Dodaj do ulubionych

Alfa star nadal wysyla ludzi

22.08.13, 07:15
Czekam z niecierpliwoscia na zawieszeie lwylotow do Egiptu przez Alfa star bo koszt poniesiony przy mojej rezygnacji to ok 90% kwoty
Moze jest ktos w takiej samej sytuacji,moze należy coś dziłać ,pisać monitować
Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • beatkabs 22.08.13, 07:22
    A tak wogole to nie sa normalne wczasy kiedy ogranicza sie poruszanie i nie mozna korzystac z calego dobra.Oblozenie w hotelach na poziomie 30%
  • kasiulla88 22.08.13, 07:26
    beatkabs napisał(a):

> Czekam z niecierpliwoscia na zawieszeie lwylotow do Egiptu przez Alfa star bo
    > koszt poniesiony przy mojej rezygnacji to ok 90% kwoty
    > Moze jest ktos w takiej samej sytuacji,moze należy coś dziłać ,pisać monitować
    > Pozdrawiam.

też czekam, ale póki co Alfa zmienia zdania... uważają, że żyjemy w wolnym kraju i kto chce powinien lecieć. Jeśli to taki wolny kraj to ja chce też miec wybór - i dostać zwrot pieniędzy, ponieważ w obecnej chwili oferta zamiany jest żenująca ;/ obawiam się, że oni nie postąpią z klasą jak inne BP ;/ Nigdy więcej Alfy ;/
  • kasiulla88 22.08.13, 07:37
    napisałam do nich maila... ale nie spodziewam sie pozytywnej odp...
  • krolis11 22.08.13, 07:53
    Witam
    również mam wykupione wczasy w Marsa z nimi od 31 sierpnia, mnie interesuje tylko snurkowanie, ale zastanawiam się jak to będzie wyglądało w hotelu przy 30% obłożeniu.
    Pozostaje tylko poczekać albo zamienić je na jakies wakacje agroturystyczne w Polsce bo na tyle będzie mnie stać, a ryby oglądać w akwarium.

Zobaczymy, a Egiptu naprawdę mi szkoda bo to mój ulubiony kierunek pod każdym względem.
  • beatkabs 22.08.13, 08:09
    Tak mi tez pasje tam wypoczynek jezdzimy tam od paru lat dwa razy o roku.Szkoda wielka szkoda
  • beatkabs 22.08.13, 08:13
    Mysle ze trzeba cos robic .wypoczynek tam stacil urok .Puste hotele My tez dzisiaj piszemy maila.Po tym co dzis sie dowiedzialam w tv to tylko Alfa star i male biura wysylaja
  • beatkabs 22.08.13, 08:15
    Ta nigdy wiecej z alfa star.Ale cos trzeba robic a wydawaloby sie ze takie biuro z klasa
  • damian1986.2013 22.08.13, 09:26
    Witam,
    Jestem w takiej samej sytuacji;/
    Wylot 29.08.2013 r. do hurgady
    Masakra. Alfa Star ma to gdzieś a nikt nie chce jechać.
    Coś trzeba zrobić bo dzwonienie i wizyty w biurze nic nie dają.

• kasiulla88 22.08.13, 09:29
    jak dostane od nich odp dam znać ;) piszcie też do nich... na posty na ich fb nie reagują ;/
  • krolis11 22.08.13, 09:39
    Napisałam właśnie maila z zapytaniem jak wygląda obłożenie hotelu w terminie kiedy lecę zobaczę co odpiszą, jeżeli w ogóle (oczywiście liczę na to że polskie biuro podróży potraktuje poważnie klientów, którzy latają z nimi od lat)?
    Pozdrawiam i czekajmy na jakiś ruch z ich strony:-)
  • karuzela100 22.08.13, 09:44
    Alfa przy poprzednim przewrocie Mubaraka latała non-stop inni odpuscili ale oni nie
  • malwina19877 22.08.13, 09:47
    ja mam wylot 30.08 z katowic do hurgady, napisalam wczoraj juz do nich meila ale do tej pory cisza, poprzedniczak ma racje w 2011 wszyscy odwolali a alfa nadal wysyla turystów, mam nadzieje ze te nasze e-maile cos pomoga, jak wam odpisza to dajcie znac co i jak, ja tez napisze
  • malwina19877 22.08.13, 10:12
    Witam serdecznie,
    Wszystkie loty odbywają się według planu, nic nie jest odwoływane. Klienci, którzy u nas wykupili wycieczkę mają możliwość zmiany kierunku bez opłaty manipulacyjnej. Jeżeli klienci chcą zrezygnować, muszą ponieść koszty anulacji zgodnie z warunkami uczestnictwa.
    Z pozdrowieniami

odpowiedz z alfy
  • damian1986.2013 22.08.13, 10:18
    ja im napisałem kto gwarantuję bezpieczeństwo skoro ubezpieczenie nie obejmuję takiej sytuacji.
  • kasiulla88 22.08.13, 10:25
    dobre pytanie.... mi jeszcze nie odp
  • xxlxx63 22.08.13, 11:18
    a tyle złego było pisane o tym biurze na forum
  • zetka73 22.08.13, 11:09
    Czemu w takim razie nie zmienicie kierunku ?
    --
    decoupage.blogspot.com
  • damian1986.2013 22.08.13, 11:11
    Nie ma na co w tym terminie..
  • zetka73 22.08.13, 11:12
    A to musi być ten sam termin ?
    --
    decoupage.blogspot.com
  • kasiulla88 22.08.13, 11:14
    ani ja ani mój facet nie możemy zmienić terminu urlopu - i oto jest największy problem ;/
  • malwina19877 22.08.13, 12:09
    no właśnie ciekawe wakacje w tym roku sobie zafundowaliśmy.......
  • malwina19877 22.08.13, 11:16
    nie każdy może zmienić termin urlopu
  • malwina19877 22.08.13, 11:13
    a jesli juz jest to trzeba doplacic ok 700-800 zł na osobe
  • damian1986.2013 22.08.13, 11:17
    ja mogę nawet dopłacić ale po prosu nie ma do czego...
  • justka1978 22.08.13, 11:30
    Witajcie.
    Ja mam wylot 30.08 do hurghady z biurem Best reisen, które też na ta chwilę nie odwołuje lotów. Masakra. A nawet w tym biurze nie ma na co zamienić.
  • zetka73 22.08.13, 11:37
    wg mnie powinien być wybór albo zamieniać albo zwrot pieniędzy w przypadku braku terminów i ofert mi odpowiadających ( przecież nie muszę mieć nawet 100 zł więcej przygotowanych na wakacje i skoro nie mam to nie wydam); braku kierunków mnie interesujących w danym terminie
    --
    decoupage.blogspot.com
  • kasiulla88 22.08.13, 12:07
    lol dzwoniłam do BP zostały tylko wyloty z Wawy.... nawet jak chce to nie mam jak zamienić ;/
  • malwina19877 22.08.13, 13:01
    jeśli chodzi o ubezpieczenie uzyskałam inform telefonicznie ze jadąć autokarem z lotniska do kurortu jak coś sie stanie związanego z zamieszkami nie jesteśmy ubezpieczeni oraz ubezpieczenie dot tylko wypadków np. nadepnięć na jeżozwierza ale nie na zamieszki
  • kasiulla88 22.08.13, 13:35
    SUN&SUN odwołał loty do 28 sierpnia co na to alfa ?
  • malwina19877 22.08.13, 13:42
    mam nadzieje ze tez odwolaja
  • beatkabs 22.08.13, 14:08
    Czekam na komunikat w piatek mam nadzieje ze bedzie dla nas korzystny.A tak wogole to przeciez oni nie zapewniaja nam wlasciwego wypoczynku nie gwarantuja wszystkich atrakcji nie mozma korzystac z wycieczek i wychodzic poza hotel. A restauracje w jungle to jak znam zycie przy takim oblozeniu sa w polowie zamkniete.Nie chce jechac i byc wiezniem hotelu.To tez jest powod do odstapienia od umowy,bo jezeli bezpieczenstwo nasze maja gdzies to ja sama juz mie wiem .Jedno jest pewne alfa star ma nas i nasze pieniadze gdzies .Nie kazdy moze sobie pozwolic poprostu niw kechac o zrezygnowac z kasy
  • singsing74 22.08.13, 14:10
    Gdzieś ma tylko was, pieniądze na swoim koncie.
  • kapitan_kloss 22.08.13, 14:25
    malwina19877 napisał(a):

> ubezpieczenie dot tylko wypadków np. nadepnięć na jeżozwier
    > za ale nie na zamieszki

Zamieszki zdarzają się tak rzadko jak widok delfina na wycieczce w morze za 100$, a nadepniecia na agresywnego jeżozwierza to codzienność i główna przyczyna obrażeń u turystów.
  • vivana 22.08.13, 16:00
    Piszcie do gazet, Super express fakt itd :)) Oni boją się złej opinii więc może coś się ruszy
  • kasiulla88 22.08.13, 16:16
    Witam serdecznie,

Nasze Biuro Podróży nie odwołuje lotów, w związku z czym nie ma możliwości bezkosztowej rezygnacji. Mogę dodatkowo Państwu zaproponować wybór dowolnej oferty do 20.04.2014.

Koszt anulacji wiąże się z naliczeniem kosztów zgodnie z warunkami uczestnictwa.

ODP z ALFY godz 16:08!!!!!!!!!!! niech ich szlak trafi!
  • rubin777 22.08.13, 19:04
    Ciekawe jak długo będzie im się opłacać kontynuować loty.Dziś obserwując kamerkę z lotniska w Łodzi można było z łatwością policzyć osoby wsiadające do samolotu Bingo do Hurghady.Odlot planowo o 18:20.Doliczyłam się 19 osób,no góra 20.
  • hankam 23.08.13, 18:24
    Nie czekaj. Alfa nie zwraca pieniędzy. Nie zawiesi lotów.
    Mają gdzieś złą opinię. Teraz kilkaset osób będzie wściekłych, że stracili pieniądze albo wyjechali na własne ryzyko i spędzili urlop w pustawym hotelu, bez wycieczek fakultatywnych, z marnym żarciem (bo hotele ledwo ciągną finansowo i nie stać ich na zrealizowanie all inclusiv, tak było w 2011). Te osoby już nigdy nie pojadą z AS. Ale na ich miejsce znajdą się inne, które skusi niska cena wyjazdu i uznają, że pomimo złej opinii prawdopodobnie w czasie ich wyjazdu nic się nie stanie.

w 2011 roku działał fortel pozwalający uratować część pieniędzy - zamieniało się dwa tygodnie all inclisiv w Egipcie na najtańszą dostępną w katalogu wycieczkę. Alfa musiała zwrócić nadwyżkę. Wtedy to była Bułgaria z dojazdem własnym. Te 700 zł gotowa byłam poswięcić. Niestety, Alfa szybko się zorientowała i pozwalała zamieniać tylko na wycieczki z dojazdem samolotem, gdzie 95% ceny stanowiły niezwracalne koszty czarteru. Ale i tak jakąś część pieniędzy udało się odzyskać.

--
    Taki prezent dostałam
  • singsing74 23.08.13, 23:25
    Dlatego zamiast idiotycznej listy wylotowej w tematach przyklejonych powinien znaleźć się temat :
    :AS - omijać z daleka jak syfilis. I niech tak zostanie jak najdłużej. Po ewentualnej zmianie nazwy biura należałoby temat korygować na bieżąco i tak ukarać pazerne świnie.
  • kasiulla88 24.08.13, 07:57
    singsing74 napisał(a):

> Dlatego zamiast idiotycznej listy wylotowej w tematach przyklejonych powinien z
    > naleźć się temat :
    > :AS - omijać z daleka jak syfilis. I niech tak zostanie jak najdłużej. Po ewent
    > ualnej zmianie nazwy biura należałoby temat korygować na bieżąco i tak ukarać p
    > azerne świnie.

racja! przez nich bede miała zniszczony urlop... nie mówiąc o ostatnich dniach przed wyjazdem ;/
  • ankawojcik 23.08.13, 20:05
    Witam
    Wczoraj wróciliśmy z Hurghady do Rzeszowa.
    Lot do Hurghady z Rzeszowa odbył się z 13 śmiałkami chyba właśnie z alfa star.
    My byliśmy w Makadi Bay w Harmony. W dzień wylotu obłożenie hotelu oceniam na jakieś 34-40% ale z dnia na dzień było coraz mniej ludzi :(
    Obok w Hotelach ponoć jeszcze mniej osób :(

--
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl4z17d4xoxvlg.png[/img][/url]

Wiktor - 1 kwietnia 2006r.
  • agat-a27 29.08.13, 20:07
    Bardzo śmieszne.To biuro sobie już jaja robi na całego z klientów.
  • frugo3 29.08.13, 20:36
    Przerabiałem AS 2 lata temu w ferie zmowe też mie chcieli wysłać ,udalo mi sie uratować kasę dzięki znajomościom w biurze pośredniczącym. Od tego czasu nie latam na wakacje z S i odradzam wszystkim.Fakt że większość ludzi kupuje wycieczki bez rozważania z jakiego biura ,ale tu kolejny przykład że jednak warto wiedzieć kto jest organizatorem
  • jacky6 29.08.13, 21:46
    frugo3 napisał:

> Przerabiałem AS 2 lata temu w ferie zmowe ...

na narty do Egiptu :-)
  • piotrpiotrowski79 29.08.13, 22:23
    Kancelaria Themi z Krakowa zbiera obecnie pokrzywdzonych przez działania touroperatora Itaka w związku z praktykami jakich dopuściła się wobec turystów w Egipcie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by przygotować podobny pozew zbiorowy przeciw Alfa Star. Ustawa o usługach turystycznych jasno precyzuje obowiązki biur podróży, doczekała się też dość bogatej wykładni SN. Jeżeli touroperator nie chce Pani zwrócić pieniędzy to jestem przekonany, że sprawa jest do wygrania. Być może uda się też dochodzić roszczeń odszkodowawczych od operatora. Niemniej jednak pozew zbiorowy jest znacznie bardziej opłacalny w takich przypadkach niż składanie osobnych powództw, gdyż koszty sądowe dzielić się będą na wszystkich powodów - będą również istotnie niższe jednostkowo.
    Kancelaria Themi przyjmuje zgłoszenia chętnych do wytoczenia pozwów grupowych, oferując zastępstwo procesowe jej adwokatów bez żadnych opłat wstępnych, jedynie na honorarium stosunkowym po wygraniu sprawy. Warunkiem jest uzyskanie 10-ciu pokrzywdzonych przez jedno biuro podróży - w przypadku Itaki będącego jednym z największych operatorów - zgromadzono już kilkudziesięciu pokrzywdzonych. Jeżeli Alfa Star faktycznie nie chce zwracać kwot wpłaconych to i w tym przypadku z pewnością znajdzie się wielu poszkodowanych.
    Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej odszkodowanie.themi.pl/ lub telefonicznie na telefony Kancelarii.
  • beatkabs 31.08.13, 19:40
    COs nie widac lotow z 12.09 byly a obecnie jest brak czyzby zawiesili ,moze i dobrze bedzie mozna zrezygnowac
  • kasiulla88 31.08.13, 20:43
    beatkabs napisał(a):

> COs nie widac lotow z 12.09 byly a obecnie jest brak czyzby zawiesili ,moze i d
    > obrze bedzie mozna zrezygnowac

nie można zrezygnować i nie zawiesili lotów... tzn można zrezygnować ale tracąc 90%...
    ja w nocy wylatuje z Alfą...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.