Dodaj do ulubionych

Wycieczki fakultatywne

IP: *.satbit.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.04, 23:51
Gdzie i u kogo polecacie wykupienie wycieczek fakultatywnych?
By nie bylo przeplacone
Obserwuj wątek
    • pawelb78 Re: Wycieczki fakultatywne 19.08.04, 10:22
      Witam

Polecam biuro OHOD TOURS i Omara Adama.
      Gość pracował 2 lata w Polsce i komunikatywnie mówi po polsku.
      Jego biuro mieści się w pobliżu hotelu Sultan Beach ale jak do niego
      zadzwonicie powinien podjechać do hotelu, w którym się znajdujecie.
      Dzisiaj wieczorem podam dokładne namiary.
      Jeżeli jest Was dużo i wykupujecie pakiet to gość udziela rabatów. My
      zakupiliśmy jednodniowy Kair (z polskim przewodnikiem), moto safari (quady)
      oraz nurkowanie głębinowe. Za pakiet zapłaciliśmy 75 USD, czyli 10 USD taniej
      niż za sumę każdej z wycieczek z osobna. Wprawdzie ostatnia wycieczka
      zakończyła się klapą (bus odjechał spod hotelu przed umówioną godziną), ale
      Omar zrekompensował nam to nurkowaniem na plaży i zwrotem części kosztów.
      Ale porada dla korzystających z jego usług - nie płaćcie nigdy z góry! My
      popełniliśmy niestety ten błąd, gdybyśmy płacili po imprezie bus na pewno by na
      nas zaczekał....

--
      Pozdrawiam
      Paweł
      • Gość: Sławek Re: Wycieczki fakultatywne IP: *.geo.uw.edu.pl 19.08.04, 15:05
        Może Omar jest tani ale wykupiłem u niego wycieczkę do Luxoru, miała być Dolina
        Królów a była tylko tzw "Dolina Królowych (3 dziury w ziemi) nie było też
        Świątyni Hatszepsut, dopiero po telefonicznej interwencji do Omara udało się na
        15 min zajechaś pod Świątynię. Omar sprzedał wycieczkę innego biura w który
        twierdziliże ich program nie obejmuje tych atrakcji. Proszę więc uważać na
        tanie wycieczki które w swoim programie nie uwzględniają głównych atrakcji
        Egiptu. ps wróciłem z Egiptu 18.08
      • Gość: marian Re: Wycieczki fakultatywne IP: *.menanet.net 30.08.04, 17:14
        polecam ORBIT TOURS na przeciwko sultan beach +20102885760 telefon do
        pracujacego tam polaka, tanio z polskimi przewodnikami, odpowiadaja na smsy,
        mozna rezerwowac przez telefon. nei znalazlem tanszych wycieczek, biuro jest
        bardzo poppularne wsrod polakow. cena np safari to 10 $ luxor 25$ itd itp
        szczerze polecam
    • Gość: slaveM Re: Wycieczki fakultatywne IP: 193.111.166.* 19.08.04, 11:11
      Tydzień temu wróciłem z Hurghady. Zachęcony opiniami na tym forum wykupiłem
      jednodniowy Kair (30 USD dorośli, dziecko połowa) u Hanego Alibaby. Okazało
      się, że wycieczkę organizowało biuro Orbit Tours a Hany był tylko pośrednikiem,
      który nie miał żadnego wpływu na jej jakośc i przebieg.
      Podstawiono nam zdezelowany bus, w którym w drodze powrotnej nie działała klima
      a sam bus zepsuł się dokumentnie (na szczęście już po powrocie do Hurghady ale
      musieliśmy czekać ok. 2 w nocy 40 min na inny autobus, który porozwozi nas do
      hoteli). Egipski szef busa był przy tym bardzo nieprzyjmny arogancki (np.
      budził ludzi w nocy po wyjeździe i kazał im się przesiadać). Autobus nie czekał
      na nas na niektórych poszczególnych przystankach, więc krótkie co prawda
      przejazdy spędziliśmy stłoczeni na stojąco w innym autobusie Orbit Tours (ale
      dzięki temu wiemy jak ciekawe rzeczy opowiadała przewodniczka w trakcie jazdy).
      W naszym autobusie jej nie było więc straciliśmy sporo z opowiadań, np. podczas
      przejazdu przez sam Kair. W muzeum egipskim, w Gizie, perfumerii i fabryce
      papirusów była polskojęzyczna przewodniczka, niejaka Zosia, którą oceniamy OK.
      Na plus Hanemu można zaliczyć, że oprócz wylewnych przeprosin po powrocie, jako
      rekompensatę otrzymaliśmy gratis jeep safari (normalnie kosztujące za naszą
      trójkę 40USD). Samo jeep safari też trochę nas rozczarowało, bo jest to impreza
      naciągana i rozdęta w czasie - powinna trwać 2 a nie ponad 5 godzin. Półtorej
      godziny czekaliśmy bezczynnie w dusznym szałasie czekając aż obniży się słońce
      i będzie można wspiąć się na górę, żeby obserwować jego zachód (tak jakby
      bambusy nie wiedziały kiedy zachodzi słońce). Przejażdżka wielbłądami żenująca:
      100 metrowe kółko i z powrotem - podobne atrakcje są za 5zł w Polsce jak cyrk
      przyjedzie). Poza tym nasz jeep miał problemy z elektryką i ledwo udało nam się
      dotrzeć z powrotem do hotelu (mieliśmy dodatkową atrakcję: część drogi
      powrotnej po pustyni i nieoświetlonej szosie pokonaliśmy z całkowicie
      wyłączonymi światłami).
      Co do cen, to lokalne biura podróży stosują ceny niższe nawet o połowę niż
      rezydenci. Drobne rozbieżności istnieją także wśród lokalnych organizatorów,
      np. w tym samym autobusie co my jechali do Kairu Polacy, którzy gdzie indziej
      niż u Hanego zapłacili 25USD za osobę dorosłą i to nie w pakiecie.
    • Gość: gorka Re: Wycieczki fakultatywne IP: 62.193.71.* 21.08.04, 19:57
      witam, wlasnie jestem wraz ze znajomymi w Hurgadzie, zostalo nam jeszcze kilka
      dni. Bylam z HANYM ALIBABA na wycieczce w Luksorze i Kairze, jescze zostalo mi
      jeep safari i nurkowanie na rafach. Do tej pory jestem bardzo zadowolona z jego
      wycieczek.Luksor mnie zachwycil,wspaniale przygotowany program wycieczki,Hany
      profesjonalnie i naprawde ciekawie opowiadal o starozytnych Tebach,ludzie z
      naszego autokaru byli zadowoleni.Kair, z tego co wiem, we wszystkich biurach
      wyglada tak samo i wszyscy narzekaja na brak czasu, zwlaszcza w Muzeum Egipskim
      w Kairze. To prawda, czasu jest malo, ale trudno jest zrobic caly program
      wycieczki w jeden dzien i spedzic zarazem duzo czasu w muzeum. Caly czas
      podczas naszego pobytu w Kairze byla z nami pilotka, opowiadala o
      Kairze,ludziach,zwyczajach, takie ciekawostki, ktorych nie przeczyta sie w
      ksiazkach.Bylo naprawde w porzadku. teraz czekamy na jeepy i nurkowanie. No i
      niestety do domu....pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka