Dodaj do ulubionych

Joński pyta ministra transportu o Dworzec Łódź ...

IP: *.toya.net.pl 30.05.12, 15:18
ten facet najwyraźniej szkodzi Łodzi i tyle w temacie......
Edytor zaawansowany
 • Gość: fd IP: *.toya.net.pl 30.05.12, 16:21
  > Każdy wie doskonale, że zaden dworzec w centrum nie powstanie w najbliższym cza
  > sie kilku lat.

  aha
 • Gość: ten facet IP: *.toya.net.pl 30.05.12, 16:48
  Gość portalu: Łodzianin napisał(a):

  > ten facet najwyraźniej szkodzi Łodzi i tyle w temacie......

  Który? Joński czy Nowak?
 • Gość: gosc IP: *.xdsl.centertel.pl 31.05.12, 11:11
  >
  > Który? Joński czy Nowak?

  Obaj
 • Gość: Każdy IP: *.toya.net.pl 30.05.12, 16:49
  > Każdy wie doskonale, że zaden dworzec w centrum nie powstanie w najbliższym cza
  > sie kilku lat

  A kiedy? Czy to też wie każdy poza?

 • Gość: Baki IP: *.toya.net.pl 30.05.12, 17:44
  Joński daj spokój. Ten dworzec trzeba zamknąć i szybciutko wyremontować, a nie przedłużać bałagan jaki teraz panuje. Twoje listy spowodują że Nowak jeszcze wstrzyma ten remont, no bo skoro Łodzianie sobie nie życzą.
 • Gość: Łukasz IP: *.ip.netia.com.pl 31.05.12, 09:11
  To czy trzeba czy nie to sie akurat okaże. A takie pojęcie jak "szybko wyremontować" na kolei nie istnieje. Niby dla wszystkich było jasne, że Widzew trzeba było całościowo wyremontować ZANIM zamknięto Fabryczny. Ale jakoś tego nie zrobiono. Skąd więc Twój pomysł, że to można zrobić szybciutko? Poza tym jakoś do tej pory wiele mówiono o remoncie peronów ale nikt się nie zająknął, że będzie się to wiązało z zamknięciem dworca. To takie typowo polskie, żeby wszystko załatwić po cichu byle tylko uniknąć dyskusji i głosów krytyki. Jak mówił pewien klasyk w "Rejsie" Piwowskiego: "Z punktu widzenia ewentualnej krytyki trzeba zrobić tak, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie"
 • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.12, 10:29
  > Ten dworzec trzeba zamknąć i szybciutko wyremontować,

  A pewnie. Najlepiej w ogóle zamknąć całą Łódź na rok, szybciutko wyremontować. A mieszkańcy i przedsiębiorcy? No cóż - niech sobie wezmą roczny urlop i lecą na Karaiby, to chyba żaden problem.

  > a nie przedłużać bałagan jaki teraz panuje.

  Jaki bałagan? Nowa część dworca ma powstać poza obecnymi peronami. Jak powstanie, to można ruch przenieść na nowe perony i wyremontować stare. To naprawdę nie jest żadne wyzwanie technologiczne - stacja jest w polu, a nie np. w centrum miasta pod budynkami.
 • Gość: pasażer_kolej IP: 62.159.77.* 31.05.12, 11:15
  Joński daj spokój z tym dworcem. Teraz znalazł okazję, żeby się pokazać. Przecież doskonale wiedziałeś, że Dworzec Łódź Widzew trzeba będzie zamknąć w trakcie budowy nowego Dworca Łódź Fabryczna. Trzeba było wcześniej listy pisać i wyremontować Łódź Chojny i zakończyć budowę nigdy nie skończonych torów na Dworcu Łódź Kaliska.
  Przecież powstaje Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Czy nie można było połączyć tych inwestycji i już wcześniej przebudować niektóre odcinki torów wokół Łodzi.
  A pociągi powinny startować z Łodzi Kaliskiej i zatrzymywać się na wszystkich przystankach co najmniej aż do Bedonia. Część powinna jeździć przez Chojny, a część przez Żabieniec.
 • Gość: x IP: *.opaltelecom.net 30.05.12, 20:59
  Pekaesem lub samochodem
 • Gość: ZapytaniedoPosła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.12, 01:37
  Jak się skończy Powstanie Warszawskie to dworzec otworzy sam Car. Kiedy? No?
 • Gość: occam IP: 91.218.156.* 31.05.12, 10:39
  ... droga redakcjo, znając dokonania tego pana wystarczyło zatytułować artykuł "po starosłowiańsku": "JOŃSKI PYTA". To wszystko wyjaśnia...
 • Gość: gosc IP: *.xdsl.centertel.pl 31.05.12, 11:10
  Zapytał by się o coś ważnego. Dlaczego minister zrezygnował czy odłożył na 20 lat budowę strategicznej dla Łodzi linii Y, bo za droga, a kontynuuje przebudowę do standardu szybkich kolei linii łączącej jego Gdańsk z Warszawą i Katowicami. Czemu zrezygnował z budowy centralnego portu lotniczego. Niestety ten populista nie potrafi myśleć o niczym poza doraźnymi sprawami, na których można zbić łatwo kapitał polityczny. Szkoda słów
 • Gość: . IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.12, 11:17
  Kto tego człowieka wybrał posłem i dlaczego?
 • Gość: michal IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.06.12, 01:20
  Joński a może zajmiesz się czymś na czym się znasz? A na marginesie moze wreszcie bardziej zajmiesz się tym aby w Łodzi powstawały miejsca pracy a nie dojazdami do pracy?
 • Gość: wykiwyki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.12, 12:46
  Nieważne, co jest wygodne dla wykonawcy. Podpisał kontrakt na dane roboty i za to będzie miał zapłacone. Jeśli będzie prowadził roboty metodą odkrywkową, to czy odda pieniądze, które na tym oszczędzi? Na pewno nie, a zapłacą ludzie, którzy będą musieli nadrabiać drogi na pozostałe dworce. Jak zwykle kombinacje, żeby się nie narobić i wziąć kasę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka