Dodaj do ulubionych

Dojazd do Corning Cable/Spedimex -- ok. Stryków

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 18:58
Witam,
chcę się tylko upewnić, czy nikt nie wprowadza mnie w błąd: potrzebuję dojechać do ww. firm. Nie jestem z Łodzi, więc opieram się tylko na przekazie słownym oraz na internecie.
Obie firmy są poza Łodzią, wiem, że najprościej będzie linią 60. I tu nasuwa się moje pytanie, bowiem osoby rzekomo stale tą trasą podróżujące usiłują przekonać mnie, że spokojnie dojadę na migawce sieciowej miejskiej (przynajmniej do magazynów Spedimex). Stoi to w jawnej sprzeczności z tym, co wypisane na stronie MPK, że należy kupić migawkę aglomeracyjną / bilet aglomeracyjny na trasę poza Dobrą, te magazyny są dwa lub trzy przystanki za tą miejscowością. Czy 60 nadal wyjeżdża z okolic dawnego Dworca Fabrycznego? Czy może teraz ma nową trasę? Jak to jest w końcu z tą migawką? Może ktoś jeździ?
Edytor zaawansowany
  • tibarngirl 04.02.13, 19:04
    Mogłoby pomóc gdyby nie to, że wątek sprzed wprowadzenia podziału na strefy...
    --
    www.youtube.com/watch?v=Px_gJsSWtGo
  • Gość: barnaba IP: 79.139.34.* 04.02.13, 19:11
    www.mpk.lodz.pl/showarticleslist.action?category=1267&Aktualna+taryfa
    Wygląda, że na linii 60 obowiązuje bilet aglomeracyjny
  • Gość: *ja* IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 19:17

Czy bilet aglomeracyjny mogę skasować w Łodzi i będzie on ważny poza nią (a także w drugą stronę)? Chyba taki jest jego sens? Jest też chyba mowa, że mogę jednak skasować ten "tradycyjny" czasowy, czyli ten z Łodzi, 20, 40, 60, nawet poza jej granicami....? A przynajmniej tak mi się zdaje...

Przepraszam za zamieszanie, ale naprawdę, czytam tą stronę waszego MPK i coraz mniej kumam... Może brak czytania ze zrozumieniem, ale mam wrażenie, że raz mówią jedno, a raz drugie.
  • Gość: citek_rtk IP: *.toya.net.pl 04.02.13, 20:50
    > Czy bilet aglomeracyjny mogę skasować w Łodzi i będzie on ważny poza nią (a tak
    > że w drugą stronę)?
    Tak. Bilet aglomeracyjny jest ważny w obu strefach.
    > Jest też chyba mowa, że mogę je
    > dnak skasować ten "tradycyjny" czasowy, czyli ten z Łodzi, 20, 40, 60, nawet po
    > za jej granicami....? A przynajmniej tak mi się zdaje...
    Tak możesz skasować. Podział na strefy dotyczy biletów jednoprzejazdowych, 24h, 3 dni, 7 dni, 14 dni, 30 dni, 90 dni i 12 miesięcy.

Niestety nazewnictwo z uchwały rady miejskiej jest bardzo dziwne, powinno być tak jak w Warszawie czyli strefa 1 miasto, strefa 2 poza miastem, a nie jakieś dziwadła jak strefy miejskie i aglomeracyjne.
  • Gość: Markus IP: *.ip.netia.com.pl 04.02.13, 21:02
    1) Granica strefy taryfowej na linii 60 jest w Dobra-Nowiny a Stryków jest dalej, więc nie obowiązuje tam miejska migawka, ani miejski bilet jednorazowy.
    2) Bilety czasowe obowiązują bez względu na strefę do wyczerpania czasu.
    3) Jednorazowy bilet aglomeracyjny obowiązuje na całej trasie w Łodzi i poza nią ale tylko do zakończenia kursu, tzn. za powrót płaci się od nowa. Za cenę 4,40 biletu aglo. możesz też kupić bilet 60 min. z możliwością przesiadek. Jeśli potrzebujesz pojechać tylko linią 60 to sprawdź w rozkładzie potrzebny kurs - może wystarczy bilet na 40 min. za 3,40.

PS. Nie ma za co przepraszać - miejscowi też się w tym gubią.
  • Gość: *ja* IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 21:11
    Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za pomoc :)
  • Gość: . IP: *.retsat1.com.pl 04.02.13, 22:38
    > Przepraszam za zamieszanie,

Nie ma tu za co przepraszać.

> ale naprawdę, czytam tą stronę waszego MPK i coraz
    > mniej kumam... Może brak czytania ze zrozumieniem, ale mam wrażenie, że raz mów
    > ią jedno, a raz drugie.

Wielu łodzian nie kuma tych ostatnich zmian. Zatem nie ma się co dziwić że przyjezdni mają z tym problem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka