Dodaj do ulubionych

Co z tymi rekinami?

13.05.11, 09:44
Proszę, bez salw śmiechu ;-) Jadę do Egiptu pierwszy raz, choć mam rożne obawy odnośnie bezpieczeństwa, no ale dałam się namówić. I tak: jedziemy do Marsa Alam z synem, 6-latkiem. Głownie po to, aby się zrelaksować, odpocząć, popływać. Piramidy itp. mnie nie kręcą bo już dość się tych kamulców w życiu naoglądałam, może innym razem. W sumie najbardziej obawiam się rekinów bo mam lekkiego hopla na tym punkcie. W zeszłym roku były jakieś ataki...a młody mój ma szajbę na punkcie pływania i co? Nie jadę nad to piękne morze po to, by moczyć się tylko w basenie, bez sensu. Jak to wygląda z Waszego punktu widzenia, stałych bywalców?
--
Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć - moje

Blog Mateuszka
Edytor zaawansowany
  • dzioucha_z_lasu 13.05.11, 10:01
    W zeszłym roku w czasie wyjazdu snurkowego trafiliśmy na spore stado rekinów - tak na oko 20 sztuk, nie były specjalnie duże - ok. 1,5m. Pooglądaliśmy, porobiliśmy fotki, instruktor pilnował tylko, żebyśmy się za bardzo nie miotali w wodzie i nie podpływali za blisko. Fajnie było. Sporadyczne ataki zdarzają się - to wynika z rachunku prawdopodobieństwa. Rekiny tam żyją i tyle. Nie ma jednak co panikować, bo one wcale nie przepadają za hałasem i kontaktami z ludźmi. Bardziej prawdopodobne jest, zostanie oplutym przez wielbłąda :D
    Podejrzewam też, że 6-ciolatek nie będzie wypływał na pełne morze, tylko trzymał się płycizn, wiec tym bardziej nie ma się czego obawiać.
    --
    --------------
    Bądź jak ptak...
  • kolpik124 13.05.11, 10:24
    Rekiny bywają na pełnym morzu albo na odległych rafach, zresztą ataki były sprowokowane przez ludzi którzy wskakiwali do wody po tym jak obsługa łodzi zwabiła rekiny resztkami mięsa.

Na rafie przy hotelu można spotkać rekina gitarowego który żyje sobie przy dnie.
  • szalicja 13.05.11, 10:42
    Dzięki za info.
    --

Blog Mateuszka
  • mlarka 16.05.11, 17:05
    Kiedy byłam w Egipcie starałam się pływać niedaleko brzegu, wiem, że rekiny w morzu są ( to naturalne, są tam od zawsze) i nie chciałam im przeszkadzać ;) Nie widziałam żeby podpływały jakoś blisko ( w ogóle ich nie widziałam jak chodziłam na plażę). Myślę, że nie ma się czego obawiać, trzeba się tylko pilnować żeby się nie oddalać.
  • dziadzio 13.05.11, 11:17
    Witam,
    tegoroczny pobyt skutkował ograniczeniem pływania wzdłuź hotelowej rafy. Obsługa bardzo pilnowała, aby pływać TYLKO w wydzielonym akwenie i w wydzielonych godzinach. Po niesfornych (nie słyszących gwizdka) wysyłana była motorówka (sic!). Na skarpie zauważyliśmy także pracowników hotelu z lornetką i nie wglądało na to, że wypatrują pań w topless ;). Hotel Sultan Gardens - maj 2011.
    Pozdrawiam
  • szalicja 13.05.11, 16:02

O, ale znaczy, że pilnują bezpieczeństwa. My się będziemy taplać przy brzegu.
    --

Blog Mateuszka
  • miriam_73 13.05.11, 16:28
    Pilnują w Sharm El Sheikh bo tam miały miejsce ubiegłoroczne ataki. Wedle wszelkiego prawdopodobienstwa sprowokowane zresztą przez człowieka.

Ty lecisz do Marsa. Tam sytuacja jest zupełnie inna. przede wszystkim łowiska nie sa przetrzebione.
    --
    Moje Podróże
    community.webshots.com/user/miriam_1973/albums/most-recent
  • doral2 13.05.11, 17:29
    nic nie słyszałam o rekinach w basenie, tudzież rekinach w wodzie przybrzeżnej, sięgającej do kolan..
    --
    [img]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/img]
    każdego dnia rośnie ilość ludzi mogących pocałować mnie w to co powyżej.
  • szalicja 17.05.11, 12:40
    Ej, i po co ten sarkazm? Po za tym nie jadę nad morze po to, by brodzić w wodzie po kolana.
    --

Blog Mateuszka
  • zupelniebezcukru 19.05.11, 11:28
    Rekiny były, są i będą. Ale to jest piękne. One nie mają zwyczaju podpływać blisko ludzi i jeżeli ludzie nie oddalają się za daleko brzegu, mogą czuć się bezpiecznie. Ja też mam zamiar do Egiptu polecieć, super są niektóre lasty, można nawet za niecały 1000 zł już polecieć. Szkoda przegapić taką okazję!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka