Dodaj do ulubionych

Shams Alam - Wadi Gemal / Hamata - na zywo :-)

13.09.13, 17:37
Pozdrowienia z autokaru, jedziemy (niestety) z Hurghady, z Alfa. Net via Vodafone dziala zaskakujaco dobrze :-D Policja przed El Queseir trzepala samochody miejscowych, byla kolczatka na szosie. Czyli pilnuja bezpieczenstwa, coby zaden brodaty nie wjechal w strefy turystyczne.
Bede pisac dalej jak dojedziemy. Pozdrowienia dla wszystkich Egiptomaniakow :-)
Edytor zaawansowany
  • kasiolegiptomanka 13.09.13, 20:47
    Ale zazdroszczę,jakbym miała urlop to bym uciekła do Egiptu chociaż na tydzień.Życzę udanego urlopu.
  • dariusznow 13.09.13, 23:24
    nurkujesz?
    jestem ciekaw co i za ile na miejscu
    brałem pod uwagę ten hotel na X br ale skończyło się na Tritonie i nurach w Beachsafari

a transfer przerabiałem kilka razy, idzie wytrzymać :)

nie zazdroszczę bo za m-c podobnie, a życzę miłych wrażeń

--
    moje fotki: dariusznow.fmix.pl
    moja największa nurkowa przygoda: www.youtube.com/watch?v=oonylm4UJtc&feature=g-upl

Mazury też są piękne
  • zwykla_biurwa 17.09.13, 05:24
    Kilka wrazen po 3 dniach w Shams Alam :-D

1. Hotel. Wybudowany w nubijskim stylu, bardzo kameralny, piekna dobrze utrzymana, wyrosnieta zielen, wszystkie pokoje maja widok na morze. Lepiej wziac na pietrze, lepsze widoki. Kompleks ma kilkanascie lat, _gdzieniegdzie_ widac, ze przydalby sie maly remont. Ale to w koncu Egipt :-) nie jade tutaj podziwiac przyslowiowej krzywej fugi w lazience, mam inne priorytety. Pokoje w budynku 9 (numery 9xx) sa wyremontowane, w sumie nie ma sie do czego przyczepic. Jest lodowka, sejf, telewizor. Codziennie sprzatanie.
    Jest BARDZO CZYSTO.

W chwili obecnej jest ok. 30 osob na 160 pokoi, glownie Czesi, Niemcy i grupka francuskich windsurferow.
    Obsluga - do rany przyloz. Tak serdecznej jeszcze nie doswiadczylismy w zadnym innym hotelu.
    Zarcie - sniadania - standard jak wszedzie. Obiady i kolacje - maja niezlego kucharza. Wszystko jest bardzo dobre, przyprawione z duzym wyczuciem. Kolacje odbywaja sie na tarasie, przy swiecach, niezobowiazujaco, a jednoczesnie elegancko.
    Napoje, drinki - jak wszedzie. Podawane w szklankach, nie zaluja alkoholu ;-)

Manager restauracji jest swietnym obserwatorem - juz drugiego dnia zauwazyl, ze jedna z osob z ekipy omija miesne dania. Sam z siebie podszedl, zapytal co jest przyczyna (wegetarianin) oraz czym moglby zastapic mieso. Po chwili na stol wjechala pyszna ryba prosto z patelni. Mily gest.

2. Polozenie, morze. Jak dla mnie - rewelacja. Miejsce jest kompletnie osloniete od fal, nawet przy 5 stopniach Beauforta nie ma zadnego problemu z pluskaniem sie, plywaniem czy snurkowaniem. Plaza piekna, prawdziwy piasek ciagnacy sie kilometrami, idealne do wieczornych spacerow. Dno w morzu rowniez piaszczyste, gdzieniegdzie przy brzegu moze sie trafic jakis wiekszy kamien, wiec warto patrzec pod nogi. Gumowe buty calkiem zbedne, leza w walizce ;-)

3. Najwazniejszy punkt programu: Rafa. Mimo zaliczenia juz 5 roznych hoteli w rejonie Marsa, wybieranych pod tym kątem - zdecydowanie: Rafa w Shams Alam bije na glowe wszystkie inne. Jest obledna, miejscowek przy brzegu wokol hotelu jest tyle, ze codziennie mozna snurkowac gdzie indziej. Naliczylismy 8 roznych rodzajow koralowcow niewidzianych w zadnym innym hotelu, miliony kolorowych rybek, bardzo duzo naprawde ogromnych rogatnic i papugoryb. Wczoraj upolowalismy 3 ponadmetrowe Napoleony oraz fioletowa murene.
    Codziennie rano na "trawniku" tuz przy plazy pasie sie 7-8 zolwi jednoczesnie w zasiegu wzroku.
    Na krówkę polujemy :-)

Podsumowujac: Hotel idealny dla niewymagajacych luksusow, sympatyczna luzna atmosfera, cisza, dookola nie ma nic :-) Swietne miejsce dla szukajacych spokoju, relaksu, morza z gwarantowanym (wiatr) dostepem i rewelacyjnej rafy.

Informacje praktyczne: Bankomat w Gorgonia Beach, ok. pol godziny spaceru plaza na polnoc. Rezydenta nie ma, wiec wskazana samodzielnosc przy zameldowaniu i podobnych sprawach. Obok hotelu jest apteka, w ktorej oprocz wszystkiego bez recepty ;-) mozna kupic cole, rozne drobiazgi, kosmetyki czy pamiatki. W aptece ;-)

Jakby cos dopisac - to pytajcie. Ide na porany wypas zolwikow ;-)
  • mernar 17.09.13, 07:57
    No i po co to napisalas? Teraz wpadnie tam kilkuset tryglodytow, wyploszy i zadepcze wszystko. Ja juz pakuje walizke;)
  • dariusznow 17.09.13, 08:06
    Już zaczynam żałować swojej decyzji... Zawsze mnie ciągnęło do Wadi Lahmi

czy możesz rozeznać możliwości nurkowania, gdzie z kim i za ile?

opis super, na pewno wielu zachęci, czekamy na CD

wreszcie jakiś normalny temat na tym forum :)

--
    moja największa nurkowa przygoda: www.youtube.com/watch?v=oonylm4UJtc&feature=g-upl

Mazury też są piękne
  • miriam_73 17.09.13, 10:14
    Przyłączam się do prośby Darka - mogłabyś "przewąchać" jak z nurkowaniami w hotelu/ bezpośredniej okolicy? WYdaje mi się, że tam gdzieś po sąsiedzku na południe jest jakaś baza, ale nie jestem tego pewna. Pozdrawiam, udanego polowania na krówkę :)
  • dariusznow 17.09.13, 16:56
    Jak widać na satelitarnym "szpiegu" obok hotelu jest centrum nurkowe Wadi Gimal,
    zwykla poszperaj i popytaj w temacie nurkowania, bedziemy wdzięczni

ale to i tak daleko od Wadi Lahmi, na które choruję od kilku lat...

--

Mazury też są piękne
  • marek.dumle 21.06.14, 19:55
    Miejsce jest kompletnie osloniete od fal, nawet przy 5 stopniach Beauforta nie ma zadnego problemu z pluskaniem sie, plywaniem czy snurkowaniem.

Tak patrząc na mapę to nie jest to zatoka, ani nie ma osłony jakichś wysp więc powinno falować...
  • doral2 17.09.13, 19:07
    ale ci zazdroszczę!
    tak pozytywnie, ofkors :)
    --
    [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58ea10722a7ca480.html][IMG]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/IMG][/URL]
  • katanus 18.09.13, 13:18
    Zwykla... :)))
    Wow, wow, wow !!!
    Alez ja Ci zazdroszcze !
    Piękny i bardzo wartościowy opis - dzieki za niego. Masz kobieto talent.
    Zreszta Shams Alam jest kolejnym hotelem na mojej liscie do odwiedzenia.
    Potwierdziłas informacje, które przekazali mi ludzie, którzy juz tam byli - ze naprawde warto tam pojechać.
    Jak bylismy (3 tyg. temu) w Hamacie z nurasami, był też guide, który mówił, ze pracował w Diving Center w Shams Alam i baaardzo polecał to miejsce.Zarówno dla nurków jak i snurków. Mówił, ze baza ma swoja własną marine i ze mozna dostać sie na fajne rafy na pelnym morzu. Mają zodiaki i łodzie.
    Tu jest do nich link:
    www.shamshotels.com/wadi-gimal-diving-center/
    Ale pewnie Zwykla ... przekaze nam wiecej na ten temat interesujacych szczegółow.
    Zwykla ... pewnie juz tam trafiłas, ale jeżeli nie to - jakby iść plaża na południe, to kawałek za hotelem jest ciekawe miejsce. Bardzo zielone i rosną tam palmy ! Z okien busa za wiele nie widziałam, ale moze uda Ci się tam dotrzeć i stwierdzić skąd takie cudo na srodku pustyni.
    Pozdrów rybki, rafe, żólwie i wszystkie inne cuda ode mnie, bo baaaardzo się juz za nimi stęskniłam.
  • miriam_73 23.09.13, 13:41
    Katanus, wielkie dzięki za link :) Na pewno się przyda. Może nawet (Inszallah) całkiem niedługo.

Mam nadzieję, że Zwykła zda też sprawozdanie z pierwszej ręki, jak wróci do Polski :)
  • zwykla_biurwa 24.09.13, 12:35
    Witajcie,
    Troche mi wstyd... :-) Nie bylo kiedy zajrzec do tablecika, tak fajnie tutaj sie wypoczywa. Miejsce jest zachwycajace.
    Widac, ze ludzie wracaja do Egiptu - w tej chwili w hotelu jest ok. 80 osob, glownie Niemcy i Anglicy. Przyjechalo paru Wlochow.
    Centrum nurkowe na poludnie od hotelu, tuz przy pomoscie nazywa sie VDST -www.vdst.de
    Wczoraj poplynelismy z nimi stateczkiem na rafy wokol wyspy Wadi Gemal. Swietne przezycie. Widzielismy stado delfinow, rafy spektakularne, trzeba to zobaczyc. Koszt 35 euro za ponad 8 godzinna wycieczke, w tym ok. 5 godzin w wodzie. Podobalo mi sie to, ze nie bylo klimatu wycieczki szkolnej, z prowadzeniem za raczke - kapitan pokazal ze statku jak, ktoredy warto poplynac, kazdy nastepnie wskakiwal do wody i samemu podziwial podwodne cuda.

Na polnoc od hotelu znajduje sie centrum windsurfingowe - www.club-mistral.com/en/home - widac, ze cieszy sie popularnoscia, przychodza do niego rowniez ludzie z Gorgonii.
    Mistral codziennie podaje pogode i wiatr w Marsa:www.club-mistral.com/en/destinations/weather/23/?From_Day=01&To_Day=28&To_Month=09&To_Year=2013&submit=search

Podsumowujac - rewelacyjna miejscowka, z dzika radoscia tu wroce jeszcze nie raz.
    Wracam do wody :-) jest cieplutka i spokojna mimo dosc silnego wiatru.
    Fotki wrzuce za pare dni, juz z Warszawy (chlip... chlip... Niestety...)
    Pozdrowienia :-)
  • zwykla_biurwa 24.09.13, 18:12
    Krówka zaliczona :-) Urzeduje poznym popoludniem na trawce w okolicach dwoch okraglych pomaranczowych boi wyznaczajacych czesc zatoczki dla windsurferow.
    Ogromna i usmiechnieta byla :-)
  • mernar 24.09.13, 19:32
    Gratuluje, zazdroszczę i niemal usycham z braku takich doznań.
    Zaciekawiła mnie Twoja wycieczka i już sobie powoli planuje najazd na te tereny ;)
    Generalnie to wybieramy się z żoną na snurkowanie bezpośrednio przy tym hotelu oraz dookoła wyspy wadi gemal. Chcielibyśmy też zobaczyć namorzyny na tych wysepkach. Zakaz wejścia jest podobno poza dyskusją, ale może z łodzi będzie coś widać.
    Chciałbym zrobić też kilka nurków. Fajnych miejscówek jest tam podobno bez liku.

Te ogrody wadi gimal fajnie się zapowiadają
    www.taucher.net/karten/14_WGDC_WG_Garden.jpg_76-5-32.jpg
    i
    rafa północna
    www.taucher.net/karten/15_WGDC_WG_North.jpg_82-48-85.jpg
    i
    Dahara… bo blisko
    www.taucher.net/karten/13_WGDC_Dahara.jpg_92-62-84.jpg
    I tak można by było wymieniać bez końca. Ja chce tam być.
    www.taucher.net/edb/Shams_Alam_-_Wadi_Gimal_Diving_Center__Marsa_Alam_b200.html
    Dlaczego ITAKA tam nie lata? Jeszcze nie upadłem tak nisko by lecieć z alfą ;p

Park narodowy czeka! Jak na egipskie standardy nawet jest dość czysto;)
    girlontheboard.files.wordpress.com/2012/06/img_28931.jpg
  • zwykla_biurwa 24.09.13, 23:10
    Namorzyny w sporej ilosci i wielkosci ciagna sie przez kilka kilometrow wzdluz plazy od hotelowego centrum nurkowego na poludnie - warto sie przejsc, fajne drzewka i krzaczki :-)

Do Alfy mamy widze identyczny stosunek - niestety i z zatkanym nosem ;) Niestety, moja sprawdzona Itaka nie ma tego hotelu w ofercie. A szkoda.
    Jestesmy tu jedynymi Polakami. Manager i obsluga kazali zareklamowac hotel w naszym kraju, co z czystym sumieniem i sercem robie :-)
    Ide spac. Rano idziemy spacerkiem do pomostu w Gorgonii i wracamy do Shams z prądem, ogladajac rybki :-)
  • mernar 25.09.13, 20:07
    Powiedz mi prosze, czy nie ma problemu z wejsciem na teren Gorgonii?

Również jesteśmy zwolennikiem takich spływów i w tym roku praktycznie codziennie pływaliśmy z Brayki do Orientala, ale mieszkalismy w Brayce i nie było problemu z powrotem do hotelu bo ochroniaze sie nie czepiali.
    Natomiast kiedyś, jak mieszkaliśmy w Orientalu to nie było mocnych aby się dostac na teren Brayki. Mozna było morzem pod prad, albo wcale. Niestety 2 km pod falę i wiatr to niewielka przyjemnośc

Stąd i moja pytanie o Gorgonie, na fotkach satelitarnych wydaje się, że można sie dostac plażą bez specjalnego zagłebiania się na teren hotelu, ale słabo z wejsciem do wody. Pomostu o którym piszesz na zdjęciach jeszcze nie ma. Pozwalają z niego skorzystac na legalu, czy trzeba się przemykac?

Trafia się coś wiekszego po drodze?
  • miriam_73 24.09.13, 20:03
    Fajna jest, nie? Taki uśmiechnięty muminek :)
  • miriam_73 24.09.13, 20:07
    w którym to miejscu?
    www.shamshotels.com/wadi-gimal-diving-center/wadi-gimal-diving-center-gallery/#
  • zwykla_biurwa 24.09.13, 23:22
    Nie wiem czy to pytanie do mnie, ale jezeli tak, to krówkę znaleźlismy po wskazówkach hotelowego barmana - po południu, jak windsurferzy skończą pływać, miedzy dwiema pomaranczowymi okraglymi bojami wyznaczającymi granice terenu dla żagielków - generalnie polnocna czesc zatoczki, w ktorej znajduje sie hotel.
    Ide spac, rano musze sie dowlec przed sniadaniem do pomostu w Gorgonii i wrócić razem z rybkami :-)
  • janan2 03.10.13, 20:21
    Do tej pory byłem cierpliwy!Nic,ani słówka z wypowiedzi czy pytań.Ale chyba "niezwykła" biurwa mam nadzieję,szczęśliwie wróciła!!!

Czytam sobie tak tylko pomalutku.Ale że ze zrozumieniem drukowanego z racji "wyszszego" wykształcenia mam niejaki kłopot,no to proszę "biurwę ",o aktywność na wątku.

W szczególności interesują mnie wspomnienia z pobytu.Czytam czasami.Nawet rozumię drukowane.A najbardziej życzył bym sobie tekstu o syndromie niedorżnięcia.Qrde!!!Poleciał w niebyt,a ja nie za bardzo rozgarnięty zapomniałem wydrukować dla pamięci!!!Zajebiste to było!!! Wypisz wymaluj moja ślubna prawie,Ale się uśmiałem!!!

W związku z powyższym usilnie proszę o powtórkę.Moment wydrukuję,żeby nie znikło.A reszta po uważaniu o! Pozdrówka !!!

• miriam_73 04.10.13, 17:21
    Sun Fun ma nadal w zimowej ofercie, wprawdzie lot przez Hurgadę, ale mają ten hotel w katalogu (Alfa w zimowym go nie ma...).
    Termin 1-8 listopada, cena jest ok 2300 jeśli weźmie się dwójkę. Dopłata 900 zł do jedynki mnie zmroziła... Może któraś z koleżanek forumowiczek miałaby czas i ochotę?
  • sylwinn 09.10.13, 15:49
    Witam szukam osób które wybierają się teraz do Egiptu lub już są .Mam rocznego synka który jest leczony bez skutecznie od urodzenia.Trafiliśmy na lekarza który zaproponował nam leczenie lekiem zagranicznym bo w Polsce mamy jeszcze zacofanie i nie ma tego leku.Jest on łatwo dostępny w Egipcie i szukam osób które pomogły by mi go kupić.Jeśli jest cień nadziei że może to pomoc mojemu dziecku to muszę spróbować.Osoby które chciały by mi pomóc proszę o e-mail sylwinn@wp.pl Pozdrawiam
  • marek.dumle 08.08.14, 23:57
    Miejsce jest kompletnie osloniete od fal, nawet przy 5 stopniach Beauforta nie ma zadnego problemu z pluskaniem sie, plywaniem czy snurkowaniem.

Tak patrząc na mapę to nie jest to zatoka, ani nie ma osłony jakichś wysp więc powinno falować...
  • kacz.or 10.08.14, 12:25
    Witajcie
    Czy to jest ten hotel?
    www.holidaycheck.pl/hm/41d811b3-7cff-36d3-8758-599bc37be9a8/-/m/picture
    Szukam i wszędzie wyskakuje mi po nazwie Shams Alam Beach.
  • zielony_misio_haribo 10.08.14, 17:08
    Tak, to ten hotel. Bylem i potwierdzam wszystkie opisy w tym watku - po prostu niesamowite miejsce, warte zobaczenia mimo swojej ceny i odleglosci od lotniska. Poczytaj jeszcze tutaj: pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g311425-d1753297-Reviews-Shams_Alam_Beach_Resort-Marsa_Alam_Red_Sea_and_Sinai.html

@marek.dumle
    Zatoke hotelowa od fal oslaniaja 2 duze wyspy - Sha'b Dahara oraz Wadi el Gemal, ok. 3 km od plazy oraz samo uksztaltowanie linii brzegowej wzgledem wiatru - fale nie rozbijaja sie o rafy, tylko sa mniej wiecej do niej rownolegle. Przezylem juz w Shams w sumie miesiac :) i ani razu nie bylo trudnosci w morzu, a byly dni ze wialo naprawde ostro.
  • zielony_misio_haribo 10.08.14, 17:20
    Ponad 1000 zdjec :) plus.google.com/photos/104575478473922979917/albums/6026997007612454673?authkey=CNj27djG25SEfw
  • kacz.or 12.08.14, 17:40
    dzięki wielkie.
    Zaczynam przeglądać i czytać.
    Zamierzam w przyszłym roku tam pojechać
  • marek.dumle 14.08.14, 14:52
    zielony_misio_haribo napisał:

> Ponad 1000 zdjec :) plus.google.com/photos/104575478473922979917/albums/6026997007612454673?authkey=CNj27djG25SEfw

Te zdjęcia to z okolic hotelu Shams Alam?
  • zielony_misio_haribo 15.08.14, 09:07
    Zgodnie z tytułem albumu. To ten napis nad miniaturkami. ;)
    Wszystkie zdjęcia (poza kilkoma z samolotu i lotniska) są z Shams Alam i 2-3 km na północ/południe od hotelu.
    Dużo spacerowaliśmy i robiliśmy prawie codziennie poranne maratony rafowe - fantastyczny spływ z prądem od molo w Gorgonii, które jest na krawędzi hotelu i nie ma problemu z wejściem - łatwa trasa na każdy wiatr poza sztormem. Wychodzi się z wody na plaży Shams.
    Druga trasa to moje absolutnie największe przeżycie - spływ od molo w Shams do przerwy w rafie ok. 3 km na południe. Uwaga - musi to być w dzień ze słabym wiatrem, bo może być mały problem z wyjściem z wody.
    Uwaga: Ta trasa KONIECZNIE w piance, pod którą należy włożyć np. na piersiach czy udach klapki/sandałki, chusteczki nawilżające w hermetycznym opakowaniu do wytarcia soli i krem w tubce - powrót plażą trwa ok. 50 minut w słońcu i pod wiatr.
    Oprócz tego w rejonie plaży 50-200 m od brzegu są co chwilę wysepki rafowe, większość bajeczna i dobra dla snurków.
    Jak umiesz pływać i nie boisz się wody - to będziesz zachwycony :) Ja już kombinuję jak polecieć trzeci raz do Wadi Gimal. Lepszego miejsca dla zaawansowanych snurków chyba nie ma :)
  • marek.dumle 15.08.14, 15:46
    Sama rafa rewelacyjna, choć liczyłem na więcej "życia" podwodnego. Widać typową drobnicę, czasem płaszczki i żółw. Pewnie coś przegapiłem :)

Tak z ciekawości - tę przerwę w rafie trudno wyczaić czy łatwa do znalezienia? na tę długą trasę wypływałeś sam czy w "obstawie"?

Te rafy biorąc pod uwagę prądy i wiatr nadają się także na rekreacyjne snurkowanie dla pań?
  • zielony_misio_haribo 16.08.14, 05:53
    Wyjście z wody na południe od hotelu jest tutaj: www.google.pl/maps/@24.6691061,35.0923199,162m/data=!3m1!1e3?hl=pl
    naprzeciwko domu i małej oazy - doskonale je widać na mapie. Rafa sama tam poprowadzi - po prostu kończy się przy brzegu. Są tam takie skałki, o które rozbijają się fale, dlatego wycieczka tylko przy słabym wietrze. Nigdy nie snurkuję samemu, chyba że po bardzo łatwych trasach jak ta od Gorgonii do Shams.

Dla słabo pływających kobiet ;) też jest co oglądać - rafy w rejonie plaży (po bokach, widać na google maps) też są niezłe, zwłaszcza w rejonie molo Shamsa - ten zewnętrzny idealnie pionowy prosty kawałek zaczynający się przy pomoście. Była tam fioletowa murena i raz stado kalmarów.

• marek.dumle 16.08.14, 17:35
    Dzięki za info!

Dotąd rozważałem na wyjazd głównie Abu Dabbab lub Braykę.
    Teraz też Shams Alam.
    Chyba trudna będzie decyzja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka