Dodaj do ulubionych

Adam Michnik w Teatrze Nowym przeciw antysemity...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 20:49
Proszę "zerknąć" na antysemityzm we Francji czy Holandii. Polska /piszę z pełną odpowiedzialnością/ to raj.
Edytor zaawansowany
 • Gość: romcio IP: *.toya.net.pl 01.03.11, 21:05
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: szary obywatel IP: *.40.rev.vline.pl 02.03.11, 09:53
  Ale on nie chłoszcze. On się wypowiada mniej więcej w takim tonie jak napisał powyżej Pawel. Że porównując się z innymi krajami, w Polsce antysemityzm nie jest jakiś szczególnie duży i drażliwy. BTW, czytałeś "Antologię" albo byłes na wczorajszym spotkaniu ?
 • Gość: łodzianin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.11, 21:13
  romciu, Michnik nie miał pobratymców z UB, moje dziecko, tylko siedział w pierdlu zamknięty tam przez SB. Rozumiem, że jesteś młodym człowiekiem i tego nie pamiętasz, z szkołę zamknęła Ci Platforma Obywatelska i pani zdanowska i nie nauczono Cię tego na lekcji historii. Tak tłumaczę Twój wpis, bo w przeciwnym razie musiałbym uznać, że jesteś po prostu kłamliwą szumowiną, która nadaje się tylko do tego, żeby ją przeczołgać po sądach za wyjątkowo skandaliczne naruszenie dóbr osobistych. Idź dziecko do księgarni, kup sobie jakąś książkę do historii (tylko nie wydaną przez IPN) i dowiedz się, kim byli Michnik, Kuroń i Modzelewski.

  A do dziennkarza mam pytanie - na spotkaniu w TN była może pani Śledzińska-Katarasińska, która w latach 60. pisała antysemickie teksty w komunistycznych gazetach? Czy może w tym czasie piła lampkę koniaku?
 • Gość: romcio IP: *.toya.net.pl 01.03.11, 23:11
  Pobratymcy Michnika licznie zaludniali UB i mordowali tam polskich patriotów z czynną pomocą samego brata Nadredaktora, stalinowskiego sędziego Stefana Michnika. I nic tu nie ma do rzeczy czy A.M. siedział w więzieniu czy nie. Np. nikt w historii nie wymordował tylu komunistów co sami komuniści. I więzienie Kuronia czy Michnika traktować należy jako kłótnię w wielkiej socjalistycznej rodzinie! A straszenie sądami za nieprawomyślność widzę weszło w krew wyznawcom sekty z Czerskiej! Jeśli nie odpowiadają wydawnictwa IPN to radzę sięgnąć np. po Archipelag Gułag czy Czarną Księgę Komunizmu . Tam można dokładnie poznać oblicze wspaniałych idei które tak zafascynowały rodzinę Michników, Szechterów, Kuronia, Geremka i wielu innych w tym również chyba<łodzianina>
 • Gość: ehehehe IP: *.pai.net.pl 01.03.11, 23:45
  Twoja wypowiedź jest bardzo interesująca, setnie się ubawiłam:)
  Oczywiście braciszek Michnika też nie miał pobratymców z UB.
 • Gość: Hanys IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.11, 00:04
  >A do dziennkarza mam pytanie - na spotkaniu w TN była może pani Śledzińska-Katarasińska, >która w latach 60. pisała antysemickie teksty w komunistycznych gazetach? Czy może w tym >czasie piła lampkę koniaku?

  Niestety nie miała czasu.
  Miała korepetycje u Kwaśniewskiego.
  Uczył ją, jak wsiadać do samochodu przez bagażnik.
 • Gość: gagalady IP: *.toya.net.pl 02.03.11, 10:10
  No cóż skoro brat stalinowski prokurator i ojciec w KC KPA to nie są pobratymcy no to faktycznie, biedaczek ten Michnik
 • Gość: caixa IP: *.toya.net.pl 02.03.11, 10:45
  a tak liczyłem na jej obecność i głos w dyskusji. :-D Była w Teatrze Nowym dzień wcześniej na dyskusji poświęconej ustawie o instytucjach kultury. Jako szefowa Sejmowej Komisji Kultury reprezentowała stronę rządową. Kiedy zgromadzeni ludzie kultury wsiedli na nią, że ustawa jest do bani, obraziła się i powiedziała, że to mobbing. Jasne - jak bezpośrednio zainteresowani śmią mówić, co jest im naprawdę potrzebne, skoro władza wie lepiej.
 • Gość: Ja Cek IP: *.tvsat364.lodz.pl 02.03.11, 14:57
  Ona występowała tam przede wszystkim jako obrończyni imienia boga przed wypowiadaniem go nadaremno.
 • lambert3 02.03.11, 17:46
  Gość portalu: łodzianin napisał(a):

  > na spotkaniu w TN była może pani Śledzińska-Kata
  > rasińska

  Pani Posełka nie miała czasu czołgać się wczoraj po jakichś dziwnych Łodziach, nawet, żeby zrobić przyjemność Dyrektorowi Jaskule albo chociaż znacząco mrugnąć do niego okiem. Widać ją było polemiczną, uświadamiającą lud pracujący miast i wsi - w Polsacie News, TVN24 i Bóg wi gdzie jeszcze. Ma dziewczyna zdrowie, no i zarazem swoje lata ma. Ma zapewne także apetyt (na następną kadencję). A wszystko na większą chwałę Boga i ojczyzny. Podziwiam, podziwiam...
 • Gość: Zbigniew B. IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.11, 21:16
  Szanowny Panie Redaktorze, nie wiem czy Pan wie, ale Pana artykuł ukazał się w dniu 1 marca, w którym pisze Pan o 1 marca „wczoraj”. Co Wy tam w redacji bierzecie?
 • lambert3 03.03.11, 16:38
  Gość portalu: Zbigniew B. napisał(a):

  > Szanowny Panie Redaktorze, nie wiem czy Pan wie, ale Pana artykuł ukazał się w
  > dniu 1 marca, w którym pisze Pan o 1 marca „wczoraj”. Co Wy tam w r
  > edacji bierzecie?

  No jak to co? Przede wszystkim kasę biorą.
 • Gość: ap IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.03.11, 23:00
  wszyscy starozakonni zmiescili sie w malej literackiej, ciekawe czy gadali tez o tym ze znow beda nasze kamienice a ich ulice?:))))a serio to w polsce jest tak wielki antysemityzm jak inteligencja dziennikarzyn z gazetki lodzkiej lub mowienie bez jakania naczelnego rabiego w tym kraju:)))))
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.11, 23:20
  Bo w Warszawie czasami go wozi autem, jeżdżą razem z Moniką Olejnik.

  wpolityce.pl/view/multimedia/7859
 • paputczik 02.03.11, 00:35
  Do autorów tego i wielu następnych wpisów: cieszy, że dzięki Michnikowi (jako PRL-owskiemu opozycjniście i dziś szefowi GW) możecie tu sobie wpisywać te swoje głupawe, żenujące uwagi. O to walczył. I pewnie nie żałuje. A spotkanie w Nowym świetne.
 • Gość: elemelek is dead IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.11, 07:24
  paputczik

  Ośmieszasz się człowieku
 • Gość: k IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 02.03.11, 08:15
  spoko ja toleruje zydow tylko nienawidze pieprzonych syjonistycznych szmaciarzy i z bankowcami z pod gwiazdy dawida.a jesli chodzi o rzad izraela to mam nadzieje ze w krotce przestanie istniec bo to co oni robia w palestynie to jest to samo co niemcy robili w czasie wojny.
 • Gość: GadzinkaLeśna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.11, 08:42
  O czym ty chłopie piszesz to tak jak Francuzi powinni kolaboranckiemu rządowi Vichy teraz dziękować, że mogą pisać na formach bo się do tego przyczynił w przypadku Pana M cyt, za Wikipedią "Pochodzi z rodziny przedwojennych działaczy komunistycznych żydowskiego pochodzenia."
  dalej cyt. "Stefan Michnik (ur. 28 września 1929 w Drohobyczu) − kapitan Wojska Polskiego, oskarżany o zbrodnie stalinowskie sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej. Syn Heleny i przyrodni brat Adama Michnika"

  a tu o tatusiu Ozjasza Szechtera
  cyt.
  Według publikacji IPN[2] brał udział w operacji szpiegowskiej NKWD przeciw Polsce pod kryptonimem Koń Trojański (w Obszarze C – Zachodnim). Miał być za to aresztowany i skazany w tzw. procesie łuckim w 1934. Adam Michnik twierdzi, że nie jest to prawda i domagał się od IPN sprostowania informacji o działalności szpiegowskiej ojca, a wobec odmowy skierował sprawę do sądu[3]. W rzeczywistości bowiem został skazany nie za szpiegostwo, a za "próbę zmiany przemocą ustroju Państwa Polskiego"[4]. Ponieważ czyn ten był wedle ówczesnego prawa zagrożony wyższą karą niż szpiegostwo, sąd pierwszej instancji powództwo A. Michnika oddalił[5].

  Jaka rodzina taka moralność. Osiągnięcia na polu moralnego postępowania mają wielkie
 • hypertryper 02.03.11, 09:19
  >Michnik poinformował, że jednotomowa edycja "Przeciw antysemityzmowi" ukaże się po >angielsku w Stanach Zjednoczonych

  Niesamowite ! A po jakiemu to miałoby się ukazać w Stanach, po japońsku?
 • Gość: Ja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.11, 09:49
  W Polsce oraz w Łodzi dzisiaj najważniejsze?
 • giancarloregio 02.03.11, 12:10
  mam pytanie do p. Adama. Czy w antologii znajdę odpowiedź, dlaczego na całym świecie występuje antysemityzm (lokalnie również niechęć do innych narodowości, ale tylko lokalnie) a nie np. antyniemczyzn, anty szwedyzm, antyczechyzm, antyrusizm??? (te ost. określenia to neologizmy, bo nawet nie znam właściwych słów na te okazję).
  Przecież Niemcy zaleźli nam i pozostałym europejczykom bardzo za skórę. Czyżby Żydzi jeszcze bardziej???
 • lambert3 02.03.11, 12:42
  No tak, jeśli o Żydach, to polska dyskusja tak właśnie wygląda. Owego muru nikt chyba nigdy nie przebije. Taki jest ten świat, a raczej polski światek, w którym antysemityzm jest ponoć szczątkowy. Nawalanie się i okładanie w tym temacie to droga donikąd. Wiadomo - no i co z tego?!

  Dobrze, że to spotkanie z Michnikiem ktoś zorganizował, ale - tu zwracam się do Sołtysa Teatru Nowego. Jeśli się zaprasza, Panie Zdzisławie, taką gwiazdę, jak Michnik, to dlaczego na Małą Salę? Dużą Wam zarekwirowali antysemici czy co? Ludzie siedzieli gdzieś na podłodze i suficie. Ale to jeszcze nic, gdyż wiele osób nie zostało wcale wpuszczonych do teatru. Organizator nie dał równej szansy wszystkim!
  Pomysł był dobry, tylko trzeba go jeszcze dobrze przeprowadzić. Pomysły zresztą Pan Sołtys zawsze miewał, ale praktyka i organizacja są przynajmniej tak samo ważne, jak i sam pomysł. Dotyczy to nie tylko tego spotkania, lecz także innych w tym teatrze. Charakterystyczne dla Pana Sołtysa jest i zawsze było, puszczanie różnych imprez na żywioł. I to ma swoje dobre strony: ta wolność i swoboda... Ale niektórymi dyskusjami czy innymi zdarzeniami trzeba jednak trochę posterować, w sensie organizacyjnym, bo inaczej to się takie coś rozproszy i rozsypie.
  Kończę życzeniami, żeby się Panu Sołtysowi nigdy nic nie rozpraszało i nie rozsypywało. Wielu jejmkowych pomysłów, Panie Sołtysie...
 • Gość: kika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.11, 14:08
  Taka nagonka jak jest na Polskę i polaków ,zwłaszcza wśród żydów,,to jak to Michnik nazwie? A może niech oprowadza wycieczki młodych z Izraela -to dopiero chamstwo i żenada w ochronie Mosadu ! A może odniesie się do książki Grossa? a zwłaszcza że ów własnie ja napisał na podstawie zdjęcia z GW. Zydom bardzo niewygodnie robi się w Izraelu,,,co widać jaka ilośc ich przyjeżdża do Polski,,i wykupuje co się da ,,"na słupy" oczywiście.Nie mówiąc juz o bankach,supermarketach, ubojniach gdzie przywożą mięso z zachodu a sprzedają jako polskie,,i masa innych rzeczy. Powiedzenie jest jedno "ŻYD SAM NIE UPRAWIA ZIEMI BO NIE DA SIĘ JEJ OSZUKAĆ-ZNAJDZIE SŁUGĘ !! No i znajduje w Polsce !! CZY TO JEST ANTYSEMITYZM??? A MOŻE REALIZM?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka