Dodaj do ulubionych

Rafa w zatoce przy Pensee Royal / Utopia Beach

11.07.17, 19:16
Same hotele - wiem, bardzo przeciętne. Ale dla mnie wystarczy pokój, łóżko, prysznic, trochę żarcia i wystarczy - bo jadę do cudownego Morza Czerwonego, plaży i rafy koralowej :)

to tutaj: www.google.pl/maps/@25.9418654,34.3905697,803m/data=!3m1!1e3

Widać płytką lagunę przy plaży. Ciekawi mnie zwłaszcza północna rafa w zatoce - widać na mapie kaniony między koralowcami, po kolorze wody wnioskuję, że tam jest już kilkanaście-kilkadziesiąt m głębokości.
Sama zatoczka również wygląda na ciekawą.

Był tam ktoś i może coś powiedzieć? Dzięki z góry :)
Edytor zaawansowany
  • rszalc 12.07.17, 07:04
    Kilka lat temu byłem w hotelu Pense Royal Garden. Teraz wybieram się do tego hotelu 12.08, jest on w sieci hoteli Three Cornes, Te kaniony po obydwu stronach maja maksymalnie 10m głębokości, są ciekawe do zobaczenia. Jeśli chodzi o zatokę to nic ciekawego trochę śmieci. Przy uszkodzonym pomorcie spotykałem prawie za wasze Barakudę. Zatoka ma bardzo ważną zalet, to fale które przeszkadzając wejściu do morza z pomost w innych hotelach. W zeszłym roku w sierpniu miałem 12 dni z czerwoną flagą. Jeszcze jedna faja sprawa to „oczko” przy plaży głębokość od 160cm do 220cm. Z łagodnym zejściem od plaży, z świeżą woda morska. Zaraz przy leżakach. Jeśli będą jakieś pytania to chętnie odpowiem.
  • madame_de_p0mpad0ur 12.07.17, 16:23
    Dzięki za odpowiedź :) Tak myślałam, że kaniony rafowe w zatoce są warte obejrzenia. Znalazłam kilka filmów na YT - wygląda to świetnie.
    Czy próbowałeś wypływać poza zatokę podziwiać czoło rafy na pełnym morzu?

Co masz na myśli pisząc o zatoce, że "nic ciekawego, trochę śmieci"? W sensie na dnie morza? Co to za śmieci?
    Dobrze rozumiem, że piszesz o zalecie zatoki - że fale nie przeszkadzają w wejściu do morza nawet z pomostu i snurkowaniu?

Będę zobowiązana jak po powrocie z Pensee opiszesz swoje aktualne wrażenia :) Dzięki!
  • rszalc 13.07.17, 08:02
    Pływałem w każdą stronę na otwarte morze, ponieważ te kaniony są małe. A w zależności od pory dnia, nie zawsze są całe dobrze oświetlone. Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja byłem to pomost był uszkodzony. Wchodziło się z brzegu do zatoki. Na dnie zatoko jest piasek i pozostałość po turystach.
  • dziadzio 05.08.17, 19:40
    Rszalc, trzymam za słowo. Interesuje mnie:
    1. aktualny stan hotelu (wyposażenie w pokoju, stan klimatyzacji - hałas, sprzątanie, woda do picia - powitalna, czy dają codziennie),
    2. wyżywienie,
    3. barki plażowe (ilość, czy można zjeść lunch na plaży, jakość alkoholu),
    4. internet w hotelu.
    Pozdrawiam
    PS jak nie odpiszesz na forum, zastrzegam sobie wysłanie prywatnego e-maila ;)

• rszalc 07.08.17, 06:58
    Postaram się odpisać w pierwszym tygodniu pobytu.
  • madame_de_p0mpad0ur 07.08.17, 18:46
    rszalc - dołączam się do wyczekujących na wieści :)

Jakbyś mógł - to sprawdź proszę, czy prawdą jest, że w sąsiedniej Utopii jest (pewnie w lobby przy recepcji) bankomat z funtami egipskimi. No i czy działa ;)
    W Utopii podobno są również sklepiki i - podobno - można w którymś z nich kupić kartę SIM vodafone do internetu.
    Na lotnisku w MA mam być ok. 4 rano, więc punkt vodafone raczej będzie nieczynny.... :(
    Powyższe informacje mam z tłumaczonych przez google niemieckich recenzji na tripadvisorze.
    Dzięki :)
  • madame_de_p0mpad0ur 12.08.17, 00:07
    rszalc: Nie wiem czy zdążysz jeszcze przeczytać... ale: Udanego, spokojnego lotu, niesamowitych egiptowych wrażeń i z niecierpliwością (nie tylko ja) czekamy na wieści z Pensee :)
  • rszalc 12.08.17, 06:38
    Dziękuje. Za 4 godziny jedziemy do Poznania, ostatnie pakoowanie.
  • rszalc 15.08.17, 06:47
    Witam. Odpowiadam,hotel jest zniszczony nie widać aby coś remontowano. W holu ina stołówce nie działa klimatyzacja. W pokoju działa ale jest głośna. Pokoje nawet czyste, dają po butelce wody. Wyżywienie mało ale smaczne.Na plazy jest bar z obiadami oraz picie. Alkohol jest słaby piwo lane z butelki, brak lodu.Internet w hotelu drogi.Na lotnisku jes teraz trzech operatorów, stojisk co najmniej 5. Bezproblemow można kupić kartę sim. Rano jest napewno czynne znajomi kupowali. W Utopi jest bankomat jest czynny.Jak by były jakieś pytania to odpowiem.
  • madame_de_p0mpad0ur 15.08.17, 08:39
    Dzięki za wszystkie wieści :) Super że bankomat działa - będą funty na zakupy i napiwki.
    Piszesz, że jest mało jedzenia - w sensie ilości czy różnorodności? Starcza dla wszystkich? :)
    Jakbyś miał wybierać - to Pensee czy Utopia? Utopia droższa o ok. 500 zł, ale może warto dopłacić?
  • rszalc 15.08.17, 15:48
    W sensie różnorodność. Jeśli miałbym wybierać ktory hotel to Pensee. Chyba ze są dzieci to Utopia..
  • dziadzio 15.08.17, 18:35
    Dzięki za info. Z przerażeniem czytałem niemieckie opinie z lipca, że brudno i brakuje jedzenia. Napisz jeszcze dwa słowa o stanie rafy oraz czy wspomniane stoiska z kartami sim są w punkcie odbioru bagażu, czy dalej? Jaki jest aktualny koszt karty?
  • madame_de_p0mpad0ur 15.08.17, 19:08
    Naczytałam się tych samych niemieckich opinii... i dlatego waham się cały czas między Pensee a Utopią. Sama już nie wiem.
  • rszalc 16.08.17, 06:34
    Należy wypłynąć z zatoki do ładnej rafy, jest po lewej i prawej stronie. Punkt sprzedające karty sim są przy odbiorze bagaży oraz przy wyjściu. Cena 5 Euro plus 5 Euro.Ja wybrałem Pensee jest mniejszy i spokój.
  • madame_de_p0mpad0ur 25.08.17, 17:41
    rszalc, wróciłeś? :) Napisz może więcej o spostrzeżeniach z hotelu, zatoki, okolicy? Będę wdzięczna. Nie ukrywam, że ostatnie opinie, z sierpnia o tym hotelu na Tripadvisorze mnie załamują....
  • rszalc 25.08.17, 21:48
    Wracam jutro. Tak na szybko, brak klimatyzacji w loby barze i stołówce,lodu na płazy,sody,prawie wszystko się kończy po16.Jedyna zaleta to duże oczko wodne przy plazy oraz zatoka gdzie można wypłynąć na otwarte morze. O wszystkim wiedziałem ponieważ kiedyś tu byłem. Jeśli coś wieńce to napisze po niedzieli.
  • kasik02 02.05.18, 15:39
    Czy mogłabym prosić o informację, jak jest z pokojami, tzn. czy ktoś miał rodzinny - jeśli tak to proszę o numer pokoju, ewentualnie w której części hotelu takowe się mieszczą
  • rszalc 03.05.18, 07:26
    Na temat pokoi rodzonych nic nie wiem.
  • rszalc 04.05.18, 07:33
    rszalc napisał:

> Na temat pokoi rodzinnych nic nie wiem.
  • mernar 06.05.18, 21:44
    Mam pytanie. Jak obecnie wyglada sprawa z korzystaniem z infrastruktury Utopii i na odwrót. Czy można, swobodnie korzystać z leżaków, zamawiać napoje w barach itp.
    Pozdrawiam
  • rszalc 11.05.18, 10:08
    Nie można korzystać z infrastruktury innego hotelu. Tak było w zeszłym roku i kiedyś jak byliśmy.
  • carlo500 13.03.18, 21:14
    witam, czy jest tam w Hotelu jakiś sklep z colą zero? lub ewentualnie czy hotel sprzedaje w barze na butelki, potrzebna do whisky :-) ile kosztuje taxi w dwie strony do Portu Ghalib? lub Al-Kusajr?
    Czy ktoś orientuje się czy wymieniają za $ bungalow na pokój rodzinny dwuosobowy, jeśli tak ile daliście im $
  • carlo500 13.03.18, 21:18
    chodziło mi o dwupokojowy rodzinny
  • radosny_hemoroidek 14.03.18, 03:09
    O który hotel szanowny pyta?
    Coli zero bym się nie spodziewał. Zwykła coca-cola jest.
  • carlo500 17.03.18, 07:30
    chodzi mi o Pensee, a sklepach w hotelach są do kupienia?
  • dziadzio 17.03.18, 10:26
    Sklepach w hotelach są do kupienia, aczkolwiek cholernie drogie, bo wiesz... Oni mają monopol i z tego żyją. Ty zapewne po zakupie, nie utrzymasz się i zbankrutujesz.
  • carlo500 17.03.18, 12:30
    Bez przesady nie jadę ze 100 dolarami. Bankructwo mi nie grozi kolego. Kilkanaście butelek kupię na bank.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.