Dodaj do ulubionych

Ile kasy na 2 tyg. do Egiptu?

01.07.07, 23:07
Lecę z Alfą do egiptu w przekroju 28.07-11.08 z Poznania kto leci w tym czasie?
I tak w ogóle ile kasy zabrać na 2 tyg z rejsem, żeby starczyło?
Obserwuj wątek
    • pc_maniac Re: Ile kasy na 2 tyg. do Egiptu? 02.07.07, 09:15
      To bardzo trudno określić.
      Jednemu 300$ wystarczy drugiemu i 2000$ będzie za mało.

Ogólnie wylicza się według wzoru tyle ile potrzebujesz na fakultety + tyle ile
      wydałbyś nad polskim morzem. Jeśli według tej maksym weźmiesz, to zapewniam
      Cię, że jeszcze Ci pozostanie dolców, bo Egipt jest dużo tańszy niż Polska.

--
      "Nikomu nie damy sobie wmówić, że białe jest białe, a czarne jest czarne"

Lech Kaczyński
        • ewano2 Re: Ile kasy na 2 tyg. do Egiptu? 03.07.07, 09:38
          Moim zdaniem powinno wystarczyć... A wykupiłaś już też Abu Simbel? No iz ostaw
          sobie dodatkowe pieniądze na salę mumii w Muzeum Kairskim i zwiedzanie piramidy
          (w środku), za to w Alfie pobierają dodatkowe pieniądze. Piramida to 100 LE,
          sala mumii nie pamiętam dokładnie, chyba 40 LE? Albo 70?
          Wodę (a zużyjesz jej DUŻO), kupuj na mieście, na statku jest bardzo droga,
          podobnie alkohol.
          • dora19791 Re: Ile kasy na 2 tyg. do Egiptu? 03.07.07, 11:11
            W maju bylismy z alfa na Egipt od A do Z,z all inclusive i wydalismy na miejscu-
            na 2 osoby 370 USD.Nie wykupilismy Abu Simbel,ale wzielismy dodatkowo 2
            snurkowania(na Giftun i Tiran-w miejscowych biurach duzo taniej)i to co z
            rezydentem dodatkowo bylo na rejsie(np.wioska nubijska,wyspa bananowa,przejazd
            dorozkami w Luksorze wieczorem-super)Kasa szla glownie na napoje,najwiecej
            oczywiscie wydalismy na statku.Przywiezlismy pare drobnych pamiatek
            rodzinie.Ogolnie nie odmawialismy sobie niczego,poprostu bylo bardzo tanio
            (taxi,dorozki-taniocha).Najlepiej wziasc ze soba karte i w razie potrzeby
            wyplacac,zeby czasem nie braklo,ale nie wydacie za duzo:)Pozdrawiam
            • pc_maniac Re: Ile kasy na 2 tyg. do Egiptu? 03.07.07, 12:04
              Cóż, napoje w butelkach na pewno warto kupować poza statkiem, jak również nie w
              miejscach gdzie kręci się masa turystów (w zbiegowiskach turystow Egipcjanie od
              razu podnoszą cenę wszystkiego min. o 100-150%).
              Jednak kupowanie napojów do posiłku na statku i tak nie odpadnie, bo przecież
              nie będziemy robić obciachu i przychodzić na stołówkę z własna buteklą picia, a
              sposób na "arbuza", też wydaje mi sie nieco "buraczany".
              To znaczy nie chodzi mi tu broń Boże o nie jedzenie arbuzów, lecz zastępowanie
              napojów do posiłku pochłanianiem arbuzów w ilościach ...(ech sami zobaczycie,
              bo Polacy w metodzie na "arbuza" przodują).
              • bwdd Re: Ile kasy na 2 tyg. do Egiptu? 03.07.07, 12:13
                Do podem1
                Ja również wybieram się z Alfą 27.07 z Poznania do hotelu Empire.
                Napisz proszę do jakiego hotelu Ty się wybierasz napewno spotkamy się w
                samolocie i może w hotelu także.
                Pozdrawiam
                • rezd Re: Ile kasy na 2 tyg. do Egiptu? 03.07.07, 14:24
                  za same napoje na statku zapłaciliśmy 50 euro za dwie osoby i naprawdę nie
                  przesadzaliśmy.Parę espresso,4 drinki na galabija party(podwójne martini czy
                  ricard-6$, a i tak mizerniutkie:),a reszta to napoje do posiłków.Ale samo Abu
                  Simbel to koszt ok.60 dolarów od osoby,dodatkowe małe fakultety od 5 do 15 $ od
                  osoby , jakieś snurkowanie ,pamiątki (za przepiękny pierścionek popłynęłam
                  stówkę$), w hotelu pomimo all w 5* espresso również odpłatne (3$-a w naszym
                  przypadku to kilka sztuk dziennie) i tak jakoś same się pieniążki rozeszły...A
                  na wszelki wypadek lepiej żeby stówka w portfelu na czarną godzinę była.Acha
                  zapomniałam ,jeszcze na napiwki na statku po 25 $ od łebka :)300 może braknąć,
                  a nic tak nie uwiera na wakacjach ,jak wymuszona sytuacją oszczędność.Ale to
                  tylko moje zdanie:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka