• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kotły firmy Brastal ! Jakie surowce wybrać?! Dodaj do ulubionych

• 14.03.12, 11:13
    Zamierzam zakupić kocioł grzewczy firmy Brastal, jestem mieszkańcem okolic Łodzi, mam ogromne gospodarstwo rolne i jedno piętrowy dom. Słyszałem , że Brastal to dobra firma, a jako surowca grzewczego można wykorzystywać suche pestki, zręby wierzbowe , ziarna owsa, etc. Czy ktoś już ma za sobą podobnie doświadczenia z takimi materiałami, może tą firmą? Proszę o radę.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.12, 09:03
      ---Artykuł sponsorowany---Artykuł sponsorowany---Artykuł sponsorowany---Artykuł sponsorowany---Artykuł sponsorowany---Artykuł sponsorowany---Artykuł sponsorowany---
      • Gość: adamo IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.08.12, 21:44
        Gdy ja to pisał to by się zgadzało
    • 16.03.12, 10:24
      Od 3 lat, od kiedy postawiłem dom, mam kocioł UKS. W tej sprawie poradził mi zaprzyjaźniony fachowiec z firmy budowlanej, bym do nich zajrzał. Zdecydowałem się po rekomendacji ich pracownika na uks, ponieważ jest sprawny, ma efektywny wymiennik ciepła, odzyskuje ciepło ze spalin, można opalać groszkiem, który jest najtańszy, no i cena kotła satysfakcjonująca. Od tylu lat działa u mnie bez żadnej usterki
    • Gość: paweł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.12, 23:39
      Posiadam piec firmy brastal z podajnikiem wieloślimakowym.Testowałem spalanie groszku,eko groszku,miału,pelet,eko groszku czeskiego(węgiel brunatny).Przy zmianach nastawień:nadmuch,czas podawania,przerwa podawania,czas podtrzymania, efekt spalania o.k.Różnica jedynie w ilości spalanych paliw,ale to kwestia kaloryczności.Obecnie pale miałem zmieszanym z groszkiem.jest o.k. Polecam paweł
      • 17.04.12, 14:03
        czyli polecasz mieszankę? Hm może też tak zrobię, dziękuję bardzo. Ogromnie jestem zobowiązany wszystkim za cenne informacje. Pawle, jakiego modelu używasz? Jestem ciekaw parametrów i ceny. Pozdrawiam
        • Gość: Krys IP: *.centertel.pl 31.12.12, 15:09
          Hej, ja mogę podpowiedzieć, mam kociołek Brastalu, tradycyjny UKS z automatyką o mocy 24 kW. Kosztował mnie niecałe 3,5 tysia netto, bardzo rozsądnie, szczególnie że sprawuje się super. Palę głównie drewnem, w mojej okolicy to najbardziej dostępny opał. Piecyk jest oszczędny, dodatkowo ma wentylator nadmuchowy wyposażony w klapkę zabezpieczającą przed pobieraniem „lewego” powietrza, dzięki czemu trzyma stabilną temperaturę. Sterownik nie jest skomplikowany i bardzo ułatwia obsługę urządzenia, także polecam zdecydowanie opcję z automatyką
    • Gość: mati IP: *.adsl.inetia.pl 18.01.13, 13:55
      Naprawdę nie polecam kotłów firmy BRASTAL. Do niedawna nimi handlowałem ale było tyle problemów z kotłami że zrezygnowałem. Po prostu w co drugim kotle się przepalała blacha albo ciekła z nich woda. Natomiast w kotłach z podajnikiem bardzo często urywały się ślimaki. A na temat usuwania usterek na gwarancji przez producenta to już lepiej nie mówić. Mają na wszystko czas tylko nie na to aby naprawić. Naprawdę zastanówcie się dwa razy przed kupnem tych kotłów.
      • Gość: BRASTAL IP: *.digicom.net.pl 25.01.13, 13:25
        Witaj.
        Nie wiem kim jesteś, ale ktoś kto potrafił napisać tak odważną opinie , powinno mu również starczyć odwagi na podpis.

"Po prostu w co drugim kotle się przepalała blacha albo ciekła z nich woda. Natomiast w kotłach z podajnikiem bardzo często urywały się ślimaki."
        Ten cytat jest dowodem na to iż piszący jest totalnym laikiem.
        1. Blacha 6 mm nie jest w stanie się przepalić podczas zwykłego użytkowania, może tylko zgnić od korozji niskotemperaturowej ale na to potrzeba lat, a więc ktoś kto z nami współpracował do 10 lat na pewno tego tematu nie doświadczył gdyż kocioł ma 5 lat gwarancji.
        2. Ślimak o wałku 25mm nie jest w stanie się urwać na pewno nie przez silnik o mocy 90-180W. -druga wpadka. Jeśli się rwały zawleczki to musiała być konkretna przyczyna np. stosowanie "zawleczek" cieńszych lub o twardości <8,8 HRC czyli nie stosowanie zabezpieczeń proponowanych zalecanych przez producenta.

