Dodaj do ulubionych

W którym regionie najcieplej druga połowa kwietnia

11.03.18, 10:11
W tym roku nietypowo dostałem urlop w drugiej połowie kwietnia. Zawsze latałem pod koniec maja lub na początku czerwca i wiem że wtedy jest już bardzo ciepło a co najważniejsze woda w basenach jest już ciepła. Jest to dla mnie ważne ponieważ moja córka siedzi praktycznie cały dzień w basenie i nie wiem czy w kwietniu woda w basenach jest już ciepła. Moje pytanie w którym regionie (Hurghada, Marsa czy Sharm) będzie wtedy najcieplej. Np. słyszałem że w Marsa wieje i woda w basenach nie ma się jak nagrzać. Dlatego będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Edytor zaawansowany
  • dziadzio 11.03.18, 10:22
    Najlepiej jedź do hotelu z 2-ma lub 3-a gwiazdkami. Tam wody się nie wymienia i na pewno się nagrzeje.
    A tak serio, jeżeli basen leży w niecce, to wiatry nie schładzają wody. Różnicy temperatur w wymienionych rejonach nie są większe niż 2-3 stopnie.
  • hasis56 15.03.18, 15:37
    Po pierwsze szukaj hotelu z podgrzewaną wodą w basenie. Wiatr nie ma nic do rzeczy. Wieje w tym okresie wszędzie ale przeważnie jest to ciepły wiatr hamsin (jak wskazuje nazwa- po arabsku hamsin to 50 - wieje z przerwami przez 50 dni od marca do maja). Wiele razy byłem w tym okresie - raz wiało, raz nie wiało - zależy jak się trafi. Częściej niestety wieje, czasem mocno. Generalnie im dalej na południe tym cieplej, więc chyba Marsa......
  • aga8207 16.03.18, 18:34
    Bez przesady to Egipt nie Jastarnia!!! Byliśmy w zeszłym roku na początku grudnia w Hurgadzie i z wyjątkiem ostatnich dwóch dni gdzie faktycznie głowę chciało urwać nasz 1,5 roczniak i 7 latka kąpali się non stop większość czasu nawet bez pianki. W kwietniu martwiłabym się bardziej żeby mnie słońce za mocno nie spaliło a nie temp. wody. Na pewno będzie już ciepło.

--
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/qq87tv73fqnggysv.png[/img][/url]
  • gromki66 18.03.18, 09:22
    Z tego co się orientuję to w kwietniu baseny nie są już podgrzewane, choć może są wyjątki. Będę się starał znaleźć hotel z zabudową, która osłania od wiatru, mam jeszcze trzy tygodnie na poszukiwanie oferty.
  • dziadzio 18.03.18, 10:41
    Podgrzewanie basenów faktycznie w kwietniu już nie działa.
    W Bayce "mały basen" jest całkowicie zabudowany. W Oriental Bay również basen jest osłonięty od wiatru.
  • li1210 24.03.18, 11:34
    Dziadzio,a gdzie Wy się wybieracie w tym roku i kiedy?Na co polujesz?
  • dziadzio 24.03.18, 18:54
    Ponieważ z wnuczkami, to w maju Elphiston (wnuczka preferuje basen, a zona ma tanie SPA), a we wrześniu Brayka (bo te wnuczki wolą rybki). Wszędzie już rafy zaliczone, aczkolwiek dopiero za 3-cim pobytem w Brayce odkryłem, że tam są też żółwie. Zresztą, w wodzie 5 sekund i spojrzenie w dobrym kierunku robi różnicę...
  • li1210 25.03.18, 22:09
    Wiem,byliście tam w ubiegłym roku.Powiedz mi w Elphiston jest rafa,czy lezy w zatoce ,czy jest łagodne zejście czy też pomost i 30 m głębia .Sama nie wiem gdzie się zakotwiczyć /też maj /. Czytam ,że polecasz z orientala spacer do brayki kurcze ja klełam , że z oriental za daleko na plażę .Mieszkam na wsi z tramwajami i daleko mam do lotniska .Pozdrawiam .
  • dziadzio 26.03.18, 08:56
    W Elphi jest rafa jakości (wg mojej względnej oceny) na 4. Zejście z długiego (chyba z 500 m.) pomostu na głębię. Przy fali dość silny północny prąd, tak że wypuszczanie się w południowym kierunku obarczone ryzykiem.
    400 m na północ od hotelu jest piaskowa dziura o głębokości do 2 m gdzie można podglądać rybki (widziałem małą murenkę, płaszczki i prześliczną miniaturkę rogatnicy, poza tym różny rybi drobiazg).
  • li1210 31.03.18, 22:47
    Dzięki
  • sondi85 25.03.18, 13:53
    ja cztery lata temu byłam w połowie kwietnia w Hurghadzie i choć temperatury były już wysokie bo 28st - 32 st. to wiały bardzo chłodne wiatry, po wyjściu z wody dobrze było coś narzucić na ręce, oczywiście słońce opala i wiaterek czasami może się wydać przyjemny;) Może przyjrzyj się Marsa Alam? jest położony o wiele bardziej na południe więc będzie trochę cieplej a druga sprawa, jest tam sporo zatoczek które w jakiś sposób na pewno chronią przed wiatrem. Wybieram się w maju do Aurora Bay Oriental Resort, to jest właśnie taki hotel, chwalą go że zatoka bezpieczna gdy na otwartym morzu duże fale i wiatry też nie odczuwalne aż tak jak w przypadku otwartych plaż.
  • dziadzio 25.03.18, 19:59
    sondi, z Hurghady do Marsa jest raptem 200 km, więc różnice temperatur nie są zbyt duże. Na miejscu gromki, wybierałbym raczej osłonięty od wiatru basen (chociaż może się okazać, że trudno będzie wytrzymać). Oriental, o którym wspominałem wcześniej, ma tę zaletę, że basen jest otoczony budynkami, a plaża jest osłonięta klifem z płaskim wejściem do wody. Może córka gromki polubi morze z rybkami, a nie banalny basen?
    Tak na marginesie, jak już będziesz w Orientalu, to wybierz się na wycieczkę do Bayki... jakieś 15 min marszu brzegiem (należy wyminąć strażnika w budce przy dojściu do Brayki - czasami są straszliwymi służbistami), 20 min. drogą. Będziesz miała możliwość porównania obydwu hoteli.
  • sondi85 25.03.18, 23:33
    Był w trochę wyższej cenie, jestem ekonomicznym i mniej wymagającym turystą, patrzę tylko czy jedzenie ok i czy blisko rafy, koniec końców i tak zauroczyła mnie zatoka;) nie omieszkam przejść i sprawdzić z tego względu że szkoda siedzieć w miejscu:)
  • gromki66 27.03.18, 14:51
    Moja córka ma dopiero 6 lat i rybki owszem pewnie ją zainteresują ale większość czasu woli spędzać na basenie i oczywiście zjeżdżalniach. Myślę że z czasem doceni inne plusy podróży, jednak na razie kieruję się bardziej na "sport" basenowo-zjeżdżalniowy :). Myślę o Aqua Blu w Sharm może gdyby Marsa to Club Calimera Akassia Swiss Resort, Hurghada to Jaz Aquaviva....
  • ucho03 27.03.18, 18:59
    gromki66 napisał:

> Moja córka ma dopiero 6 lat i rybki owszem pewnie ją zainteresują ale większość
    > czasu woli spędzać na basenie i oczywiście zjeżdżalniach. Myślę że z czasem do
    > ceni inne plusy podróży, jednak na razie kieruję się bardziej na "sport" baseno
    > wo-zjeżdżalniowy :). Myślę o Aqua Blu w Sharm może gdyby Marsa to Club Calimer
    > a Akassia Swiss Resort, Hurghada to Jaz Aquaviva....

w Hurghadzie polecam Pick albatros aqu park dla dziecka fajny hotel
  • gromki66 29.03.18, 08:55
    Czy chodzi o ten kompleks połącząnych trzech hoteli, Aqua Vista, Pickalbatros Sea World i Pickalbatros Aquapark?? Czy ma znaczenie który z tych hoteli się wybierze??
  • ucho03 29.03.18, 09:35
    gromki66 napisał:

> Czy chodzi o ten kompleks połącząnych trzech hoteli, Aqua Vista, Pickalbatros S
    > ea World i Pickalbatros Aquapark?? Czy ma znaczenie który z tych hoteli się wyb
    > ierze??

Wybrać lepiej Pick albatros aquapark lub Aqua vista tam jest aquapark a w sea world dowozi busik turystów do aquaparku.Polecam Pick albatros aqua park,Aqua vista ma aqua park i dostęp do morza gdzie w przypadku Pick albatros aqua park trzeba przejsc przez ulice żeby być nad morzem,tez dowozi tam busik.Także są plusy i minusy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.