* 03.03.11, 11:26
   Naciagane to jest wszystko razem. Pogrzeby to biznes i na wszystkim sie ludzi naciaga. Trumna sosnowa 2000? No ludzie ile te 6 desek sosnowych moze kosztowac...? Msza kosztuje co laska... (wiec sky is the limit w naszym kraju) Kwatery wiekszosc ludzi wbrew pozorom posiada - co to niby pierwsza smierc w rodzinie? Najlepsze ze jak rodzina wszystko zrobi sama to oni ci laskawie za 2000 dziure w ziemi wykopia i nieboszczyka do niej 10 metrow karawanem przewioza.

   Problem polega na tym ze zawody majace do czynienia ze zwlokami choc niezbedne odruchowo sa postrzegane jako nieczyste wiec nikt w nich robic nie chce - trzeba ludzi kasa kusic. Nie mowiac juz o tym ze zbolala rodzina jest gotowa duzo zaplacic zeby ktos sie strona organizacyjna zajal co w sumie nie dziwi - bliscy odeszli a ty masz sie zastanawiac czy na wieczny odpoczynek mama wolalaby w debie czy sosnie...
  • Gość: Pan Tofel i bardzo dobrze IP: *.multimo.pl 03.03.11, 11:27
   1. Będą mniejsze pomniki - a więc i mniejsze cmentarze.
   2. Spadnie danina za pochówek dla proboszcza.

   Powinni jeszcze lepiej pomyśleć i wypłacać zasiłek w oparciu o poniesione i udokumentowane koszty - znacznie ograniczyłoby to szarą strefę grabarsko-kamieniarską.

  • myslacyszaryczlowiek1 Ale was wali PO po kieszeni. 03.03.11, 11:29
   Nie trzeba było zabierać dowodu babci.Bo babcia doskonale pamięta ostatnie dwadzieścia lat. Cały czas się ogranicza wszelkie socjale, wszelki transfer kasy w dół drabiny społecznej. Ograniczono zasiłek pogrzebowy, pod śmiesznym argumentem że zakłady pogrzebowe wywindowały ceny dopasowując je do zasiłku. Przecież jak ktoś chciał to mógł zrobić pogrzeb za 4000zł a resztę kasy dostać na otarcie łez po tatusiu czy mamusi, chociażby jako zapłatę za opiekę i organizację pogrzebu. Mało tego dokłada się co i rusz domiary,a to zwolnienie lekarskie ma być kosztem urlopu, a to przedłużenie wieku emerytalnego, likwidacja ulg podatkowych, wzrost podatku VATu.
   Czy w zamian lemingi dostały obniżenie podatków. Przecież jak do tej pory skarb państwa było stać na ten socjal, który teraz jest likwidowany, to logicznie rzecz biorąc powinno nastąpić obniżenie podatków dla lemingów. Więc niech lemingi nadal głosują na te same twarze co rządzą przez ostatnie dwadzieścia lat, na limuzyny prezesów, na ich milionowe odprawy, na ich nieprzyzwoite wysokie płace. Trzeba być naprawdę oczadziałym i na jakiś propagandowych prochach aby tego nie dostrzec. Ktoś tu pisze że lepiej nakarmić głodne dzieci. Czy ktoś nakarmił je do tej pory? Odwrotnie w dużej części szkół zlikwidowano stołówki pod pretekstem nowych wymagań sanitarnych które narzuciła Unia.
  • lemon-grass Polak chowa na bogato 03.03.11, 12:08
   P.S. Wszystkim, którzy tak krzyczą, że pogrzeby są na zbyt bogato robione życzę w najbliższym czasie śmierci jakiejś najbliższej osoby, tak by mogli zweryfikować swoje poglądy... Bo fajnie się mówi jeśli śmierć i pogrzeb traktuje się w kategoriach abstrakcyjnych...
  • asmall4 Polak chowa na bogato 03.03.11, 12:28
   Co za bzdury !

   W mojej rodzinie trzeba było dopłacić 300 zł do skromnej stypy w skromnej knajpce kilka lat temu.

   Ale hieny cmentarne , banki i GWno wiedzą swoje.
   --
   en.wikipedia.org/wiki/Cyberwarfare_by_Russian_state
   solonin.org/
   www.sovietstory.com/
   abakus.salon24.pl/80548
   • rejestr1 Re: Polak chowa na bogato 03.03.11, 15:48
    Raczej Ty bzdury opowiadasz. Rok temu chowałem ojca. Wszystkie koszty, łacznie ze stypą w restauracji, były jeszcze sporo poniżej wypłaconego zasiłku, mimo że aż tak mocno na ceny się nie patrzyło. Nie pozostało nic innego, jak szybciej wymienic nagrobek, jako że doszliśmy z bratem do wniosku, żeby do końca wykorzystać zasiłek z celem jakim powstał. Oczywiście brakującą część do nowego nagrobka dopłaciliśmy z własnej kieszeni.
  • Gość: iza Re: Polak chowa na bogato IP: 178.73.49.* 03.03.11, 12:46
   a mozecie mi napisac ile REALNIE kosztuje pogrzeb?
   (mam to szczescie, ze jeszcze nikogo nie chowalam), w takiej sytuacji:

   1. w Warszawie, z zalozeniem, ze ktos (potencjalne osoby, ktore bede chowac, nie ja) prosi o kremacje i uroczystosc jest swiecka
   2. w jednej z najbiedniejszych czesci PL, tez jest prosba o skromna acz koscielna uroczystosc, kwatera rodzinna jest;

   chodzi mi o przyblizone kwoty i - jesli mozecie - rozpiszcie co za ile;
   bardzo chcialabym wyrobic sobie opinie w tej sprawie;
  • Gość: emerytka Polak chowa na bogato IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.11, 13:01
   I znowu dyskryminacja starszych ludzi jeśli chodzi o ubezpieczenie na wypadek śmierci. Mam nadzieję,że banki nie będą nikogo dyskryminować z racji wieku i wielkości renty, gdy stare osoby będą chciały wziąść kredyt na pochowanie najbliższej osoby. Mam nadzieję że taki kredyt będzie rozłożony na długi okres i nikt nie będzie musiał żyrować.
  • Gość: juxst Polak chowa na bogato IP: *.mofnet.gov.pl 03.03.11, 13:45
   Moim życzeniem jest by moje zwłoki spalono. Potem mogą mnie schować w murze bądź rozsypać prochy w dowolnym miejscu, byle nie na śmietniku i tym podobnym miejscu. Nie chcę stypy, wieńców i fałszywych mów pogrzebowych. To minimum. Na to zostawię pieniądze, a gdyby nie to zasiłek na to starczy. Ale jak ktoś musi bogato to jego problem. Polska to chory zakompleksiony kraj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka