Dodaj do ulubionych

Kontrola w Teatrze Powszechnym. Będą kolejne

IP: *.4web.pl 12.03.13, 22:02
Przykro jest patrzeć na to, co robi pani Nowak. Już raz została upokorzona, kiedy niemal doprowadziła do odwołania Pilawskiej. Jednak po osobistej decyzji Cezarego Grabarczyka kontrakt z panią dyrektor został przedłużony bez przeprowadzania konkursu. Teraz Nowakowa (nota bene grabarz łódzkiej kultury) szuka byle pretekstu by odegrać się na Pilawskiej i pokazać całemu światu, że miała racje chcąc ją odwołać.
Edytor zaawansowany
 • 6ik 12.03.13, 23:59
  Od 1990 roku łódzka kultura zawsze była zarządzana nie tylko fatalnie, lecz i skandalicznie. Ale tak beznadziewnej w tej kwestii osoby jak obecna flagowa wiceprezydentka jeszcze nie było i nie będzie; ergo - pani Nowak z pewnością przejdzie do historii.
 • Gość: zorro IP: *.centertel.pl 13.03.13, 11:35
  powtarzasz się człowieku..to się robi nudne,żeby nie rzec żenujące!
 • Gość: oszukiwany_lodzian IP: *.toya.net.pl 13.03.13, 00:09
  Przykro to jest patrzeć na to, co robi p. Pilawska. Każda przeprowadzona w teatrze kontrola potwierdza szereg nieprawidłowości z nadużyciami finansowymi na czele. Tajemnicą poliszynela jest to, że p. Pilawska zwalnia (nie przedłuża umów o pracę) osobom, które nie podpisały lojalki czyli listów poparcia, zaś pokornych pracowników nagradza. Tych ostatnich „ceni” chyba wysoko o czym najlepiej świadczą wysokości nagród. Oj szczodra jest p. Dyrektor – lekką ręką rozdysponowała 37 tys. złotych przede wszystkim między księgowe i oczywiście nie zapomniała o sobie (lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,11239560,Teatr_ksiegowych__Kontrola_w_Powszechnym___cd_.html)

  A jeśli chodzi o upokarzanie, to upokarza się również p. Pilawska i jej poplecznicy. Jak widać obie strony nie mają już za grosz honoru. O licznych patologiach (bo przecież na problemach z wydawaniem pieniędzy podatników na nagrody nie kończy się ta historia) mogliśmy już w ostatnich miesiącach wiele się naczytać. Odsyłam na Forum z nadzieją, że znów się uaktywni (tutaj gorąca prośba do autorów bloga – piszcie!!!)


  forumkulturylodz.wordpress.com/2012/11/28/przyjaciel-powszechnego/
  forumkulturylodz.wordpress.com/2012/10/20/nie-taki-powszechny-powszechny/
  Ciekawe co jeszcze musi się stać w Powszechnym, ile pieniędzy musi przepaść, ilu „nielojalnych” pracowników musi zostać zwolnionych, w końcu ile jeszcze spektakli musi zostać odwołanych, aby Miasto odwołało Carycę Powszechnego z jej złotego tronu. A może to rzeczywiści urząd piastowany dożywotnio? Dyrektor Pilawska urządziła sobie w Powszechnym prywatny folwark za pieniądze podatników. I to jest obrzydliwe.
 • Gość: 6ik IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.03.13, 00:47
  Pilawska nie jest z mojej bajki, tak samo jak większość wiecznych dyrektorów łódzkich teatrów i muzeów.
  Ale dlaczego owi dyrektorzy są dożywotni?
  Ano dlatego, że mają takich nieudacznych, zakompleksiałych, małostkowych, marnych zwierzchników jak np. kiedyś Mirosław Orzechowski albo Włodzimierz Tomaszewski, a teraz jeszcze gorsza od swych poprzedników Agnieszka Nowak wspomagana przez byłych, kiepskich dziennikarzy "Gazety Wyborczej".
  Prezydent miasta Łodzi i jego zastępca odpowiedzialny za kulturę powinni przeprowadzić sanację tej ważnej dziedziny życia społecznego w sposób systemowy, przede wszystkim poprzez wprowadzenie kadencyjności na stanowiskach dyrektorów łódzkich instytucji kulturalnych, zwłaszcza o charakterze artystycznym (teatry) i naukowym (muzea), na co zwracam tutaj szczególną uwagę, gdyż pani Nowak ewidentnie wszystkie instytucje kulturalne w Łodzi zdaje się postrzegać, oceniać i sprowadzać do osiedlowych domów kultury i szkolnych bibliotek, nie zapobiegając przy tym ich degradacji i likwidacji.
 • markufo1 13.03.13, 08:43
  ...darmo nikt nie będzie chodził HOŁOTO AKTORSKA...MONey MONey ku... geje i złodzie jesteście mi krewni po 37 H(f)unta S(z)terLIND(G)A a szkółki aktorskie które wypuściły na rynek ulice tę HOŁOTĘ po 100mln H(f)unta każda w tym kraju...nie po to płacę podatki by ta HOŁOTA mnie prześladowała nie Julek Machulski...Kaj MONey MONey bo mam zamiar za te należące mi MONey MONey jak chińczykowi miska ryżu wyjechać na przynajmniej 1000lat na KAJMANY i w Góry Chińskie...
 • znak66 13.03.13, 09:39
  Kontrole nic tu nie dadzą. Miasto chce znaleźć winnego? - niech poszuka u siebie. Ludzie są po prostu coraz biedniejsi i nie stać ich na pójście do teatru. Jest tyle innych potrzeb, na które ledwo co starcza pieniędzy, że kultura została tylko dla bogatych, a nie dla zainteresowanych. Przykro :(
 • Gość: zorro IP: *.centertel.pl 13.03.13, 11:41
  wyrazy podziwu dla świty carycy,że tak uparcie broni ją i oczernia nowakową! nic dziwnego, że na sztukę czasu już nie ma..."jesteśmy otwarci na kontrole" żenada...
 • Gość: spider IP: *.toya.net.pl 13.03.13, 14:44
  Zenujace to wszystko. Ale trzeba przyznac, ze Pilawska slusznie zostala nominowana do tytulu NAJBARDZIEJ WPLYWOWEJ KOBIETY Lodzi. Juz miala byc odwolana, juz mial byc rozpisany konkurs, a tu proszc – nabiegala sie dziewczyna od drzwi do drzwi i Czarek ja wyratowal. Coz moze taka Nowakowa, jak tu Cezary sam za Pilawska reczy. Swoja droga ciekawe czy to prawda, co pisza na Forum Kultury, ze Pilawska zatrudnila w Powszechnym faceta, ktory robil im audyt. To jest dopiero farsa. A jak wiadomo nikt nie zna sie tak na farsach jak Pilawska. Oby tylko ta farsa nie byla jeszcze grana tak długo jak SZALONE NOZYCZKI.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka