Dodaj do ulubionych

SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap...

IP: *.rev.zdnet.pl 07.02.11, 09:04
Jak mówią Era dla Frajera...

12 styczeń 2012 koniec cyrografu, żegnam się z tym badziewiem, a jestem z nimi od samego początku.
Obserwuj wątek
    • Gość: kratyloss SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap... IP: 195.117.116.* 07.02.11, 09:14
      era od okolo roku stosuje taki chamski marketing - sprzedaj uslugi wbrew woli klienta nie chodzi tylko o to np granie na czekanie efaktura te same metody dzialania sam w ubieglym roku napisalem na nich skarge do UKE i co mialem racje...
      jak era spadl na 3 miejsce probuje juz na chama kase wyciagac kompletnie nei dbajac o satysfakcje klienta ale to jest technika na krótką mete...
    • certyl To samo w orange 07.02.11, 09:43
      Z ery zrezygnowałem 9 lat temu ,ale taką samą metodę jak opisana w artykule stosuje od miesiąca orange.Wysrarczy wysłać sms o treści orange ( klient jest zachęcany ,że odpowiedź na ten sms będzie zaskakująca , a kosztuje tyle co zwykły sms ) . To uruchamia jakąś loterię ok. 5 zł za każdy PRZYCHODZĄCY sms . Orange wynajęła spółke internetqpoland al. Niepodległosci 18 Warszawa. Tak się robi najlepszy biznes ...poprzez wyłudzanie pieniędzy.
      • Gość: johnywalker Re: To samo w orange IP: *.lublin.mm.pl 07.02.11, 11:23
        Dobrze,że o tym piszesz.Nie będę się śpieszył z przejściem do Orange, ale myślę, że szefostwo PTK Centertel zda sobie sprawę jak ważny jest wizerunek firmy i zacznie kontrolować zasady prowadzenie konkursu.Klienta rozczarowanego, sfrustrowanego nie da się utrzymać.Ja po 7-miu latach odszedłem z Plusa bo nie chcieli mi dać takiego telefonu jakiego chciałem (Samsung Galaxy S),a na rynku było ich pełno.Mądry Play od razu dał mi ten telefon,więc jestem ich abonentem.Korporacja czuje się mocna i myśli, że można lekceważyć potrzeby klienta? Idziemy gdzie indziej.W Plusie liczy się tylko zysk! W Play jest inaczej. Przez pierwszy rok abonamentu spłacam telefon, a minuty i pakiet na transfer danych mam za darmo.Przez drugi rok na czysto zarabia Play. Korzysta każdy, a nie tylko operator!
      • Gość: Monarchista Re: To samo w orange IP: 213.17.138.* 07.02.11, 11:28
        certyl napisał:

> Z ery zrezygnowałem 9 lat temu ,ale taką samą metodę jak opisana w artykule sto
        > suje od miesiąca orange.Wysrarczy wysłać sms o treści orange ( klient jest zac
        > hęcany ,że odpowiedź na ten sms będzie zaskakująca , a kosztuje tyle co zwykły
        > sms ) . To uruchamia jakąś loterię ok. 5 zł za każdy PRZYCHODZĄCY sms . Orange
        > wynajęła spółke internetqpoland al. Niepodległosci 18 Warszawa. Tak się robi
        > najlepszy biznes ...poprzez wyłudzanie pieniędzy.

Ale napisali prawdę: Odpowiedź rzeczywiście była zaskakująca!
    • alik-w-plomieniach Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 07.02.11, 09:44
      Z naszych zdziera Era.
      Oni ładują klienta w czoko bez wazeliny odkąd tylko funkcjonują. Miałem telefon w Tak Taku, to kasa znikała mi z konta bez powodu, nawet poniżej 0,00 PLN (kiedy ostatni raz z niego korzystałem, okazało się że miałem na koncie -7,50 zł czy coś koło tego - dobre, nie?).

--
      Alik, rzadki kot absurdystański
      "Dla jaj to wszystko, panie redaktorze, mówię jako uczeń Gombrowicza. Jak wiadomo, dla jaj to wszystko." - Janusz Palikot
    • radioerewan SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap... 07.02.11, 09:55
      Jak to dobrze, że wraz z żoną przeszliśmy do Plusa już ponad rok temu. Byłem z Erą 13 lat. Jakże łatwo zarządowi tej spółki przyszło roztrwonić kapitał, którym była wyjątkowa jakość usług, oferowana przez kilka pierwszych lat istnienia firmy! Szkoda mi ich, choć cieszę się, że mnie już w konia robić nie będą.
    • Gość: dodo Wpisujcie erze swoje tel. na czarną listę !! IP: *.lodz.mm.pl 07.02.11, 09:57
      Ja tak zrobiłem bo też wyłudzili ode mnie pieniądze poprzez durne wiadomości, humor dnia i inne zbędne durnoty. Udajcie się do oddziału gdzie podpisywaliście umowę i powiedzcie,że chcecie wpisać swój numer na czarną listę, pierw usłyszycie,że nie dostaniecie też informacji o promocjach, ale nie patrzcie na to. Od tego momentu będziecie mieli święty spokój.
    • najlepszylula Typowe dla Ery! 07.02.11, 09:58
      Nic dziwnego, z Erą same problemy - też nei wiedziałem że biorę udział w loterii- rachunek może trochę mniejszy niż opisywany, ale dodzwonić się do Biura Obsługi i wyjaśnić temat- kosmos!
    • Gość: gen SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap... IP: 213.156.100.* 07.02.11, 10:11
      Era zamienia się niedługo w T-Mobile i pod koniec swojego żywota myśli, że może robić sobie co chce, żeby zdzierać pieniądze z abonentów - w końcu niedługo będzie nowa firma, nowa kampania i nikt nie będzie pamiętać o Erze. Dla mnie to zwykłe złodziejstwo i oszustwo.

Jeżeli ściągają z abonentów tak dużą stawkę jak prawie 5 zł za OTRZYMANIE (!) smsa, to informacja o tym POWINNA być w reklamie, a nie w regulaminie na 10 stron. To jest podstawowa informacja, a nie dodatkowa.

Mam nadzieje, że Sąd będzie miał takie samo zdanie.

Niedługo się okaże, że podpisując z nimi umowę z abonamentem na 40 zł, będą odciągać dodatkowe 200 zł, bo napisali to w regulaminie.
    • Gość: Tomek SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap... IP: *.centertel.pl 07.02.11, 10:11
      To bez znaczenia, która sieć. W każdej są konkursy, niestety by tanio mieć telefon, trzeba troche wiedzy. Ten Pan otrzymywał sms z linkiem, które albo sam otwierał ( po co???), albo tak ustawiony miał telefon, że pobierał treść. Ja wyjeżdżam za granicę, oczywiście z telefonem, ale blokuję transmisję danych. Niestety mamy urządzenia i warto zapoznać się jak to działa a nie narzekać. Ja Ery nigdy nie miałem bo gdy była tylko era i plus wszedłem najpierw do salonu ery i tam obsługujący facet był nie miły. To wystarczyło. Byłem w Plusie, teraz jestem w Orange i mam na kartę Play. Jest wszędzie podobnie, ale uważnie dobierać taryfy i nie ma tragedii.
    • jkredman całkiem legalny biznes - wszystkie sieci się nim 07.02.11, 10:25
      parają [nie tylko ERA - a w tym wypadku ERA rozsyła, a kto zorganizował konkurs - też ERA],

jakoś tak się zdarza że tylko cwaniactwo ERY jest przez gazetę dostrzegane, o innych sza,

zamiast tego artykułu przydałaby się rozmowa z szefową UKE i przewodniczącym komisji gospodarczej w Sejmie i być może z szefem doradców premiera na temat ukrócenia takiego procederu

za to zakażą nam linkowania [ważniejsze interesy wielkich niż mały, szary człowiek
        • jkredman jak się w takim tempie jak dzisiaj zajmować każdą 07.02.11, 10:53
          loterią z osobna, to na pewno z wyłudzaniem pieniędzy przez organizatorów sobie nie poradzą, zwróć uwagę że konkursy organizują jakieś tam tajemne firmy o nic nie mówiących nazwach a ERA i inni operatorzy są tylko listonoszami,

