• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Grand Plaza Sharm El Seikh, Itaka- wróciłem!

• 04.05.08, 23:05
    Wrażenia ogólne: faktycznie Grand! olbrzymi obiekt, zadbany, dużo zieleni, trzy baseny, trzy restauracje, bary All przy basenach i na plaży, brodzik dla dzieci z klubem, siłownia, masaż jakuzzi.. Wyżywienie dobre, w miarę urozmaicone. W kwietniu gośćmi byli głównie Włosi, Polacy, Rosjanie, kilkoro Niemców i Anglików.
    Obsługa miła, uczynna, język angielski w powszechnym użyciu. Animacje przy plaży w jęz. włoskim, krzykliwe, męczące. Ale są też w języku ang-pol-rosyjskim wieczorami przy basenie w poblizu recepcji:)
    Pobyt sympatyczny, sam hotel polecam!
    Odpowiem chętnie na pytania.
    Edytor zaawansowany
    • 04.05.08, 23:29
      badz laskaw zabrac glos na forum hotele.
      --
      Forum dla Egiptomaniaków, bez cenzury
      www.fauna.rsl.pl/
      • 04.05.08, 23:40
        Na forum hotele oczywiście dołaczę post z linkiem do zdjęć - tu muszę popracować:) Tymczasem dałem sygnał dla pytających. Pozdrawiam
      • 13.05.08, 13:08
        "iberia"

ta to jak zwykle ma problem... :(
    • 05.05.08, 08:52
      witam,
      ponieważ sama wybieram się za 2 tyg do Granda mam kilka pytań:
      - w opisie hotelu pisze, że do centrum Naamabay dowożą bezpłatne busy 2 razy
      dziennie. Czy jest to prawda?
      - czy siłownia jest bezpłatna w ramach All?
      - jakie pokoje wybierać i czy jest możliwość wyboru? Czy dałeś jakiś bakszysz
      obsłudze recepji, żeby przychylniej spojrzeli na wybór pokoju?
      - czy w pobliżu są jakieś sklepiki?
      z góry dziękuje za wyczerpujące info
      • 05.05.08, 22:51
        1. Siłownia oraz klub dla dzieci są w ramach All.
        2. Busiki hotelowe jeżdżą do Sharm, ale w okreslonych godzinach, taxi kosztuje w granicach 10$
        3. Wszystkie pokoje są ładne, lepiej wybierać te z dala od centrów animacji, ja nie dawałem bakszyszu, ale jeśli poprosic podpierając 10$banknotem można podyskutować w recepcji (tak słyszałem)
        4. Wychosząc z GrandPlaza 100m w lewo jest małe centrum handlowe (groższe i namolni sklepikarze); idąc 500m w prawo wieksze centrum, kawiarenki pamiątki market, tam można potargować, nie są tacy nahalni. Warto pojechać do OldMarket w kilka osób taksówką, 0k 60funtów (12$) kurs w 1 strone, cene uzgadniać przed kursem !!!
        5. Czasem w hotelu nie pozwalają zaczerpnąć wody mineralnej do butelek, warto wiec kupić w markecie, ok 4funtów za dużą butelkę.
        • 06.05.08, 17:09
          bardzo dziękuje za info
          napisz jak możesz coś o plaży i rafie, czy można "zażywać" kapieli morskich czy
          rafa całkowicie to uniemożliwia. czy prawdą jest też to, że często są tak
          wysokie fale, że nie możliwości zejścia z pomostu wprost na głębinę?
          w jaki sposób są podawana napoje w wersji all (chodzi mi głównie o piwo)?
    • 05.05.08, 10:25
      Witaj,
      Ocen swoj hotel na holidaycheck.pl oraz wrzuc fotki
      pozdrowionka
    • 05.05.08, 15:16
      A ja mam pytanie odnośnie biura - jak się sprawiła Itaka? Nie było
      problemów, że komuś hotel zmienili? Jak z wylotem i przylotem -
      punktualnie? Lecę z nimi za dwa tygodnie do hotelu Sunrise Island
      View i interesują mnie wszelkie wiadomości na temat Itaki.
      --
      pomiziaj mnie, proooszę!;)
      • 05.05.08, 23:56
        Z Itaką bywa różnie.
        Wylot z Wawy został przesunięty o 1 godzinę, powrót był o czasie.
        W samolocie polska stewardessa, ale kanapki, kawa, napoje płatne! Czarter z Euro Cyprian. Lot trwa 4 godziny.

Na miejscu, rezydenci Itaki, dwóch miejscowych, znających polski i Patrycja, Polka, pomocni, dobrze zorientowani. Problemy są z dalekmi wycieczkami, np do Jordanii - Petra. Nie polecam, wręcz odradzam! Operator u którego Itaka kupiła tą trasę jest beznadziejny, godziny oczekiwania na prom, gdy wycieczki np. rosyjskie przechodzą obok bez oczekiwania! Telefon do rezydenta nie wnosi nic, bo to nie ICH wina!
        Natomiat przewodnik po Kairze (Heeny przedstawiał się z polska jako Henryk) SUPER! Facet z humorem, dużą wiedzą, biegle po polsku. Tyle, że dojazd z Sharm autokarem ok 7godzin w jedną stronę, jest mocno męczący. Gdzie się da kupujcie dojazd samolotem!

Nie słyszałem by komuś zmieniono zamówiony hotel, chyba że kupował TRAF (czyli co tam jest wolnego na miejscu).

Ostatniego dnia musieliśmy zapłacić za lunch (15$/os) bo All kończył się rzekomo o 12.00, ale Itaka uprzedziła o tym wcześniej. Z drugiej strony pierwszego dnia na lunch nie zdążyliśmy z powodu przesuniętego o 1 godz.wylotu. Ale to niby szczegół!
        • 06.05.08, 10:17
          A możesz coś bliżej napisać o tej wycieczce do Petry w Jordanii? Bo,
          kurczę, w zasadzie tylko ten wyjazd by mnie interesował....
          Faktycznie nie ma sensu jechać???
          Głupio trochę, cholera........

--
          "Był ten Król przeogromnie, nieprawdopodobnie, no wprost szaleńczo
          bogaty. I była tylko jedna rzecz, jakiej nie posiadał. A tą rzeczą
          był rozum"
      • 06.05.08, 12:52
        Właśnie wróciłam z majówki. Itaka nie sprawdziła się zupełnie. Dwa
        pełne autokary turystów którzy wykupili Grand Plazę trafiło do
        czterogwiadkowego hotelu Coral Sea Resort.
        Zmarnowane wakacje i jedna wielka frustracja.
        • 06.05.08, 13:54
          No cóż - jak dla mnie to już "po ptokach" - lecę z Itaką za dwa
          tygodnie i pozostaje mi już tylko mieć ndzieję, że tak całkiem do
          chrzanu nie będzie.......
          Ale po lekturze Forum następny urlop na pewno już wykupię w Tui albo
          Neckermannie........
          --
          pomiziaj mnie, proooszę!;)
          • 06.05.08, 22:39
            Bogna:) nie martw się, po co skazywać się na złe myśli!
            Hotel jest naprawde super, nigdy - nawet z Itaką nie zdarzyło mi się zmieniać hotelu. Kiedyś z Sun&Fun w Tunezji były problemy z hotelami i po kilku awanturach turyści dostali standart za jaki zapłacili! Pamiętam też, że do Tunisu pojechałem z wycieczką organizowaną przez TUI, bo Sun nie miał miejsc! A wycieczki, cóż, operatorzy od których Itaka kupuje imprezy są różni, może ja trafiłem na pilota, który nie umiał nic załatwić z tym promem? Bądź dobrej myśli, udanych wypraw!
            • 07.05.08, 07:15
              PONAWIAM
              bardzo dziękuje za info
              napisz jak możesz coś o plaży i rafie, czy można "zażywać" kapieli morskich czy
              rafa całkowicie to uniemożliwia. czy prawdą jest też to, że często są tak
              wysokie fale, że nie możliwości zejścia z pomostu wprost na głębinę?
              w jaki sposób są podawana napoje w wersji all (chodzi mi głównie o piwo)?
              • 07.05.08, 10:02
                Kilkadziesiąt metrów od brzegu ciągnie się rafa, można po niej spacerowac posiadając gumowe/plastikowe obuwie. Pływać można na krawędzi rafy schodząc z pomostu. Na pomoście obsługa pilnuje by nikt nie popłynął za daleko. Przy dużej fali nikt nie pływa.
                Napoje podawane są w małych plastikowych kubeczkach we wszystkich barach jednakowo.
    • 13.05.08, 19:07
      Witam.
      Wróciłam także z tego hotelu. Tylko ja byłam z Rainbow Tours. Hotel
      piękny i duży. Baseny czyściutkie, leżaków w bród. Moje dzieciaki
      były zachwycone.
      • 13.05.08, 22:20
        I ja wróciłam - z Oasis.
        Hotel rzeczywiście duży i czysty, ale mam parę zastrzeżeń:
        - pomimo AI brak wody w butelkach do picia w pokojach, pusty mini bar, w barach
        i restauracjach woda w baniakach typu dar natury, można sobie nalać do
        plastikowego kubeczka i zanieść do pokoju - świetne rozwiązanie jak się ma małe
        dziecko... poza tym jak trafi się jakiś służbista to nie pozwala (!!!) nalewać
        wody z tych baniaków do butelki! Dla mnie to było żenujące - 5* hotel, opcja AI
        i nie ma wody do picia w pokoju! Podobno od czerwca już jest, ale nie
        zdziwiłabym się gdyby nagle się okazało, że nie ma
        - w basenach i w brodziku dla dzieci woda była jak dla mnie i moich dzieci za zimna
        - łózeczka dziecięce nieodpowiednie - za wysoko jest dno (tak jakby środkowy
        poziom w polskich odpowiednikach) i dziecko, które samo potrafi wstać, bez
        problemu może wyskoczyć
        - jedzenia dużo, ale niestety monotonne
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.