Dodaj do ulubionych

Marzenia o europejskiej stolicy utonęły w ŁESK-ach

IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 21:24
Bo Łódka to :
www.youtube.com/watch?v=xr_tDjGHSS4
Edytor zaawansowany
 • Gość: ja IP: *.gdynia.mm.pl 14.10.10, 21:24
  Nic więcej dodać.
 • wirusx 14.10.10, 23:56
  komisja ekspertów do kolejnego etapu o Europejską Stolicę Kultury zakwalifikowała Gdańsk, Lublin, Katowice, Wrocław i Warszawę. Dlaczego faworyt niespodziewanie wypadł za burtę?
  ---------------------ja napisał(a):
  Redaktor utrafił w sedno
  Nic więcej dodać
  -----------------------------------
  Nie utrafił - przecież wszyscy faworyci przeszli, tylko Łódż wypadła za burtę...
 • Gość: racja IP: *.devs.futuro.pl 15.10.10, 00:34
  a co wybor prezydenta ma wposlnego z kulturalnymi aspektami dzialalnosci miasta? cala ta komisja to jedna wielka bzdura. brak uzasadnienia? co to za dzialanie? w ogole wiadomo, kto w niej zasiada? pewnie sami koledzy no i przy tak nietransparentnym dzialaniu, nie moza wykluczyc...
 • Gość: do racji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 02:48
  Czego ty chcesz od komisji, przeczytaj sobie wniosek i zobacz, ze jest dyletancki. Sa przekłamania, a oprawę graficzną ma taką jakby wykonywał go mały Kazio.
 • Gość: dd IP: *.customers.d1-online.com 15.10.10, 08:47
  Gość portalu: racja napisał(a):

  > a co wybor prezydenta ma wposlnego z kulturalnymi aspektami dzialalnosci miasta
  > ? cala ta komisja to jedna wielka bzdura. brak uzasadnienia? co to za dzialanie
  > ? w ogole wiadomo, kto w niej zasiada? pewnie sami koledzy no i przy tak nietra
  > nsparentnym dzialaniu, nie moza wykluczyc...

  Ma tyle wspolnego, ze Lodz jest niewiarygodna, nie ma stalosci, kontynuacji - a nikt nie wierze w to, ze Lodz moze uczwignac taka wezwanie jak ESK.
  ESK nie znaczy, ze odbywaja sie rozne happeningi i rozdawane sa gadzety reklamowe a mieszkancy sa napalone i machaja choragiewkami jak za komuny. ESK znaczy, ze miasto ma zelazna organizacje i warunki infrastruktury oraz wiarygodne mieszkancy, ktorzy trzymaja sie decyzjami z konsekwencjami a nie szkodza funkcjonowania miasta przez odwolania prezydenta na pol rok przed wyborami.
  Kto gwaranuje, ze Lodz nie zrezygnowalby z ESK w 2015 roku (jak z prezydenta na pol rok przed wyboramy), jezeli cos nie pasuje?
 • Gość: łodzianka1 IP: *.toya.net.pl 15.10.10, 09:23
  może bylibyśmy liczącym się kandydatem, gdyby nie ponad siedmioletnie rządy destruktora kultury w Łodzi niejakiego Kropaszenki et consortes. Wczorajsza GW cytująca jego komentarz do fiaska Łodzi w ubieganiu się o tytuł ESK pokazuje swoje obłudne oblicze, które notabene idealnie wpisuje się w polską , obowiązującą normę - hipokryzja, zakłamanie, pruderia. Akurat ten facet przyczynił się skutecznie do wyeliminowania Łodzi z wszelkich rankingów,więc zamieszczanie jego komentarza ubliża mi. Przynajmniej od GW oczekiwałabym wyższych standardów w doborze komentatorów, przynajmniej w problematyce związanej z kulturą w Łodzi, kulturą szeroko pojętą " gdzie masz ch....... czapkę?"
 • Gość: MAciek IP: 195.8.101.* 15.10.10, 09:33
  Tak a to Krpoiwnicki zrobił awanturę wokół festiwali itd. Zastanó się co piszesz. Winni są referendalni hucpiarze, którzy kosztem maista postanowili realizować swoje cele. Kropiwnicki ruszył z projektem i go aktywnie kontynułował. Hucpiarze (Joński, Sadzyński, KAtarasińska, Walasek, KAcprzak) w 8 miesiecy rozwalili 3 festiwale i koncepcje na rozwój instytucji kultury.
 • Gość: łodzianka1 IP: *.toya.net.pl 15.10.10, 10:05
  już widzę Łódź jak załapuje się do czołówki ubiegających się o tytuł ESK pod rządami ch....a w czapce.
 • Gość: anna IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.10.10, 11:24
  A ja widzę. Łódź miała wtedy liczące się festiwale, plany nowego centrum, Gehry'ego i Lyncha. A co zostało? Jeśli Łódź potrafiła to tak szybko zniszczyć , to w każdej chwili może znów coś zawalić.
  A zmiana prezydenta mogłaby nie mieć znaczenia, gdyby istniała jakaś ciągłość zarządzania .A teraz- zmienił się prezydent, zmieniły sie priorytety i plany, kto wie co jeszcze się zmieni do 2016 r. Kto mógłby zaufać takiemu miastu? Jesli przy każdej zmianie będzie się świadomie niszczyć projekty i nawet rozpoczęte już inwestycje poprzednika.
 • Gość: LOL IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.10, 10:54
  A ja widzę.
 • ta_bryska 03.11.10, 09:49
  W pełni się zgadzam :( Muszę przyznać że komisja miała racja i chociaż bardzo mnie ten fakt naszego "wypadnięcia za burtę" smuci, dołuje, wręcz dobija .. starania wszystkich ludzi zanagażowanych w ŁESK i tak nigdy nie byłyby wystarczające, bo i może jesteśmy na tym samym poziomie kulturalnym co inne miasta kandydujące to fakt faktem polityka Łodzi jest chwiejna tak jakby ta nasza Łódź była w samym środku jakiegoś sztormu :( A bez zgody polityków (władz miasta) Łódź nie może się rozwijać. Dajmy za przykład problemy z odnową zabytkowych kamienic. Wrocław i inne miasta mają specjalne programy które sprawiają iż restauracja tych budynków nie wymaga tak dużego nakładu pieniędzy i tyle papierkowej roboty co trzeba by się natyrać z tym w Łodzi. Smutne to, ale prawdziwe.
 • julita165 15.10.10, 11:25
  Gość portalu: racja napisał(a):

  > a co wybor prezydenta ma wposlnego z kulturalnymi aspektami dzialalnosci miasta

  No chyba jednak ma. Wczoraj przeczytałam sobie kryteria wyboru i jest tam taki pkt zgodnie z którym za organizację przedsięwzięcia odpowiadać ma grupa kompetentnych ludzi wyposażonych w odpowiedni stopień autonomii od władz lokalnych lecz z drugiej strony ciesząca się ich silnym poparciem. Obserwując co w ciągu ostatnich miesięcy działo się w Łodzi w sprawie różnych imprez kulturalnych też byłabym zdania, że tego kryterium Łódź nie spełniła.
 • Gość: zaro IP: *.pai.net.pl 15.10.10, 00:23
  www.youtube.com/user/LodzianieTV
 • Gość: kasia w. IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 21:25
  w sumie to jest podsumowanie Łodzi ;) w 100% trafne...
 • Gość: kamil s. IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 21:25
  i z tym stereotypem powinny walczyć władze Łodzi zaczynając od dworca...
 • Gość: cieciu IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.10.10, 22:02
  Akurat Łódź to do dworców nic nie ma, pisz do PKP
 • histeryx 14.10.10, 21:26
  Nie byłaś dla mnie już taka miła
  Patrzyłaś tylko z niewinną miną
  I zrozumiałem, że coś się skończyło

  o Łodzia ! o co Tobie chodzia ????
 • histeryx 14.10.10, 21:47
  się uspokój Łodzia !
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 21:30
  To oni doprowadzili do odwołania Kropy tuż przed upływem kadencji, spowodowali że w Łodzi rządzi komisarz i jest nowa bitwa o stołki w czasie gdy Łódź kandydowała do ESK.

  Dziękujemy Wam SLD-dowskie wypierdki!
 • Gość: Boli IP: *.adsl.inetia.pl 14.10.10, 21:39
  Zgadzam się.
 • Gość: Kola IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 21:47
  Gdyby Candrowicz miał odrobine honoru to po tej klęsce podałby sie do dymisji czy chociazby "oddał do dyspozycji Prezydenta". Ale wszystko wspaniale sie udało, winne sa UFO, dziennikarze i cykliści. Bo przecież najwazniejsza jest KASA... znaczy Łódź oczywiscie i tylko Art Center może kontynuować dojenie miejskiej kasy... znaczy kontynuować te zaszczytną misję.
 • Gość: Boli IP: *.adsl.inetia.pl 14.10.10, 22:06
  Gość portalu: Kola napisał(a):

  > Gdyby Candrowicz miał odrobine honoru to po tej klęsce podałby sie do dymisji c
  > zy chociazby "oddał do dyspozycji Prezydenta". Ale wszystko wspaniale sie udało
  > , winne sa UFO, dziennikarze i cykliści. Bo przecież najwazniejsza jest KASA...
  > znaczy Łódź oczywiscie i tylko Art Center może kontynuować dojenie miejskiej k
  > asy... znaczy kontynuować te zaszczytną misję.

  TOMASZ SADZYŃSKI NIE JEST PREZYDENTEM ŁODZI. JEST KOMISARZEM PEŁNIĄCYM OBOWIĄZKI PREZYDENTA MIASTA.
 • Gość: łodzianka1 IP: *.toya.net.pl 15.10.10, 09:28
  akurat za to, że doprowadzili do utrącenia tego ...... w czapce, szarfie w asyście niekompetentnych lizusów serdecznie dziękuję SLD. I proszę nie zapominać, że ten od czapki rządził Łodzią ponad 7 lat i jedną z jego największych zasług jest rozwalenie Teatru Nowego.
 • fullprawda 14.10.10, 21:38
  "Koń o imieniu Łódź pewnie mógłby przeobrazić się w Pegaza. Ale biorąc pod uwagę rozchwianie miasta - mógłby też zamienić się w "Naszą Szkapę"."

  A zamienił się w osła
 • Gość: peowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 21:42
  niestety przyznaje! walka miedzy łodzkimi ministrami z PO doprowadziła do klęski ESK2016....wstyd mi za moja partie wstyd mi za reprezentantów PO w sejmie i rządzie!
 • Gość: Pytek IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 21:50
  Kto to jest ACTING MAJOR? Z takimi dziennikarzami - specjalistami od kultury faktycznie nie mieliśmy szans w ubieganiu się o tytuł ESK.
 • Gość: prepytek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 22:05
  to ... czynnie udający Prezydenta czyli pełniący obowiązki, kolego
 • Gość: postpytek IP: 81.219.114.* 15.10.10, 11:05
  "Mayor", nie "major", o co ewidentnie chodziło w poście powyżej;)
 • Gość: radni do wymiany! IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 21:58
  idą wybory pora pokazac czerwone kartki takim pajacom jak Joński, Walasek, Kacprzak czy Sadzyński. tylko od nas łodzian zależy czy nadal decyzje w ważnych sprawach tego miasta podejmowane będą przez bandę gó...arzy czy przez ludzi doświadczonych, rozsądnych, kulturalnych, odpowiedzialnych i takich którzy coś w życiu wcześniej osiagnęli.
 • Gość: p. IP: 91.193.160.* 15.10.10, 02:32
  A tacy w ogóle kandydują?
 • Gość: łodzianka1 IP: *.toya.net.pl 15.10.10, 09:47
  czyżby marzył ci się powrót ch........ w czapkach? Jakie są ich zasługi? Takie, że zapaskudzili Piotrkowską szkaradzieństwami autorstwa Szytenchelma? Że latali jak opętani po świecie a my płaciliśmy? Że urządzali capstrzyki i napawali się martyrologią? Jakie ta zgraja załapywaczy, piastująca stołki ponad 7 lat ma zasługi? Tęskno wam do takich? Łódź potrzebuje ludzi z szerokimi horyzontami, wykształconych, ze znajomością języków, rzutkich, z klasą i wiek nie ma tu nic do rzeczy.
 • Gość: a. IP: *.toya.net.pl 15.10.10, 11:32
  Masz rację. To Kropiwnicki swoimi zaniechaniami doprowadził do tego, że Łódź wygląda jak wygląda.
 • Gość: CZAR IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 13:16
  Co ty chrzanisz... co za zakłamanie.. To PO i SLD zaniechali to co Kropiwnicki rozkręcił!

  A NCŁ, EC1, SSS, CŁC, SSK, Atlas Arena, Park Ocalałych, Radegast, Centrum Dialogu, Przebudowa dróg, Przebudowa Lotniska.......... tyle zrobino! W żadnej kadencji nie myślano o tym nawet, żeby to zrobić, a tutaj praca szła, ludzie w urzędzie byli uchwytni jeszcze ok. 20- ej bo pracowali dla Łodzi!
  Więc nie kłam!
 • Gość: anna IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.10.10, 11:40
  No, na przykład tych, którzy są obecnie. Mało kto potrafiłby tak szybko zniszczyć to, co było dobrego.
 • Gość: LOL IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.10, 10:59
  Łódź potrzebuje ludzi z szerokimi horyzontami, wykształconych, ze znajomością języków, rzutkich, z klasą i wiek nie ma tu nic do rzeczy.

  No to kurcze Kropa się kwalifikuje.
 • bez123 14.10.10, 21:49
  PO strzeliło samobója w Łodzi.
  A za porażkę dziękujemy DARIUSZOWI JOŃSKIEMU i referendum na kilka miesięcy przed upływem kadencji Kropy.
  Myślałem, że gorzej niż za Kropy być nie może - niestety myliłem się.
  Pełniący obowiązki nie rządzi a zastępcy tylko się lansują w mediach.
 • Gość: zygmunt IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 21:53
  obejrzałem aplikację, mam 55 lat. nie znalazłem niczego kierowanego do mnie. poczułem się jakby obco w mieście w którym się urodziłem i zawsze mieszkałem.
  teraz mogę -mit schadefreude- się wyrazić: słusznie pampersy zostały odesłane na drzewo!
 • wirusx 15.10.10, 21:10
  PRZYKŁADY ADY PROJE KTÓW / DO BRYC RYC H PRA KTYK:
  Międzynarodowy Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „PIERNIKALIA”
  Jest to projekt stworzony i koordynowany przez Ośrodek Kultury „Karolew” w Łodzi, realizowany przy współpracy partnerów lokalnych i międzynarodowych. Prezentuje i konfrontuje dorobek zespołów artystycznych i solistów – seniorów z miast wojewódzkich w Polsce
  i ośrodków polonijnych z krajów Unii Europejskiej. Formuła festiwalu jest otwarta także dla osób niepełnosprawnych – oprócz uczestników reprezentujących ośrodki kultury, kluby seniora, biorą w nim udział także podopieczni domów pomocy społecznej (również dziennej). Forma prezentacji jest dowolna, np.: chór, skecze, piosenki kabaretowe, spektakle, monodramy, recytacje, zespoły z akompaniamentem, orkiestry. Wyróżnikiem festiwalu jest brak komisji oceniającej – rolę Jury spełnia zgromadzona publiczność.
  Festiwal przełamuje w społeczności lokalnej stereotypy na temat starości, minimalizuje poczucie wyobcowania ludzi w wieku 50+ oraz rozwija współpracę międzypokoleniową, jest też impulsem do przygotowywania kolejnych projektów artystycznych.
 • Gość: ag IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 21:56
  To są pierdoły, ja się pytam po raz setny - kiedy zostaną załatane dziury w jezdniach po ostatniej zimie, bo kolejna już blisko? A może jurorzy przyjechali do Łodzi i pomyśleli sobie, że skoro nawet dziur przez pół roku nie załataliśmy, to z ESK tym bardziej nie podołamy?
 • Gość: dziuratex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 22:08
  widziałeś dziury w Lublinie?
  bez demagogii..
 • Gość: cieciu IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.10.10, 22:11
  Ta, Lublin to w ogóle jedna wielka dziura
 • folkatka 14.10.10, 22:42
  Ta, Lublin to w ogóle jedna wielka dziura

  Twój mózg to jedna wielka dziura
  --
  Europejska Stolica Kultury 2016 - kandydat
  kultura.lublin.eu/
 • Gość: ggg IP: *.lodz.mm.pl 14.10.10, 22:50
  lublin nie ma nic ciekawego, to nudne miasto polski BBBBBBBBBB!! WSTYD!
 • folkatka 15.10.10, 00:20
  G*** prawda.
  Przejrzyj nasza aplikacje, jest dostępna, i potem sie wypowiadaj. Zobacz sam ile u nas jest fantastycznych rzeczy. Bo wypisując takie bzdety o Polsce B robisz z siebie błazna.  --
  Europejska Stolica Kultury 2016 - kandydat
  kultura.lublin.eu/
 • Gość: czytelni uważny IP: 178.73.48.* 14.10.10, 22:15
  Nie pisze się "najłatwiej za porażkę obarczać innych"!!!!!!!!!!!!!!!!1 powinno być "najłatwiej winą za porażkę obarczać innych"!!!!!!!!!!!!1 Kto to pisał?!!!!!!!!!!!!!!1
 • minigry.amor.pl 14.10.10, 22:22
  GW aby zwalić na władze Łodzi. Możecie pier... "bułgarskie karki" z warszawy. Nikt mądry wam w Łodzi nie uwierzy wy bando łapówkarzy i lizodupców!
 • nandik 14.10.10, 22:25
  Przejrzałem wniosek i uwazam, ze jest słaby. Proponuję , aby kazdy sie z nim zapoznał.
  Jest nieczytelny, nie daje po oczach, prawia wrazenie chaotycznego i bałaganiarskiego.
  Trudno uwierzyć, że ci ludzie mają cokolwiek wspólnego ze sztuką. Brak wyczucia, klasy i własciwego poziomu dla takiego opracowania.
  Szok.
 • Gość: unia to sila IP: *.lodz.mm.pl 14.10.10, 22:29
  ile ci zapłacili zdrajco?
 • nandik 14.10.10, 22:34
  Gość portalu: unia to sila napisał(a):

  > ile ci zapłacili zdrajco?


  3. 60 zł..... Pozdrawiam.
 • Gość: Pawel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 11:38
  O czym Ty PISesz PISiorze... lepszej kampanii nie widziałem w Polsce, pierwszy raz na wielu targach nie wstydziłem się Łodzi, a wierzcie że jeżdżę na wiele imprez tego typu od 15 lat. Wniosek jest napisany profesjonalnie - oczywiście może trochę ubarwiony, ale to jest właśnie marketing
 • Gość: Greg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 12:30
  nandik nie jest pisiorem, jest niezalezny. wniosek jest do bani, merytorycznie ponaciagany i chaotyczny, oprawa tez pozostawia wiele do życzenia!
 • Gość: mp IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 22:39
  Wielkie plany, marzenia, ogromne inwestycje, strategie i plany, place budów i pałace ... i wyszło jak zawsze ... po łódzku ! Może najwyższy już czas się zastanowić co z Nami, co z Miastem ? Przecież od początku roku co dzień to po raszka, co dzień nieudana inwestycja i tort sprzątnięty tuż spod nosa ... tak dalej być nie może ? Kto Nam pomoże ... ?
 • Gość: ldz IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 22:41
  że odwołany został prezydent?? Przecież za miesiąc są wybory i w każdym z tych miast może dojść do "tąpnięcia" i nowy prezydent/władza wcale nie musi kontynuować wcześniejszej linii. Wydaje mi się ża bardziej chodzi o miasto jako całość, bo co tu ukrywać i porównywać się z Wrocławiem, Gdańskiem (nie wiem jak się prezentuje Lublin), jak ktoś z tej komisji (szczególnie z zagranicy) udał się np. na spacer po centrum Łodzi to nic dziwnego że przepadliśmy....
 • folkatka 14.10.10, 22:49
  (nie wiem jak się prezentuje Lublin),

  Lublin prezentuje sie świetnie. Zapraszam na zalinkowaną stronę.  --
  Europejska Stolica Kultury 2016 - kandydat
  kultura.lublin.eu/
 • Gość: ggg IP: *.lodz.mm.pl 14.10.10, 22:52
  a ja byłem w lublinie i tylko śmierdziało polską B
 • folkatka 15.10.10, 00:17
  Za to Ty jesteś jasnie pan z Polski A.
  Rozumiem że zżera Cie zazdrość, cóz poradzic, trzeba zyć dalej :P


  --
  Europejska Stolica Kultury 2016 - kandydat
  kultura.lublin.eu/
 • Gość: hehe IP: *.adsl.inetia.pl 14.10.10, 22:57
  sory ale przeciętnie.
 • Gość: loko IP: *.lodz.mm.pl 14.10.10, 23:04
  Zobacz na filmy z Łodzi, które wstawiają na youtube turyści zagraniczni(głównie Manufaktura). Tymczasem turysta zagraniczny zatrzymuje się w lublinie tylko po to, aby skorzystać z toalety, bo mu się chce.
 • nandik 14.10.10, 23:15
  folkatka napisała:

  > (nie wiem jak się prezentuje Lublin),
  >
  > Lublin prezentuje sie świetnie. Zapraszam na zalinkowaną stronę.
  >
  >
  >
  To fakt, ze Lublin przekazał wiedzę z dużo większa klasą, u nas nawet zadnych zdjęć nie widać. Kociokwik i chaos - to rzeczy, które charakteryzują aplikację łódzką. Degrengolada kolorystyczna, wstawki wchodzą na siebie, przypadkowość, nerwowość, brak pomysłu na konstrukcję, szkielet całości. Ci ludzie nie maja podstawowej wiedzy o kompozycji, nie mają wyczucia, ani intelektualnych predyspozycji aby taki wniosek przygotowywać. Koszmar. Dziwi tylko, że daliśmy sobie wmówić, że taka chałtura musi być trzymana w tajemnicy. Gdyby ktoś z profesjonalistów zobaczył to wczesniej moze mozna było cos zaradzić...
  Jedyne zdjęcia , które zostaja w pamięci, to Wieza Eiffla i Himalaje..... bez komentarza...:)
 • Gość: Janina IP: *.toya.net.pl 14.10.10, 23:13

  Kochani Łodzianie, zapomnieliście o Waszej głupocie, która polega na bufonadzie, braku krytycznej refleksji, upadku sceny artystycznej i wielkiej ilości chałturników/cwanaków. Robią Oni dużą kasę od 10 lat. Udają wspaniałch bezinteresownych organizatorów. Intelektualne zera.
  W tym grajdołku to wystarcza. W kraju mają fatalną opinie głuptasków...To wspaniała Łódź, miasto przebrzmiałej awangardy!!!
 • Gość: buszujący w zbożu IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.10.10, 23:18
  W zasadzie czegoś tu nie rozumiem z wypowiedzi polityków i dziennikarzy po porażce - nie rozliczajmy, nie gaśmy ognia beznyną, idźmy do przodu (tzn. bez zmian i do przodu wg autorów wniosku, bo według komisji raczej w tył), a pól roku wcześniej gaszono ogień granatami i ostrą amunicją, rozliczano choć nie było z czego, nie podążano do przodu ale zdecydowanie w tył ku przepaści - nie rozumiem dlaczega nie miałoby nastapić rozliczenie, zwłaszcza że albo teraz albo za 4 lata, za które dopiero możnaby zaczynać coś na poważnie.

  Co do przyczyn nie mam wątpliwości, że obie zasadnicze domniemane w społeczeństwie i mediach są prawdzie: pokazanie przez niszczenie inicjatyw, że się cofamy w rozwoju zamiast rozwijać kulturalnie co jest przepustką do tytułu oraz amatorski niezrozumiały wniosek o wyrazie nostalgiczno - dekadenckim nafaszetrowany kompromitującymi błędami, których nikt nie sprawdził przed przekazaniem; skoncentruję się nieco na drugiej kwestii, pierwszą znamy.

  Otóż ktoś w poprzednim artykule ktoś podał link do aplikacji, oczywiście nie czytałem całej ale przejrzałem, a częściowo przeczytałem i czego się dowiedziałem ?:
  - Łódź jest miastem trzech cmentarzy (w preambule) - o co kaman ?, dlaczego trzech ? dlaczego ktoś udarza w taki ton ? do jakich emocji się odwołuje ? do kogo kieruje ? czy to jest oferta pracy dla grabarzy ? - to tylko fragment ale cały długi akapit jest w tym tonie, ktoś nie rozumie, że tytuł stolicy kultury jest by liderować kulturze żywych, o historii należy wspomnieć ale nie w taki ponury i nieczytelny sposób i dalej jakaś nostalgia do minionej świetności itp,
  - kawałek wcześniej jest napisane, że w drugiej wojnie światowej w Łodzi tylko Polacy nie ucierpieli lub cos w tym tonie - no Chryste !!! o co chodzi ?
  - w dziale o dostepności komunikacyjnej dowiaduje się niespodziewanie, że Łódź leży w rejonie CWK(S Legia chyba) - Centralnego Węzła Komunikacyjnego - co to za wymysł ? czy ktoś słyszał o czymś tak nazwanym ? i co co chodzi ? no więc chodzi o to, że ten węzeł składa się z różnych rzeczy w trakcie realizacji m. in. z lotniska międzykontynentalnego pomiędzy Łodzią i Warszawą - czy ktoś wie gdzie jest realizowane ? i od kiedy ?
  - w tym samym czapterze odkrywam, że wg autorów Łódź ma znakomite połączenia kolejowe bo leży w środku kraju - a co to ma do rzeczy ? - połączeń nie ma pomimo że leży w centrum kraju i to jest dramat, może będą, podawane są czasy przejazdu po wybudowaniu szybkiej kolei ale przecież wszyscy wiedzą że jest planowana dużo później niż 2016 więc należało to jakoś ująć w innym kontekście, a nie sugerować że uczestnicy wydażeń dojadą w 2 g z Berlina
  - a już calkowitym kuriozum jest stwierdzenie na temat dróg, że Łódż leży na skrzyżowaniu szlaków północ - południe i wschód - zachód i tak w kierunku wschodnim można jechać do Moskwy autostradą A2, a np. na północ - A1, połowicznie prawdziwe jest tylko stwierdzenie, że do Berlina też A2 (nie do końca) - to są podstawowe dane, których nie mozna opisywać upraszczając w tak dziecinny i kompromitujący sposób, bo to powoduje niewiarygodność w poważniejszych kwestiach programowych, no tak to działa sorry, nie można pisać na kolanie

  zresztą poczytajcie sami, a wszystko graficznie w dość krzykliwym ale złym guście - użyto naraz wszyskich chyba kolorów i technik prezentacji jakby ktoś pierwszy raz robił w grafice i zachłysnął się odktyciem mozliwości programu power point czy czym tam się to robi bo nie pamiętam, obrazy ponakładane i pozakrywane wielokrotnie, wszystko przeładowane w formie, trudno czytelne tak że nie zachęca do w końcu dość długiej lektury, mało ładnych zdjęć z Łodzi (choć kilka jest) a zamiast jakieś wowyginane postacie młodych ludzi w wydziwnionych pozach i obowiązkowych kapturach blokersowych, w tle oczywiście jakieś łódzkie smęty krajobrazowe lansowane chyba jako wartość, mało wyrazistych zdjęć z doniosłych wydarzeń artystycznych, a jeśli już do z sylwestra zamiast koncertu Placido Domingo, który zdobył tytuł wydarzenia minionego roku - no kto to układał ? i to minie zniechęciło do wnikliwej lektury co do meruitum, może komisję też, a może i była ciekawa.

  jak to można na maturze na elementażu, orografi i tabliczce mnożenia polec, nie chcę nawet myśleć co było jak ktoś zapytał o konkrety zwłaszcza w inwestycjach na NCŁ kiedy tu takie ciekawostki mozna znaleźć, no szkoda ale cóż - to trudne zadanie w takiej atmosferze

  Nie zabrałem głosu aby wytykać ale uzmysłowić żeby nie mieć pretensji do garbatej komisji co ma proste dzieci tylko do ewentualnie mały żal do prostych którym sroka garbate podrzuciła
  Rzeczywiście na tym świat się nie kończy ale proszę przestańcie z tym wieśniaczo - stadionowym powiedzonkiem że "nic się nie stało", bo to objaw prowincji potwierdzający wynik

  A czy ktoś z miasta czytał aplikację przed złożeniem, czy urząd się tylko pierdołami zajmuje?
 • Gość: buszujący w zbożu IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.10.10, 23:36
  achaaaa i zapomniałem jeszcze dodać, że jak mieszkam w Łodzi od urodzenia (to już trochę minęło) to nie wiedziałem ani nawet nie podejrzewałem, że w Łodzi są aż 4 dworce kolejowe, a dziś się o tym dowiedziałem, według autorów tekstu to: Fabryczny, Klaiski, Widzew i uwaga (to jeszcze nie ta nazwa ale OLECHÓW !!! gratulujemy jednak zanim przejdzie pan/pani do nastepnego etapu życzy sobie koło ratunkowe, telefon do przyjaciela, pół na pół, czy basen ? jesteśmy kolejową potęgą, można do nas walić wszystkimi pociągami

  chcę tylko zauważyć, że takie teksty szkodą nie tylko walce o ESK ale też innym waznym planom dla miasta, które jawi się jako niepoważne, niekompetentne i obłąkane
 • Gość: dd IP: *.customers.d1-online.com 15.10.10, 08:34
  I jeszcze piaty dworzec: Radegast
 • Gość: ty IP: 81.219.112.* 14.10.10, 23:48
  SŁABE STRONY
  - brak gwarancji finansowych na pokrycie kosztów operacyjnych projektu po 2012 roku
  - niedostateczna liczba menadżerów kultury przygotowanych do prowadzenia dużych projektów międzynarodowych
  - dysproporcje w jakości projektów.

  lodz2016.pl/aplikacja_pl.pdf
 • Gość: Kazik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.10, 23:58
  Ta aplikacja jest nie do przebrnięcia. Kto to komponował i zestawiał? Bałagan. Komisja chyba to odstawiła po 10 stronach.
 • Gość: A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 00:13
  To zastanawiajace jak wyszło szydło z worka, że Candrowicz jest laikiem w sprawach, w których mieni się profesjonalistą. Dla mnie to jest oszustwo, a denna aplikacja jest tego dowodem. To niedopuszczalne, żeby zaprezentować tak niski poziom na temat Łodzi.
 • Gość: madou IP: *.retsat1.com.pl 15.10.10, 00:23
  Tak się przyglądam i na stronie 9, zapowiadającej nowy rozdział widzę chyba pokolnia. Pokolnia - na tytułowej stronie? Gratulacje, jak to tak wygląda. Na korektę nie starczyło?
 • p_laskowski 15.10.10, 00:39
  Proponuję przeczytać harmonogram działań na rzecz rozwoju Łodzi i regionu str. 316-323.
  A więc, Łódź postawiła sobie takie zadania i miała je zrealizować w następującm przedziale czasowym:
  Zadanie I-3.2. Poprawa wizerunku ul. Piotrkowskiej, poprzez m.in. rewitalizację obszaru śródmiejskiego Łodzi: lata 2008-2030!!!
  Ze się zapytam, co się działo na Piotrkowskiej od 2008 roku? Bo nie zauważyłem?

  Zadanie I-5.1.2. Poprawa zewnętrznej dostępności Łodzi i silniejsze jej zintegrowanie z Transeuropejską Siecią Transportową: lata 2007-2011!
  To już w przyszłym roku będziemy podłączeni do TST??

  Zadanie I-5.1.2.1. Budowa ulicy Śląskiej na odc. od ul.Tomaszowskiej do
  ul. Rokicińskiej (podłączenie do węzła „Andrespol” na autostradzie A1): lata 2007-2010
  Czyli od obecnego roku jest już węzeł Andrespol na A1????????? o co kaman???

  Zadanie I-5.1.2.2. Budowa trasy „Górna” na odc. od Al. Włókniarzy do ul. Rzgowskiej (podłączenie do węzła „Romanów” na autostradzie A1):2009-2010.
  To jakiś żart??? Niby już to jest???

  Zadanie II-1.1. Rewitalizacja centrum Łodzi i rozwój budownictwa mieszkaniowego: 2007-2015
  Jaka rewitalizacja? Jakie budownictwo mieszkaniowe???

  Zadanie II-1.2. Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne: 2008-2011.
  Łodzianie! Już w przyszły roku otwarcie EC-1!

  Wybaczcie, ale jeśli załącza się harmonogram, z którego wynika, że większość założonych celów ma poważne wieloletnie obsuwy, to jakie to ma sprawiać wrażenie? Doskonałej organizacji? Sprawnej władzy lokalnej? Umiejętności zarządzania projektami???
  Przecież ten harmonogram to gwóźdź do trumny!!!
 • p_laskowski 15.10.10, 01:15
  B. czytelna, krótsza, mało widowiskowa. Bardzo dobrze przygotowana, podparta danymi. Pod względem kryteriów projektowych - bez zarzutu. Teraz już się nie dziwię.

 • p_laskowski 15.10.10, 01:26
  Na s. 70 naszej aplikacji u dołu błąd - literówka???
 • Gość: tez czytam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 01:58
  nigdy bym nie pomyślał, że mozna tak kłamać i naciągać i oczekiwać uznania - to straszna kompromitacja Ł. art. center i Candrowicza. I oni maja pretensje i rozgłaszają z Sadzą, że aplikacja jest super? Powinni mieć purpurowe twarze ze wstydu.
 • Gość: rewolucje.pl IP: *.lodz.mm.pl 15.10.10, 01:28
  jw. - przejrzałem rewolucje.pl - jest tam rozdział ŁÓDŹ LITERACKA i rozdział - Ruch wydawniczy: książki i czasopisma.
  Szkoda, że nie można było w nim umieścić najstarszej i z niemałymi tradycjami księgarni, którego właściciele i pracownicy w czasie wojny wspomagali podziemie - 130-letniego PEGAZA, po wojnie ważnego ośrodka kulturalnego. Nie można bo od ponad miesiąca PEGAZ nie istnieje. To pierwszy Skandal!
  Szkoda, że nie umieszczono tam Najstarszej Prywatnej Wypożyczalni Książek w Łodzi, a byc może i Ostatniej W polsce, albo bóg wiem może i w Europie.
  Ale przecież... to nie jest kraj dla starych ludzi.
 • Gość: dd IP: *.customers.d1-online.com 15.10.10, 09:04
  Komentarzy czytelnikow n.t. przewodniczącego łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i jego nominacja jako szef Śródmiejskiego Forum Kultury:  lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,8388143,Poeta_Andrzej_Strak_szefem_Srodmiejskiego_Forum_Kultury.html#ixzz10H4kphzw
 • Gość: dd IP: *.customers.d1-online.com 15.10.10, 09:10
  Komentarzy:


  forum.gazeta.pl/forum/w,755,116569224,,Poeta_Andrzej_Strak_szefem_Srodmiejskiego_Forum_.html
 • jan_sobczak1 15.10.10, 08:12
  Po tym jak towarzysze komuniści z SLD i gangsterzy z PO wypędzili złego "Kropka" Łódź straciła wszystkie większe imprezy kulturalne.
  --
  michnikowszczyzna.googlepages.com/
 • Gość: gosc IP: *.xdsl.centertel.pl 15.10.10, 08:13
  Referendum i zamieszanie w polityce. Przecież za dwa miesiące są wybory. I wszystko po nich się uporządkuje. Skończy się kampania i wróci normalność. Więc teraźniejsze kłótnie nie powinny mieć większego wpływu. A stały się pretekstem do uwalenia Łodzi. Poza tym gdzie w kryteriach oceny kandydatów była bieżąca sytuacja polityczna w mieście?
 • Gość: marian IP: *.toya.net.pl 15.10.10, 09:14
  te myszka, a może ta Komisja dostrzegła tę ,, luksusową" sytuację Łodzi, poczytaj trochę kilka artykułów wstecz o naszej kondycji...oni też umieją czytać słonko.
 • ojca 15.10.10, 09:35

  www.pb.pl/a/2010/06/09/Wroclawianie_maja_najwiekszy_dlug


  --
  deser.pl/deser/1,97052,7361310,Praca_sprzataczki_jest_lepsza_od_bankowca.html
 • Gość: Miki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.10, 08:38
  Widzę, że teraz wiesza się psy na Panu Cendrowiczu (zanaczam, nie jest moim kolegą itp.) to jest człowiek, który miał jakiś cel, chciał aby to miasto zaistaniało w sferze kultury i kosekwnetnie do tego dążył. Niestety przez ostatnie pół roku był przez władze miasta pozostawiony samie sobie. Jeden komisarz zamknął się w swoim gabinecie drugi paradował przy latarniach. Panie Joński i spółka SLD, proszę nie zabierajcie w tej sprawie teraz głosu. Nie macie absolutnie do tego prawa.Ludzie ten człowiek niech zniknie z naszego miasta razem z Sadzyńskim.
 • Gość: KLARA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 11:04
  A jak wam sie czytac nie chce to przejrzyjcie. Jest słaba. Nie ma zdjęć sztandarowych wizytówek Łodzi. Żdjęcia , które wybrano to albo jakieś menty, albo ludziki, albo nieciekawa architektura i tak zakryta tekstem, albo fotki najbardziej niewyjściwych miejsc Łodzi ( jak strona tytułowa), zdjęcie Placu Wolności z architekturą z lat 70 - tej mieszkaniówką - dramat.

  W tekście duzo błedów i naciaganych treśći o czym inni forumowicze piszą.
  Pod względem oprawy plastycznej nieporozumienie. Jakieś kolorowe paski, za kazdym razem w innych farbowych odcieniach, nakładanie tekstu na złej jakości zdjęcia - efekt jest taki, ze nic nie mozna przeczytać i nic zobaczyć. Dysharmonia w układzie poszczególnych stron i całości. Tutaj dużo by wniosła bylejaka korekta najzwyklejszego nauczyciea z podstawówki od plastyki.

  Trudno uwierzyć, że Candrowicz, który tyle szumu robi wokół swojej osoby jest nikim - ta praca pokazuje, że oszukuje nas co do swojego profesjonalizmu. Ze sztuka nie ma nic wspólnego. Beztalencie. Nie ma pojęcia o podstawowych sprawach. A materiały bierze z niewiadomych źródeł z internetu.

  PRZEJRZYJCIE, A NAJLEPIEJ PRZECZYTAJCIE TO JEST NIEPOROZUMIENIE lodz2016.com/aplikacja_pl.pdf
 • Gość: Poznaniak IP: *.159.27.67.static.crowley.pl 15.10.10, 08:52
  Witam - my też odpadliśmy. Ale - z szacunkiem dla Łodzi - pisanie o Was "faworyt" to duża przesada. Ot, niektórzy przeszli, inni nie - ale nie traktujcie decycji jako niesprawiedliwej, bo Wasza pozycja nie była taką, jaka wydawała się Wam - albo raczej jak kwieciście musiała do przedstawiać Agencja Reklamowa, która miała nadzieję na znacznie większe pieniądze. Przecież tu o to chodzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.