Dodaj do ulubionych

Przy którym hotelu w SH naładniejsza rafa ?

09.12.12, 10:44
wybieram się w lipcu i nie wiem jaki hotel wybrać ?
Edytor zaawansowany
  • scorpio1956 09.12.12, 11:01
    W Sharm najładniejszą rafę (BEZAPeLACYJNIE!!!) znajdziesz w zatoce Ras Nasranii.
    Tu masz mapę i wymienione hotele:

wikimapia.org/#lat=27.9686519&lon=34.4150853&z=15&l=28&m=b&search=sharm%20El%20sheikh
    Szczególnie odcinek hotel Coral Beach Montazah - Melia Sinai
    Na drugim miejscu rafy na Hadabie, czyli wzniesieniu Ras Um Sid.
    wikimapia.org/#lat=27.8569319&lon=34.3151784&z=15&l=28&m=b&search=sharm%20El%20sheikhPozdrawiam

--
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,scorpio1956.html

community.webshots.com/user/scorpio1956200
    community.webshots.com/user/scorpio1956100
  • miriam_73 11.12.12, 12:20
    Scorpio, a na Ras Nasrani w przypadku snurkowania - jak wyglądają prądy? Pytam z ciekawości, bo przy powierzchni nie pływałam, natomiast na nurkach, zarówno na sąsiedniej Ras Bob, jak i właśnie na tym odcinku, to mi się parę razy trafił zupełny roll-coaster. Zresztą dlatego tam jest piękna kolonia gorgonii :)
    Jak to wygląda przy powierzchni, szczególnie przy cyplu?
    --
    Moje Podróże
    smile.webshots.com/assets
  • scorpio1956 11.12.12, 13:48
    Przy cyplu, bliżej hotelu Baron jest spokojnie. I jest tam fajne miejsce z wąwozami. Widoki piękne. Prądy wzdłuż rafy zaczynają się od hotelu Coral Beach Montazah. Sa to prądy wzdłużne, moim zdaniem przewidywalne.Czasami "za darmo" płynąłem z prędkością Otylii Jędrzejczak w stronę hotelu Melia. Trudno było się zatrzymać. Raz nawet spuchłem w czasie powrotu, nie wróciłem wodą, bo był taki prąd, że wymiękłem i wyszedłem na brzeg i wróciłem piechotą i asekurowałem żonę, która "skubana" udowodniła mi, że dopłynie, zołza jedna i wygrała. Ale dużo snurzeń w tej okolicy miałem spokojnych, bez prądów. Widać zależy od dnia. Natomiast przy hotelu Melia, jest wąwóz, który można opłynąć spokojnie, ale ...nie te widoki. Płynąc poprzez ten wąwóz zawsze były przeciwne prądy i jak piszesz miałem nieraz roll-costera. Podobnie jak już się dalej popłynie za osiedle domków w stronę Ras Rob. Też tam trafiłem na roll-costera. Zabawa przednia, szczególnie, jak mi raz zdjęło kąpielówki. Od tego czasu płynąc tam zakładałem piankę, bo raz też zdrowo mnie trzepnęło o rafę gorgonię. Tam prąd jest niobliczalny, przechodzący w wir.Wysypkę na ciele i rany miałem przez 3 miesiące. W jakim miejscu miałem tę wysypkę nie napiszę, bo się wstydzę.
    pozdrawiam.
    --

• andrzejlitwicki 14.12.12, 20:51
    Oj, z tym spokojnie przy Ras Nasrani to różnie bywa.
    Na dwa dwutygodniowe pobyty trafił się jeden dzień, w którym mieliśmy problem z dopłynięciem z powrotem do pomostu. Prąd to jedno, ale nagle zrobiły się takie fale (ten sam kierunek co prąd), że było ciężko. Tyle, że jak masz płetwy i spokój w sobie, to zawsze dopłyniesz...
  • travelmax 09.12.12, 12:34
    El Faraana (500 m rafy przy samym hotelu dostępnej z plaży i z pomostu) jest na co popatrzeć.
  • scorpio1956 09.12.12, 12:57
    Wymieniłem tę rafę na II miejsc, ale z mieszanymi uczuciami. Tam było cudownie w 2001r. Od kilku lat totalna degradacja tej rafy. I jeszcze jedno . Pewien dyskomfort stwarzają upierdliwe stateczki podpływające w to miejsce. Ślady ropy, worki nylonowe a czasami, widziałem na własne oczy,...gówienka. Ale rafa faktycznie robi jeszcze wrażenie, ale w porównaniu do rafy w zatoce Ras Nasranii nie może nawet w 1/10 równać. Przypomnę mój stary wątek, w którym SUBIEKTYWNIE (podkreślenie moje) próbowałem opisać plaże i rafy w Sharm El Sheikh:

forum.gazeta.pl/forum/w,622,118173438,118173438,Plaze_rafy_w_Egipcie_moje_przynudzania.htmlPozdrawiam

--

• rak_4 09.12.12, 15:30
    dzięki za info na na Ras Um Sid juz byłam to teraz pora Ras Nasrann tylko jaki hotel teraz wybrać
  • andrzejlitwicki 11.12.12, 07:56
    potwierdzam słowa Scorpio: Ras Nasrani, zdecydowanie.
    na całej długości, ale szczególnie pomiędzy Melia Sharm i Melia Sinai. tam jest wszystko: wąwozy, pionowe ściany, ławice, itp.
    rewelacja...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka