Dodaj do ulubionych

Gmach UŁ przy Kościuszki na sprzedaż. Niemądra ...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.11, 12:55
Nie wymagajcie od naszych aktualnych elit poszanowania dla tradycji i dorobku wszystkich pokoleń budujących ten nieszczęsny kraj. Zniszczono już dorobek dwóch pokoleń powojennych teraz kolej na starsze przejawy dorobku mieszkańców. Forsa, forsa, forsa ponad wszystko. A po nas choćby potop.
Edytor zaawansowany
  • Gość: maruda IP: *.toya.net.pl 18.06.11, 12:58
    A może najzwyczajniej w świecie remont remont tej rudery byłby zbyt kosztowny i nieopłacalny dla ÓŁ?
  • iluminacja256 18.06.11, 13:29
    To nie jest rudera. Budynek jest zabytkiem, mury zewnętrzne trzymają się bardzo dobrze, wewnętrzne też, to samo z podłogami i schodami. Moze to dlatego łódzkie kamienice jeszcze się nie pozawalaly, bo tak wiele z nich wybudowali Niemcy :P

Natomiast naprawy i to generalnej wymaga dach, który przecieka, stolarka okienna w zasadzie w całym gmachu ( to wielkie przeszklone okna na kilka, o ile nie kilkanaście metrów), trzeba tam założyć windy, powymieniać niektóre drzwi, a PRZEDE WSZYSTKIM ZMIENIC KOLOR SCIAN. Jeśli budynek miałaby służyć innym celom wymaga gruntowanej reorganizacji pomieszczeń i sporego remontu.

Największym grzechem al. Kościuszki 65 było to, ze przez lata miało dziekanów, którzy nie robili dla tego gmachu nic, absolutnie nic, kiedy inni ciągnęli dla swoich wydziałów, co się tylko dało. Tak wyremontowano np. stary budynek historii, czy geografię. Mozna wymienic JEDNĄ, dosłownie JEDNĄ dużą zmianę w ciągu 10 lat na filologii - zrobienie parteru w okolicy dziekanatów i biblioteki.

Od dziesiętek lat nie wymieniono nawet wytłumienia drzwi do auli, która jest salą gimnastyczną - również niewytłumioną i bez sensownego nagłośnienia. Efekt taki, ze wstyd kogokolwiek zaprosić na wykład gościnny. Setki takich drobnych zaniedbań złożyły się na stan ogólny.
  • Gość: kalinowska IP: *.toya.net.pl 18.06.11, 14:03
    Od kiedy Al.Kościuszki krzyżuje się z ul.Zamenhofa?
  • Gość: od zawsze IP: *.4web.pl 18.06.11, 14:11
  • Gość: zam IP: *.play-internet.pl 18.06.11, 14:45
    Gość portalu: kalinowska napisał(a):

> Od kiedy Al.Kościuszki krzyżuje się z ul.Zamenhofa?

od 1925
  • Gość: polonista IP: *.180.56.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.06.11, 15:20
    Co racja to racja.

Przy Kościuszki 65 powinien być rektorat. Gdyby odnowić ten budynek dałoby się go porównywać nawet z rektoratem Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • Gość: Student IP: 91.218.157.* 18.06.11, 15:47
    Aula swoją drogą, ale kto dziś chodzi na wykłady. Gorzej wygląda sala gimnastyczna znajdująca się w podziemiach budynku. Starodawny parkiet, okna. Rozlatuje się. Odbywają się tam zajęcia wf dla studentów UŁ i...aerobic dla babć. Ogólnie strasznie w tym budynku się uczyć. Duszno, strasznie duszno jest.
  • Gość: e IP: *.4web.pl 18.06.11, 15:59
    Wystarczyłoby wymienić okna i zaprzestać takich działań, jak kaloryfery, grzejące od pazdziernika do maja - to jakaś paranoja, przy 30 stopniach w maju niektóre były gorace!
  • madera123 18.06.11, 16:49
    Za moich młodych( lata 60-70 ub. wieku) lat w tym budynku były dwa licea VII i X . Moja kuzynka chodziła do VII.Stąd dwie sale gimnastyczne.Budynek był wybudowany przez Niemców jako Gimnazjum Reformowane z niemieckim jako wykładowym od 1910 (chyba) do 1945 r.Stąd solidność.Jedyną słabością tej lokalizacji jest brak PARKINGU.Kiedyś był i to spory (korzystał głownie LOK) przy Zamenhofa / Wólczańskiej,ale już nie ma.Pewnie budynek wykupi jakiś bank ,a miasto w tym rejonie będzie zamierać.W czasie strajków studenckich w 1980 r. na milicję i ZOMO padł blady strach ,bo w budynku tym znajdowały się tajne szafy Z należące do Urzędu Telekomunikacji ,w których przechodziły łącza do milicji i właśnie ZOMO.Gdyby to studenci wiedzieli !!!!
  • Gość: r. IP: *.4web.pl 18.06.11, 16:54
    Jeśli tylko pójdzie w ręce, które zagwarantują, że gmach zostanie odnowiony i będzie miał się dobrze, to jest to dobra wiadomość. Gorzej, gdy zaczną tam wybuchać tajemnicze pożary, etc...
  • Gość: willa Kellera IP: *.4web.pl 18.06.11, 17:41
    Widac co się stało z willą Kellera - dopóki była państwowa, jeszcze to jakoś wyglądało, po przejsciu w prywatne ręce zamienila się w ruinę - za 10 lat nie będzie po niej sladu.
  • Gość: Życzliwy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.06.11, 18:13
    Głupota. Wszystkie szanujące się uczelnie pozostawiają sobie zabytkowe gmachy w centrum i bardzo często pozostawiają w nich funkcje wykładowe, a nie tylko reprezentacyjne. Kolejny krok w kierunku drenowaniu życia ze Śródmieścia, kolejny krok ku zapaści, prowincjonalności i bylejakości Łodzi. Kolejny krok ku oddarciu uczelni od miasta w czasach gdy wszyscy starają się właśnie integrować naukę i praktykę.

Szczęście, że I LO zdążyło z remontem, bo pewnie by je nasze elity zlikwidowały ze względu na nieopłacalność remontu.
  • hermina5 18.06.11, 19:10
    Z mojego punktu widzenia coś tu jest nie tak...Campus uniwersytecki wywędrowuje poza maista, na tereny, gdzie nie ma nic - prawie zadnego sklepu, zeby sobie kupić coś do jedzenia, zadnej kawiarni, gdzie przeczekuje się okienka miedzywykładowe - nic. Takie decyzje najbardziej odczuje w srodmiesciu właśnie handel.
  • hermina5 18.06.11, 19:13
    Przy okazji,. przypomniało mi to jak zabierało się wykładowców na coś do zjedzenia (z prawa) - w centrum nie byłoby problemu - stamtąd- taksówką przebijanie się przez zatłoczone miasto Pomorską do Piotrkowskiej. Nie wiem, jak to jest mozliwe, ze stawia sie wydział, a koło niego pustka - rondo i kosciół oraz buda z chińskim zarciem. Oj, daleko państwu do Warszawy, daleko, która jak wybudowała Bibliotekę, to nie dość , ze w centrum, to tetniącą zyciem.
  • Gość: mr IP: *.lodz.mm.pl 18.06.11, 19:34
    Budynek powstał jako szkoła średnia i do tego celu się tylko nadaje.
    Autor spędził w nim kilka lat, jednak jego przyzwyczajenie ma charakter nostalgii dziecka za kończącymi się wakacjami.
    Rektorat jest potrzebny studentom, dlatego lepiej kiedy jest on bliżej wydziałów.
  • Gość: ! IP: *.4web.pl 18.06.11, 19:38

> Budynek powstał jako szkoła średnia i do tego celu się tylko nadaje.

Tak, i dlatego też przez niemal 50 lat tkwiły tam dwa wydziały, bo nikt nie zauwazył...
  • Gość: Weronika IP: *.toya.net.pl 19.06.11, 12:13
    Ja sie przede wszystkim nie zgadzam z oczywistością, że campus na obrzeżach miasta to jest taki doskonaly pomysł i że Uniwersytet porozrzucany w mieście to taka logistyczna porażka bo miasto potrzebuje ludzi, młodych ludzi, którzy w nim krążą a dla Łodzi jej uczelnie to niezwykle ważna arteria.
  • Gość: Życzliwy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.06.11, 12:23
    > Ja sie przede wszystkim nie zgadzam z oczywistością, że campus na obrzeżach mia
    > sta to jest taki doskonaly pomysł

Dokładnie. Na zachodzie odchodzi się od monofunkcyjnych molochów. Problem z takim campusem jest bardzo prozaiczny - przez 2 miesiące mamy kawał miasta wymarły.
  • ulisses-achaj 19.06.11, 12:55
    RĘCE OPADAJĄ! Ale kiedy najwyższym kryterium jest ciasno rozumiana "opłacalność", jest jak jest ... UŁ na własne życzenie chce wyglądać jak nuworysz z prowincji. Mam sentyment do tego gmachu, nie ukrywam, ale mam też sentyment do Łodzi i kiedy jestem świadkiem kolejnych "trafionych" decyzji, zwyczajnie mnie "trafia". Widmo Kononowicza i jego "NIC będzie!" ??
    --
    Ulisses
  • Gość: witek IP: 87.117.198.* 20.06.11, 00:48
    No cóż teraz pozostaje tylko czekać i patrzeć czy teoretycznie mądrzy ludzie sa w stanie podjąc mądrą decyzję i wycofać sie z najglupszego pomysłu jakim jest pozbycie sie jednego ze swoich najbardziej reprezentacyjnych gmachow. Obawiam sie, ze nienstety tego nie przemyślą.
  • Gość: Reprezentaxcyjny? IP: *.4web.pl 20.06.11, 07:59
    Niech ten gmach WYREMONTUJĄ ! Czy ktoś w ogóle wie , jaki kolor on miałby po gruntowanym umyciu?
  • Gość: ziutek IP: *.toya.net.pl 20.06.11, 12:35
    I bardzo dobrze powinni zburzyć tą ruderę i zrobić parking dla Samochodów.
  • Gość: michał IP: *.dynamic.mm.pl 29.06.11, 01:48
    Oczywiście nikt z UŁ nie wypowie się na forum bo po co zauwazyć, że czasy się zmieniły i n acałym świecie coraz częściej instytucje kontaktują się z mieszkańcami w necie. Lepiej tkwić w skostnieniu i ignorowac oczywistości pisane na forum. JAk strasznie krótkowzroczne sa waldze UŁ aby pozbywac się tego co na calym świecie najcenniejsze tj tradycji. Dziwia mnie Panowie Profesorowie, którzy nie mogą zrozumiec tej prawdy i docenic szacowności tych gmachów. Jaki brak inwencji i jaka krótkowzrocznosc przez nich przemawia. Wyjście poza centrum maista do wyłącznie nowych budynków to kierunek na Uniwersytet Wiejski a nie Europejski. CZy jest ktoś na UŁ kto moze powstrzymać to szaleństwo???????????/
  • Gość: krzysztof kubasiew IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.12, 10:59
    ja myśle ,ze decyzja jest mądra i podyktowana rachunkiem ekonomicznym.....Przed II wojną światowa w tym budynku było gimnazjum i liceum państwowe.....nie był to budynek Uniwersytetu Łódzkiego ,bo w Łodzi przed wojną nie było żadnej szkoły wyższej....A po wojnie było tam Liceum Ogólnokształcące oczywiscie państwowe ,bo prywatnych nie było .....tak,że nie wiem o co ten szum i twierdzenie,że sprzedaz jest głupią decyzją....?????
  • Gość: krzysztof kubasiew IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.12, 11:06
    Nie można z każdego budynku robić sztucznej swiatyni .....jest to budynek zabytkowy....wybudowany przez środowiska niemieckie z Łodzi.....jak wiadomo mieszkało w Łodzi okmoło 100 000 obywateli ,którzy przyznawali sie do tego ,że są Niemcami.....co było wówczas rzeczą normalną....ja sam znam kilku potomków niemieckich fabrykantów,którzy wiedza o tym ,a nie przyznaja sie do swoich Niemieckich korzeni.....udają ,że nie wiedzą o co chodzi ,a ich przodkowie leżą na Starym Cmentarzu w Łodzi ....w części ewangelicko-augsburskiej lub katolickiej.....Ja sie im dziwię
    bardzo.....ze ukrywają swoje niemieckie pochodzenia.Czesto ich przodkowie byli szanowanymi i bardzo bogatymi obywatelami naszego miasta....a ich potomkowie .......
  • Gość: J-23 IP: *.toya.net.pl 29.04.12, 11:07
    Wiem kim jesteś

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka