Dodaj do ulubionych

Wiza - zmiany

06.12.17, 03:50
Może kogoś zainteresuje:
www.tur-info.pl/a/57151,,wiza-cena-egipt-minister-turystyka.html
www.tur-info.pl/a/55795,,egipt-wiza-elektroniczna-wiza-abdel.html?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=daily
Edytor zaawansowany
  • doral2 06.12.17, 17:46
    więcej zawracania gitary niż to warte.
    wykupienie wizy na na lotnisku w egipcie trwa zdecydowanie krócej.

--
    sportowy krem nie tylko dla idiotów
    [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58ea10722a7ca480.html][IMG]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/IMG][/URL]
  • madame_de_p0mpad0ur 06.12.17, 21:22
    Zależy na którym lotnisku. W Marsa jak przylecą w odstępie kilku minut 2 samoloty, to robi się spora kolejka do okienka wizowego - ostatnio stania było dobre 40 minut.
    Wolę ten czas przeznaczyć na zakup karty do internetu i spokojnie pobuszować na wolnocłówce.
  • dziadzio 07.12.17, 08:22
    gdyby podchodzący do okienka miał przygotowane dolce i paszporty w łapce, to trwałoby to 20 min., a nie 40...
  • ucho03 07.12.17, 13:05
    dziadzio napisał:

> gdyby podchodzący do okienka miał przygotowane dolce i paszporty w łapce, to tr
    > wałoby to 20 min., a nie 40...

Racja,ale dużo ludzi jest po raz pierwszy i czują się zagubieni ,więc nie ma się co dziwić ze tyle si estoi w kolejce.
  • uchoo3 07.12.17, 16:10
    300 osób (dwa samoloty) x 10sek./1 wizoosoba=50 minut
  • tz48 07.12.17, 16:43
    W Hurghadzie zawsze czynne są min. 2 lub 3 okienka Bankowe.
  • uchoo3 08.12.17, 10:33
    W Hurghadzie zawsze jest min. 2 lub 3 razy więcej osób.
    Poza tym bardziej "kolejkotwórcza" jest kontrola paszportowa. Sprawdzenie paszportu trwa dłużej niż zakup wizy.
  • niiktos 08.12.17, 18:07
    kiedy widziales w Hurgadzie 4-6 samolotow przylatujacych naraz?
    zamiast 3,14przyc spojrz na tabele przylotow
  • dziadzio 08.12.17, 20:31
    Z moich obserwacji wynika, że 1 osoba zazwyczaj kupuje 2 wizy - czyli 25 min. :)
  • uchoo3 09.12.17, 01:16
    Co nie zmienia obserwacji, że 1 osobowiza trwa 10 sekund. Pozdrawiam dziadzio.
    A tak dokładnie, to sprawdziłem osobiście. Stoję w kolejce po wizę i wychodzi mi średnio nie mniej niż 10-12 sekund 1 osobowiza.
    Ale jak już wspominałem, nawet gdyby wizy były darmowe, kolejka nie byłaby mniejsza. Dłużej trwa sprawdzanie osobopaszprtu. Rekordziści w Marsa wtarabaniają się do autokarów ok. 1 godz. po wylądowaniu. I jeszcze narzekają,
    że nie zdążyli kupić kart do telefonów, sztang papierosów, oraz flaszki.
  • doral2 08.12.17, 18:22
    madame_de_p0mpad0ur napisał:

> Zależy na którym lotnisku. W Marsa jak przylecą w odstępie kilku minut 2 samoloty,<

w marsa w ciągu całej doby ląduje chyba osiem samolotów na krzyż.
    już od dawna nie ma dwóch samolotów jednocześnie....

--
    sportowy krem nie tylko dla idiotów
    [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58ea10722a7ca480.html][IMG]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/IMG][/URL]
  • boba5 10.01.18, 20:29
    do madame_de_pompadour
    lecę do Egiptu po raz pierwszy, proszę podpowiedz, gdzie i jaka kartę należy kupić do internetu?
    na co zwrócić uwage przy zakupie, jaki przedział cenowy?
    dzięki
  • cairo7 10.01.18, 21:07
    nic nie kupuj...kup na lotnisku 25$ za sztuke w okienku
  • cairo7 11.01.18, 12:50
    taaa,widze,ze mialem skroty myslowe,u mnie już bylo pózno....myslalem o wizie,a pytanie bylo o internet.Wszystko jak Dziadzio pisze....a najlepiej w salonie danej sieci od 4-11$ zalezy ile gb chcesz.Jesli Hurghada to np.w Senzo.Na lotnisku moze bedzie 1-2$ drozej,nie wiem bo biore w firmowych salonach.
  • dziadzio 11.01.18, 09:26
    Gdzie kupić - zależy od regionu do którego lecisz. W Sharm i Hurghadzie, możesz kupić na lotnisku lub w sklepie (salonie) na mieście. W rejonie Mars Alam - gdzie w okolicach hotelu sklep jest monopolistą i narzuca ceny - musisz kupić, aby nie przepłacić, na lotnisku (stoiska czynne 24 godz. na dobę są w hali odbioru bagażu, operacja zakupu zajmuje ok. 1 minuty). Koszt jest mniej więcej 5 euro za kartę + 1 euro za 1 GB, a na lotnisku 25$ za sztukę w okienku, jak pisał cairo7, wykupisz wizę.
  • cynamon_10 13.01.18, 12:21
    Poniżej opiszę co mnie spotkało i przestrzegam wszystkich, że e-wiza do Egiptu jedno wielkie oszustwo i lepiej kupić wizę na lotnisku.
    No więc wybieram się do Egiptu pod koniec stycznia i wpadłem na genialny (jak się okazało nie do końca) pomysł, że po co mam stać w kolejce na lotnisku aplikuję o wizę elektroniczną na oficjalnej stronie visa2egypt.gov.eg. Domena potwierdzała zaufanie jako strona rządowa, no więc założyłem wymagane konto, wypełniłem kwestionariusz, dołączyłem skan paszportu, tak wymagany jest skan paszportu w formacjie .jpg lub .png i zostałem przekierowany do strony, gdzie opłaciłem wniosek kartą VISA. Zaznaczam, wnioski nieopłącone są od razu odrzucane. Po 24h od finalizacji transakcji dostałem wiadomość e-mail, że płatność została zaksięgowana i rozpoczynają weryfikację wizy. Nie minęło nawet 10 minut jak dostałem odpowiedź: „Wniosek odrzucony, niezgodność danych we wniosku ze skanem paszportu”. Jednocześnie informacja, że opłata za aplikację jest nierefundowalna. Próbowałem skontaktować się z serwisem, jest tam zakładka kontakt, nawet odpowiedzieli na zapytanie i poprosili o podanie nr wniosku. Niestety, formularz na stronie kontaktowej ma zablokowane cyfry, więc nie można wpisać numeru sprawy, a odpowiedź na ich e-mail, generuje błąd, że ścieżka zwrotna do użytkownika CustomerSupport nie istnieje. A czy wiem jaki był błąd, który spowodował odrzucenie mojej aplikacji ? Tak wiem, poinformowano mnie, że "given name" się nie zgadza, moje imię to Włodzimierz i tak jest w paszporcie z polskim znakiem "ł", ich kwestionariusz nie przyjmuje polskich znaków, tak więc wstawiłem "l" zamiast "ł", przy okazji pozdrawiam wszystkie Grażyny, Michałów i Stanisławów.
    Tak więc straciłem 25$, niemniej CustomerSupport poinformował, że mogę ponownie złożyć wniosek z ich strony, oczywiście wymagana opłata 25$.
  • niiktos 14.01.18, 23:24
    wy...dudkali cie na czysto, faktycznie granda, skasowali 25$ a teraz beda udawac durnia

tak swoja droga to polskie prawo zabrania komukolwiek zmuszania do skanowania badz kopiowania dowodu osobistego badz paszportu. nigdy w zyciu nie wyslalbym nie wiadomo komu skanu takich dokumentow
  • dianaro 13.02.18, 20:36
    Cóż mogę napisać, głupich nie sieją. Zawsze kupując wycieczkę do Egiptu w biurze informowano mnie, że wizę kupuje się na lotnisku w specjalnym okienku. Poza tym nigdy autokar nie odjedzie pozostawiając kogoś samego na lotnisku. Rezydenci mają listy podróżnych i wszystkich muszą "wsadzić" do autokaru.

--
    Kuba 07.05.2007r.
    Marta 20.11.2012r.
  • damian2323 27.02.18, 23:07
    skontaktuj sie z bankiem z ktorego masz karte, zglos reklamacje. moze cos pomoga. nie wiem czy to pomoze ale sproboac warto.ja reklamowalem zakup z Chin i po kilku miesiacach!!! zwrocili mi prawie 100GBP, no ale to bylo w UK
  • cynamon_10 15.01.18, 09:07
    Taa, przerobili mnie na czysto ... ale najlepszy jest komentarz (poniżej), który dostałem od CustomerSupport:

*In case of rejection: an e-mail will be sent to you. This e-mail doesn’t include the reason of refusal but you can re-apply for a new application*
  • cynamon_10 15.01.18, 09:11
    I jeszcze to:

*Thank you for contacting E-Visa, kindly be informed that in the "Disclaimer" tab in the portal it states that unfortunately the application fees is non-refundable.*
  • cairo7 15.01.18, 09:25
    Taa,ladne jaja,wg.mnie ambasada egipska zapomniała w jakim kraju pracuje i jaki jest nasz alfabet,ale i nasze panstwo wydajac takie paszporty naraża swoich obywateli na szereg nieprzyjemnych niespodzianek jw.w kraju i zagranicą.Podam jak to jest rozwiązane w Rosji-w ich zagranicznych paszportach są dwie wersje pisowni danych:cyrylicą i łacińskim alfabetem,niestety miejsce urodzenia w jęz.rosyjskim.....znaczy tylko 50% sukcesu:)
  • tz48 21.02.18, 16:47
    Czy kupując wizę na lotnisku w filii Banku np. resztę z 100 USD ,otrzymam w EGP czy w USD ?. A tak przy okazji czy opłaca się wymienić na lotnisku trochę USD , tak na początek żeby mieć ?
  • dziadzio 22.02.18, 08:20
    reszta w US. Czy opłaca się wymienić?... ja od 7 lat nie wymieniam. Dolar jest chętniej przyjmowany niż rodzima waluta.
  • tz48 22.02.18, 16:01
    Dzięki za info. dziadzio.
  • zmokla_kura 01.04.18, 23:30
    Witam, jest tu ktoś, kto z powodzeniem zakupił wizy on-line? Chętnie pominęłabym na lotnisku chociaż tę jedną kolejkę....
  • dziadzio 03.04.18, 09:52
    Przeszukaj forum, była informacja o próbie zakupu i stracie forsy.
  • zmokla_kura 07.04.18, 22:28
    ten jeden wpis już czytałam, ale myślałam, że może znajdzie się tu ktoś, kto z powodzeniem zakupił wizy.
  • dziadzio 08.04.18, 07:56
    wiesz, chyba nikt nie chce ryzykować. O ile pogranicznik może jeszcze ogarnąć wydruk z wizą, o tyle następny osobnik, sprawdzający pieczątkę na wizie, może się nieźle zdziwić. Swego czasu kupiliśmy wizę w Sharmie, ale nie wklejaliśmy jej do paszportu ze względu na to, że następnego dnia jechaliśmy do Izraela. Wizę wkleiliśmy przy powrocie z Izraela i się zaczęło, że to wiza niekupiona na tamtym przejściu granicznym. Musiał interweniować oficer. Zamiast zaoszczędzić czas, straciliśmy i czas, i nerwy.
  • 100krotka1981 14.08.18, 13:56
    Ja ostatnio załatwiałam formalności wizowe przez internet dla 4 osób (3 dorosłych i 5-latki). Wszystko przebiegło sprawnie i bez jakichkolwiek problemów. Po 2-3 dniach od dokonania płatności mieliśmy dokumenty w swoich skrzynkach mailowych (o dziwo katalog spam). W wypadku przypadkowego usunięcia, wizy dostępne są również na portalu visa2egypt.gov.eg po zalogowaniu na konto użytkownika. W razie pytań... służę pomocą :)
  • senioryta13 16.08.18, 15:57
    a jaka jest obecnie cena ?
  • fassi 13.06.19, 21:15
    Właśnie jestem po zamówieniu 7 wiz. Najpierw zamówiłem 4 dla swojej rodziny na próbę a dwa dni później z tego samego konta złożyłem wniosek o wizy dla rodziny kuzyna.
    Najważniejsze jest chyba to aby podać dane takie jakie są w paszporcie ( 2 imiona jeżeli są).
    Dodajemy po kolei osoby.
    Przeszły zdjęcia paszportu z telefonu- nie miałem pod ręką skanera.
    Na ostatniej stronie podajemy gdzie będziemy mieszkać w Egipcie.
    Płatność robiłem za pomocą karty Revolut - brak opłat za przewalutowanie.
    Wizy na mailu w obu przypadkach miałem po dwóch dniach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.