czy ta firma co to jej konkurs sms pani C reklamowała zapłaciła karę, czy w dniu rozstrzygnięcia sprawy jeszcze istniała,
    • Gość: miki SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap... IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.11, 10:39
      To skandal nad skandale. Za to ktoś powinien odpowiedzieć karnie.Jeśli ten Pan nie wysyłal sms- w żadnym przypadku nie powinien płacic. Natomiast jeśli ktoś wymyślił, ze trzeba płacić za sms -y otrzymane- a ktoś inny to zatwierdził- to ludzie ci winni znależć się w kryminale. Co na to Policja, co na to Prokuratura?. Państwo ma obowiązek chronić swoich obywateli przed oszustami.
        • Gość: MK Re: ależ wysłał i tym samym zaakceptował regulami IP: *.pani-teresa.com.pl 07.02.11, 11:23
          Sęk w tym, że NIE WYSŁAŁ bo nawet nie umiał.
          Ta loteria włącza się automatycznie!

Mój dziadek też nie wysyła smsów a wciągneli go do tej loterii i płacił 5zł dziennie za przychodzące smsy.
          Jak się zorientował, że rachunek za wysoki, poszedłem z nim do Ery i nie mogłem uwierzyć że to prawda. Pani przyznała, że to jest nie fair ale nic nie może zrobić poza wyłączeniem tej loterii. Płacić trzeba.

A najśmieszniejsze jest to, że pierwszy sms jaki dostał to było coś w stylu "Jeśli NIE chcesz brać udziału w konkursie wyślij sms..." Dziadek go zignorował i tym samym wziął udział w konkursie!
          • Gość: Monarchista Re: ależ wysłał i tym samym zaakceptował regulami IP: 213.17.138.* 07.02.11, 15:12
            Gość portalu: MK napisał(a):

> Sęk w tym, że NIE WYSŁAŁ bo nawet nie umiał.
            > Ta loteria włącza się automatycznie!
            >
            > Mój dziadek też nie wysyła smsów a wciągneli go do tej loterii i płacił 5zł dzi
            > ennie za przychodzące smsy.
            > Jak się zorientował, że rachunek za wysoki, poszedłem z nim do Ery i nie mogłem
            > uwierzyć że to prawda. Pani przyznała, że to jest nie fair ale nic nie może zr
            > obić poza wyłączeniem tej loterii. Płacić trzeba.
            >
            > A najśmieszniejsze jest to, że pierwszy sms jaki dostał to było coś w stylu "Je
            > śli NIE chcesz brać udziału w konkursie wyślij sms..." Dziadek go zignorował i
            > tym samym wziął udział w konkursie!

No to fajnie, coraz więcej jest takich konkursów, "umów", i innych, że niewyrażenie sprzeciwu traktowane jest jako zgoda. To tak, jak ktoś podejdzie do mnie i powie "chcesz w mordę?", a potem się tłumaczy, że się zgodziłem, bo nie wyraziłem sprzeciwu.
        • 3_po_3 z głupotą nie wygrasz lepiej robić na niej kasę 07.02.11, 11:52
          Żenada Internauto co ma państwo do Twojej umowy z operatorem

Gość portalu: Internauta napisał(a):

> Gdzie są przedstawiciele państwa?....Co nie widać? Maja wazniejsze sprawy, zajm
          > ują sie Smoleńskiem. Żywych ludzi i ich problemy maja w dupie. Trzeba będzie im
          > podczas wyborów dać przegrać z honorem i pozwolić odejść na emeryturę.
          • xnonorx Re: z głupotą nie wygrasz lepiej robić na niej ka 07.02.11, 17:17
            > Żenada Internauto co ma państwo do Twojej umowy z operatorem

Może to, że płacisz podatki i jednocześnie pensje tym, którzy prawo ustanawiają? Jakieś 70% pieniedzy wraca do państwa w formie najróżniejszych podatków. Uważasz, że za taką sumę nie powinno się wymagać UCZCIWEGO prawa tępiącego oszustów?
            • 3_po_3 Re: z głupotą nie wygrasz lepiej robić na niej ka 08.02.11, 09:29
              bozesz z tym narodem jest znacznie gorzej niz myslałam. Nic tylko skubać debili. Problem w tym Xnocos tam ze Ci frajerzy sami zgodzili sie na udział w tej debilnej loterii.

Jeśli zechcesz wsadzic sobie szyszke w dup# to państwo ma stac na strazy twej d... i pilnowac zebys tego nie robił. To moze wrócmy do socjalizmu tam państwo dbało o wszystko, planowało wszystko, zeby obywatelom żyło się dostatniej lepiej i co... jakoś się tym obywatelom to wcale nie podobało.

No cóz frajerskie polactwo MYŚLEĆ, i jeszcze raz myslec

• maz-47 SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap... 07.02.11, 10:45
      Nie wiem o co chodzi, ale mnie też przysyłają różne SMS-y konkursowe z Ery. Po przeczytaniu natychmiast je kasuję i nigdy nie miałem problemu z rachunkiem, by naliczono mi coś więcej niż się należy. Płacę 20 zł/m-c w taryfie" Nowa Era 40" i mam w zamian ponad 100 minut do wykorzystania. Nie zamierzam ani zrywać umowy, ani przenosić się do konkurencji. Gdzie indziej wcale nie jest różowo...
      • Gość: pawello2030 Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.02.11, 10:58
        Niestety mam złą wiadomość. Opłata o której mowa w temacie jest pobierana niezależnie od tego, czy wysyłasz albo nie wysyłasz chęci udziału w konkursie. Z automatu odbierasz SMS, bo masz symbol koperty w komórce, odczytujesz początek wiadomości np: "Możesz wygrać AUDI lub 100000 PLN tylko w naszym super konkursie...itd. " Zazwyczaj po przeczytaniu tego wstępu kasujesz SMS a . A oszustwo polega na tym, że w ostatnim wierszu, którego nie czytasz, jest umieszczona informacja :"Odebranie tego SMS a to koszt 3, 69 (czy ileś tam nie wiem dokładnie, bo zmieniono stawki VAT na 23%), a jeśli nie chcesz otrzymywać takich wiadomości wyślij SMS o treści REZYGNUJĘ ( może też być NIE GRAM, ODMOWA UDZIAŁU itp). Biorąc to pod uwagę, o kosztach dowiadujesz się po otrzymaniu faktury.
        • jkredman jak miałeś taki przypadek - to pisz do operatora 07.02.11, 11:31
          wezwanie do zwrotu nienależnie pobranej kwoty - na razie w Polsce nie ma zasady że za rozmowy i sms płaci nadawca i odbiorca [nie ma też takich zapisów w cennikach operatorów - więc nie ma podstawy do pobrania należności za odebrany sms, a wysyłając w odpowiedzi sms wyrażasz zgodę na udział w konkursie i późniejsze płatności,

ale taki mamy UOKiK, takie mamy państwo - ważniejsze interesy wielkich niż mały, szary człowiek

ps. z Erą miałem taki przypadek, na miesiąc przed zakończeniem umowy napisałem że rezygnuję z ich usług z dniem takim to a takim, na wypowiedzeniu przedstawiciel ERY zaznaczył że rozwiązanie umowy nastąpi parę dni później na koniec okresu rozliczeniowego, i rzeczywiście abonament został w tym wskazanym przez pracownika terminie zamknięty, a pazerna ERA naliczyła sobie za okres pomiędzy dniem zakończenia umowy promocyjnej, a narzuconym przez siebie terminem zakończenia umowy opłatę w pełnej wysokości [abonament był promocyjny - zresztą jak wszystkie abonamenty w tej sieci], oczywiście upomniałem się i dostałem zwrot [to nie ja przedłużyłem czas trwania umowy promocyjnej], ale ilu nie dostrzega wyższej ostatniej opłaty, albo myśli że tak musi być
        • 3_po_3 Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 07.02.11, 11:57
          mam erę i nigdy czegos takiego nie dostałam. Chyba masz bujna wyobraźnię. A co do lufdzi co to niby nie wyrazali zgody to myślę, że raczej wysłali zgodę nieświadomie pewnie tak było z tym 84 latkiem (któremu bardzo współczuję) otworzył sms a potem chciał go zamknac i naciskając co się dało wysłalm nie chcacy zgodę.
          Gość portalu: pawello2030 napisał(a):

> Niestety mam złą wiadomość. Opłata o której mowa w temacie jest pobierana nieza
          > leżnie od tego, czy wysyłasz albo nie wysyłasz chęci udziału w konkursie. Z aut
          > omatu odbierasz SMS, bo masz symbol koperty w komórce, odczytujesz początek wia
          > domości np: "Możesz wygrać AUDI lub 100000 PLN tylko w naszym super konkursie..
          > .itd. " Zazwyczaj po przeczytaniu tego wstępu kasujesz SMS a . A oszustwo poleg
          > a na tym, że w ostatnim wierszu, którego nie czytasz, jest umieszczona informac
          > ja :"Odebranie tego SMS a to koszt 3, 69 (czy ileś tam nie wiem dokładnie, bo z
          > mieniono stawki VAT na 23%), a jeśli nie chcesz otrzymywać takich wiadomości wy
          > ślij SMS o treści REZYGNUJĘ ( może też być NIE GRAM, ODMOWA UDZIAŁU itp). Biorą
          > c to pod uwagę, o kosztach dowiadujesz się po otrzymaniu faktury.
            • unhappy Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 07.02.11, 20:43
              Niektórzy dostali subskrypcję usługi prenumeraty (SMS MT) po wysłuchaniu komunikatu reklamowego i wciśnięciu klawisza, bodajże 1. Rzecz w sądzie nie do obrony, więc w takim wypadku należy pisać reklamację z prośbą o podanie informacji w jaki sposób abonent przystąpił do konkursu.

--
              Poznaj serwis, który otrzymał dotację z UE w wysokości 672 tysięcy złotych: swiatkotow.pl
          • Gość: Ja Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z IP: *.aster.pl 07.02.11, 21:42
            > mam erę i nigdy czegos takiego nie dostałam.

Widocznie pracownicy operatora nie dostają :). Skończ z tym PR-em, nie dadzą Ci za to podwyżki.

Ja z telefonu komórkowego korzystam sporadycznie. Muszę go mieć (od 10 lat), ale tylko po to, żeby w sytuacji awaryjnej był ze mną jakiś kontakt. Karta prepaid, najtańsza (za 5 zł), Orange... Przez rok odbieram sobie wszystkie telefony, jak muszę zadzwonić to doładowywuję bezpośrednio przed wykonaniem telefonu, po roku kartę wyrzucam i kupuje nową. Żadni oszuści nie mają moich danych, co roku muszę jednak przejść się do banku i zmienić numer na sms-y do przelewów. Potwierdzam - Orange też oszukuje, przyszło ostatnio kilka sms-ów, zanim zdążyłem je przeczytać już usłyszałem: "połączenie nie może być zrealizowane, brak środków na koncie". Tych oszustów pewnie szlag trafia :). Poskarżyłem się e-mailowo do BOK-u, jaki skutek będzie nie wiem, po pierwszej skardze szybko przyszły dwa następne sms-y od "przedsiębiorców", po drugiej przestali, pewnie dlatego, że skarga była też do wiadomości mediów.
            Takie użytkowanie telefonu jest dosyć uciążliwe, ale w sumie to akurat w moim wypadku da się żyć. Kiedy Polska wejdze w orbitę wpływów cywilizacji Europejskiej to być może wykupię jakiś abonament, ale dopiero wtedy, gdy takie oszustwa będą ścigane z urzędu a nie na wniosek poszkodowanego. Przekaż to swoim szefom, może zrozumieją, że prawdziwe pieniądze zarabia się na długotrwałej solidnej usłudze a nie na krótkotrwałym chwilowym przekręcie. Bo jak dalej będziecie oszukiwać, to niedługo te wszystkie 80-letnie dziadki będą robić tak samo jak ja, i wtedy Twoje wynagrodzenie spadnie.
            • maz-47 Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 07.02.11, 23:39
              Ależ ty bredzisz, rany boskie!
              Gdyby wszystkich w Polsce tak mieli naciągać, jak ciebie, to nikt nigdy nie kupował by abonamentu komórkowego!
              Miliony ludzi mają komórki, a tu wyjeżdża, paru "pokrzywdzonych przez los" (zapewne na własne życzenie) i robią forumową kampanię potępiającą operatorów komórkowych i ich abonentów.
              A może to frajerów tylko rolują?...
              • Gość: Ja Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z IP: *.aster.pl 08.02.11, 08:10
                > Ależ ty bredzisz, rany boskie!

Nie używaj imienia Pana Boga Twego nadaremne!

> Miliony ludzi mają komórki, a tu wyjeżdża, paru "pokrzywdzonych przez los"

Paru? Znasz skalę zjawiska? Poproś szefa, może pokaże Ci wykazy.

> A może to frajerów tylko rolują?...

No właśnie... Chodzi o to, że Wy, pracownicy tych "przedsiębiorców" uważacie całą resztę za "frajerów". Dlatego wyszło Ci tylko "paru pokrzywdzonych"... Miejsce oszustów jest w pierdlu a w Twój prymitywny PR i tak nikt nie uwierzy.
              • marcinos4 Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 14.02.11, 09:03
                Cóz może trochę za ostre słowa ale jest coś w tym że w dużej mierze sami sobie jesteśmy winni. Moja matka juz miała więcej rozumu, za nim wysłała wiadomośc w loterii pusty sms to kazał mi znaleźć sobie w necie regulamin i go przeczytała. Więc jak widać starsze osoby mają wiecej rozsądku.
              • Gość: gośc Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z IP: *.adsl.inetia.pl 15.02.11, 22:35
                Na własne życzenie???? Człowieku chyba nie wiesz o czym mówisz??? Wyobraż sobie odbirasz tel z normalnego nr 604...900 sory środka już nie pamiętam i słyszysz jakąś muze i jakiś automat coś klepie, rozłanczasz się i zaczynają ci naliczać 4.99 dziennie. nie czytasz esemesów z reklamami bo nie interesuja mnie a faktura cie zabija.... Więc jak tu możemy mówić o własnym życzeniu?????
                  • unhappy Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 16.02.11, 10:00
                    ladypiglet napisała:

> Ja wiem tylko, że jesli chodzi o loterie pusty sms to trzeba najpierw wyslac sm
                    > sa zeby wziac udzial w loterii i na pewno nie nalicza Ci pieniedzy jesli nie wy
                    > sylasz smsow i nie bierzesz udzialu w zabawie.

Ale jak to co napisałaś ma się do treści artykułu? ERA zapisywała niektórych ludzi na prenumeratę SMS za pomocą serwisu IVR. Niektórzy mogli się o tym dowiedzieć dopiero z rachunku!

--
                    Poznaj serwis, który otrzymał dotację z UE w wysokości 672 tysięcy złotych: swiatkotow.pl
                      • unhappy Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 21.02.11, 19:37
                        ladypiglet napisała:

> No to nieźle w takim razie. Trzeba zawsze czytać regulamin i brać udział tylko
                        > w sprawdzonych loteriach. Pusty sms na przyklad z tego co wiem miał już kilkana
                        > ście edycji, wiec moim zdaniem godna zaufania loteria.

Nie znam godnej zaufania loterii SMS, której organizatorzy nie cięli by w ch*. Organizatorzy loterii pusty sms nie są tutaj żadnym wyjątkiem. ERA po prostu przegięła. Przegięła tak bardzo, że wnerwiła UKE, które do tej pory dość spokojnie podchodziło do SMS'owych wyłudzaczy. Dla przykładu: czy biorąc udział w loterii pusty sms jesteś w stanie oszacować prawdopodobieństwo wygranej? Czy loteria pusty sms nie wysyła do użytkowników debilnych smsów w stylu "Już pakujemy wygraną. Wystarczy jeden SMS!"?

--
                          • unhappy Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 22.02.11, 11:24
                            ladypiglet napisała:

> No ale pusty sms to jak sama nazwa wskazuje jest to loteria wiec dla mnie na pr
                            > zyklad jest oczywiste, ze nie kazdy wygrywa ale moim zdaniem kazdy ma taka samą
                            > szanse żeby wygrać.

A to już zależy od, zazwyczaj celowo pisanego bełkotliwym legalese, regulaminu. Nie jesteś w stanie oszacować szansy wygranej, bo ilość losów stale rośnie, a zasady gry są trudne do pojęcia dla znakomitej większości uczestników. Już z tego powodu branie udziału w takich loteriach jest nierozsądne. Do tego dochodzą esemesy, przy pomocy których operator wyłudza kolejne esemesy, wprowadzając uczestników w błąd: "Pakujemy wygraną. Wystarczy 1 SMS" i tak dalej w ten deseń.

Przykłady:

"TAKI PRZELEW! 30.000 zl jest!!! Wyslij pusty SMS na 74500! NATYCHMIAST!! 4,92"

"PO RAZ OSTATNI wzywamy do wyslania PUSTEGO SMSa na 74500 Przelew 30.000 zl zostanie wykonany! 100% PRAWDY! 4,92"

I tak dalej w ten deseń. Przy każdej edycji (zapisuję się na każdą) przychodzi między 20 a 30 esemesów. Treść tych esemesów to ewidentna próba wprowadzenia w błąd. Wyobraź sobie, że oddałaś buty do szewca. I ów szewc po kilku dniach przysyła ci esemesa:

"BUTY GOTOWE. PROSZĘ PRZYJECHAĆ"

Przyjeżdżasz a szewc ci mówi, że owszem, gotowe ale nie twoje i zaczyna się śmiać:
                            - Ha ha ha, świetny dowcip!

Dasz mu w ryj, czy grzecznie podziękujesz i zapytasz o regulamin?

--
        • Gość: unfallenangel Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z IP: *.bluel.net 07.02.11, 13:15
          Taka możliwość, że brak wyraźnej rezygnacji z otrzymanej oferty oznacza jej przyjęcie - z tego, co pamiętam - jest możliwa wyłącznie pomiędzy pozostającymi ze sobą w stałych stosunkach gospodarczych przedsiębiorcami, ale na pewno nie pomiędzy przedsiębiorcą i konsumentem. W żadnym sądzie przedsiębiorca stosujący praktyki, o jakich piszesz, nie wygra sprawy.
      • nople Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z 07.02.11, 12:02
        Operatorzy właśnie w ten sposób się tłumaczą - również odnośnie zalewu reklamowych smsów.
        Wygodne podejście.
        --
        NOPLE.pl - nowy serwis bez skrajności
        Eko - przepisy, wiadomości ekologiczne, eko - gadżety i prezenty, zdrowe życie, eko- dziecko, ekologiczny dom
        Bioplastik - niezwykłe pomysły naukowców
        • Gość: Drwal Re: SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale z IP: 89.231.200.* 07.02.11, 16:08
          Tylko jakoś dziwnie operatorzy nie blokują numerów, które brużdżą. Więc ich tłumaczenie jest co najmniej durne bo sprawa dotyczy ich bezpośrednio. Nie reagują więc niezależnie od ich tłumaczeń są winni. Tak jak paserka, nie musiałeś ukraść ale jak sprzedajesz kradzioną rzecz to jesteś winny.

A tak w ogóle to się dziwię, że jeszcze nie ruszono w tej sprawie z pozwami zbiorowymi. Masę osób pisze, że dlaczego prokuratura się za to nie bierze itd. No to złóżcie donos do prokuratury, a nie czekajcie aż ktoś was wyręczy.

Można zrobić stronkę, choć pewnie już taka jest, zrzeszająca ludzi oszukanych przez telekomy i do sądu.
    • mundi8 SMS-owe wyłudzanie pieniędzy. Nie grał, ale zap... 07.02.11, 10:51
      Zarobi dobrze Era, zarobi firma organizująca konkurs! Na kim? Na biednym człowieku. Skojarzenie jest jedno:"wilczy kapitalizm"! Odnosi się wrażenie, że szefowie PTC nie wiedzą jakie znaczenie ma wizerunek firmy.Zaufanie klientów do firmy, identyfikacja się z firmą to podstawa sukcesu.Co oni robili na szkoleniu z wizerunku firmy? Spali? Sugerowałem żonie Erę, ale teraz jej odradzę-po co nam kłopoty?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka