Dodaj do ulubionych

Dobry pokój ,jak załatwic ?

28.06.11, 21:31
Witam
Na forum można przeczytać że aby otrzymać dobry pokój należy dać 10-20 $ w paszporcie. W związku z tym mam pytanie do osób które już były w Egipcie .Jak to zrobić :
- włożyć pieniądze i dać do zrozumienia o co chodzi ?
- czekać aż recepcjonista sam się domyśli w czym rzecz ?
- czy walić prosto z mostu "Tutaj są pieniądze w zamian za pokój z widokiem na morz
Obserwuj wątek
    • aurinko5 Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 28.06.11, 21:55
      4 razy byłam w Egipcie, w roznych hotelach i ani razu nie musiałam czaic się z $ w paszporcie. I troche mnie to dziwi. Z usmiechem na twarzy pytałam się o możliwosc pokoju z widokiem na morze i zawsze taki dostawałam. Raz się nie udało, bo były zajęte. Powiedzieli, żebym następnego dnia przyszła bo turysci wyjezdzaja i wtedy mogą mi zmienic. I tak się stało ....
      • doral2 Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 28.06.11, 22:06
        dobry pokój - znaczy się jaki?
        blisko plaży czy blisko resturacji?
        jak masz blisko plaży to daleko do restauracji.
        jak blisko do restauracji to daleko do plaży.
        albo blisko do dyskoteki a daleko do baru.
        co wolisz??

wkladasz w paszport 10 czy 20 $ i na nic nie czekasz, recepcjonista sam się domyśli.
        --
        [img]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/img]
        każdego dnia rośnie ilość ludzi mogących pocałować mnie w to co powyżej.
        • mrozikulus Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 28.06.11, 22:25
          doral2 napisała:

> dobry pokój - znaczy się jaki?
          > blisko plaży czy blisko resturacji?
          > jak masz blisko plaży to daleko do restauracji.
          > jak blisko do restauracji to daleko do plaży.
          > albo blisko do dyskoteki a daleko do baru.
          > co wolisz??
          >
          > wkladasz w paszport 10 czy 20 $ i na nic nie czekasz, recepcjonista sam się dom
          > yśli.

ROTFL

Myślisz ,że jak dostanie 20$ w paszporcie i zerknie , że jestem z 4 letnim dzieckiem to będzie wiedział , że chce pokój przy basenie dla dzieciaków ? :D ufff fajni Ci egipcjanie :D
          • doral2 Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 29.06.11, 07:27
            mrozikulus napisał:

"..Myślisz ,że jak dostanie 20$ w paszporcie i zerknie , że jestem z 4 letnim dz
            > ieckiem to będzie wiedział , że chce pokój przy basenie dla dzieciaków ? :D uff
            > f fajni Ci egipcjanie :D.."

wyobraź sobie, że nie jedziesz do dżungli, tylko do egiptu, gdzie egipcjanie są tak samo inteligentni jak polacy.
            a czasami nawet bardziej inteligentni niż niektórzy polacy, traktujący z pogardą lud egiptu, jakby to byli podludzie conajmniej...

--
            [img]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/img]
            każdego dnia rośnie ilość ludzi mogących pocałować mnie w to co powyżej.
            • juanita84 Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 29.06.11, 09:07
              Wg mnie nie warto dawać… nie wiem jak w Egipcie, ale będąc w Tunezji daliśmy 10euro do paszportu a pokój okazał się być taki sam jak znajomych, którzy nie dali nic… może daliśmy za mało? :P a tak poważnie to podobno lepiej w razie zastrzeżeń do pokoju wrócić na recepcję i wtedy negocjować zmianę na inny.
            • mrozikulus Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 29.06.11, 11:28
              doral2 napisała:

> mrozikulus napisał:
              >
              > "..Myślisz ,że jak dostanie 20$ w paszporcie i zerknie , że jestem z 4 letnim d
              > z
              > > ieckiem to będzie wiedział , że chce pokój przy basenie dla dzieciaków ?
              > :D uff
              > > f fajni Ci egipcjanie :D.."
              >
              > wyobraź sobie, że nie jedziesz do dżungli, tylko do egiptu, gdzie egipcjanie są
              > tak samo inteligentni jak polacy.
              > a czasami nawet bardziej inteligentni niż niektórzy polacy, traktujący z pogard
              > ą lud egiptu, jakby to byli podludzie conajmniej...
              >
              >

doral2 Ty tak na poważnie ? :D
              • colcik1 Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 29.06.11, 11:58
                w dobrym hotelu każdy pokój jest ładny. Jakie to szczęście, że nie mam ciśnienia o widok na morze. Na balkon wychodzę tylko suszyć ręczniki i kostiumy, a tak to mam cały dzień zaciągnięte zasłony żeby nie nagrzewać pokoju, w którym zresztą cały dzień mnie nie ma, bo przyjechałam snurkować i plażować, a jak wracam to jest już ciemno. Zastanawia mnie skąd wynika chęć posiadania takowego?
        • lolitalotta Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 01.07.11, 16:48
          Mówisz normalnie że prosisz o ładny pokój itd, podajesz paszport z kwota dodatkową i nic więcej nie trezba, takich jak Ty jest wielu więc taki jak ktoś już tu mówił oni wiedza o co chodzi więc jak coś to cię poproszą żebyś przyszedł kolejnego dnia.
          • kkk Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 01.07.11, 22:24
            Zawsze zastanawiał mnie ten fenomen ;dobrego pokoju' i dawania za to dodatkowej kasy w paszport :)
            Mnie na wakacjach najmniej intersesuje pokój własnie, spie tam tylko i sie przebieram, myję, wychodze rano, wracam późnym wieczorem, mało kiedy odsłaniam zasłony zeby nie nagrzało sie w środku, nie zastanawia mnie zbytnio widok za oknem. Wole spedzic czas na zewnatrz...
            Wybieram takie BP, taki hotel (czytam opinie, sprawdzam, oglądam galerie) zeby było wiadome ze hotel jest OK i pokoje równiez.
    • kublisia Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 29.06.11, 12:48
      A my ostatnio już w drodze do hotelu dostaliśmy karty meldunkowe, na których już były przydzielone numery pokoi. Dostaliśmy ładny pokój z widokiem na morze i niepotrzebne były $ w paszporcie.
      Poza tym wydaje mi się, że w tej chwili obłożenie hoteli jest mniejsze, więc nietrudno o dobry pokój. A przy ewentualnym niezadowoleniu można zazwyczaj łatwo go zmienić.
    • kos.1 Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 29.06.11, 23:31
      Wkładasz pieniądze do paszportu i mówisz recepcjoniście o jaki pokój ci chodzi, zawsze tak robię i zawsze dostaję to co chcę, przy tygodniowym pobycie może bym tego nie robił....ale przy 2, 3 tygodniach ma to znaczenie....wolę rano przy porannej kawie podziwiać wschód słońca nad morzem, niż gapić się na mur, czy płot....
          • x20xev Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 30.06.11, 07:57
            lennox.1 napisał:

> A ja jak leciałem do SSH zastrzegłem sobie w BP że chcę mieć pokój z widokiem n
            > a morze i to załatwiło sprawę :)

Myślę, że to czysty przypadek. Rozmawiałem z dwoma BP na ten temat i oba stwierdziły, że nie zajmują się rezerwacją pokoi. Trzeba na własną rękę.
            • lennox.1 Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 30.06.11, 10:50
              Pamiętam (a było to 2 lata temu) poszedłem do BP załatwiać hotel i poprosiłem o pokój z widokiem na morze (wtedy hotel Milennium, dziś to już Amway). Pamiętam również że brałem tzw. First na przełomie listopada i grudnia. Pani coś tam wklepała w system i w maju następnego roku kiey dopłacałem pozostałą kwotę potwierdziła mi pokój z widokiem. Być może był to przypadek, być może również coś załatwili - głowy nie dam :)

Chodzi mi jednak o to może spróbujcie już w BP coś załatwiać - może się uda :)
    • agnieszkakrakow Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 30.06.11, 11:38
      Podczas mojego pierwszego wyjazdu w tamte rejony oczytana dobrymi radami zamieszczanymi na różnych forach postanowiłam wsadzić na dzień dobry w paszport kilka $. Poskutkowało zwiedziłam cały hotel i wybrałam taki pokój który tylko mi najbardziej odpowiadał.
      Za drugim razem zainspirowana wypowiedziami po co dopłacać jak nie wiadomo czy pierwszy pokój który dostanę nie będzie dobrym pokojem, pomyślałam sobie a co mi tam zobaczę co mi dadzą i jak by coś było nie tak to grzecznie zaoferuję kilka $ i poproszę o możliwość zmiany.
      Moje skąpstwo mi się nie opłaciło. Chciałam wymienić pokój ale nie było na jaki gdyż wszystkie lepsze pokoje zostały już rozdane pozostałym osobą które przyjechały do hotelu w tym samym czasie, co ja.
      Dlatego też wolę z góry wkładać w paszport kilka $ zgodnie z powiedzeniem kto pierwszy ten lepszy.
      Myślę, że warto tak robić szczególnie kiedy ktoś wybiera się do hotelu który ma mniej jak 5*, o którym wcześniej czytało się, że ma rożnego standardu pokoje lub jeżeli ma spore obłożenie.
        • agnieszkakrakow Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 03.07.11, 13:13
          Hmm lepszy? Może napiszę jaki pokój dla mnie jest tym gorszy a lepszy będzie jego przeciwieństwem :)
          Gorszy pokój to taki który np. ma wymiary 3x3 lub np. nie działa w nim klimatyzacja bądź działa tak głośno, że ciężko przy niej spać, grzyb zjada ścianę, śmierdzi pleśnią, widok z okna wychodzi na śmierdzącą "ścieko-rzekę". itp.
          Osobiście bardzo lubię mieszkać na piętrze, mam wtedy większą pewność, że nikt nie zagląda mi przez okno. Dla osób z dziećmi lepszy pokój to taki, z którego blisko jest na plac zabaw lub do brodzika.
          Co tu dużo pisać, każdy z nas ma inne wymagania i upodobania, dla każdego z osobna "lepszy pokój" może oznaczać coś innego.
          Ja ze względu na finanse (wolę zapłacić w BP mniej a jeździć częściej) zazwyczaj wybieram hotele średniej klasy (4*). a na miejscu dopłacam dając napiwki np. za "lepszy pokój", dokładne sprzątanie, obsługę w restauracji itp.
          Egipcjanie to przemili ludzie, nie widzę nic złego w tym, aby dać im możliwość dorobienia do pensji dzięki temu i oni i ja jestem szczęśliwsza. Nie jadę do Egiptu tylko po to, żeby wlewać w siebie hektolitry drinków, marudzić nosem na stołówce czy całymi dniami leżeć na plaży. Uwielbiam tamten kraj, tamtą szczególną atmosferę oraz ludzi tam mieszkających. Takie wakacje działają jak herbatki oczyszczające :) Ta ich uprzejmość, chęć pomocy innym, zainteresowanie, chęć porozmawiania, doradzenia jakieś ciekawej wycieczki to jest wspaniałe nawet kiedy ich zainteresowanie rozpoczyna się dopiero po napiwku, ja wiele nie stracę a mam dzięki temu "lepsze" - bardziej udane wakacje :)
    • 13inka Re: Dobry pokój ,jak załatwic ? 02.07.11, 19:45
      ja również uważam, że nic nie dawać, pokój zawsze można zamienić, w zeszłym roku ludzie powkładali kasę w paszporty, paszporty w recepcji od nas wszystkich zebrali, złożyli na jednej kupce a potem jeden z recepcjonistów wytrząsnął z nich kasę gdzieś na bok i znowu ułożył niedbale na jedną kupkę, pokoje przydzielał za chwilę inny :-D w niektórych hotelach mówią przy kwaterowaniu, że np za 10$ dostaniecie pokój w lepszym miejscu, pytanie co kto uważa za lepsze umiejscowienie :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka