Dodaj do ulubionych

Do pudła - za poglądy, czy rasizm? W Poddębicach.

17.12.10, 14:26
No, znakomity artykuł:
lodz.gazeta.pl/lodz/1,90280,8827229,Odpowie_przed_sadem_za_transparenty_na_wlasnym_plocie.html
Czy czytelnicy GW dowiedzą się, kuśwajegomać, z jakiego powodu gostek został oskarżony? Czy poznamy te napisy?
Lub chociaż: czemu sąd utajnił treść szkalujących napisów (jeżeli utajnił)?
Moje pytania są chyba oczywiste – również wykonuję różne napisy, na razie na klawiaturze i je rozsyłam tu i tam, więc chciałbym wiedzieć, za jakie słowa, lub może – za jakie poglądy – można można być zapuszkowanym w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w samiuśkim środku Europy? Noo..??
Edytor zaawansowany
  • porbs 17.12.10, 21:52
    Bynajmniej nie moje, ale już nie ma conajmniej dwóch m. in. Big Newsa.
  • big_news 17.12.10, 22:14
    Żeby było, hm, śmieszniej, w tym wątku wpisuję się po raz... czwarty. Dwa wpisy były niemal identycznej treści, bo skasowaniu pierwszego sądząc, iż nastąpiła jakaś pomyłka, powtórzyłem go z korektą dotyczącą dosłownie jednego znaku. Drugi także powędrował w kosmos. Postanowiłem jeszcze raz zabrać tu głos i popełniłem całkiem inny wpis, którego jak widać również nie ma.
    Najlepsze jest to, że wątek de facto traktuje o wolności obywatelskiej. Tej samej, którą tłamsi się kasowaniem postów. A żeby było jeszcze weselej, w owych wykopanych wpisach podałem przykład ograniczenia swobody, jaką fundują nam obecne rządy. Podejrzewam, że gdybym ponownie wstawił link do bulwersujących decyzji, także i ten wpis poszedłby się... bujać. Ktoś tu się bardzo stara o pozostawienie forumowiczów w słodkiej niewiedzy, a metody stosuje rodem z..., no każdy wie skąd.
    PS.
    Ten wpis na wszelki wypadek (hehehe) też sobie zachowam. Podobnie jak te wycięte, proszę szanownego cenzora.
  • Gość: marek IP: 85.232.231.* / 10.56.5.* 18.12.10, 09:51
    Może dlatego, że piszesz kompletnie nie na temat, którego dotyczy wątek? Przyszło ci to do pisowskiej główki?
  • big_news 18.12.10, 12:06
    Tak, Mareczku, przyszło.
    Tylko widzisz, Mareczku, to forum wręcz słynie z tego, że tematy wszelkich wątków traktuje się dość dowolnie. No i, mimo wszystko, jesteś w błędzie, bo sprawa poruszona przeze mnie, jednak współgrała z tą poruszoną przez autora wątku, Mareczku.
  • Gość: m IP: 85.232.231.* / 10.56.5.* 18.12.10, 14:02
    nie, nie współgrała, pisałeś o ustawie o ewidencji ludności, a nie o sprawie, którą poruszył autor wątku. Więc nie kłam, z łaski swojej.
  • Gość: tomek IP: *.toya.net.pl 18.12.10, 14:35
    A wiesz, że wolność obywatelska, wolność wypowiedzi itp nie ma nic wspólnego z kasowaniem postów na portalach internetowych? Tego nie robią funkcjonariusze państwowi tylko admini i moderatorzy. Ja nie jestem w stanie zliczyć ile moich wypowiedzi zostało usuniętych na różnych serwisach. Wystarczyło napisać coś krytycznego względem Jarosława K. zwanego "Prezesem" lub pod adresem znanej polskiej partii, której Jarosław K. jest preziem.
    Aż chyba zacznę pisać na portalu niezalezna.pl Jakoś nie wierzę w to, że tam "kłamliwych" postów się nie tnie.
  • Gość: x IP: 85.232.231.* / 10.56.5.* 18.12.10, 14:44
    Najbardziej rozwala mnie hipokryzja BigNewsa, który tu siedzi całe dnie i marudzi na *cenzurę*, która polega na wywalaniu jego politycznego bełkotu, nie związanego z tematem. Szkoda tylko, że BigNews w swojej hipokryzji nie widzi, że aby napisać coś na stronie ich idoli politycznych - deklaracjalodzka.pl trzeba czekać aż komentarz się opublikuje. Ale to dla nie go jest pewnie jak najbardziej OK. Hipokryta do kwadratu. Zamiast rzeczowo odpowiedzieć, zaraz puści jakiegoś pierdowatego linka z salonu24 czy niezależnej.pl

Dostałeś dobrą radę -> tutaj

i trzymaj się tego. Forum bez twoich rozpolitykowanych postów sobie poradzi, naprawdę.
  • big_news 18.12.10, 15:44
    O, jak miło.
    Jeszcze jeden "fan", który interesuje się szeregowym forumowiczem, a nie tematami wątków.
    Wielce cieszy ta rozległa wiedza i o mnie i o praktykach stosowanych na "niesłusznych" portalach. Ujęty jestem także faktem, że ktoś mi zupełnie nieznany wie ile czasu poświęcam FŁ (swoją drogą taki "monitoring" też musi zabierać sporo wolnych chwil, hehehe) i co mi w duszy gra. Gratuluję przekonania, że forum będzie rozkwitać bez takich jak ja. Z całą pewnością zapewnią je ci, którzy wyrzucają innym nadmierną aktywność i, jak widać, mający guzik do powiedzenia. No, nie licząc personalnych wrzutek, ale to już normalka.
    Pisz chłopaku, pisz, co prawda błysku po tej paplaninie spodziewać się nie należy, ale chociaż upuścisz sobie żółci. Na zdrowie.
  • Gość: m IP: 85.232.231.* / 10.56.5.* 18.12.10, 16:03
    Och, normalnie ile merytoryki:D jak zwykle, gdy brakuje argumentów, zaczyna się pisanie wmawianie innym własnych uczuć.

jak tam cenzura na deklaracjalodzka.pl?
  • big_news 18.12.10, 16:16
    Och, jak zwykle.
    Wpierw ktoś "błysnął" rzeczowością inaczej, a teraz wmawia własne przywary innym. Śmieszne.
    Co do drugiej kwestii..., to jeżeli się tam spotkamy, to o ichniej cenzurze pogadamy. Jak na razie jesteśmy tu, Mareczku.
  • Gość: x IP: 85.232.231.* / 10.56.5.* 18.12.10, 16:19
    Och, ale mi dogadałeś. Jak zwykle - zero merytoryki, gdy brakuje argumentów. Tak strasznie tu jojczysz na cenzurę, ale jak na stronie pisiaków ta cenzura jest prewencyjna, to nabierasz wody w usteczka. Wyborne ;)
  • big_news 18.12.10, 16:21
    Nie kompromituj się na własne życzenie.
    Wyskakiwanie z przysłowiowymi Murzynami naprawdę jest dziecinadą, Mareczku.
  • Gość: x IP: 85.232.231.* / 10.56.5.* 18.12.10, 16:38
    Oj Zbyszeczku :)
  • big_news 18.12.10, 16:44
    Po tym ciosie już się nie pozbieram, hehehehehehehehehe
  • ordynat.uchleja 18.12.10, 13:12
    paliwoda napisał:

> No, znakomity artykuł:
    > lodz.gazeta.pl/lodz/1,90280,8827229,Odpowie_przed_sadem_za_transparenty_na_wlasnym_plocie.html
    > Czy czytelnicy GW dowiedzą się, kuśwajegomać, z jakiego powodu gostek został os
    > karżony? Czy poznamy te napisy?
    > Lub chociaż: czemu sąd utajnił treść szkalujących napisów (jeżeli utajnił)?
    > Moje pytania są chyba oczywiste – również wykonuję różne napisy, na razie
    > na klawiaturze i je rozsyłam tu i tam, więc chciałbym wiedzieć, za jakie słowa
    > , lub może – za jakie poglądy – można można być zapuszkowanym w Naj
    > jaśniejszej Rzeczypospolitej w samiuśkim środku Europy? Noo..??

Względem zapuszkowania, to nie jest lekko. Dużo bardziej byłoby trzeba się werbalnie zmobilizować. Aktualnie można liczyć jedynie na subtelny lans w świątecznym dodatku "Wysokie Nawiasy"

• ordynat.uchleja 18.12.10, 13:19
    w świątecznym dodatku "Wysokie ZAWIASY" miało być, oczywiście...
  • paliwoda 20.12.10, 18:30
    Głównym celem tego wątku miała być tylko złośliwość wobec autora artykułu (amk), który napisał, ze komuś grozi zdrutowanie na parę lat ale nie napisał precyzyjnie, za co konkretnie. W swoim dzisiejszym doniesieniu sądowym opisał inną sprawę – prezesa MPK, który – mam nadzieję po przeczytaniu artykułu – pójdzie siedzieć. Dzisiejszy artykuł jest wyczerpujący, ten z mojego wątku - do luftu.
    A tak napisałem, bo naprawdę chciałbym na przyszłość wiedzieć za co według prokuratora z Poddębic powinno się siedzieć a za co nie.

A teraz tylko do big_newsa, osobno.
    Współczuję z tym kasowaniem wątków, widziałem tu to nieraz i sam doświadczyłem.
    Zanim zdążyłem przeczytać pierwszy post do mojego wątku, post zniknął. Jeśli używasz nicka sfinks, to dzięki za podesłanie kopii, jeśli to nie ty, to kto? Ale też dzięki za link.
    Odpowiem za chwilę prywatnie, w następnym wpisie. Ogólnie zgadzam się, że zarówno twój, jak i mój wpis dotyczą ogólnie pojętej wolności, pierwszy osobistej a drugi wypowiedzi.
  • Gość: hehe IP: *.toya.net.pl 21.12.10, 09:15
    gazeta.pl testuje właśnie na forum nowy system moderacji w pełni automatycznej. Nie ma moderatora. Program analizuje treść wpisów i wywala te najbardziej idiotyczne z automatu. Dlatego własnie posiadacz kubka firmowego i smyczy z kagańcem od gazeta.pl jest najczęściej kasowany.
  • paliwoda 21.12.10, 09:54
    Gość portalu: hehe napisał(a):

> gazeta.pl testuje właśnie na forum nowy system moderacji w pełni automatycznej.
    > Nie ma moderatora.

Takie „automatyczne” systemy wymyślono już w XVIII wieku do gry w szachy.
    Ale zawsze, kiedy taką Machinę udało się ukraść i rozebrać na kawałki, to okazywało się, że w środku siedział karzeł :)
  • Gość: hehe IP: *.toya.net.pl 21.12.10, 12:07
    Ale umiał grać w szachy.
  • Gość: skałolaska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.10, 13:45
    Ale to był zapluty karzeł:D
  • Gość: hehe IP: *.toya.net.pl 21.12.10, 17:50
    na szczęście wtedy również byli demskatorzy ;)
  • Gość: ordynat.uchleja IP: *.sds.uw.edu.pl 22.12.10, 00:56
    Acha, jasne ...
    Myślę tedy, że trzeba pójść tropem następującym : "Prokurator z Poddębic" nie działa w próżni. I nie mam na myśli próżni legislacyjnej (Posługuje się tym samym kodeksem karnym, który obowiązuje na terenie całego kraju . Stąd - jak sądzę - użyta przez dziennikarza formułka: grozi mu kara do tylu, a tylu pozbawienia wolności. To jest wiedza czerpana z kodeksu, a nie z własnej oceny faktów lub znajomości poglądów konkretnego prokuratora).

Mam na myśli szerszy kontekst.

Mam też swój własny pogląd co do tego, czy np. "Prokurator z Biłgoraja" (gdyby tam była prokuratura) postawiłby zarzut pewnemu niespełnionemu magnatowi prasowemu w związku z jego licznymi i skwapliwie powielanymi wypowiedziami, które - w przeciwieństwie do wypowiedzi owego Poddębicczanina - cytowane były aż nadto obficie.
    Mój pogląd w tej sprawie jest następujący : nie postawiłby. Ba ! Nie postwiłby ich nawet prokurator z Lublina (tam prokuratura jest - tak mówią :)

Reasumując: precyzyjne cytowanie, bądź poniechanie użycia cytatów użytych w konkretnej sytuacji nie powinno mieć wpływu na ocenę informacji prasowej.

Ale należy przyznać, że gdyby kwestie wolności słowa dało się rozumieć jako wolność cytowania i prawo do informacji o tym, co konkretnie ten chłop chłopu i w co, to nakłady gazet wzrosłyby niepomiernie.
  • paliwoda 22.12.10, 14:15
    Jasno i w sumie mądrze wyłuszczyłeś sprawy najważniejsze.
    Ale….
    Ja w dalszym ciągu nie wiem za co (w sferze wolności wypowiedzi) wędruje się w Rzplitej do puszki a za co (w sferze wolności wpisu) do formowego archiwum X : )
  • Gość: hehe IP: *.toya.net.pl 22.12.10, 14:54
    Już ci pisałem. W jednym i drugim wypadku za głupotę. Tylko że chyba nie jesteś w stanie zrozumieć.
  • paliwoda 22.12.10, 15:19
    Corr: NIE CHCĘ ZROZUMIEĆ !
    To różnica.
  • Gość: hehe IP: *.toya.net.pl 22.12.10, 18:08
    No fakt, aż tak głupim być trudno. Jesteś więc przypadkiem głupoty na własne życzenie. To dość popularne.
  • ordynat.uchleja 22.12.10, 15:50
    paliwoda napisał:

> Jasno i w sumie mądrze wyłuszczyłeś sprawy najważniejsze.
    > Ale….
    > Ja w dalszym ciągu nie wiem za co (w sferze wolności wypowiedzi) wędruje się w
    > Rzplitej do puszki a za co (w sferze wolności wpisu) do formowego archiwum X :
    > )

W puszkach, o ile wiem, dominuje opinia, że za niewinność (generalnie, zatem pewnie i w sferze wolności wypowiedzi o ile jest tam zasługująca na uwagę reprezentatywna grupa poddająca się takim sondażom).

Co do forumowego archiwum X, to myślę, że najbliższą prawdy odpowiedź można byłoby uzyskać w wyniku jakiejś forumowej burzy mózgów. Koniecznie z piorunami !

p.s. Przepisy prawa mają postać uogólnień. Nie zawierają katalogu konkretnych słów. Będzie ciężko.
    Jedynym sposobem w tej sytuacji wydają mi się wysiłki empiryczne:)))
  • paliwoda 20.12.10, 18:36
    Sądzę, że ten dokument przywracający poddaństwo, czyli przypisanie chamstwa do ziemi aby król jegomość w każdej chwili wiedział gdzie przebywa czasowo jego mięso armatnie i daninodawca jest częścią szerszej polityki.
    Abstrahując od czasów historycznych, to ta ustawa przywraca rzeczywiście regulacje z okresu stanu wojennego.
    A co do szczegółów: obowiązek „zgłoszenia władzom wyjazdu poza granice RP oraz powrotu z wyjazdu” jest w sposób oczywisty niezgodny z Kartą Praw Podstawowych UE. (Tu będę złośliwy, Big: przypomnij, kto zablokował jej przyjęcie przez Polskę.)
    Brnę w nowe prawo dalej: „możliwe będzie posiadanie jednego miejsca pobytu stałego i jednego miejsca pobytu czasowego”. To już sprawa do Strasburga: Czy to oznacza, że nie wolno mi będzie przebywać czasowo tego samego lata na działce teściów, działce brata i działce pewnej fajnej dziewczyny na Słowacji bez uprzedniego zezwolenia wybranej przecież przeze mnie władzy? Tak, to właśnie to oznacza.
    Brnę dalej: zmiana miejsca zamieszkana musi być zgłoszona władzom czyli urzędnikowi prezydent Zdanowskiej. Ale władze gminy Łódź mogą odmówić przyjęcie takiego zgłoszenia pod wieloma pretekstami (wynika to z przepisów innych, m.in. KPA). (Rzeczywiście, trzeba się teraz mieć na baczności pisząc o p. prezydent, czy w ogóle swojej władzy lokalnej he, he.)
    To już zgroza – nieprzyjęcie takiego zgłoszenia oznacza odmowę wyjazdu!!!!!!! Toż to ustawodawstwo stanu wojennego!
    Co możesz zrobić?
    Nic, poza oczekiwaniem na skasowanie tego postu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka