Dodaj do ulubionych

Strajk na kolei. Nieliczni podróżni zdezoriento...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.11, 09:34
chciałbym w artykule przeczytać ile ewentualne podwyżki płac będą kosztować przewoźnika rocznie żeby móc sobie pogdybać jak to wpłynie na spółkę i jej działanie...

jakoś usług pkp jest ogólnie na fatalnym poziomie: pociągi jeżdżą z prędkością tramwaju (często wolniej niż przed wojną), brakuje składów więc w momentach bardziej wzmożonego ruchu jak podczas świąt czy wakacyjnych urlopów na dworcach często dochodzi do dantejskich sytuacji walki pasażerów między sobą i z konduktorami, "wsiadanie" przez okna itp.
najlepiej niewydolność polskiej kolei obrazuje ostatni wypadek pod piotrkowem gdzie niezdolność decyzyjna, brak przepływu informacji i kiepska infrastruktura spowodowały że pociągi jeździły w kółko albo godzinami stały w polu! no i dochodzimy do konkluzji: w momencie gdzie należało by przede wszystkim inwestować i poprawiać usługi kolejarze zamierzają zjeść do końca swoją firmę! 'gratuluje' pomysłu i mam nadzieję że rząd ani spółka się nie ugną, a straty zostaną zrekompensowane z pensji samych strajkujących! jestem jak najbardziej za rynkowym mechanizmem "jak mi się coś nie opłaca to się w to nie pcham" -jak się wam kolejarze (ale także górnicy, stoczniowcy itp) nie opłaca polecam się zwolnić i poszukać lepszej posady gdzie indziej!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka