Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

co z tymi pamiatkami? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • ile kosztujĄ?TAKIE CHARAKTERYSTYCZNE...I CENY
    ZŁOTA,PIERSCIONKÓW,PRZYWIESZEK,BRANZOLETEK.KUPOWAŁ KTOŚ???A CZY SPRZEDAJA
    KORALE?
    • Gość: ja IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 21.04.05, 13:18
      z tego co wiem korale sa pod ochrona i raczej nie wolno byloby ci wwiezc tego
      do polski
      • Gość: KOKO IP: *.chelm.sdi.tpnet.pl 21.04.05, 13:24
        WIEM ,ZE SA POD OCHRONA.,ALE MI CHODZI TAKIE NA SZYJĘ
        • Gość: ja IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 21.04.05, 13:27
          no co Ty powiesz? :)) Jesli chodzi Ci o korale na szyje z plastiku no to inna
          sprawa :) Ale jesli o prawdziwe korale to tak jak powiedzialam SA POD OCHRONA.
        • Korale sa pod ochroną, ale sklepy mają pozwolenia na sprzedaż biżuterii
          wykonanej z koralowca. Kupując dostajesz certyfikat zakupu w sklepie z
          licencją, który w razie czego okazujesz na lotnisku. Nie pamiętam cen, ale było
          drogo.
          • Gość: do azry IP: *.chelm.sdi.tpnet.pl 21.04.05, 15:28
            bardzo ci dziękuję za rzetelne info..."bo ten ktoś na górze " chciałbyć
            mądrzejszy .....ale tak to bywa jak się jest nie doinformowanym....na całym
            świecie sprzedaje się korale!!!
            • Tak się składa, ze nawet kupując coś "legalnie" w sklepie w Egipcie mają Ci
              prawo dosolić nawet 2000 $ kary za próbę wywozu towarów objętych całkowitym
              zakazem wywozu. Poprostu jest to kraj łapówek, układów, układzików i realiów
              nie przystających do naszych standardów.

Co znajduje się na zakazanej liście:
              - dary morza (koralowce, rafy, flra i fauna morska)
              - rzeczy zabytkowe,
              - fragmenty zabytków,
              - skór zwierząt chronionych i towarów z nich wytworzonych (np. Krokodyli, choć
              legalnie można je nabyć)

Czego nie wolno wwozić:
              - owoców,
              - zwierząt nie poddanych kwarantannie,
              - zwierząt objętych ochrona,
              - towarów, jak i surowców wytworzonych ze zwierząt objetych ochroną,
              - przetworów i surowców spożywczych o ile nie są konserwowane lub
              wysokoprzetworzone.

=================================================
              To moja racja jest najmojsza! :o)

Najmłodsza egiptomaniaczka
              • Pewnie masz rację. Znajomi, którzy z nami byli 6 lat temu kupowali korale
                właśnie w takim sklepie, dostali certyfikat. Pokazali produkt i certyfikat na
                lotnisku, dostali stempelek, że wywożą i na tym się skończyłao. Wiem, że są
                firmy, które mają rządowe pozwolenie na zbiór w określonych miejscach
                koralowców i wytwarzanie z nich biżuterii, którą sprzedają w niektórych
                sklepach i eksportują. Osobiście korali nie kupowałam, bo z pozwoleniem czy bez
                to nadal jest niszczenie rafy. Taka ze mnie maniaczka.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.