• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Pociąg Warszawa-St.Petersburg Dodaj do ulubionych

• IP: *.wwg.pl 22.05.07, 16:26
    Witam,

planuję samotną podróż dlatego proszę o radę, czy to bezpieczne i jak to
    wygląda. Informacja kolejowa udzieliła mi info, iż do Petersburga jeździ
    codziennie jeden wagon rosyjski. Podróż trwa strasznie długo prawie 30 godzin
    i nie wiem czy warto. W dodatku czy bezpiecznie jest podróżować samej?

Bardzo proszę wszystkich o opinie jak to wygląda. Pani z PKP nic więcej nie
    potrafiła mi powiedzieć.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: MK IP: *.tvsat364.lodz.pl 26.05.07, 17:11
      Z Warszawy do Sankt Petersburg wybrać się można przez Oslo także na pokładzie
      norweskich tanich linii lotniczych Norwegian:

Warszawa Okęcie (WAW) > Oslo (OSL)
      www.flynatic.com/pl/loty/WAW/warszawa-okecie/OSL/oslo
      Oslo (OSL) > Sankt Petersburg (LED)
      www.flynatic.com/pl/loty/OSL/oslo/LED/sankt-petersburg
      • Gość: l.aura2 IP: 213.17.162.* 01.06.07, 15:17
        To juz taniej wychodzi bezposredni lot z Wa-wy od propozycji MK.

Ps. Bezpiecznie raczej jest - ale ja np. nie wiem co bym robila w pociagu te 24
        godziny ... sama... :/
    • 29.05.07, 17:29
      Ja jechałem dwa lata temu i powiem szczerze, że trudno mi było sobie wyobrazić,
      żeby w tym wagonie były jakieś problemy. Wagon były rosyjski jechał z Berlina a
      na pokładzie byli w połowie turyści z zachodu a w połowie "zachodni" rosjanie.
      Sielanka była totalna, konduktor już na starcie sam zaproponował, że za
      małą "dopłatą" nikogo nam (jechałem z bratem) już nie dokwateruje do
      przedziału. Później okazało się że nie było potrzeby, bo i tak nikt już się nie
      dosiadał a konduktor robił, co mógł by wszystkim podróżującym samotnie
      zapewnić "jedynki". No ale przynajmniej za to pomógł wypełnić formularz
      graniczny, co wówczas było dość trudne bo wtedy nie znałem prawie wcale
      rosyjskiego.

W związku z tym nawet samotny przejazd mogę polecić z czystym sumieniem.

Jest jeszcze opcja by dojechać jakoś do Brześcia i potem białoruskim pociągiem
      pojechać do Pitera. Jest to opcja najtańsza i w sumie bardzo bezpieczna jeśli
      się pojedzie plackartnym (otwarty wagon z leżankami) bo wszyscy się wzajemnie
      widzią i nie ma prawa się coś złego stać. Zauważyłem, że na wschodzie samotnie
      podróżujące kobiety wybierają ten właśnie rodzaj wagonu. Do tego jest
      najtańszy. Na www.rosjapl.info ogłaszają się ludzie, którzy mogą kupić taki
      bilet z wyprzedzeniem. Trzeba z wyprzedzeniem bo biletów często nie ma w kasach
      dużo wcześniej.

Mam nadzieję, że pomogłem

Pozdrawiam
      • 15.04.11, 16:29
        Fajną opcją jest jechać pociągiem żeby zwiedzić Petersburg. Wycieczka taka zajmuje jednak dużo czasu... Sam dojazd to jakieś dwa dni. Fajną opcją dla osób mieszkających w północnej jest lot z Kaliningradu do Sankt Petersburga. Jest to bardzo ekonomiczna opcja gdyż bilety kosztują ok. 200 PLN w obie strony nawet w wysokim sezonie jakim jest Boże Ciało cz okres białych nocy. Z Polski bilety w tym okresie kosztują ok. 1500 zł Myślę że wyjazd na własna rękę jest lepszy od wycieczki do Petersburga zorganizowanej przez biuro podróży. Te linie lotnicze to Avianova naprawdę polecam. A jeżeli ktoś boi się sam wyjechać i chce skorzystać z oferty biura to polecam LitwaTravel.pl
    • Gość: jack30Kraków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.07, 00:04
      kilka razy jechałem sam na trasie Brześć - SP. nigdy nie było zadnych problemów
      z bezpieczństwem- co nie moge powiedzieć o podróży pociagami w Polsce. Bilet do
      SP kupisz bez problemu w Brzesciu na kilka godz przed odjazdem pociągu - jeden
      bilet zawsze sie znajdzie. Kupowac tylko plackart bo bezpieczniej i weselej
      wszak jedziesz z duża grupą ludzi. A pociągu z Polski nie polecam - po co
      płacić duzo wiecej skor te same wagony przyczepiają póxniej do pociągu z
      Białorusi. Ale wybór do CIebie należy.

po co jedziesz do SP i czemu sama?
      • Gość: ewunia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.07, 08:42
        A ile kosztuje bilet bezpośrednio z warszawy, a ile przez Brześć? Ja
        też mam zamiar jechać sama, ale do znajomych w St. Petersburgu:)
        • 30.08.07, 14:15
          Gość portalu: ewunia napisał(a):

> A ile kosztuje bilet bezpośrednio z warszawy, a ile przez Brześć?
          Ja
          > też mam zamiar jechać sama, ale do znajomych w St. Petersburgu:)

100 % taniej bedzie przez Brzesc
    • Gość: Edek IP: *.aster.pl 23.03.08, 23:06
      podrurziwac po baltii i rosji jedna niewolno, bo po prosto kradnoi turisti i zdaja na organy do mafii, musisz byc s kims.
      • Gość: Са IP: 195.116.186.* 31.08.08, 11:21
        Byłam w Pitere 11 razy i zawsze jeździłam pociągiem:)
        Nigdy nie zgodziłabym się polecieć samolotem,bo w pociągu o wiele ciekawiej.Jedzie się dokładnie 32 godziny:)Bilet z miejscówką kosztuje ok. 600zł w obie strony(do i z Sankt-Petersburga):)
        Kiedyś jeździły 2 wagony z Warszawy do Pitera,ale teraz jeździ 1 i do tego jeszcze 2 wagony z Berlinu do Sankt-Petersburga:)
        Dodam,że zawsze jeździłam z rodzicami i nigdy nie było żadnych problemów.
        Pozdrawiam:))
        • 27.07.09, 15:11
          pociąg bezpieczny, całkiem znośny. w ostatnich miesiącach niestety
          wyraźnie podrożały bilety. jeżdziłem do pitera w tym miesiącu i
          koszt biletu z wawy wyniósł blisko 500 zł w jedną stronę, a więc w
          tym momencie bilet samolotowy nie jest aż tak wyraźnie droższy.

opcja przez wilno kosztuje trochę mniej: ok 120 zł autobus do wilna
          z wawy oraz ok 230 zł pociąg (platzkarta) z wilna do pitera.
          no a najtaniej oczywiście do terespola, stamdąd jakoś do brześcia i
          dalej wschodnimi pociągami.
          • 30.07.09, 09:57
            Jeżeli bilet w jedną stronę kosztuje ok. 500 zł., to lepiej lecieć
            samolotem. Polecam połaczenie Rossiya Airlines (ale połączenie
            obsługiwane jest przez LOT). Leciałam w czerwcu, za 2 bilety w dwie
            strony zapłaciłam 2190 zł., (kupowałam przez e-sky). A zaoszczędzony
            czas poświęcić na zwiedzanie tego czarującego miasta.
            Pozdrawiam
            • 26.04.10, 21:00
              czy orientuje się ktoś ile obecnie kosztuje pociąg do SP, bo pani w informacji PKP(W-wa Centralna) stwierdziła, że nie posiada takich danych...i czy np. obowiązują na te przejazdy ulgi studenckie?
              wybieram się to SP w lipcu
    • Gość: basia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.11, 19:05
      ceny biletów
      • Gość: Paweł IP: *.centertel.pl 03.06.11, 22:32
        Jeżdżę do Pitera tirem ))) Mam stałą trasę Warszawa-Petersburg. Prawie zawsze jest wolne miejsce więc mogę kogoś zabrać. Pawelw22@mail.ru
        • 09.01.13, 11:21
          czy sprawa jest nadal aktualna?
    • Gość: iza IP: *.xdsl.centertel.pl 23.06.13, 14:16
      Witam serdecznie.Też myślę o takiej podróży do Petersburga. Może połączymy chęci i siły?? Nie mam jednak wiedzy o podróżach pociągami, dotychczas byłam wygodna i korzystałam z biur podróży. Pozdrawiam, Izabela.
      • Gość: gość IP: *.ds2.agh.edu.pl 15.07.14, 09:56
        Witam,
        wybieram się we wrześniu do St Petersburga pociągiem. A tu...niespodzianka. Na stronach internetowych PKP nie ma żadnego połączenia! Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie w jaki sposób dojechać do St Petersburga z Warszawy bezpośrednio?

Pozdrawiam
        • 04.09.14, 19:55
          Cześć przeczytałam niedawno Twój post na jednym z forum w sprawie podróży do Petersburga. Jest autobus Ecolines, jechałam nim 2 września. Jest ok. Kupuje się jeden bilet za 280zł. Ogólnie w Rydze jest przesiadka, której się nie czuje wcale a wcale. Dla mnie osobiście ta podróż nie była męcząca, chociaż trwała prawie 24h. W pociągu z Rygi to w ogóle był full wypas tablety na oparciach wszystkich krzeseł. Przy podpięciu słuchawek (można było je kupić za 1 euro lub 50 rubli), no chyba ze ktoś ma swoje, było możliwe posłuchanie muzyki lub obejrzenie wybranego filmu. Oprócz tego gry i dostęp do internetu.
          Bilet do Petersburga kupowałam telefonicznie przez stronę internetową www.autokary24.pl/ Wszystko sprawnie i prosto.
          A kiedy się wybierasz, jeżeli jest jeszcze czas to odezwij się do mnie proszę mam ogromną prośbę i szukam osoby, która w niedługim czasie jedzie do Petersburga właśnie z Warszawy by móc mi coś przywieść

Agnieszka Kasperczyk
          • 04.09.14, 19:56
            mój mail agnieszka.kasperczyk88@gmail.com
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.