Dodaj do ulubionych

Jaka aktualna pogoda

03.01.16, 10:55
Pytanko dla będących aktualnie w Egipcie o pogoda jaka jest teraz i o najbliższe prognozy pogody , m.in czy mocno wieje ? Przeglądając portale pogodowe sama nie wiem co myslec bo prognozy sa bardzo rozbieżne od temp 13 do 27 w tym samym dniu :/ , także może ktoś życzliwy podpowie jak jest naprawdę :)? No i może ktos sie orientuje jak sytuacja z gośćmi w hotelach a mianowicie czy czasem nie wieje tam pustką ? Nie zależy mi na tłoku ale chciałabym aby w miarę wszystko było czynne i dostępne ;) Z góry dziękuję tym którzy mają coś do powiedzenia na TEMAT
Edytor zaawansowany
  • cairo7 03.01.16, 13:39
    Hmm-na hotelach wieje pustką:)Temperatura jest z dnia...ta wyższa i z nocy ta niska.Faktycznie jest ważne czy jest wiatr-ja już z Egiptu wyleciałem pare dni temu,ale bez wiatru było bajkowo.
  • olciamik 03.01.16, 15:27
    Tak wiem ze nocą jest dużo zimniej jednak chodziło mi o temp za dnia na jednym portalu pokazują ze ma byc w dzien 13 a na innym ze tego samego dnia ma byc 27 :/ A co do pustki to nie za dobrze :( w takim razie jak hotele prosperują? ciekawa jestem czy woda w basenie jest rzeczywiście podgrzewana czy dla garstki turystów tego nie robią ?I co z jedzeniem jest jakis wybór ?
  • cairo7 03.01.16, 16:44
    Moje hotele należą do bogatej,dużej rodziny.Jest ich kilka.W czasie biedy zostawiają jeden lub dwa otwarte-i tam "zsyłają "turystów z tych zamkniętych.Jedzenie w czasie biedy-było super,na 2-3 razy lepsze jak normalnie.Przyczyna-tylko zachodni turyści,ktorym starali się dogodzić.Woda w basenie będzie ciepła....albo hotel będzie zamkniety.Takie reguly-jak coś nie tak to oddawaj kase(zachodnie,tabele frankfurckie itd).Styczen i luty w Egipcie mogą być pogodowo różne.To jest nasza połowa ziemi...zima.Prognozy pogody jak nad naszym morzem-mają się nijak do rzeczywistości.Napisz gdzie się wybierasz-może wiem coś więcej.
  • olciamik 03.01.16, 17:45
    Dzięki za odpowiedź ;)jeszcze dokładnie nie wiem w jakim hotelu będę bo chcę kupić jakiegoś lasta na 7 lub 14 stycznia ale chyba raczej do Hurghady
  • dariusznow 04.01.16, 16:20
    Przeglądając portale pogodowe sama nie wiem co myslec bo prognozy sa bardzo rozbieżne od temp 13 do 27 w tym samym dniu :/ , także może ktoś życzliwy podpowie jak jest naprawdę :)

Naprawdę tak jest, przynajmniej w Marsa. Temp w nocy ok 13-18 w dzień 25-30 zależy od dnia, ale mięliśmy 3 dni prawie bez wiatru i wtedy patelnia

Na zime zdecydowanie Hurghada, jest co robić po plażowaniu, a dni krótkie

W hotelach w recepcji też prognozy z netu, no bo skąd inne?

--
    moje fotki: dariusznow.fmix.pl
    moja największa nurkowa przygoda: www.youtube.com/watch?v=oonylm4UJtc&feature=g-upl
    www.mazurydomki.glt.pl
    Mazury też są piękne
  • dariusznow 04.01.16, 16:22
    a, woda ok 23C więc w wodzie ciepło, najgorsze wejście i wyjście, szczególnie w wietrzne dni. Pianka bardzo pomaga :)

--
    moja największa nurkowa przygoda: www.youtube.com/watch?v=oonylm4UJtc&feature=g-upl
    www.mazurydomki.glt.pl
    Mazury też są piękne
  • aqua_frigida 07.01.16, 00:19
    Co prawda to wątek pogodowy, ale...
    Dariusz, powiedz, proszę jak znajdujesz teraz Egipt?
    Warto wyskoczyć tam, czy raczej odpuścić?

--
    "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
  • dariusznow 20.01.16, 19:23
    aqua_frigida napisała:

> Co prawda to wątek pogodowy, ale...
    > Dariusz, powiedz, proszę jak znajdujesz teraz Egipt?
    > Warto wyskoczyć tam, czy raczej odpuścić?
    >

przegapiłem Twoje zapytanie, sorki, ale moja odp może być tylko jedna - WARTO poki jest jak jest
    a jest w sumie smutno, cicho, jakoś dziwnie nijako
    miejscowi zszokowani niepewnością jutra, nadrabiają jak mogą miną, ale przy dłuższych rozmowach czuć zaniepokojenie obecną sytuacją

w sumie to mi ich żal i nie ma co mówic, że sami sobie zgotowali ten los, bo cóż oni winni, że banda odszczepieńców robi to, co robi

Tak jest w Marsa, które ma swoją specyfikę, ale myśle, że bez Rosjan w Hurghadzie podobnie, nie wspomne o Sharm czy Dahab, gdzie turystów szukać ze świecą...

A, jeśli ktoś rezygnuje, chętnie za niego pojadę i niczego za tę przysługę nie będę oczekiwał, ot taki ze mnie dobry człowiek, szkoda żeby bilet się zmarnował :)

--

Mazury też są piękne
  • aqua_frigida 23.01.16, 22:46
    Dzięki, Dariusz za wyczerpujące info.
    Zatem przymierzam się do wylotu, co prawda luty jest najzimniejszym miesiącem, ale i tak zdecydowanie cieplejszym niż u nas. Myślę, że TAM będę bardziej bezpieczna niż np. w Paryżu...

--
    "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
  • olciamik 05.01.16, 14:06
    Dzięki za odpowiedzi ;) lecę w 7.01 także przekonam się na własnej skórze mam nadzieje ze będzie cieplutko :) A może ktoś z Was wie czy to prawda że wiza zdrożała i kosztuje teraz 27$ ?
  • ucho03 05.01.16, 16:54
    olciamik zazdroszcze ci u nas zima a ty do ciepłych krajów super wygrzej kosci i wracaj opalona i wypoczęta.całuski
  • areq1971 05.01.16, 17:04
    Witam.Siedzimy właśnie w Abu Somie.Pogoda od dwóch dni wspaniała.Odczuwalne jakieś 24-25 stopni.Wiatr znacznie ucichł, w nowy rok nie dość że był porywający to jeszcze zimny.Na dworze po zmierzchu nie szło bez grubej kurtki wysiedzieć.Ale od wczoraj już bajka.Gorąco jak u nas w sierpniu.
  • olciamik 15.01.16, 19:16
    Pogoda się udała była wręcz idealna i nawet wieczory nie były tak bardzo zimne ;)
  • cairo7 18.01.16, 22:16
    Trzy dni byla bajka.dzis burza piaskowa
  • kan111 19.01.16, 15:17
    Dla zainteresowanych-temperatura niższa,wiatr ale spokojnie można się opalać
    Od jutra 23 stopnie i wzwyż.Kto może niech się pakuje.Lasty taniutkie
    Yalla Egypt
  • dyrdan1 20.01.16, 11:14
    Ociamik napisz coś ogólnie o atmosferze, sytuacji na miejscu planowaliśmy lecieć z dzieckiem i nie wiem już co robić :(
  • olciamik 21.01.16, 08:49
    My tez byliśmy z dzieckiem , zresztą niepierwszy już raz , dla nas było super ,ale my nie należymy do ludzi którzy boja się wyjść z domu bo " a nóż może auto nas przejedzie " tak samo podchodzimy do sprawy terroryzmu taki mamy świat i wszędzie może się coś wydarzyć ,bardziej martwię się pogodą ,ale tak jak mówię każdy ma inny charakter . Sytuacja jest tam taka sama jak rok czy dwa lata temu dla mnie nic się szczególnego nie zmieniło po za szumem w mediach który oczywiście odbija się na turystyce i zmniejszonej liczbie turystów i może bardziej sprawdzają przy odprawie na lotnisku co jest oczywiście na plus :) W hotelu który wybrali była super atmosfera co dla nas ważne bo lubimy jak coś się dzieje w hotelu było dużo gości myślę że z 75% obłożenia na pewno , dużo Polaków i Ukrainy ,poznaliśmy fajnych ludzi i naprawdę miło spędziliśmy czas , ale faktem jest że dużo hoteli jest pozamykanych i na ulicach dość pusto co nam nie przeszkadza bo jadąc z małym dzieckiem i tak jesteśmy nastawieni na atrakcje hotelowe ;) Podsumowując jeśli przejmujecie się tą nagonką w tv i macie na wakacjach żyć w strachu czy coś się nie wydarzy to odradzam szkoda nerwów jeśli jednak nie należycie do ludzi którzy nie widzą przyszłości w czarnych barwach i terroryści nie śnią się Wam po nocach to polecam bo nie ma nic piękniejszego poczuć choć trochę słoneczka podczas gdy u nas mroźna zima . My wracamy na pewno w maju :)
  • dyrdan1 21.01.16, 16:14
    super, dzięki jednak chyba polecimy słońc kusi nieodparcie :)
  • 405aga 20.01.16, 18:20
    wybieram się 23 stycznia do Marsa Alam i trochę martwią mnie prognozy:( zapowiadają ochłodzenie. Zawsze jeździłam marzec, październik do Hurghady, może styczeń to jednak niezbyt dobry pomysł?
  • plan8 20.01.16, 18:25
    Także jadę do Hurghady 25.01 i także martwią mnie te prognozy
  • mygdu 21.01.16, 07:47
    Wróciłam z Marsa, pobyt 09-16 stycznia. Pogoda była genialna. W dzień 26-28 stopni. Od 8 rano do 15, spokojnie można się opalać i tak smaży że nie wyleżysz za długo w słońcu. Po zachodzie słońca faktycznie sweterek się przydaje:):)
  • plan8 21.01.16, 10:34
    Dzięk iza informację . Lecimy całą rodzinką, mam nadzieję, że urlop się uda. Pozdrawiam
  • 405aga 21.01.16, 14:20
    A jak z turystami w hotelu? pustki? W jakim hotelu byłaś?
  • cairo7 21.01.16, 17:47
    Styczen i luty to zawsze ruletka.Dziś było zimno,dobrze-że nie wiało.Jutro ma byc ciepło-potem znowu zimno...:)są prognozy lepsze są gorsze:).Turystów b.mało.
  • 405aga 22.01.16, 19:15
    staram się przeglądać te lepsze:)
  • 405aga 22.01.16, 19:17
    Zimno tak, że nie można się opalać?
  • cairo7 23.01.16, 08:30
    Jeśli świeci słońce zawsze znajdziesz miejsce gdzie nie ma wiatru i się opalisz.Gorzej z wychodzeniem z morza:)
  • cairo7 23.01.16, 18:16
    idziemy na ognisko...nie nie niczego grilowac nie bedziemy...jakos ok z pogoda....w sensie ,ze nie mroz
  • cairo7 24.01.16, 09:37
    No i pomogło:)Swieci słonko i trochę wieje...
  • 405aga 31.01.16, 10:59
    Właśnie wróciłam, zimno strasznie, chodziliśmy popołudniami w zimowych kurtkach i czapkach, ale w dzień ok 3 godzinki można się był opalać
  • plan8 04.02.16, 22:40
    Także wróciliśmy dzisiaj nie było aż tak źle od 11 do 17 cieplutko. Dla dzieci rewelka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka