Dodaj do ulubionych

3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla dłu...

IP: *.toya.net.pl 28.11.11, 16:27
A potem będzie płacz, że się patologia szerzy i reprodukuje - budowanie gett w XXI wieku, gratulacje wladzom!!
Obserwuj wątek
   • Gość: mario Re: 3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla d IP: *.4web.pl 28.11.11, 18:02
    Na całym świecie w centrum mieszkają ludzie bogaci, co płaca za mieszkania spore pieniądze i w ten utrzymują budynki w dobrym stanie, co przekłada się na reprezentacyjność centrum. U nas na 70 metrach mieszka element, co nie płaci, niszczy budynki i jeszcze ma wymagania co do mieszkań zastępczych, że za daleko od centrum, że brzydko. Potem nasze centrum wygląda jak slams, ale nie można ich ruszyć bo przecież to będzie tworzenie getta. Ja bym chciał mieszkać w centrum ale nie mogę bo za moje sponsoruje się armię nierobów, do tego pula wolnych mieszkań jest mniejsza i muszę przepłacać za mieszkanie na obrzeżach. Może i brzmi mi to nieludzko, ale być ludzkim w tym wypadku to przepłacać za to, co cham uparty ma za darmo. To ja też się uprę i chce budowy tego osiedla.
    • Gość: śródmiejska Re: 3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla d IP: *.toya.net.pl 28.11.11, 21:15
     getto to juz mamy w środmieściu...mieszkam tu..po zmroku lepiej nie chodzić wschodnia, jaracza, rewolucji, kilińskiego, tuwima, gdańska, wólczańska. itp. itd...
     tak naprawdę jeśli do kontenerów trafi ci którym życie w "normalnym" środowisku jest "udręką" czyli pijacy, bezrobotni z wyboru, dziecioroby dla becikowego i zasiłku z MPOS to nie mam nic przeciwko..sama wiem jak łatwo wpaść w długi ale też wiem że jeśli się chce można z tego wyjść...tylko trzeba chcieć..a jeśli ktoś kto od kilku lub kilkunastu lat nie pracuje i mówi że nie ma pracy to mnie krew zalewa bo praca jest tylko trzeba ja podjąć...sama mam skończone studia i pracuje na dość niskim stanowisku..ale się tak złożyło..nie złorzeczę losowi...czasami dumę schować do kieszeni na lepsze czasy...ale z każdego dołku da się wyjść jeśli się chce...
     jeśli się chce...
    • jakub_polewski Re: 3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla d 29.11.11, 03:17
     Pula mieszkań jest mniejsza, bo Pan Andrzej Chojnacki z Panią Hanną Zdanowską burzą kamienice, w których jest przeciętnie 30 - 40 mieszkań, zamiast je remontować i sprzedawać lub wynajmować osobom takim, jak Pan. Obecnie w centrum Łodzi stoi tyle pustych mieszkań, ile jest oczekujących rodzin do lokali komunalnych.

     --
     100 kamienic dla Łodzi:
     100kamienic.w-lodzi.org/index.php/o-projekcie/
     Działaj we Wspólnej Przestrzeni:
     sites.google.com/site/wspolnaprzestrzen
     • Gość: jmk Re: Wreszcie !!! trzeba skończyć z gettem w centr IP: *.lodz.msk.pl 28.11.11, 19:00
      To wyślijmy tych ludzi na zachód, może będzie im lepiej.
      Uważam że to straszne, że eksmituje się ludzi do kontenerów i tworzy getta. Naprawdę. Tak nie powinno być. Ale za jeszcze straszniejsze uważam to co się dzieje w centrum naszego miasta. Co zrobić? Niech najwięksi przeciwnicy kontenerów wskażą inne rozwiązanie, negować jest łatwo. I nie piszmy o zmianie mentalności tych i pracy u podstaw pomocy społecznej, bo zanim to zacznie przynosić jakiekolwiek efekty to
      1. zbankrutujemy (aby to było skuteczne muszą na to pójść kosmiczne nakłady a nie prowizorka jak do tej pory)
      2. muszą minąć pokolenia aby tym ludziom zmieniła się mentalność, jesteśmy gotowi na kolejne 25 lat pogłębiającego się syfu w centrum, czy może do tego czasu nikogo już w tym mieście nie będzie?
      • Gość: łodzianin nie ma innej drogi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.11, 19:38
       Zgadzam się. Nie widzę innej drogi, aby zmotywować do płacenia czynszu ludzi, którzy nie płacą, a mogą płacić. Podkreślam - chodzi o ludzi, którzy nie płacą czynszu, choć mogą go płacić.
       We wszystkich przypadkach, kiedy dana osoba nie płaci czynszu, bo obiektywnie nie może - naszą rolą jako społeczeństwa jest jej pomóc. Można spróbować znaleźć mniejszy i tańszy lokal, można też umarzać należności, jednocześnie pomagając w znalezieniu pracy.
       Przyszłym pokoleniom jesteśmy natomiast winni zachowanie zabytkowej tkanki centrum naszego miasta. Nasze kamienice to wielki skarb - zadbajmy o nie.
      • Gość: Kuba Re: Wreszcie !!! trzeba skończyć z gettem w centr IP: *.smrw.lodz.pl 28.11.11, 19:46
       Chodzi mi o wysiedlanie z centrum ludzi którzy nie mają ani ochoty ani możliwości polepszenia swojej sytuacji materialnej przez co popadają w patologię demoralizując przy tym całe otoczenie i niszcząc tkankę miejskiego centrum. Na zachodzie w centrum mieszkają ci których na to stać i dzięki nim każde zachodnio europejskie miasto wygląda tak jak wyglądać powinno.
       Paryż który może być kontrowersyjnym przykładem, musiał sobie poradzić z dużo większym problemem napływowych imigrantów którzy chcąc nie chcąc musieli osiadać się na obrzeżach bo ich po prostu nie było stać na mieszkanie w centrum. U nas byle żul dostaje mieszkanie komunalne w centrum za które nie płaci, często jego potomkowie bez opieki latają po śródmieściu i robią awantury, okradają ludzi którzy przyjezdzaja do centrum. W najprostszym ujęciu - wolę żeby takie rzeczy mnie spotkały jak pojade do nich na kontenery niż jak jade do pracy do centrum. Wzmożona opieka socjalna nie pomoże w tym pokoleniu i rzeczywiście musiałoby trwać co najmniej 30 lat żeby coś sie szanownie zaczęło zmieniać. Łódź nie ma na to czasu i potrzebne są wreszcie odważne decyzje takie jak ta.

   • Gość: Wicekomornik I po co ten lament? Getta już są. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.11, 19:16
    Włókiennicza-cała, Abramowskiego-cała, Ceglana-cała ,część Orlej i część Wschodniej. Więckowskiego - nr 4, 6,8. Jaracza 20. Nowomiejska 3 i 4, Solna-cała.

    To są enklawy biedy, nierobów, patologii i XVIIIw w Łodzi.

    Dla niektórych mieszkańców z ww. ulic kontenery będą luksusem w porównaniu z tym co mają w mieszkaniach-co sami zrobili z tych mieszkań. Wiem co pisze-widziałem na własne oczy.
    • swojak1000 Re: I po co ten lament? Getta już są. 28.11.11, 20:00
     Gość portalu: Wicekomornik napisał(a):

     > Włókiennicza-cała, Abramowskiego-cała, Ceglana-cała ,część Orlej i część Wschod
     > niej. Więckowskiego - nr 4, 6,8. Jaracza 20. Nowomiejska 3 i 4, Solna-cała.
     >
     > To są enklawy biedy, nierobów, patologii i XVIIIw w Łodzi.


     >
     > Dla niektórych mieszkańców z ww. ulic kontenery będą luksusem w porównaniu z ty
     > m co mają w mieszkaniach-co sami zrobili z tych mieszkań. Wiem co pisze-widział
     > em na własne oczy.
     >
     Stara piosenka . Za między innymi moje podatki, nory w któych mieszkają, zamienimy Im na nowiutkie kontenery. A oni i tak to wszystko za parę miesięcy roz.....olą.
     Deja vu?
     Pozdrawiam mających wiekszą wyobraźnię lub bardziej naiwnych.
  • Gość: Kontenery są uwłac 3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla dłu... IP: *.toya.net.pl 28.11.11, 21:36
   ...to, co wyprawia obecna władza przebija niehlubny dorobek PRL i tak samo ta banda skończy jak władza PRL-u. Zaczyna przypominać władze okupacyjne. Już dawno pisałem, że bieda jest nim na rękę i tę biedą będą wspierać i tym chcą tu zarządzać. Dlatego działająca jak camora PO wraz z medialną osłoną Gazety eliminuje każdą konkurencję - patrz CŁC, Żydowicz, Tomaszewskiego postraszyli nieprawidłowościa,i przy budowie Areny i Tramwaju Regionalnego ( zawsze można się do czegoś przypiąć przy takich inwestycjach) i siedzi cicho z drugiej strony dali marchewkę i jest wyeliminowany.

   Kontenery są uwłaczające.
  • Gość: Elka 3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla dłu... IP: *.centertel.pl 28.11.11, 21:48
   Czytam wszystkie wypowiedzi ...Większość twierdzi że to patologia nie płaci czynszu Ja ma zadłużenie w ADM-ie a nikt mi nie zarzuci że jestem patologią Nie piję ,nie palę ,sama wychowałam 2 córki Pracuję dorywczo gdzie sie da Do MOPSU nigdy ręki nie wyciągnęłam Kiedy było naprawdę ciężko zbierałam złom i makulaturę Starsza córka skończyła Studium Pomaturalne ,młodsza jest na 2 roku studiów i jakoś sobie dajemy radę Teraz napisałam podanie o rozłożenie długu na raty bo starsze dziecko trochę mi pomaga ,wiec mogę słącać Jeśli AdM nie wyrazi zgody na ratalną spłatę to obawiam się że jak mnie wyeksmtują do kontenerów to moje starania by wychować dzieci na porządnych ludzi pójdą w niepamięć ...
  • Gość: agape2010 Prezydent Zdanowska do kontenera IP: *.toya.net.pl 28.11.11, 23:00
   Niech Pani prezydent da przykład i pokaże jak się żyje w kontenerze, moze zabrać ze sobą swoją menażerię, tę z gazety też i jeszcze imienniczkę Hankę z warszawy - warszawiacy z chęcią dołożą do tej inwestycji . Czekamy na reportaże z Nowego Centrum Łodzi i nowego tańszego magistratu.

   To sa te obietnice PO!!! Skandal! Najpierw polikwidowali miejsca pracy, zezwolili na otwieranie nieograniczonej liczby marketów, które wytransferowały pieniądze za granicę, ludzi zostają bez pracy bez perspektyw a teraz władza robi dla nich getto z kontenerów - ale znając ludzi z PO, to pewnie i na tej biedzie i krzywdzie ludzi nieźle zarobią - szmalcownicy rąbani!
  • Gość: zapisy na kontener Ziemia obiecana według PO IP: *.toya.net.pl 28.11.11, 23:21
   To wspaniały pomysł i wspaniała wiadomość dla wspaniałego reżysera Andrzeja Wajdy. Powstaną nowe plenery do Ziemi Obiecanej według PO.

   Janda może zagrać Zdanowską i powstanie nowa wspaniała ekranizacja Ziemi Obiecanej według Platformy Obywatelskiej, wprawdzie wersja przypominająca filmy Szulkina ale trzeba iść z duchem czasu. Ciekawe, kto skomponuje muzykę to tego dzieła?

   Szkoda, że przed wyborami na bilbordach Hanka się tym pomysłem nie pochwaliła bo niepotrzebnie straciliśmy czas i pieniądze na organizację drugiej tury - zostałoby na jeden dodatkowy kontener.
  • Gość: nowyzielonykontenr Osiedl Słońca Peru albo Os. Młodych im. Hanki Zdan IP: *.toya.net.pl 28.11.11, 23:48
   Proponuję konkurs na nazwę tego nowego osiedla. Kiedyś władza budowała osiedla 1000-lecia Polski Ludowej, X lecia PZPR, teraz byłoby to Osiedle 10-lecia Platformy Obywatelskiej im. Słońca Peru Donalda Tuska, albo Osiedle Nowy Zielony Kontener im. Hanki Zdanowskiej lub Halszki Karolewskiej, może powstanie dzielnica to wtedy XX lecia III RP im im. Cezarego Grabarczyka, no jest tych możliwości coniemiara
  • Gość: pablo W końcu jakaś odwazna decyzja!! IP: *.ip.netia.com.pl 28.11.11, 23:54
   ZDECYDOWANIE BARDZO DOBRA DECYZJA!!! W końcu miasto podjęło mocną, ale konieczną decyzję. Dawno powinno się zrobić porządek z tymi, którzy notorycznie za nic nie płacą i żyją sobie w najlepsze, bo sądzą, że nic im nie grozi! A tak naprawdę MY za to płacimy, bo miasto nie ma przychodów, brakuje na inwestycje i jeszcze utrzymuje setki ludzi (jeśli nie tysiące). Sorry...ale mi kasza manna z nieba nie spada i uczciwie pracuję i opłacam wszystko. Argument niektórych osób, że się w Łodzi robi getta, jest bezzasadny- kontenery mają być w różnych punktach. Z resztą, niektórzy są tacy mądrzy, to niech wymyślą inny "cudowny" sposób na odzyskanie tych setek milionów... BRAWO DLA WŁADZ!
   • Gość: osiedle ocalałych Jak Zdanowska zamieszka to będzie odważna IP: *.toya.net.pl 29.11.11, 00:19
    Jak magistrat pierwszy w ramach oszczędności przeniesie się do tych kontenerów, to się z toba zgodzę. Dopóki tego nie uczyni to nie będzi to odważna decyzja tylko wyraz bezradności i nieróbstwa obecnej władzy oraz jej skrajnie poniżającego stosunku do Łodzian. Panowie z Platformy z ambicjami światowymi, Prezydent z bilbordami wielkości kamienić proponuje zrobienie getta w XXI wieku nie w Brazyli, Bangladeszu tylko w ...Łodzi - trzecim mieście Polski!!! To jest skandal i skrajne gó...a..stwo!! Ta władza mogła pokazywac w wyborach, że stać ją tylko na uwłaczające godności kontenery, takim ludziom trzeba stawić stanowczy opór bo ich obowiązkiem jest dbać by tu w Łodzi były miejsca pracy, by pomoc socjalna była na poziomie, a nie to by brać łapóki za zezwolenia na kolejne hipermartkety, zamykanie kolejnych zakładów pracy. Władza powinna szukać środków na prewencję takim sytuacjom chociażby w budżecie rządowym - tam do warszawy - też platformerskiej powinna jeżdzić i żebrać na kolanach o każdy grosz dla łodzi. Inne miasta wydają miliardy na inwestycje: Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Warszawa. Dlaczego mamy pozwolić władzy by z Łodzi robiła Getto?
    • Gość: mario Re: Jak Zdanowska zamieszka to będzie odważna IP: *.4web.pl 29.11.11, 15:36
     Moznaby zrobic taki projekt. Ty i miasto dostajecie po 100 rodzin do zajecia sie. Miasto ich wysiedla do kontenerow, kamienice remontuje i wynajmuje placacym. Ty jezdzisz do Warszawy blagajac o pieniadze, pracujesz z tymi ludzmi by przywrocic ich do spoleczenstwa, by zaczeli placic czynsz i utrzymywac kamienice. Po 5 latach rozliczamy projekty i roznice w kosztach obu dostajesz do reki jesli oszczedziles, lub placisz ze swoich jesli wyszlo drozej.
  • Gość: nana Symbol porażki polityki społecznej władz Łodzi IP: *.toya.net.pl 29.11.11, 00:37
   Rodzina w kontenerze wydaje miesięcznie? Co najmniej 800 zł za ogrzanie zimą, bo wszystko jest w kontenerze na prąd. Bywa, że 1200. Licznik jest przedpłatowy. Prąd można kupić w dwóch miejscach w centrum Łodzi. Urządzenie przyjmuje tylko bilon, bankomat wydaje tylko banknoty. Zdarza się, że urządzenia nocą są popsute.

   Do tego doliczmy ok. 100-200 zł na leki, bo dzieci zapadają na astmę wszędzie, gdzie takie osiedla już w Polsce stoją. Grzyb wchodzi na ściany mniej-więcej po pół roku. Wszędzie władze mówią, że nie wysiedlają dzieci i osób starszych. Nie, to one same zamieszkują w kontenerze z wyrzuconym ojcem, dziadkiem, mężem.

   Żeby dostać lub utrzymać pracę, chodzić do szkoły czy kupić kwit na prąd takie osoby muszą dojeżdżać. Większość osiedli kontenerowych jest pozbawiona dobrego dostępu do komunikacji. W rezultacie większość mieszkańców rezygnuje z aktywności idąc na zasiłek.

   Kontenery stanęły już w Łodzi w 1993 roku. Zbudowały je "chrześcijańskie" władze. Skończyło się właśnie tak - katastrofą.

   Ile to kosztuje nas? Na razie 38 tys za pudło nawiązujące estetyką do śp. Camerimage Center. Jakie będą koszty społeczne, które poniesiemy wkrótce? Bezcenne.
  • Gość: ŁódźCentrum 3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla dłu... IP: *.versanet.de 29.11.11, 07:46
   Jak spostrzegło wielu komentujących przede mną, kontenery to nie najlepszy pomysł.
   Z drugiej strony rozkład centrum miasta, przypominający marskość wątroby
   niejednego mieszkańca tej okolicy, jest porażający. Dla przejętych losem budżetu
   miejskiego i tworzeniem getta (jakbyśmy go nie mieli w centrum) proponuje zrobić to tak,
   jak robiło się od zawsze w Ziemi Obiecanej, pod most. Zaznaczam, że taki los
   czeka za pewne większość mieszkańców "dobrych" części miasta, bo spółdzielnie
   i prywatni właściciele są jakby mniej cierpliwi niż łaskawie nam panujący urzędnicy i politycy
   (jedni z nadania, drudzy z wyboru ?!). A najbardziej opornym proponuje akcję,
   przygarnij mieszkańca. W końcu każdy z nas może działać społecznie, w pieszym
   rzędzie proponuje to najgorliwszym obrońcom status quo centrum.
  • Gość: Piotr Biliński 3 miliony złotych na pierwsze kontenery dla dłu... IP: *.toya.net.pl 29.11.11, 08:39
   Na początku lat dziewięćdziesiątych władze naszego miasta wpadły na podobnie "genialny" pomysł i w okolicach ulic Wieńcowej - Przylesie postawiły obiekt z kontenerów jako lokale socjalne. Rozumiem, że dziś, jak to się skończyło i dlaczego, tego już nikt nie pamięta... Szkoda że dzisiejsza władza nie wyciąga wniosków z błędnych decyzji poprzedników.
   Miałem w tej decyzji niestety osobisty niechlubny udział i wiem tylko jedno - nigdy więcej nie przyłożyłbym do takiego pomysłu ręki ! Nie tędy droga Szanowni Państwo!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka