Dodaj do ulubionych

Egipt : Potęga Południa z RT.

13.03.19, 17:22
Pytanie kieruję do osób które były na w/w wycieczce.Ile wynosi czas przejazdu autokarem z Asuanu do Hurghady i ile jest przerw w podróży. Wg programu do przejechania jest ca 550 km.
wg.maps : podają 543,6 km. i czas 7,12 h . Interesuje mnie faktyczny czas przejazdu z uwzględnieniem przerw. Informacja ta pomoże mi podjąć decyzję o wyjeżdzie na tą wycieczkę.
Edytor zaawansowany
  • dziadzio 14.03.19, 22:41
    przed rewolucją arabską były konwoje, wówczas czas przejazdu wynosił trochę ponad 6 godz. z 1/2 godz. przerwą na ewentualny posiłek itp. Jak jest obecnie, niestety nie wiem, może ktoś uściśli.
  • tz4819 20.03.19, 16:47
    Dzięki za info. Dostałem informację z przejazdu w dniu 13 marca br .Czas przejazdu autokarem to: 9 godz i 15 min.W tym dwie przerwy : 15 i 30 min.. To jest najsłabszy punkt programu wycieczki!!! Z tego właśnie powodu waham się. W wycieczce: Symbole Egiptu - Nil i Piramidy Z Asuanu do Kairu w programie jest przelot samolotem ( RT ).
  • dziadzio 22.03.19, 19:10
    W mojej subiektywnej opinii; Nil - tak, piramidy - nie. Obejrzenie świątyń, nawet z kiepskim przewodnikiem, robi kolosalne wrażenie, nie mówiąc już o Abu Simbel, świątyni, która niszczeje w oczach.
    Zamiast piramid (chociaż nie wierzę, że zostaną pominięte), sugeruję zwiedzenie kościołów i cmentarza w dzielnicy koptyjskiej.
    A komentując Twoją informację, komu przeszkadzały te konwoje? jechało się 120-140 km/h bez żadnych problemów.
  • tz4819 25.03.19, 17:22
    Dokładnie tak planujemy po 10 latach powrót . Właśnie dlatego mam na uwadze z RT Potęgę Południa już bez Kairu. W 2008 r. byliśmy na wycieczce Egipt wzdłuż Nilu ( tym 3 dni w Kairze ) rzeczywiście do Abu Simbel jechaliśmy w konwoju i przejazd był szybki ( non-stop). Wyjazd planowany jest na póżną jesień.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.