"A na temat usuwania usterek na gwarancji przez producenta to już lepiej nie mówić"

3. Tutaj mógł wystąpić problemy , ale tylko w momencie gdy kocioł sprzedany przez nie uczciwego sprzedawcę nie został uregulowany z FABRYKĄ BRASTAL. Niestety kotły bez dokumentu sprzedaży zgodnie z punktem 10 Gwarancji nie podlegają serwisowi.
        Historia każdego kotła przed serwisem jest dokładnie sprawdzana po nr próby na kominie jak również po nr bocznym. Jeśli klient lub sprzedawca nie uregulował kotła wtedy najpierw wymagamy uregulowania należności.
        Wracając do tematu zrywających się zabezpieczeń jest to usterka podobna do "dziury w oponie". - nie podlega żadnej gwarancji u każdego producenta kotła. Serwis Brastal chętnie świadczy takie błahe naprawy zgodnie z cennikiem tzn. 2 zł/km w dwie strony dojazd, 100 zł roboczo godzina pracownika.
        • 02.06.15, 12:17
          Może miał zły dzień, handlowiec też człowiek. Ja jestem zadowolony ze swojego ekomaxa mini, a i nikt na mnie nie darł gęby w salonie. Także kocioł spoko. Przy paleniu pelletem dość mocno zjechałem z kosztami mając porównanie do poprzedniego pieca na węgiel.
      • Gość: adamo66 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.07.13, 23:08
        Pisywałem na różnych forach.Szukałem porad jak i wsparcia n\t kotła Brastal Eko max Mini 25 KW.Teraz Sam mogę coś powiedzieć n\t tego kotła jak i producenta.To co piszesz to stek bzdur jak i Twoja indolencja.Palę drugi sezon i Jestem zadowolony.Palę miałem koszty małe.Miałem przygodę z retortom,zrezygnowałem na rzecz wieloślimaka po prostu taniej i efektywniej.Serwisu jeszcze nie wzywałem bo i po co.Jak coś Ci nie wyszło z handlowaniem tymi kotłami to nie zwalaj tego na markę i producenta.I proszę nie wmawiaj nam (użytkownikom) że palimy w badziewiu.Na marginesie czy Ty użytkowałeś taki kocioł.Pozd. Adamo

odsyłam na forum muratora lub ogrzewanie info.
    • 30.10.14, 14:40
      Też wertuje internet a propos pieców i szczerze - o Brastalu wszędzie są dobre rzeczy. Przypadek powyżej to przykład nieuczciwej konkurencji i robienia czarnego pijaru. Ja definitywnie będe brał brastal, zastanawiam się tylko nad modelem pod kątem tego jakiego opału używać.
      • Gość: RD 68 IP: *.static.chello.pl 07.01.15, 23:00
        KOTŁY DOBRE (DWU ŚLIMAK) STEROWNIK VIKING REWELACJA ALE PRODUCENT CO DO TRAKTOWANIA KLIENTA REALIZACJI ZAMÓWIENIA I DOTRZYMYWANIA SŁOWA PORAŻKA. NAJPIERW ODBIERA DYSTRYBUTOROWI KLIENTA ZANIŻAJĄC CENĘ PÓŹNIEJ NIE REALIZUJE ZAMÓWIENIA ZGODNIE Z UMOWĄ, NIE WYSTAWIA DOKUMENTÓW SPRZEDAŻY DOPIERO KIEDY ODWIEDZI GO SKARBÓWKA TO SIĘ OBUDZI, JAK TO PRZECZYTA TO MOŻE SIĘ ZASTANOWI CZEKAM ROK I WYSTARCZY A KTO PISZE SIĘ DOMYŚLI (NIGDY NIE ODPUSZCZAM)
    • 05.12.15, 16:46
      Witam posiadam piec firmy BRASTAL eko max mini 25kw z przykrością stwierdzam iż nie jestem zadowolona z tego pieca . Spalanie mojego pieca to 50kg eko-groszku na nie całą dobę przy dodatnich temperaturach. Jestem zniesmaczona obsługą tej firmy kilkakrotnie dzwoniąc o podanie odpowiednich parametrów dowiedziałam się że jest to niczym loteria lotto ilu ludzi tyle wersji . Odwiedzając firmę BRASTAL dowiedziałam się że piec który zakupiłam na eko-groszek jest na miał. Jeszcze bardziej żenujące jest to że nie ma w tej firmie żadnej kompetentnej osoby która potrafiła by odpowiedzieć na proste pytanie . Z przykrością stwierdzam iż nie polecam firmy BRASTAL
    • 10.04.16, 22:18
      Jestem użytkownikiem Brastal17kW i jak do tej pory to sobie chwalę . Choć instrukcja powinna być bardziej czytelna dla laika na początek podstawowe ustawienie powinno być podane punkt po punkcie a nie dla inzyniera wtajemniczonego . PO zimie załapuje przy nim nie bardzo mam jak się uczyć bo jak chodzi to co ja mam robić . Z regulatorem pokojowym . Co do opału próbowałem z domieszka miału dużo osadu w piecu dużo czyszczenia co do kaloryczności węgla używam ekogroszku najtańszego 570 tona spieka się ale grzeje . Dorobiłem większe szuflady na popiół 5 i tylko wymieniam raz na dwa dni . Dziś ustawiony regulator pokojowy na 20 i również grzeję jak ciepło było w dzień to przestawiałem na lato i bez problemów grzał wodę dom nie . Na razie jestem zadowolony . Co do grubszego węgla do 50mm próbowałem ale w domu było słychać chrobolenie jak ślimak go tam łamie wiec po kilku workach zrezygnowałem . Zimą zużywałem worek na dzień tego węgla najtańszego ekogroszek bez miału . Wszystko co sypkie można dosypywać do węgla jedyne to ustawić żeby się przepalało resztę robi sam piec .
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.