Dodaj do ulubionych

Testy/pokaz autobusu na linii 55?

16.09.04, 17:43
Dziś na linii 55 widziałem biały, niskopodłogowy, "importowany" autobus.
Jakiej jest on marki? (Mercedes?)
Skąd przyjechał i w jakim celu?
Ktoś coś wie?:-)

--
" Chwalmy Łodź rozsądnie pokazując mozliwości a nie polewając lukrem, licząc że nie będzie widać zakalca."
by Jasam
Obserwuj wątek
    • dzekil Re: Testy/pokaz autobusu na linii 55? 18.09.04, 15:57
      Też dziś go widziałem na linii 55. Wywołał u mnie spore zdziwienie. Faktycznie
      nie było mowy o testach czy innych jazdach próbnych. Nie powiem by ten Mercedes
      Conecto specjalnie zachwycił mój gust. Widziałem go tylko z zewnątrz jak
      przejeżdżał, ale sprawił na mnie wrażenie bardzije autobusu wycieczkowego czy na
      trasy podmiejskie niż typowego pojazdu komunikacji miejskiej.
    • dzekil Testujemy autobus [DŁ] 21.09.04, 09:54
      lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/403315.html
      Testujemy autobus

Wtorek, 21 września 2004r.

Pasażerowie linii 55 do końca września będą podróżować nowoczesnym mercedesem.
      MPK sprawdza, jak autobus sprawuje się na trasie. Prowadzi go tylko dwóch
      kierowców, aby można było go dokładnie ocenić.

W białym, 11-metrowym, niskopodłogowym mercedesie mieści się 100 osób, dla 35
      podróżnych przewidziano miejsca siedzące. Autobus tej klasy kosztuje 700–800
      tys. zł. MPK przymierza się do wymiany taboru i testuje kolejne marki pojazdów.
      M. in. planuje kupić autobusy na gaz.
    • studi001 Tuba propagandowa Agory ruszyla. 21.09.04, 17:19
      Propaganda w imieniu wladz w Ldzi w stylu w jakim towarzysz Edward Gierek
      moglby pomarzyc. W llokalnym (no bo nie lodzkim....) radiu Agory czyli Zlote
      Przeboje trabi sie o testach nowoczesnego autobusu, ktory ma zastapic
      dotychczasowy tabor (czyli np. Solarisy nie sa nowoczesne, he, he). Ba mowi sie
      ze caly tabor w jednej zajezdni ma byc wymieniony.... No i wszystkie kupowane
      autobusy beda napedzane gazem...
      A co najwazniejsze zduma sie podkresla ze moze pomiescic az 100 pasazerow...

Zalosne....

Ciekawe ze Agora zamiast rzetelnie informowac staje sie tylko narzedziem
      propagandy sukcesu. Klepie o nierelanych mrzonkach dezinformujac spoleczesntwo,
      a wazne sprawy dla Lodzi i nieudolnosc wladz szkodzaca mieszkancom Lodzi i to
      na dlugie lata jest skrzetnie przemilczana.

Tak trzymac GW. To W proponuje zamienic na R, czyli Glos robotniczy. Macie
      wiele wspolnego z dawnym komunistycznym szmatlawcem.
    • Gość: ander Re: Testy/pokaz autobusu na linii 55? IP: *.toya.net.pl 21.09.04, 22:09
      Jeszcze nic nie przesądzajmy. MPK ma przecież testować jeszcze kilka modeli
      innych marek. Myślę, że większe szanse mają autobusy Volvo. Jedno jest pewne -
      MPK musi się przyłożyć do tego przetargu, bo zakup 100 autobusów to nie
      codzienność.

Ja się nie mogę doczekać kiedy z naszych ulic znikną ostatnie Ikarusy i
      najstarsze Jelcze, ble!
      • geograf Re: Testy/pokaz autobusu na linii 55? 21.09.04, 22:40
        A ja tylko nadmienię, że w Warszawie ogłoszono przetarg na dostawę 80 autobusów,tyle że chyba tam podchodzą do tego bardziej profesjonalnie,bo wątpię,aby zamawiając "nawet 100 autobusów" (wspomnianych w artykule) wymagano tak wiele: (cytują za "Zajezdnią")

"(...) posiadają min. 155 miejsc, w tym conajmniej 42 siedzące, 4 pary drzwi, wnętrze wentylowane w sposób naturalny poprzez okna przesuwane, zamkniętą i klimatyzowaną kabinę kierowcy, silnik o pojemności 7-12 dm3 i mocy 190-235 kW oraz automatyczną skrzynię biegów. Ponadto rpzetarg obejmuje utrzymanie taboru przez ok. 8 lat, co odpowiada przebiegowi autobusu w granicach 600 tys. km. Stacja obsługi producenta powinna być zlokalizowana w Warszawie lib w promieniu 50 km od miasta".

Dam głowę,że w Łodzi nawet nie żądano by przesuwanych okien,tylko uchylne (sic!).

Czy ktoś zna tajniki łódzkich przetargów z przeszłości (chodzi raczej o Volvo). Czego wymagano?

Jeszcze jedno. W Wawie kupują długie autobusy. U nas są one równie potrzebne. Ale na pewno nie stały by beużyteczne w Łodzi MIDI- i MINI- busy dobre na obsługę linii peryferyjnych.
        Chybna 2 lata temu testowano Kapenę na linii 88, wtedy wpsomniano o potrzebie mniejszych wozów. I co?

--
        " Chwalmy Łodź rozsądnie pokazując mozliwości a nie polewając lukrem, licząc że nie będzie widać zakalca."
        by Jasam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka