Dodaj do ulubionych

wycieczki fakultatywne

06.02.19, 07:40
Witam.
Mam pytanie w związku z wycieczkami fakultatywnymi w Egipcie. Wykupiłem wczasy w Tui nie upewniając się czy oferują oni wycieczki fakultatywne do Luxoru czy Kairu. I okazuje się że nie oferują, niby ze względu na bezpieczeństwo. Inne polskie biura, np Coral Travel mają je w ofercie.I teraz moje pytanie. Czy orientuje się ktoś, czy jadąc do Egiptu z Tui mogę wykupić wycieczkę fakultatywną u innego touroperatora?
Tak wiem, taniej jest w lokalnych biurach ale problem jest taki , że moja kobieta nie chce kupować wycieczek u "tubylców" bo się boi.
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Łukasz
Edytor zaawansowany
  • jakwi 06.02.19, 10:14
    Zależy gdzie jedziesz ... w HRG jest lokalna Polka Ania mająca wycieczki w przyzwoitych cenach i spoko zero strachu korzystałem kilkanaście razy, żyję i moja rodzina też :-)
  • cairo7 06.02.19, 10:36
    Tak.Możesz kupić u kogo chcesz,jeśli mu jakieś wewnętrzne przepisy nie zabraniają takiej sprzedaży.Niby wszystko jest logiczne,ale tam często brakuje logiki w systemie:)
  • aqua_frigida 06.02.19, 15:19
    Ale, w Hurghadzie są lokalne biura prowadzone przez Polki. Jeśli korzystasz z fb - poszukaj. Są tam założone grupy na których znajdziesz opinie. Jeśli nie korzystasz, poszukaj w sieci, znajdziesz takie biura na pewno.
    UWAGA: NIE jestem Polką prowadzącą biuro w Egipcie.
    To uwaga na wszelki wypadek.

Pozdrawiam
    :-)

--
    "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
  • miriam_73 07.02.19, 12:12
    Jeśli tylko rezydent innego biura się zgodzi, nie ma zazwyczaj problemu. Po przylocie sprawdź w swoim hotelu grafiki rezydentów innych biur i pogadaj. Oprócz tego weź pod rozwagę prostszą opcję: biuro lokalne, bez pośrednictwa rezydentów. Przecież wycieczki u rezydenta też robią "tubylcy".... Naprawdę nie trzeba bać się lokalnych biur, zwłaszcza że m. in. w Hurgadzie działają także takie, gdzie są Polacy, jako właściciele/ współwłaściciele i prowadzący.
  • lennox 13.02.19, 08:30
    W Sierpniu Luxor z Safagi kosztował mnie z biurem (Wezyr) 85 USD/osoby. W tym obiad, wstępy itd... z lokalnego biura wychodziło raptem 10 USD mniej. Nie wiem czy jest sens się szarpać... Zwłaszcza, że Wezyr wszystko zorganizował Perfect. Ale co tam kto woli. Ja byłem zadowolony.
  • jan003 18.02.19, 10:05
    Nie kupuj u tubylców.Kup u rezydenta ,jest pewnośc ze będzie wszystko ok.Lepiej dopłacić pare dolarów od osoby.Nie słuchaj innych naciągaczy.
  • sondi85 27.04.19, 08:51
    Niejednokrotnie na rejsach po morzu kupionych od tubylcow na tym samym pokładzie poznawałam.turystow którzy okazało się że są właśnie na wycieczce zorganizowanej przez itake np:p to nie tylko moja obserwacja, takie biura podróży korzystają z lokalnej bazy małych biur. Odnośnie bezpieczeństwa, zawsze czuje się bezpiecznie a byłam na wielu wycieczkach, raz mi się zdarzyło pocharatac nogę o rafe a skakali wokół mnie mocno , opatrzono mi dobrze noge. Kolega uderzył głową o rafe i też miał szybką opiekę aż do końca rejsu.czasami lepiej się przemoc bo za cenę jednej wycieczki organizowanej przez Twoje biuro podróży masz dwie wycieczki u lokalsów , można więcej zobaczyć. Biuro będzie Cię straszyć że kupując na mieście jest niebezpiecznie, taki marketing,chcą sprzedać wycieczkę, człowiek się później śmieję ja na tej samej wycieczce ląduje co ludzie z Itaki ale np 30 USD taniej, Polecam wybrać lokalne biuro jeszcze w Polsce, poczytać o nim opinie, odnaleźć na Facebooku i wyciągnąć wnioski:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.