Dodaj do ulubionych

Abu Simbel.

20.08.12, 14:09
Mam pytanie czy ktoś z Was tam był? Czy z Marsa Alam są wycieczki do Abu.Jakie wrażenie robi świątynia pomnik Ramzesa II.
Edytor zaawansowany
  • gladi3 20.08.12, 16:17
    www.youtube.com/watch?v=Gy23-Yk3GbQ
  • miriam_73 20.08.12, 16:52
    Na 100% są organizowane wycieczki dwudniowe obejmujące Aswan plus Abu Simbel. Samego Abu Simbel nie widziałam w ofertach biur. Z dwudniowymi problem jest taki, że nie zawsze są chętni, trzeba pytać ewentualnie nie tylko u swojego touroperatora ale tez u innych.
    Dla mnie to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, jakie dotąd widziałam. Byłam w Abu trzykrotnie i na pewno tam jeszcze wrócę. Bardzo bym chciała się kiedyś wybrać na "cud solarny' ;-)
    travel.webshots.com/album/566679516gThGeI
    --
    Moje Podróże
    community.webshots.com/user/miriam_1973/albums/most-recent
  • kkk 21.08.12, 08:53
    Byłam podczas rejsu po Nilu. Jechało się tam jeszcze autokarem, dośc daleko.
    WARTO :) światynie w Abu SImbel zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Piramid np. nigdy nie widziałam i się nie palę, Abu Simbel polecam każdemu! ;)
  • rszalc 21.08.12, 09:04
    My będziemy w hotelu Triton Sea Beach Resort 24.08-07.09. Planujemy wyjazd do Abu Simbel, będzie nas 4 osoby może uda się skompletować grupę na wycieczkę. To po powrocie dałbym znać, jak jest obecnie.
  • niiktos 21.08.12, 09:31
    No dobra, a jak tam jest z "klimatem"? Wiadomo ze w Dolinie Krolow zawsze jest piekarnik bez wentylacji, Hatszepsut to patelnia, pod piramidami slonce pali pionow w łeb a jak jest w Abu Simbel?
  • kasia_p45 21.08.12, 10:13
    Abu Simbel jest najbardziej wysunietym na południe punktem Egiptu (który jest do zwiedzania), za Zwrotnikiem Raka.. Jakies 30 km od Sudanu. Po drodze można zobaczyć fatamorgane na pustyni.. Więc jak myslisz?
    Wprawdzie byłam tam w lutym ale w porównaniu z Hurghada, Luksorem i Asuanem.. było tam najcieplej.
    --
    >>> C'est la vie <<<
  • miriam_73 21.08.12, 17:48
    Kasiu, jedno "ale" ;-). Wycieczki z Aswanu docierają do Abu Simbel wcześnie rano (wyjazd np.y w czasie rejsu są przecież w okolicach 4-5 rano) i wyjeżdżają zanim jeszcze na dobre zdąży się rozprażyć. Miałam okazję być kiedyś w Abu Simbel w sierpniu. Bez porównania z Luksorem, w tym sensie, że zdecydowanie warunki do zwiedzania były bardziej komfortowe. Poza tym świątynie są większe niż np. grobowce w Dolinie Królów i nie panuje w nich taka duchota jak w Luksorze.
    --
    Moje Podróże
    community.webshots.com/user/miriam_1973/albums/most-recent
  • kasia_p45 21.08.12, 19:08
    Tak Miriam, masz całkowita racje )) .. Jesli rozpatrujemy to pod kątem zwiedzania to rzeczywiście Abu Simbel jest bardzo komfortowe :))

--
    >>> C'est la vie <<<
  • werkaem 21.08.12, 10:45
    Ja byłam w Abu Simbel 2 lata temu podczas rejsu po Nilu w lipcu, wycieczka była wcześnie rano, na miejscu byliśmy po 9 rano i nie było jakiegoś wyjątkowego upału, można było wszystko zwiedzić bez problemu, na otwartym słońcu nie jest się długo, bo głównie zwiedza się świątynie w środku, ale na zewnątrz też nie było to specjalnie uciążliwe. Dla mnie o wiele bardziej ekstremalne było zwiedzanie świątyni Hatszepsut, gdzie trzeba przejść spory kawałek w pełnym słońcu (pewnie z 50 stopni) od klimatyzowanego autokaru do cienia kolumn świątyni.
    Abu Simbel to pikuś w porównaniu do Hatszepsut czy piramid w Gizie.
    A wycieczkę do Abu Simbel polecam każdemu, naprawdę robi duże wrażenie.
  • janan2 21.08.12, 19:12
    Eee tam.Klima całkiem znośnie działa,coś jak chłodziarka.No i wentylacja owszem owszem.Wszelako jak przenosili to już myśleli o wygodzie turystów ,a nie znęcaniem się nad nimi w ciasnocie grobowców z Doliny Królów.Tak,że polecam.Zewnętrzne klimaty ze zwrotnikiem w tym miejscu nie mają zastosowania.Ale żeby to ocenić,trzeba tam po prostu być.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.