Dodaj do ulubionych

Sol Y Mar Abu Dabbab

05.05.08, 13:12
Siemanko, czy ktoś może bawił się w hotelu Sol Y Mar Abu Dabbab w
Marsa El Alam? Wtbieramy się tam w lipcu z BP Itaka i chciałabym
zebrać jakieś informacje. Proszę o info :)
Obserwuj wątek
    • scorpio1956 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 05.05.08, 18:41
      Też się tam wybieram. Posyłam kilka linków na temat hotelu:
      Najpierw położenie satelitarne:
      wikimapia.org/#lat=25.3347464&lon=34.7414088&z=17&l=28&m=a&v=2
      A teraz o hotelu:
      www.holidaycheck.pl/hotel-informacje+o+podro%C5%BCy_Hotel+Sol+y+Mar+Abu+Dab-hid_156011.html

www.solymar.com/hotel/detail.php?hc=ABD
      www.metacafe.com/watch/1136191/sol_y_mar_abu_dabbab/
      www.tripadvisor.com/ReviewPhotos-g311425-d672062-r10311491-Sol_Y_Mar_Abu_Dabbab-Marsa_Alam_Red_Sea_and_Sinai.html

Bezpośrednich opisów Polaków nie spodziewaj się, bo hotel jest nowy
      i pierwsi Polacy z Itaką dopiero wylecą.
      Ale , jeżeli wybredni Włosii i upierdliwi Rosjanie opisują go jako
      MOCNE 5*,i dobry ALL to znaczy ,że jest nieżle.Przede wszystkim
      super jest zatoka, przy której położony jest hotel. Opis:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=622&w=74834738&v=2&s=0
      Pozdrawiam
      --
      community.webshots.com/user/scorpio1956200
      community.webshots.com/user/scorpio1956100
      • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 23.05.08, 08:23
        Hello :) My jestesmy z Rzeszowa, wiec jesli spotkacie jakas pare z
        Rzeszowa to najprawdopodobniej my :)) Mam pytanie, nie wiecie czy
        butelkowana woda mineralna jest w all inclusive? Znajomy mnie
        nastraszyl zeby nawet zebow nie myc ichniejsza woda z kranu, gdyz
        grozi to zatruciem, co o tym myslicie? Pewnie rozsadnie by bylo
        wziac ze soba jakies actimele w tabletkach... Ja w Afryce bede
        dopiero drugi raz, pierwszy rok temu na wyprawie w RPA, ale mysle ze
        akurat te wczasy to bedzie totalnie co innego. Pozdrawiam!!!
        • geniusdi Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 23.05.08, 14:08
          Hej:) My natomiast jesteśmy z Kielc. Do Egiptu wybieramy się drugi
          raz, dwa lata temu byliśmy w Hurghadzie. O ile dobrze pamiętam woda
          butelkowana była w all`u :) nie było problemu żeby zabrać wiecej
          butelek na wycieczki itd., zęby myliśmy normalnie pod kranem i było
          okej ;) Fakt że warto mieć przy sobie jakieś winaminy czy tak jak
          napisałaś actimele. Myślę, że będzie super. Pozdrowionka! ;)
            • zelki123 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 17.06.08, 22:47
              Wrocilismy...... było fantastycznie !
              Hotel itd itp bardzo fajne....zgodnie z opisem ITAKI
              ale plaża słuchajcie coś wspaniałego!!!
              2 tygodnie to mało..... ;-(

jesli miałbym na siłe doszukiwać sie minusów to z zasłyszanych u
              innych wymieniłbym:
              - brak grejpfrut'a na sniadaniu (niestety polak)
              - krzywe fugi w łazience (brak słów)
              - za gorąco (łapki opadają)
              - w hotelu sami włosi....
              • rszalc Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 18.06.08, 08:28
                zelki123 napisał:

> Wrocilismy...... było fantastycznie !
                > Hotel itd itp bardzo fajne....zgodnie z opisem ITAKI
                > ale plaża słuchajcie coś wspaniałego!!!
                > 2 tygodnie to mało..... ;-(
                >
                > jesli miałbym na siłe doszukiwać sie minusów to z zasłyszanych u
                > innych wymieniłbym:
                > - brak grejpfrut'a na sniadaniu (niestety polak)
                > - krzywe fugi w łazience (brak słów)
                > - za gorąco (łapki opadają)
                > - w hotelu sami włosi....

Prosze o wiecej informacji.
                • zelki123 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 19.06.08, 01:17
                  gl16 napisała:

> Witam,możesz więcej szczegółów,zastanawiam się między Sol Y Mar
                  Abu Dabbab a
                  > Brayka Bay ,z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje.

Ja tez wyybierałem z tych dwoch hoteli ale ostatecznie przekonała
                  mnie zbyt duza roznica w cenie i wielkosc Sol Y Mar , jadąc z małym
                  dzieckiem zalezało mi na kameralnym hoteliku a nie głośnym resorcie.
          • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 24.05.08, 16:36
            geniusdi nie orientujesz sie w cenach jakichkolwiek sportow wodnych
            tam? nie moge nic na internecie znalezc... ale skoro byles juz w H.
            to moze masz jakies rozeznanie? a tak w ogole my lecimy z Warszawy,
            a Wy?
                • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 02.06.08, 08:57
                  Carola a wy tez lecicie 22 czerwca? Faktycznie zapowiada sie fajny
                  wyjazd, my juz nie mozemy sie doczekac... i z tego co patrze na ceny
                  obecne wyjazdow do Egiptu to jednak dobry deal zrobilismy... obecnie
                  za 2 tysiace ciezko gdzies na tydzien poleciec... Pozdrawiam !!
                  • carola27 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 02.06.08, 21:27
                    Majka my lecimy 15 czerwca bo najpierw zdecydowaliśmy się na rejs Nilem a
                    dopiero po czyli od 22 czerwca będziemy w hotelu. Tak więc pierwszy raz poznamy
                    się pewnie na pierwszym spotkaniu z rezydentem. Z jakiego biura podróży lecicie
                    i na jak długo ????
                                    • rszalc Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 20.06.08, 10:41
                                      Z przyczyn nie od mnie zależnych, musiałem zmienić termin wylotu.
                                      Tak wiec, zmieniłem termin na 20.07.Ciesze się ze będę tam o miesiąc
                                      wcześniej. Ale szkoda ze nie lecą nasi znajomi którzy pozostali przy
                                      wcześniejszym terminie.
                                          • edjl6626 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 21.06.08, 21:47
                                            My tekże się wybieramy ....26pażdziernika na rejs i potem pobyt.
                                            Byłam niezdecydowana czy Brajka czy Sol Y Mar .
                                            Na innym forum dostałam taką odpowiedź co do hotelu Sol Y
                                            Mar...już wybrałam gdzie jedziemy...
                                            pozdrawiam KIELCZAN
                                            KIELCZANKA

~bigj napisał(a):

> Hotel znajduje sie przy zatoce Abu Dabbab. Plaża długa ,
                                            > piaszczysta , łagodne wejście do wody , rafa od samego brzegu.
                                            > Atrakcji w wodzie jest tyle , że co w Egipcie niespotykane
                                            > baseny (mimo, że ładne i z barem) prawie całkowicie puste!!!
                                            > Duże żółwie , masa ryb i największa atrakcja tego miejsca
                                            > dugong (manat) ok 3 m długości i ok 400 kg wagi - zdjęcia i
                                            > filmik mojej roboty z pływania z ABC przy plaży hotelowej
                                            > możesz zobaczyć:
                                            >
                                            > www.holidaycheck.de/bericht-
                                            Hotelbewertungen_Hotel+Sol+y+Mar+Abu+Dabbab-id_1022361-typ_1-
                                            ch_hb.html
                                            • edjl6626 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 21.06.08, 21:50
                                              cd.
                                              Dookoła hotelu pustynia - nasz wybór świadomy - tak miało być
                                              cisza , spokój no i woda, ta woda !
                                              Hotel zarządzany przez Włochów i włoscy goście stanowili ponad
                                              90 % wypoczywających.
                                              Animacje w języku włoskim. Np 2xdziennie dla chętnych w ramach
                                              animacji snorkeling w formie zbiorowej wycieczki.
                                              Centrum nurkowe na plaży , cen nie znam.
                                              Co do wycieczek to Itaka chyba w tym terenie nie potrafi sobie
                                              za bardzo poradzić. Byli chętni a wycieczek nie było. Z tego co
                                              wiem Kair czy Luxor i tak musi jechać w konwoju przez Safagę
                                              tak wiec kupa kilometrów dodatkowo. Ale ty po rejsie to tych
                                              wycieczek raczej nie będziesz potrzebowała. Są wyprawy na
                                              delfiny 1 i 2 dniowe ale tego "użyję" jesienią
                                              Jedzenie wg mnie bardzo dobre Dużo sałatek, owoców , potrawy
                                              robione pod Włochów. Restauracja jest również na plaży(cały
                                              dzień dostępne tam są napoje , kanapki i owoce oraz można zjeść
                                              dobry obiad i kolację)
                                              Jest dyskoteka ale nie korzystaliśmy.
                                              Pokoje hotelowe o.k (brak polskiej tv) Obsługa dyskretna .
                                              E 2008 można było oglądać w super warunkach na plaży - duży
                                              telebim , leżaki , bar - niesamowita sceneria i niezapomniane
                                              wrażenia z tego powodu.
                                              Przy wyborze hotelu braliśmy również pod uwagę Braykę ale woda
                                              i to co w wodzie zwyciężyło - był to nasz któryś z rzędu i
                                              trzeci w tym roku pobyt w Egipcie
                                              i mogę tyle powiedzieć - jesienią wracamy do tego hotelu !
                                              • gl16 Re: edjl6626 22.06.08, 12:06
                                                Serdeczne dzięki za wszystkie informacje,jeśli nie będzie to dla Ciebie wielkim problemem to mam jeszcze kilka pytań,czy pobyt w Sol y.. wykupiliście w ITAKA czy w jakimś innym biurze, i skąd wylot,czy skoro ITAKA nie chce zarobic na fakultetach czy są jakieś biura z którymi można zabrac się do Asuanu,ewentualna cena,Luxor i Kair mamy zaliczony,teraz chcemy zobaczyc południe no i posnurkowac.Jesteście bywalcami Egiptu to może wiecie czy warto wybrac się do M.A. w lutym?Do tej pory byliśmy 2x w styczniu ,pogoda i temperatury były ok,tylko czasem b.mocno wiało,ale w końcu przecież to zima;-)
                                                Czy ewentualnie o jakieś fotki z hotelu,plaży mogę prosic?na adres
                                                gosia_gosia@interia.eu
                                                Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
                                                • edjl6626 Re: edjl6626 22.06.08, 22:19
                                                  witaj
                                                  w poście napisałam:
                                                  "My tekże się wybieramy ....26 pażdziernika na rejs i potem pobyt.
                                                  Byłam niezdecydowana czy Brajka czy Sol Y Mar .
                                                  Na innym forum dostałam taką odpowiedź co do hotelu Sol Y
                                                  Mar...już wybrałam gdzie jedziemy..."
                                                  To opinia kogoś innego , my jedziemy jesienią z Warszawy z Itaką.
                                                  Ktoś na forum napisał "tylko Itaka tam lata"
                                                  Ten hotel jest nowy w ich ofercie -pewnie dlatego takie problemy z
                                                  wycieczkami lokalnym, ale my będziemy po rejsie....i pewnie rodacy
                                                  do jesieni coś na to poradzą...:)
                                                  wycieczki lokalne: www.itaka.pl/strony/2/i/1887.php
                                                  zdięcia: www.holidaycheck.pl/hotel-Zdj%C4%
                                                  99cia+z+urlopu_Hotel+Sol+y+Mar+Abu+Dabbab-ch_ub-hid_156011.html
                                                  pogoda: www.holidaycheck.pl/popup.php?
                                                  section=climate&ebene=oid&id=2316
                                                  Aby posnurkować...Marsa Alam to chyba najlepsze miejsce w Egipcie.
                                                  Tak piszą ci co byli :w Hurgadzie(słabizna),Sharm El Sheikh
                                                  (świetne),a rafy w Marsa Alam("bajka")
                                                  pozdrawiam
                                                  • edjl6626 Re: edjl6626 23.06.08, 22:54
                                                    i jeszcze jedna wiadomość od ~bigj
                                                    napisał :
                                                    "Co do lotu to miał być samolotem Air Italy Polska. Okazało sie , że
                                                    do Marsa Alam lecieliśmy wyczerterowanym przez Air Italy polska B757
                                                    Air Finland a powrót tureckim A321 Inter Airlines. Wszystko było bez
                                                    opóźnień.
                                                    Zameldowanie ok 3 w nocy - mimo , że był nas cały autokar expresowe
                                                    (nr pokoju dostalismy juz w autokarze). czekały napoje i kanapki .
                                                    Powrót:
                                                    Z hotelu mieliśmy wyjazd o 1:20 w nocy.
                                                    Pokoje musielismy opuścić do godz 20:00
                                                    All inclusive było do godz 23:00
                                                    Tak więc bez zastrzeżeń "
                                                    cd(może)n
                                                • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 07.07.08, 21:11
                                                  Wrocilismy... zazdroszcze osobom, ktore dopiero tam jada. Boska
                                                  plaza, piekna rafka, dugong, zolwie, rybki - nie bedziecie sie
                                                  nudzic !!! Na naszym turnusie stosunek Wlochow do Polakow to 400 do
                                                  100, generalnie znosnie choc fakt faktem animacje po wlosku - ale
                                                  jesli ktos mial dobre checi mogl sie dolaczyc i fajnie bawic, tym
                                                  bardziej ze wloscy animatorzy sa bardzo otwarci. Jedzenie pycha,
                                                  szczegolnie desery :) Pokoje ok. Na co trzeba zwrocic uwage - z
                                                  moich wlasnych doswiadczen... Nie ma tam apteki, pewne rzeczy mozna
                                                  zalatwic przez rezydenta, ale warto miec ze soba np. jakies tabletki
                                                  przeciwbolowe, o czym my zapomnielismy ;)) I jeszcze jedno - wezcie
                                                  ze soba jak najdrobniejsze pieniadze, jesli sie Wam uda,
                                                  jednodolarowki mile widziane. Nikt Wam nie wyda z 50, bynajmniej nie
                                                  dlatego ze nie ma, po prostu taka jest polityka i juz. Jesli
                                                  nurkowac, to tylko z polska ekipa ktora stacjonuje przy hotelu
                                                  Badawii, mamy namiary w razie czego. Wycieczki - polecamy Luksor
                                                  (choc goraco niemilosiernie i wyjazd mega meczacy). Nie wiem jak z
                                                  reszta wycieczek. Obowiazkowo trzeba zaliczyc klady i zapalic
                                                  szisze. Piszcie jesli macie jakies pytania.
                                                  • iza31.08 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 08.07.08, 15:59
                                                    czy byłaś z itaką? czy mieliście jakieś opóźnienie samolotu? o
                                                    której opuszczaliście pokoje w dniu wyjazdu i jak jest z wyżywieniem
                                                    oststniego dnia? Z góry dziekuje za informacje
                                                  • bebet7 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 08.07.08, 16:48
                                                    Tak byłam z Itaka ,samolot powrotny był opózniony około 2 godz,pokój w dniu wyjazdu do godz.20 za 20 $ mozna go było przedłuzyc opcja ALL do godz.23 bo do tej godz.działa kawiarnia ,kolacja normalnie.Warto natomiast zwrócic uwage na jeszcze jedna rzecz o której Itaka nie informuje przy zakupie oferty limit na bagaz całkowity to 20 kg na osobe ,przy czym dotyczy to bagażu głównego i podrecznego razem.W przypadku przekroczenia wagi trzeba zapłacic 11 euro za każdy kg nadbagazu przy czym nie ma problemu przy wylocie,problem zaczyna sie przy powrocie do kraju.I nie ma tu ze strony egipskiej zadnego zmiłuj.
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 08.07.08, 21:37
                                                    helka25 podaj maila to wysle Ci namiary na polskich nurkow. Co do
                                                    wycieczek to my bylismy w Luksorze, dodatkowo placilismy ok 2 dolary
                                                    za kawalek przeplyniecia Nilem do hotelu na lunch... a reszta byla w
                                                    cenie. Nie bylismy w PG, wiem ze mozna pojechac tam taksowka bez
                                                    problemu, w hotelu mozna ich namierzyc. Oferty wycieczek zgadzaly
                                                    sie faktycznie z tym co bylo w katalogu, chyba nie bylo nic wiecej
                                                    na miejscu. Co do szczypawek, nam sie trafily 3 przez 2 tygodnie
                                                    (tez pokoj na parterze hehe), w tym dwie urzedowaly w lazience,
                                                    klapek zamiast sprayu tez dziala. Ciesze sie ze nie wchodzilo do
                                                    srodka nic wiecej, zadnych jaszczurek ani skorupiakow ;))) Co do
                                                    limitu bagazowego... odnioslam wrazenie ze w ogole nie czepiali sie
                                                    ani w Wawie ani w Marsa - ja mialam ok 18 kilo plus duza torebke. Na
                                                    powrocie musialo byc wiecej. Nikt o nic sie nie przyczepil. Moze
                                                    dotyczy to osob z nazbyt wypchanym podrecznym? Aaa i jesli mialabym
                                                    wyrazac jakiekolwiek niezadowolenie to niezbyt mi sie samolot
                                                    podobal - ale moge byc postronna, duzo podrozowalam liniami
                                                    Emirates, ale moze ktos sie wypowie na temat tego samolotu?
                                                    Pozdrawiam.
                                                  • dopi_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 08:55
                                                    Dzięki za informację majka_26 - 9 godzinka nie jest zła, po
                                                    koszmarze z maroka, gdzie trzeba było nastawić budzik na 6 rano jak
                                                    się chciało mieć leżak, istne piekło - to Twoja informacja jest
                                                    super dla mnie :)

A jak tam miejsce prezy basenie? Nadal pustki? wszycy na plaży?
                                                  • thelook Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 11:08
                                                    Rany,o co chodzi z tymi szczypawkami? Naprawde sa takie straszne?Jak sie przed
                                                    nimi zabezpieczyc, jaki spray (kupic czy przywiezc ze soba?) i - to druga sprawa
                                                    - jak dostac pokoj na pietrze z widokiem na morze? Zalatwic to w recepcji po
                                                    przyjezdzie? Bo podobno numery pokojow rozdaja juz w autobusie. JAk to zmienic?
                                                    I ile ewentualnie zaplacic? Strasznie mnie straszycie tymi szczypawkami, a ja
                                                    jade w pazdzierniku i sie zaczelam bac. Nienawidze robactwa wszelkiego.
                                                  • bebet7 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 08:50
                                                    Majka mój bagaz podręczny był pusty a i tak go zważyli i wyszedł im nadbagaz ,więc nie wymyślam bo to moje i paru innych osób euro wyszły z kieszeni,a co do szczypawek to tylko pozazdroscic w moim pokoju było ich bardzo duzo oczywiście wychodziły wieczorem i w nocy,ale do łózka tez wchodziły moze to ten pokój był felerny,wiec nalezałoby go omijac z daleka .A poniewaz wchodziły chyba pod drzwiami spray w korytarzu i w łazience koło kratki pewnie załatwiał by sprawe .
                                                  • dopi_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 09:28
                                                    Ja naiwnie mam nadzieję, że skoro braliśmy pokój z widokiem na
                                                    morze, to może dadzą na pięterku - oby lepszy widok był :) i bark
                                                    szczpawek :)

PS. Mieliście jakś dopłatę cateringową o której straszyli? Bo nam
                                                    trafiła się tylko (niestety) dopłata paliwowa :(
                                                  • bebet7 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 11:51
                                                    Nie, Polacy byli kwaterowani róznie ,jedni na parterze inni na piętrze .Ze szczypawkami tez bywało różnie u znajomych prawie nie było ,zamiana nie wchodziła w grę bo było pełne obłozenie jedna rodzina na kilka dni trafiła do innego hotelu bo tu zabrakło miejsc.Generalnie standard pokoi taki sam tylko połozenia rózne wg mnie najfajniej połozone sa te przy basenach choć to tez sam parter.Dopłaty zadnej nie było
                                                  • thelook Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 10.07.08, 10:17
                                                    bebet7, a czy ma sens rezerwowac pokoj na pietrze wczesniej? dowiedzialam sie w
                                                    itace, ze jest taka opcja, ale nie wiem, czy z niej skorzystac. da sie wtedy np
                                                    uniknac tych nieszczesnych robali? czy lepiej zaryzykowac i zdac sie na los? a
                                                    czy pokoje na pietrze maja szanse na widok na morze, czy to malo prawdopodobne?
                                                    dzieki z gory za odp.
                                                  • ewaik-5 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 13:08
                                                    Witam, ja również wybieram się z rodziną do tego hotelu (20 lipca) i
                                                    jest to mój pierwszy wyjazd do Egiptu. Dlatego też jestem pełna
                                                    obaw. Jestem wdzięczna wszystkim tym, którzy zechcieli podzielić się
                                                    po przyjeździe informacjami na temat pobytu w tym miejscu. jeśli
                                                    można, to prosiłabym jeszcze o pewne informacje. Jak jest z
                                                    dostępnością do butelkowanej wody (opcja all)czy jest w mini barku i
                                                    w barze w cenie czy trzeba za nią dodatkowo płacić. czy bar na plaży
                                                    i przy basenie jest w cenie all inklusiv? Za co właściwie będę
                                                    musiała dodatkowo płacić ( nie wiem ile pieniędzy wziąć).Czy
                                                    ręczniki są dostępne bezpłatnie na plaży i przy basenie? Jaką walutę
                                                    wziąć i jakie są możliwości wymiany pieniędzy na funty egipskie na
                                                    miejscu, czy jest bankomat i czy warto z niego korzystać? Czy za
                                                    wycieczki płaci się dolarami czy w funtach? Ile kosztuje wycieczka
                                                    do Luxoru? I jeszcze jeden drobiazg, czy w łazience są jakieś
                                                    kosmetyki( przecież to 5*), z jakim filtrem balsamy do opalania są
                                                    wskazane. A co z ubraniem, czy panują tam jakieś zasady o których
                                                    warto wiedzieć? Czy na wycieczki jest potrzebny jakiś specjalny
                                                    strój? Będę wdzięczna za informacje i z góry serdecznie dziękuję za
                                                    poświęcony czas. Pozdrawiam!
                                                  • bebet7 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 13:39
                                                    Z woda było troche dziwnie jak na opcje ALL tzn.baniakiz woda stoja w restauracji,na basenie ,w barze na plazy w ciągu dnia pijesz do woli,przy plazy w ciagu dnia można nabrac wody do butelki natomiast wieczorem już nie ,my kupowalismy wode mineralną oryginalna w kawiarni duza kosztowała chyba ok 15 albo 18 funtów.Tak ze w ciagu dnia piłam wode z baniaka a zeby myłam butelkowana(jak dla mnie była to dziwna praktyka jak na mój 7 raz w Egipcie nigdzie tak nie było)ale cóz co hotel to obyczaj,w okolicy nie ma nic wiec napoje tylko w hotelu,nastepna ciekawostka to to że przez dwa tygodnie nie uzupełniali mini barku,choc napoje puszkowane tez kupowaliśmy w kawiarni.Reczniki dostępne bez dodatkowych opłat i na basenie i na plazy.Bankomatu nie ma i jak pisał ktos wczesniej warto wziąc male nominały dolarów czy euro bo nie rozmienia .Bankomat jest w Port Ghalib ale to jakieś 30-40 km.Kosmetyki w łazience -BRAK niby jest dozownik przy umywalce ,i wannie ale pusty.Filtry to sprawa bardzo indywidualna ja uzywam 8,4 i 50 .Na wycieczki najlepiej długie lub 3/4 lekkie przwiewne spodnie ,koszulka z rekawkiem ,obowiazkowo coś na głowe i okulary przeciwsłoneczne.Ale jeśli ktoś sie będzie dobrze czuł w krótkich spodenkach i wydekoldowanej blużce to tez nikt mu nie zabroni tak się ubrac,to zalezy czy lubi sie być taksowanym od dołu do góry.Ja byłam na jednodniowym Asuanie kosztował 110 dolarów/osobę ,Luksor chyba podobnie .Mam nadzieję że choć troche pomogłam.
                                                  • ewaik-5 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 15:05
                                                    Bardzo dziękuję bebet7 za informacje. Ale nadal nie wiem co z
                                                    walutą, czym się płaci w hotelu, czy można tam wymienić dolary na
                                                    funty egipskie? I jeszcze jedno, w restauracji jest samoobsługa czy
                                                    też kelner wszystko podaje? Nie ma kolejek i kłopotów z wolnymi
                                                    stolikami podczas posiłków? A co z napiwkami, tyle o nich słyszałam?
                                                    Jak jest w tym hotelu?
                                                  • bebet7 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 15:12
                                                    Mozna płacić euro,dolarami funtami jak kto chce.Z tą wymiana było jakos kiepsko moze lepiej jakąs kwote wymienić od razu na lotnisku.Wszedzie jest samoobsługa ,jedynie do kolacji kelner moze ci podać napoje np.wino,po wode i inne napoje chodziliśmy sami ,kolejek z reguły nie ma ,wolne stoliki też sa.A napiwki czyli bakszysz jest moze nie obowiazkowy ale w Egipcie zwyczajowy i powinno sie go zostawiać takie jest moje zdanie.Pewnie ze nie kazdemu,ale za przyniesienie bagazu,Panu który sprzata ,niektórym kelnerom,barmanowi,ale nikt o bakszysz w hotelu nie nagabuje.
                                                  • ewaik-5 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 18:04
                                                    A ten bakszysz, to się daje do ręki, czy zostawia na stoliku,
                                                    bufecie? Czy na kłady potrzebny jest jakiś specjalny strój, obuwie?
                                                    Dziękuję bardzo za cierpliwe udzielanie odpowiedzi, takie informacje
                                                    dużo znaczą dla takich laików podróżniczych jak ja. Po powrocie sama
                                                    chętnie pomogę innym. Jeszcze raz dziękuję.
                                                  • rszalc Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 09.07.08, 18:49
                                                    Bakszysz w pokoju zostawia się na łóżku. W barze jest cos takiego
                                                    jak skarbonka. do której się wrzuca Na plaży. temu co przynosi
                                                    materace daje się do reki. Na kłady Kupić chustę typu Arafatka do
                                                    zakrycia twarzy, jakieś okulary, krótkie spodenki, dobry pokrowiec
                                                    chroniący sprzęt fotograficzny. A resztę podpowiem w samolocie,
                                                    autobusie lub hotelu.Do zobaczenia na lotnisku
                                                  • ewaik-5 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 10.07.08, 10:02
                                                    Czy w hotelu jest łatwy dostęp do internetu? A może lepiej dzwonić
                                                    do Polski? Czytałam na wakacjach.pl, że w tym hotelu życie zamiera
                                                    po kolacji i nie ma co ze sobą zrobić.Podobno nic ciekawego się nie
                                                    dzieje.
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 10.07.08, 13:49
                                                    to zalezy z jakim towarzystwem jestes, jesli jedziecie we dwojke to
                                                    faktycznie opcji nie ma zbyt wiele jesli nastawiacie sie na bale do
                                                    rana... ale dzieki temu mozna naprawde odpoczac, przy okazji maja
                                                    dobre kanaly w TV :)) duzo sitcomow po angielsku.
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 10.07.08, 14:08
                                                    dopi_26 co do basenu... raczej pustki, plaza jest taka fajna ze nie
                                                    ma co robic nad basenem, przy okazji w morzu woda cieplejsza. Co do
                                                    pokoi, widok na morze to i my mielismy, ale na papierku przy check-
                                                    inie ;))) Generalnie, na poczatku chcielismy zmienic pokoj z parteru
                                                    na pietro, ale po dwoch dniach rozwazania stwierdzilismy ze za nic w
                                                    swiecie. Na tym upale bylo naprawde blizej do pokoju, wracajac z
                                                    plazy. Przy okazji w pokoju bylo naprawde chlodno, mozna powiedziec
                                                    nawet ze byl dosc zacieniony, wlaczanie klimy zaraz po wejsciu do
                                                    srodka nie bylo konieczne.
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 10.07.08, 13:44
                                                    Z woda butelkowana jest tak jak napisala kolezanka, nie bylo
                                                    problemu zeby ja napelnic w restauracji, a w barze przy recepcji
                                                    faktycznie nam sie nie udalo. Warto zachowac ze 2 butelki po
                                                    napojach tak zeby moc je napelniac z duzej butli w restauracji.
                                                    Wszystkie bary sa w cenie all inclusive, za reczniki nie placisz,
                                                    waluta - radze wziac dolary, ewentualnie euro - jak najdrobniejsze.
                                                    Z korzystania z bankomatow w Egipcie odradzam. A co do kosmetykow w
                                                    lazience - my przez caly czas mielismy slicznie pachnace mydelko do
                                                    rak i zel pod prysznic.
                                                  • ko.ki Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 10.07.08, 20:13
                                                    Też wybieram się do tego hotelu i mam kilka pytań.

Czy ta woda w baniakach nadaje się do picia, czy jednak kupować wodę butelkowaną, aby uniknąć zemsty faraona?

Co z przekąskami pomiędzy posiłkami, czy oprócz napojów, są jakieś owoce, słodycze tzn. ciasta? Czy są one wydawane we wszystkich barach na terenie hotelu i w chodzą w pakiet all inclusive?

Czy ktoś korzystał centrum fitness, one wchodzi w pakiet all inclusive?

Ile kosztuje mini-barek, opłaca się go wykupywać? Uzupełniają go codziennie? Czy wcześniej trzeba zgłaszać, że chciałoby się pokój z mini-barkiem czy już w hotelu na miejscu?

Czy w pokoju jest lodówka?

W czasie lotu podają coś do jedzenia i picia czy trzeba zapłacić za to na pokładzie samolotu?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 11.07.08, 08:21
                                                    ko.ki woda w baniakach jest ok. Przekaski miedzy posilkami w
                                                    restauracji glownej i w barze na plazy - ciasteczka, owoce, lody,
                                                    napoje dostepne. Co do zemsty - radze po prostu sie nie przejadac a
                                                    na pewno bedzie ok. Centrum fitness - silownia w godzinach porannych
                                                    jest free, do tego sauny, masaze itd. dodatkowo platne. Z mini barku
                                                    nie korzystalismy - w ciagu 2 tyg dwa razy go sprawdzali. W pokoju
                                                    jest lodowka ale tylko z zawartoscia mini-barku. W czasie lotu
                                                    dostaniesz rogalika 7days i cos do picia. Pozdrawiam.
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 11.07.08, 19:48
                                                    ciezko powiedziec... my dawalismy dwa dolary albo jedno euro, czasem
                                                    dwa... to zalezy od sytuacji - np. w Karnaku dorwal nas jakis dziad
                                                    ktory zaczal nad nami odprawiac jakies czary i wola kase... a my jak
                                                    na zlosc, nic drobnych, oprocz ichniejszych 10 funtow, ktorych nie
                                                    mielismy zamiaru mu dawac...no ale uciec sie nie dalo, na polskie 2
                                                    zl tez sie nie zlapal... wiec trzeba sie bylo pozgnac z tymi funtami.
                                                    Aha jakby ktos chcial telefon do polskich nurkow, to tylko na maila.
                                                    Podaje www www.octopus-dive.pl/o_nas/baza_w_marsa_alam
                                                  • adam.0808 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 13.07.08, 15:43
                                                    Cześć! Z tego co piszesz to w hotelu kantoru nie ma. A czy jest w
                                                    pobliżu jakiś inny hotel gdzie można wymienić walutę? Druga sprawa
                                                    jak można dostać się do portu Ghalib - czy jeżdżą jakieś busy albo
                                                    taksówki i ile to kosztuje. I jeszcze jedno, gdzieś czytałem, że
                                                    niektórzy mieli AL bez żadnego alkoholu. Czy to może być prawda?
                                                    Może zależy to od biura. Ja lecę 20 lipca z Itaki. Zakładając, że
                                                    alkohol jest, czy można nalewać np. piwo albo wino samemu czy zawsze
                                                    robi to kelner. Jak generalnie oceniasz jakość napoi (nie tylko z
                                                    % :)). Pozdrawiam - Adam
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 13.07.08, 20:29
                                                    Mozesz wymienic pieniadze w hotelowej recepcji, kurs nawet nie byl
                                                    zlodziejski. Do PG mozesz dostac sie albo z Itaka, albo taksowka
                                                    (gosc z taxi ma swoje stanowisko i dyzury w recepcji). Nie pamietam
                                                    ile to moze kosztowac, ale kojarze kwote ok 40 dolcow w jedna strone
                                                    taxi... zaznaczam ze tak mi sie tylko kojarzy. :) All z Itaki jest z
                                                    ich alkoholami, czyli ich piwo, wino, wodka... A Hajnekenki czy
                                                    jakies nasze Martini to musisz juz sam sobie oplacic. Inne napoje -
                                                    woda gazowana/niegazowana, pepsi (mieszalismy z mineralka bo bylo za
                                                    slodkie), mirinda, fanta i jakies dwa ich soki, mocno schlodzone ale
                                                    jednoczesnie zbyt slodkie jak dla mnie. Napoje alk.nalewa zawsze
                                                    barman i daje ci cos do podpisania - nie trzeba sie tego bac, po
                                                    prostu oni w jakis sposob sie z tego rozliczaja. Z tego co pamietam
                                                    trzeba podac numer pokoju i chyba co sie bierze.
                                                  • dopi_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 16.07.08, 11:48
                                                    Dzięki majka_26 za poświęcenie czasu i odpisywanie :)
                                                    Przekazałaś dużo potrzebnych informacji.

wyjazd na pewno będize udany - już niedługo wylot - oby na lotnisku
                                                    nie było tylko opóźnień.
                                                  • ko.ki Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 17.07.08, 01:37
                                                    Gdzieś przeczytałam, opinie o hotelu i ktoś wypowiadał się, że jest dużo komarów, w związku z tym mam pytanie czy braliście tabletki przeciwko malarii, czy szczepiliście się na coś?
                                                  • adam.0808 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 17.07.08, 21:57
                                                    Też mnie zdziwiła informacja o komarach w Egipcie i innych
                                                    latających. Dzięki Tobie wiem, że w Egipcie się w tej sprawie nic
                                                    nie zmieniło. Majka jeszcze jeden drobiazg - czy w hotelu są jakieś
                                                    sklepy?
                                                  • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 18.07.08, 08:50
                                                    Tak, sa. Z olejkami, z wisiorkami i figurkami, z pletwami i
                                                    koszulkami, zlotnik, pocztowki, no jest tego troche. Sa tez na
                                                    plazy. Sa jakies szczegolne rzeczy ktore chcesz tam kupic?
                                                  • adam.0808 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 18.07.08, 14:42
                                                    Myślałem o jakichś pamiątkach. Poza tym chciałem wiedzieć czy w
                                                    razie konieczności będzie tam coś do ubrania, baterie czy inne
                                                    drobiazgi. Wygląda na to, że jest ok. A może jest wg Ciebie coś
                                                    szczególnie fajnego co można kupić w tamtym rejonie Egiptu.
                                                  • chi.twist Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 26.08.08, 12:38
                                                    Witam.
                                                    Po ostatnich postach na forum dot. zmiany hoteli przez Itakę, mam
                                                    pytanie do osób, ktore wróciły z hotelu Sol Y Mar Abu Dabbab w Marsa
                                                    Alam z tym biurem, czy wszystko było OK?? Czy była sytuacja żeby
                                                    komuś zmieniali hotel, były opóznienia lub coś podobnego??
                                                    Pzdr.
                                                  • sztrumf Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 11.09.08, 10:06
                                                    Witam,
                                                    chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące tego hotelu...jest o
                                                    czym mówić:)
                                                    Ja jestem bardzo zadowolona z każdego aspektu podróży...byłam
                                                    jedynie zawiedziona skróceniem pobytu o jeden dzień plażowania,o
                                                    czym itaka poinformowała nas dzień przed wylotem:/
                                                    Co warto napisać,a jest bardzo charakterystyczne, pobyt w tym hotelu
                                                    nie pozwoli myslec, ze jestesmy w Egipcie- ja żartobliwie określam
                                                    to jako moje "egipto-wlochy".Tak wszystko jest włoskie:)
                                                    Nie będę się rozpisywać, żeby nie przynudzać- jeśli kogoś interesuje
                                                    jakikolwiek aspekt, bardzo proszę o sygnał:)
                                                  • thelook Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 11.09.08, 15:07
                                                    ja mam pytanie (juz o tym pisalam, ale nie dostalam odpowiedzi) o dokladne
                                                    zasady all inclusive. rozne tu sa wersje - ze sie placi za alkohole przy
                                                    obiedzie, a przy kolacji nie itp. Boje sie cokolwiek podpisywac, zeby potem przy
                                                    odjezdzie nie dostac rachunku. Oczywiscie mini bar w pokoju jest platny, ale co
                                                    z reszta napojow? Sa jakies bary na plazy / przy basenie? Jakie sa tam dostepne
                                                    napoje? Czy w trakcie dnia miedzy posilkami sa jakies przekaski? Dzięki
                                                  • trevally Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 12.09.08, 16:34
                                                    Bylo już o tym wcześniej, ale powtórzę - zasady AI takie jak w
                                                    prospekcie Itaki, napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole nalewane
                                                    przez personel plus drinki z nich w cenie. Podpisując rachunek
                                                    kwitujemy jedynie dowód według którego osoba serwująca alkohol
                                                    rozlicza się ze swoim menadżerem. Na rachunku zamiast ceny za napoje
                                                    jest na górze napis "ALL" - mozna podpisywać bez strachu. Oczywiście
                                                    wszystkie alkohole importowane oraz całe butelki (np. wina) płatne.
                                                    Napoje są dostępne są w restauracji głównej, w barze w lobby, barze
                                                    na plaży oraz najmniej uczęszczanym barze przy basenie. AI kończy
                                                    sie o 23:00
                                                  • sztrumf Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 12.09.08, 18:16
                                                    Juz mowie:)Przepraszam za opoznienie.
                                                    Otoz w naszym allu za nic nie trzeba placic,jedynie za lodowke w
                                                    pokoju.Przekaski miedzy posilkami jak najbardziej-
                                                    owoce,buleczki,drozdzowki etc.Za alkohol nie placimy,informacje o
                                                    godzinach zakonczenia all inc dostaniecie panstwo od rezydentki
                                                    (godz 23-finito)
    • mariuszpog Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 24.06.08, 11:22
      Witam wszystkich właśnie wróciliśmy z żoną i 6 latkiem z tego hotelu
      zatoka przy której znajduje się hotel jest przepiękna po bokach rafy
      środkiem łagodne zejście do morza długa i piaszczysta plaża
      żółwie,płaszczki i manat (krowa morska) i inne dziwne ryby wszystko
      na wyciągnięcie ręki basen jest duży ale pusty ze względu na super
      morze i widoki pod wodą wszystko było ok(hotel,jedzenie,animacje
      choć po włosku) pozdrawiam.
      • dopi_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 24.06.08, 12:02
        Super :)

A blyliście może a BP Itaka? Chciałam się zapytać jak w tym momencie
        wygląda sprawa wycieczek fakultatywnych? Już je organizują, czy
        nadal jest za mała ilość chętnych?
        Chciałam się też zapytać jak wygląda sprawa wykwaterowania w dniu
        wylotu - jest on w godzinach nocnych, więc o której Was
        wykwaterowali oraz może wiesz ile kosztuje dokupienie ego pokoju do
        nocy?
        • majka_26 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 19.07.08, 11:00
          Tak, bylo duzo zajec dla dzieci, jest nawet taki specjalny teatr
          gdzie dzieciaki mogly przygotowac jakies przedstawienia wieczorami.
          A co do delfinow - nie slyszalam, nie widzialam. Sa wycieczki
          organizowane ale na terenie hotelu nie.
          • darrek4 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 19.07.08, 13:43
            majka_26 napisała:

> Tak, bylo duzo zajec dla dzieci, jest nawet taki specjalny teatr
            > gdzie dzieciaki mogly przygotowac jakies przedstawienia
            wieczorami.
            > A co do delfinow - nie slyszalam, nie widzialam. Sa wycieczki
            > organizowane ale na terenie hotelu nie.

Dzięki za info.
          • macpal Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 22.07.08, 09:54
            wybieram sie 21 wrzesnia do sol y mar, i chcialam sie dowiedziec czy
            na basenie albo na plazy leci jakas przyjemna muzyka czy jest
            absolutna cisza. I czy da sie zalatwic pokoje z widokiem na morze,
            czy nie ma na to szansy?
      • daisy_20 Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 18.07.08, 20:03
        Witam,
        na jednej ze stron przeczytałam, że w tym hotelu jest możliwość dziennego pływania z delfinami:-)chciałabym się dowiedzieć jak to wyglada, jak można się zapisać (gdzie, u kogo??) i ile to kosztuje?
        Z góry dziękuję za odpowiedź:-)
        Pozdrawiam
        Daisy_20
        • lape-rla Re: Sol Y Mar Abu Dabbab 24.07.08, 12:57
          Witam wszystkich miłośników Egiptu, przede wszystkim serdecznie dziękuję wszystkim, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z pobytów w Egipcie - jedziemy z mężem do Sol Y Mar Abu Dabbab pierwszy raz, no i pierwszy raz do Egiptu w ogóle ( 3-18 sierpnia z Itaką ), ale już przebieram nóżkami i nie mogę się doczekać......wody, słońca, i tych raf... Nigdy przedtem nie snurkowaliśmy, ale jesteśmy pełni szacunku dla wody i wszystkiego co w niej, przeczytałam uważnie całe forum dot. Egiptu i mam nadzieję,że będzie to naprawdę niezapomniany urlop ( zwłaszcza, że po raz pierwszy od 4 lat ). Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco, po powrocie zdam relację